Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε τελική ανάλυση όλοι εσείς που διαμαρτύρεστε μπορεί και νάχετε δίκαιο.....και εξηγούμαι:

Στην πόλη (αναφοράς) που ζω τα περισσότερα ρυθμίζονται με αισθητήρες....(πχ. σύστημα βλάβης λαμπτήρων, κάδοι ανακύκλωσης και μη, σύστημα αισθητήρων στην αγροτοκαλλιέργεια, στα ηλεκτρικά τετρακίνητα, στις στάσεις δροσιάς κ.λ.π.) για να θεωρείται ίσως μια από τις προηγμένες πόλεις (....και να δικαιολογείται ακόμη και το 5G). Συνεπώς και εσύ κα Samsung που θέλεις να έχεις το πιο προηγμένο κινητό και να πουλάς ακριβά.....γιατί δεν βάζεις και τους αντίστοιχους φτηνούς αισθητήρες που αρέσουν και θέλουν να χρησιμοποιούν οι καταναλωτές σου?

Για αυτό θα έλεγα ότι εάν κανείς σας γνωρίζει που μπορούμε να στείλουμε κάποιο email- διαμαρτυρία στην sammy για το θέμα των αισθητήρων (εκτός αυτών που έχει σήμερα), ας μας το γράψει εδώ και ο καθένας να πράξει ανάλογα....μπας και δούμε τελικά άσπρες (αυτό το παραπάνω χρωματικό το ξεχνάμε?) μέρες!!!

Πάντως καλύτερα αυτές οι διαμαρτυρίες παρά εκείνες π.χ. στην οθόνη OLED ΒΟΑ (θρύλος) ή LG (πρασινίλα) !!!

Υ.Γ. Λέτε έτσι ν' αρχίζουν να συναγωνίζονται και στους αισθητήρες (μετά τις κάμερες και τα ΑΙ)? Πλάκα θάχει ν' αντικαταστήσουν το μπλε χάπι με αισθητήρα!!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παλι μου λειπει το zoom feature στο Snotes. Οταν εγραφα κειμενο σε zoom, ειχα περισσοτερη πληροφορια στην οθονη οταν το διαβαζα κανονικα μετα. Και δεν μπορω να καταλαβω για ποιον καταραμενο λογο το αφαιρεσε αυτο. Παιζει να ειναι ο,τι πιο απλο υπαρχει ξερωγω και απλα το βγαζει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Έχει πάρει κανείς το security patch Απριλίου;Τελειώνει ο μήνας και ακόμη τίποτα.Σαν πολύ έχει αργήσει.:!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Έχει πάρει κανείς το security patch Απριλίου;Τελειώνει ο μήνας και ακόμη τίποτα.Σαν πολύ έχει αργήσει.:!:

Ναι, πριν από 10 μέρες περίπου. Είναι branded το δικό σου ;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση για το Samsung notes
Την έκανα και κάνει ακριβώς τα ίδια...

Μέσα σε 2 ώρες 8% κατανάλωση! ebc14b2fe1ad086b74a779a70c07b576.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2η σερί μέρα που κάτι δε πάει καλά με την απόδοση της μπαταρίας. Είμαι 30% με 4 ώρες οθόνης, ενώ ποτέ δεν έπεφτα κάτω από τις 5. Ψάχνω αλλά δε βλέπω κάτι περίεργο. Προβληματισμενος θαρρώ!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πριν από 10 μέρες περίπου. Είναι branded το δικό σου ;

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ναι Cosmote.Αλλά η προηγούμενη ενημέρωση είχε έλθει στα μέσα του μήνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2η σερί μέρα που κάτι δε πάει καλά με την απόδοση της μπαταρίας. Είμαι 30% με 4 ώρες οθόνης, ενώ ποτέ δεν έπεφτα κάτω από τις 5. Ψάχνω αλλά δε βλέπω κάτι περίεργο. Προβληματισμενος θαρρώ!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενδέχεται να υπάρχει πρόβλημα με κάποιες από τις αναβαθμισμένες εφαρμογές του nicelock

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το άνοιξα σήμερα και τελικά γύρισε σε γερμανικό με βάση την sim, άσχετα που είμαι σε περιαγωγή.

