Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη ρε παιδιά.. Σίγουρα το έχετε ξαναπεί..

 

Για καλώδιο dex έχουμε κάνα λινκ να πάρουμε κάνα καλό? Νομίζω είναι διαφορετικό από αυτό του s8...

 

Προτιμώ από Ελλάδα αλλά εάν υπάρχει δοκιμασμένο και από Amazon...

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Εγώ έχω μια κινεζια η οποία δουλεύει κανονικά αλλά το κινητό

φορτίζει πάρα πάρα πολύ αργά. Αν υπάρχει κάποια καλή πρόταση για κάτι καλό και πθο φθηνό από το γνήσιο DeX θα με ενδιέφερε κι έμενα.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

https://android.gadgethacks.com/how-to/best-hdmi-adapters-turn-your-galaxy-note-9-into-dex-desktop-0186435/

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

"From Android 8.0 the feature "Double tap to screen on" no longer works."

Άλλα και να δούλευε δεν συμφέρει γιατί αυτές οι εφαρμογές κρατάνε ενεργοποιημένη την οθόνη στην πράξη και τρώνε μπαταρία.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταία καιρό παρατηρώ πολύ αργό browsing όταν είμαι συνδεδεμένος με wifi. Άλλες συσκευές στο ίδιο wifi δεν έχουν θέμα. Με 4g δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Να συμπληρώσω ότι δε έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών μετά την αναβάθμιση σε 9. Έχεις αντιμετωπίσει κάνεις κάτι παρόμοιο;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τελευταία μου βγάζει αυτό στις ειδοποιήσεις ξέρει κανείς τι είναι?

 

https://ibb.co/9TM8xL3

Edited by redcom7
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και από μένα , μετά από note 8 και ενα συντομο περασμα μου απo ΜΙ mix 3 και Vivo NEX S, τσίμπησα το συγκεκριμενο κινητο.

 

Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε αν γίνεται μεσω καποιας ρύθμισης - ειτε απο εφαρμογη να έχω το κινητό με καποια συγκεκριμενα gestures (πχ double tap την οθονη για να ενεργοποιηθεί ή το αναποδο). :blink:

 

Έχει επιλογή να ανάβει η οθόνη πιέζοντας στο κάτω μέρος εκέι που βρίσκεται το home button. Στις ρυθμίσεις, Display - Navigation bar, η πρώτη επιλογή, και η δευτερη είναι για να σε "πετάει απευθείας στην οθόνη ξεκλειδώματος ή να ξεκλειδώνεςι απευθείας αν έχεις trusted device ή δεν έχει ορίσει κλείδωμα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Με το πενάκι μπορείς να δουλέψεις τα gestures navigation?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το πενάκι μπορείς να δουλέψεις τα gestures navigation?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, κανονικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω δύο κάρτες μια cosmote και μια wind όταν έχω 4G χάνω κλήσεις μου έρχεται μετά από ώρα μήνυμα βλέπω τις μπάρες του σήματος και ίσα ίσα έχω σήμα με το 4G με το 3G δεν έχω πρόβλημα μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια λύση; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν βλέπει κάποιος από τους διαχειριστές, σήμερα από νωρίς το πρωί ενώ έχω βάλει το συγκεκριμένο θέμα (του Note 9) σε παρακολούθηση εδώ και πολύ καιρό με άμεση ειδοποίηση με mail ενώ γράφονται νεα μήνυματα δεν μου έρχονται mail...εννοείτε ότι δοκίμασα να ξανω βάλω την ειδοποίηση με mail... Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Γνωρίζω ότι είμαι σε άκυρο θέμα αλλά δεν βρίσκω σχετικό με αυτό που θέλω να ρωτήσω. Αγόρασα samsung buds από το κωτσοβολο. Όλα καλά. Συνδέονται με την μία όλα καλά μέχρι εδώ. Έχουμε και λέμε.

1) δεν με ακούνε καλά λένε οι συνομιλητές μου. Με ακούν από το βάθος

2) έχει πλήκτρα αφής επάνω. Ενώ ακούγεται ένας ήχος όταν περνάς το δάκτυλο σου από πάνω δεν σηκώνει ούτε εισερχόμενη κλήση, ούτε κλείνει την κλήση, ούτε τίποτα. Λέτε να έχουν θέμα;

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Γνωρίζω ότι είμαι σε άκυρο θέμα αλλά δεν βρίσκω σχετικό με αυτό που θέλω να ρωτήσω. Αγόρασα samsung buds από το κωτσοβολο. Όλα καλά. Συνδέονται με την μία όλα καλά μέχρι εδώ. Έχουμε και λέμε.

1) δεν με ακούνε καλά λένε οι συνομιλητές μου. Με ακούν από το βάθος

2) έχει πλήκτρα αφής επάνω. Ενώ ακούγεται ένας ήχος όταν περνάς το δάκτυλο σου από πάνω δεν σηκώνει ούτε εισερχόμενη κλήση, ούτε κλείνει την κλήση, ούτε τίποτα. Λέτε να έχουν θέμα;

1) Και εμένα μου κάνουν ψολοπαραπονακια ειδικά σε θορυβώδη περιβάλλον που ενναλασει τα μέσα με το έξω μικρόφωνο. Ας ελπίσουμε να στρώσει με update.