Έκανε 3-4 update και είναι σε patch Απριλίου.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , στο ημερολόγιο δεν μου εμφανίζει τα γενέθλια επαφών του τηλεφώνου παρόλο που είναι επιλεγμένο στις ρυθμίσεις. Πως διορθώνεται αυτό; Καλή ανάσταση.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

2η σερί μέρα που κάτι δε πάει καλά με την απόδοση της μπαταρίας. Είμαι 30% με 4 ώρες οθόνης, ενώ ποτέ δεν έπεφτα κάτω από τις 5. Ψάχνω αλλά δε βλέπω κάτι περίεργο. Προβληματισμενος θαρρώ!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία και εμένα μου κάνει νούμερα. Γύρναγα σπίτι 22:00 από δουλειά και είχα ένα 30% τώρα με έχει αφήσει χωρίς από τις 19:00

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία και εμένα μου κάνει νούμερα. Γύρναγα σπίτι 22:00 από δουλειά και είχα ένα 30% τώρα με έχει αφήσει χωρίς από τις 19:00
Μήπως αλλάξατε μόντεμ στη δουλειά;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξανά κάτοχος της συσκευής, δεν .μπόρεσε να με κρατήσει το mate 20 pro,για να δούμε τι θα γίνει και με το θηρίο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή είμαι από mate 10 και σκέφτομαι το note τώρα που έπεσε... Σε συγκριτικό τι θα έλεγες?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Παιδιά, μεγάλη προσοχή στα καταστήματα που σας περνάνε μεμβράνες προστασίας στο "πίσω δωμάτιο" και όχι μπροστά σας. Την πάτησα από γνωστό κατάστημα στη Καλλιθέα. Τους πήγα συσκευή άθικτη και δίχως ίχνος από σημάδια και σήμερα δυστυχώς (μετά από 2 εβδομάδες) που έβγαλα τη θήκη να το καθαρίσω (γιατί δεν το βγάζω από τη θήκη για κανένα άλλο λόγο) είδα 2 ψιλές γρατσουνιές στη πλάτη της συσκευής. Άντε τώρα να αποδείξω ότι δεν το έκανα εγώ. Εφεξής επιτόπιο έλεγχο μπροστά στον υπάλληλο κατά την παραλαβή ώστε να σας καλύψει οποιαδήποτε ζημιά σας κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους! Παιδιά, μεγάλη προσοχή στα καταστήματα που σας περνάνε μεμβράνες προστασίας στο "πίσω δωμάτιο" και όχι μπροστά σας. Την πάτησα από γνωστό κατάστημα στη Καλλιθέα. Τους πήγα συσκευή άθικτη και δίχως ίχνος από σημάδια και σήμερα δυστυχώς (μετά από 2 εβδομάδες) που έβγαλα τη θήκη να το καθαρίσω (γιατί δεν το βγάζω από τη θήκη για κανένα άλλο λόγο) είδα 2 ψιλές γρατσουνιές στη πλάτη της συσκευής. Άντε τώρα να αποδείξω ότι δεν το έκανα εγώ. Εφεξής επιτόπιο έλεγχο μπροστά στον υπάλληλο κατά την παραλαβή ώστε να σας καλύψει οποιαδήποτε ζημιά σας κάνει.
Ο γνωστος στην Καλλιθεα δεν βαζει και καλα τις ζελατινες. Παντως, οι γρατζουνιες μπορει να εγιναν και απο τη σκονη, μεσα στη θηκη. Γι αυτο παντα ζελατινα και στην πλατη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσες συσκευές samsung είχα ως τώρα ήταν άθικτες. Επειδή αλλάζω σχετικά συχνά συσκευές (περίπου ανά 2-3 μήνες) δεν είδα ποτέ σημάδια από σκόνη στη πλάτη. Μια φορά κάθε 10 - 15 ημέρες βγάζω τη θήκη και καθαρίζω με στεγνό πανί. Στάνταρ διαδικασία δλδ δεν έκανα κάτι καινούριο. Το μόνο που άλλαξα σε αυτή τη συσκευή (σε σχέση με τις προηγούμενες) είναι ότι την φορτίζω κάθε βράδυ ασύρματα. Τίποτα άλλο. Πολύ με χάλασε σήμερα που το είδα έτσι. Τέλος πάντων, μακριά και αγαπημένοι με το συγκεκριμένο κατάστημα.

(ζελατίνα στη πλάτη ξέρεις κάποιο κατάστημα που βάζει?) το uniq.... στη νέα Σμύρνη βάζει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, παππούδες δεν είμαστε, αλλά όταν αφαιρούνται λειτουργίες που υπήρχαν από εποχές Note 2 - Note 3, οι οποίες είναι χρήσιμες (όχι απαραίτητες) και συμβάλλουν στην πληρότητα μίας συσκευής, ε, νομίζω δικαιολογημένα γκρινιάζουμε ορισμένοι. Σιγά μη χαϊδεύουμε τα αυτιά της κάθε Samsung για την κάθε π@π@ρι@ που κάνει.

Εμένα προσωπικά μου λείπουν οι υπέρυθρες, το υγρόμετρο και το θερμόμετρο. Το ραδιόφωνο πάλι, όχι.

 

Εδω αγορασαμε το Note 9 εχοντας κανονικα ληψη βιντεο με manual ρυθμισεις και πλεον με την pie παει και αυτο το φαγανε, στα features των παλιοτερων Note κολλαμε;

Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες με την συσκευή και πραγματικά την αγάπησα.

Εντάξει, το spen που μου έλειπε και είναι το Α και το Ω, δεν θα το αναφέρω καν.

Αλλά και σε όλα τα υπόλοιπα σε σχέση με το πολύ αγαπημένο s8+, είναι πολύ μπροστά.

Ειδικά για τα χρήματα που το βρίσκεις πλέον, η συσκευή δεν παίζεται!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσες συσκευές samsung είχα ως τώρα ήταν άθικτες. Επειδή αλλάζω σχετικά συχνά συσκευές (περίπου ανά 2-3 μήνες) δεν είδα ποτέ σημάδια από σκόνη στη πλάτη. Μια φορά κάθε 10 - 15 ημέρες βγάζω τη θήκη και καθαρίζω με στεγνό πανί. Στάνταρ διαδικασία δλδ δεν έκανα κάτι καινούριο. Το μόνο που άλλαξα σε αυτή τη συσκευή (σε σχέση με τις προηγούμενες) είναι ότι την φορτίζω κάθε βράδυ ασύρματα. Τίποτα άλλο. Πολύ με χάλασε σήμερα που το είδα έτσι. Τέλος πάντων, μακριά και αγαπημένοι με το συγκεκριμένο κατάστημα.

 

(ζελατίνα στη πλάτη ξέρεις κάποιο κατάστημα που βάζει?) το uniq.... στη νέα Σμύρνη βάζει?

Να σου πω, δεν ξερω. Προσωπικα τις βαζω μονος μου. Δεν ειναι καθολου δυσκολο. Παραγγελνω αυτες

https://www.ultimateshield.co.uk

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε τελική ανάλυση όλοι εσείς που διαμαρτύρεστε μπορεί και νάχετε δίκαιο.....και εξηγούμαι:

Στην πόλη (αναφοράς) που ζω τα περισσότερα ρυθμίζονται με αισθητήρες....(πχ. σύστημα βλάβης λαμπτήρων, κάδοι ανακύκλωσης και μη, σύστημα αισθητήρων στην αγροτοκαλλιέργεια, στα ηλεκτρικά τετρακίνητα, στις στάσεις δροσιάς κ.λ.π.) για να θεωρείται ίσως μια από τις προηγμένες πόλεις (....και να δικαιολογείται ακόμη και το 5G). Συνεπώς και εσύ κα Samsung που θέλεις να έχεις το πιο προηγμένο κινητό και να πουλάς ακριβά.....γιατί δεν βάζεις και τους αντίστοιχους φτηνούς αισθητήρες που αρέσουν και θέλουν να χρησιμοποιούν οι καταναλωτές σου?

Για αυτό θα έλεγα ότι εάν κανείς σας γνωρίζει που μπορούμε να στείλουμε κάποιο email- διαμαρτυρία στην sammy για το θέμα των αισθητήρων (εκτός αυτών που έχει σήμερα), ας μας το γράψει εδώ και ο καθένας να πράξει ανάλογα....μπας και δούμε τελικά άσπρες (αυτό το παραπάνω χρωματικό το ξεχνάμε?) μέρες!!!