2) Για να δεχτείς κλήση η να την κλείσεις θέλει 2πλο ταπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Νέος κάτοχος του Note 9 μετά από ένα χρόνο με το Note 8.

Έχω περάσει μέχρι και την τελευταία αναβάθμιση της Pie.

 

Αρχικά να πω ότι το κινητό μπορεί να μοιάζει με το Note 8, αλλά τελικά διαπιστώνω ότι σαν κινητό είναι πολύ πιο ολοκληρωμένο. Η διαφορά στην ταχύτητα στην καθημερινή χρήση είναι εμφανής και η μπαταρία σε άλλο επίπεδο! Επίσης έχουν γίνει αναβαθμίσεις σε αρκετά σημεία, τα οποία συνολικά δίνουν καλύτερη εμπειρία χρήσης π.χ. πιο ακριβής και γρήγορος αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων, ηχεία, spen κ.τ.λ.

 

Έχω μια μικρή παρατήρηση. Βίντεο τραβάω συνήθως στα 720p για θέμα εξοικονόμησης χώρου. Παρατηρώ ότι κατά την αναπαραγωγή του βίντεο που έχω τραβήξει εγώ με το κινητό, η ποιότητα εγγραφής δεν είναι πολύ καλή. Η εικόνα έχει πολύ θόρυβο. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω. Μόνο κατά την αναπαραγωγή όμως. Την ώρα που τραβάω το βίντεο η εικόνα φαίνεται πεντακάθαρη. Να σημειώσω όμως ότι τραβούσα βίντεο σε έναν κήπο που ήταν γεμάτος γκαζόν. Νομίζω ότι το γκαζόν είναι αυτό που μπερδεύει το φακό. Επίσης στο youtube η ποιότητα αναπαραγωγής είναι τέλεια.

 

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος; Έχει σχέση με το νέο λογισμικό της κάμερας που ήρθε με την Pie;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος του τέρατος! Ερχόμενος από s9 μου φαίνεται τεράστιο και βαρύ. Ελπίζω να το συνηθίσω ! Είμαι ακόμα στο στήσιμο.. Έχει 2 εφαρμογές της παλιό Vodafone μέσα... Πως τις σβήνω διαολε?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Ειναι λογικο μετα απο καθε επανεκκινηση που του κανω, να θελει η πυξιδα βαθμονομηση;
Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν είναι λογικό

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Ειναι λογικο μετα απο καθε επανεκκινηση που του κανω, να θελει η πυξιδα βαθμονομηση;

 

Και σ εμένα το ίδιο κάνει... Λογικό είναι, ακόμα και όταν μπει σε flight mode απορυθμίζεται η πυξίδα. Δεν δουλεύει με μαγνήτη (όπως οι κλασικές) χρησιμοποιεί το gps.

Και στο Note 8 το ίδιο μου έκανε. Μάλιστα μια φορά παρότι δεν μου ζήταγε βαθμονόμηση μου έδειχνε στον χάρτη άλλα αντί άλλων... αλλού πήγαινα εγώ σε διαφορετική κατεύθυνση έδειχνε το κινητό.. Μετά από βαθμονόμηση έστρωσε ...

Edited by argp
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν δεν το δοκιμάσεις δε μπορείς να εκφράσεις γνώμη. Έτσι κ εγώ. Θεωρούσα περιττό ένα πενάκι. Όχι φίλε. Μια μέρα έχω το κινητό κ το έχω ερωτευτει. Δε ξέρω με κάνει να νιώθω προφεσόρος χα αχ! Φοβερό. Επίσης το κινητό είναι πιο σφαίρατο από το s9, πιο γρήγορο fingerprint (ευτυχώς) κ μπαταρία δείχνει σούπερ στοιχεία μέχρι τώρα. Μένει να "μάθει" τη χρήση να κάνει κ μερικές φορτίσεις ώστε να βγάλω συμπέρασμα. Σε γενικές γραμμές είναι ενθουσιασμενος .

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aπλα σε ενα s8 που εχω μετα την επανεκινηση δεν χρεαζεται βαθμονομηση η πυξιδα. Μαλλον στο note 9 τα πραγματα ειναι διαφορετικα...
Link to comment
Share on other sites

Για να μαθαινετε τι σημαίνει BLACK FRIDAY γατακια... Γιατι οι μεγαλες επιχείρισεις, μπορουν κ ανοιγονται προς οφελος του καταναλωτη...

Media Markt Στουτγκαρδης .... Προσφορα ΜΟΝΟ για αυριο....

 

Μιληστε μας εκει στην Ελλαδα για εκπτωσεις !!

 

(vorher σημαινει ΠΡΙΝ)

 

https://imgur.com/a/fIbFem7

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Για να μαθαινετε τι σημαίνει BLACK FRIDAY γατακια... Γιατι οι μεγαλες επιχείρισεις, μπορουν κ ανοιγονται προς οφελος του καταναλωτη...

 

Media Markt Στουτγκαρδης .... Προσφορα ΜΟΝΟ για αυριο....

 

 

 

Μιληστε μας εκει στην Ελλαδα για εκπτωσεις !!

 

 

 

(vorher σημαινει ΠΡΙΝ)

 

 

 

https://imgur.com/a/fIbFem7

Ακομα να εξαντληθει?????

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...