Πάντως καλύτερα αυτές οι διαμαρτυρίες παρά εκείνες π.χ. στην οθόνη OLED ΒΟΑ (θρύλος) ή LG (πρασινίλα) !!!

Υ.Γ. Λέτε έτσι ν' αρχίζουν να συναγωνίζονται και στους αισθητήρες (μετά τις κάμερες και τα ΑΙ)? Πλάκα θάχει ν' αντικαταστήσουν το μπλε χάπι με αισθητήρα!!!

 

Φίλε μου Tips δε ξέρω αν είχες ποτέ ΝΟΤΕ 2, 3, 4 η έμαθες το ΝΟΤΕ τελευταία. Αν λοιπόν είχες ισως συμφωνούσες περισσοτερο με τους παππούδες που "στεναχωριώμαστε" καθώς βλεπουμε καλούδια (και όχι μόνο αισθητήρες που το περιορίζεις) του παρελθόντος που χαρακτήριζαν και διαφημιζόταν από τη sammy σαν κάτι ξεχωριστό, να μην υπάρχουν πιά. Και αυτό αφορά και αισθητήρες & hardware & software. Κανένας δεν είπε οτι χωρίς αυτά δε γίνεται δουλεια και ούτε κανείς βεβαίως δε κατηγόρησε τη sammy για τα καλούδια που έχει προσθέσει (προφανώς ακριβά αλλά μάλλον δε σε ενοχλούν). Αλλα δε μπορείς να διαφημίζεις πρίν 4-5 χρόνια, ας πούμε ότι αν τρως και έχεις λαδωμένα χέρια και χτυπάει το τηλέφωνό σου, εσύ με το ΝΟΤΕ θα μπορούσες με ένα απλό πέρασμα της παλάμης πάνω από τον αισθητήρα να ανοίξει το κινητό ενώ οι άλλοι απλά κοιτάνε. Σίγουρα δεν σου συμβαίνει κάθε μέρα και ούτε τη φορά που σου έχει συμβεί χάλασε ο κόσμος αν απάντησες σε 5 λεπτά αφού πλένεις τα χέρια σου, αλλα είναι ωραίο να ξέρεις οτι το έχεις και όπως και να το κάνουμε "στεναχωρίεσαι" αν το χάσεις.

 

Όπως επίσης άλλα καλούδια που αναφέρουν φίλοι όπως το να τραβάς φώτο με 2 καμερες (τεχνολογία όχι αστεία), να έχεις ζοομ στο NOTES (θεωρώ ότι όλοι όσοι χρησιμοποιούμε ΝΟΤΕS μας λείπει), SURROUND PHOTO ( και τύφλα να έχουν οι ευρυγώνιες κάμερες), SCRAPBOOK (όλα μαζεμένα και νοικοκυρεμένα), σύνδεση με άλλα ΝΟΤΕ για να παίζει ήχος και εικόνα σε multiscreen, ολοκληρωμένο link to action (και όχι κουτσουρεμένο όπως τώρα), βιντεο με manual ρυθμισεις, thumbnails με πολλαπλή επιλογή φωτογραφιών, και τους αισθητήρες, και το ραδιοφωνο και το IR sensor. Γιατί όχι δηλαδή?

 

Αν κάποιοι δε τα είχαν λογικό να μη τους λέιπουν και να μη τα εκτιμουν.

 

Πλέον με τον ανταγωνισμό που κινέιται σε πολύ υψηλά επίπεδα, το ΝΟΤΕ διαφοροποιείται από άλλα αντίστοιχα μοντέλα μόνο ώς πρός το Spen. Μιλάμε για σειρά ΝΟΤΕ οκ? Οχι απλά ANDROID. Πάλι καλά που άφησαν τον αισθητήρα καρδιακών παλμών. Μήπως στη πόλη (αναφοράς) που ζείς και αυτό θεωρείται παρωχημένο και φθηνό? (άλλωστε με το που τα βγάλαν όλα τα προηγούμενα δεν είδα και καμιά πτώση της τιμής).

 

Με καλή διάθεση όλα τα παραπάνω και με στεναχώρια χωρίς εισαγωγικά για την αποΝΟΤΕοποίηση του ΝΟΤΕ.

 

Και όπως έλεγε ο αείμνηστος Χάρρυ Κλυν " Αν καμία φορά το άλλαζα, πάλι ΝΟΤΕ θα έπερνα"

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...