Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά αρκεί να κάνεις καθαρισμό του cache και δε θα χάσεις τίποτα.

Δοκίμασε το και εάν δε λειτουργήσει κάνεις καθαρισμό και των δεδομένων.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή.

Είπα να δοκιμάσω τις χειρονομίες αλλά πάντα δεν μου δουλεύει το πλήκτρο που εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές. Το "κεντρικό" και το "πίσω" δουλεύουν κανονικά. Τα έχω αλλαξει και σειρά μήπως φταίει αυτό αλλά τίποτα

Κάποια ιδέα?

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αρκεί να κάνεις καθαρισμό του cache και δε θα χάσεις τίποτα.

Δοκίμασε το και εάν δε λειτουργήσει κάνεις καθαρισμό και των δεδομένων.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Και ενώ το δικό μου είχε στρώσει για λίγες ημέρες μετά από καθαρισμό δεδομένων, χθες χρησιμοποίησα 2 φόρες το Notes και σήμερα το πρωί είδα ότι είχε κατανάλωση 11%, με την μπαταρία μου να είναι στο 50%.

 

Αρχίζω να πιστεύω ότι φταίει ο συγχρονισμός με το Samsung Cloud και τρώει σκάλωμα.

 

Τον απενεργοποίησα προς το παρόν. Θα δω πως πάει και θα σας πω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ενώ το δικό μου είχε στρώσει για λίγες ημέρες μετά από καθαρισμό δεδομένων, χθες χρησιμοποίησα 2 φόρες το Notes και σήμερα το πρωί είδα ότι είχε κατανάλωση 11%, με την μπαταρία μου να είναι στο 50%.

 

Αρχίζω να πιστεύω ότι φταίει ο συγχρονισμός με το Samsung Cloud και τρώει σκάλωμα.

 

Τον απενεργοποίησα προς το παρόν. Θα δω πως πάει και θα σας πω εντυπώσεις.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω παιδιά παντως ότι αφορά το Samsung Notes του ειχα κάνει στην αρχή με την Pie εκκαθάριση cache, το έχω βάλει να μην χρησιμοποιεί "δεδομένα στο παρασκήνιο" και δεν το συγχρονιζω με το cloud και ενώ ναι μεν το βλέπω στο να τρέχει στο παρασκήνιο 1 ημέρα, το δείχνει ενεργό μόνο 15 λέπτα (που το λειτουργησα) και δεν υπάρχει καν στης εφαρμογές καταναλώσης....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας ! Θελω να κάνω αναβάθμιση απο το s8 που εχω τωρα... Σκεφτομαι για S10e αλλα και για το Note 9 .... ενδιαφερομαι για καλη καμερα ... αξιζει εχετε να μου προτεινε κατι αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας ! Θελω να κάνω αναβάθμιση απο το s8 που εχω τωρα... Σκεφτομαι για S10e αλλα και για το Note 9 .... ενδιαφερομαι για καλη καμερα ... αξιζει εχετε να μου προτεινε κατι αλλο ?

 

Εγώ θα σου έλεγα να πας στο κανονικό σ10, αν έχεις το μικρό σ8. Η αναβάθμιση θα είναι μεγάλη και θα σε κρατήσει άνετα 3 Χρόνια αν τα κρατάς και δεδομένου ότι είσαι ήδη 2 χρόνια με σ8 θεωρώ. Σίγουρα πιο ακριβό το σ10 αλλά θα πέσει γρήγορα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου έλεγα να πας στο κανονικό σ10, αν έχεις το μικρό σ8. Η αναβάθμιση θα είναι μεγάλη και θα σε κρατήσει άνετα 3 Χρόνια αν τα κρατάς και δεδομένου ότι είσαι ήδη 2 χρόνια με σ8 θεωρώ. Σίγουρα πιο ακριβό το σ10 αλλά θα πέσει γρήγορα
Το S10 θελει πιο μεγαλο budget :p δεν ακουω και καλα σχολια παντος αλλα εχω βαλει στο ματι και το Note 9 τι λες ?

Κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Το S10 θελει πιο μεγαλο budget :p δεν ακουω και καλα σχολια παντος αλλα εχω βαλει στο ματι και το Note 9 τι λες ?

Κατι αλλο ?

 

Εγώ θεωρώ ότι θα είναι καλό, γιατί έχω δει 15 review ότι ναναι, δε μπορεί στον ένα να είναι τέλειο και στον άλλο χάλια.

Πέρα από οθόνη που όντως είναι πιο κίτρινη και δε θα σου αρέσει, εμένα δε μου άρεσε, κατά τα άλλα δε νομίζω να έχει μειονέκτημα σε σχέση με Note9.

Τώρα για το Note, εγώ που το έχω δεν αντέχω άλλο μέγεθος και βάρος. Περιμένω πως και πως να πάω σε s10 plus από τότε που έμαθα ότι θα έβαζε και ultra wide camera. Παρόλα αυτά εσύ αν έρχεσαι από μικρό σ8 θεωρώ ότι δε θα σε βολεύει τόσο μεγάλο κινητό εκτός αν το θες συνειδητά. Όσο για την τιμή, σε 2 μήνες θα βγουν καλές προσφορές και αγγελίες σφραγισμένα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας ! Θελω να κάνω αναβάθμιση απο το s8 που εχω τωρα... Σκεφτομαι για S10e αλλα και για το Note 9 .... ενδιαφερομαι για καλη καμερα ... αξιζει εχετε να μου προτεινε κατι αλλο ?
Δες τα από κοντά, αν σε βολεύει το μέγεθος του note και σε ενδιαφέρει το πενάκι, θα πήγαινα note με κλειστά μάτια ακόμα και σε σύγκριση με τα μεγαλύτερα s10. Τώρα αν δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι σου φαίνεται μεγάλο το note και σε ψήνει η ultra wide κάμερα που αν δεν κάνω λάθος έχουν να τα s10 και s10+ μόνο προσανατολιζεσαι ανάλογα. Εγώ πάντως για αυτά που θέλω, δεν με αγγίζει τίποτα μέχρι την έλευση του Note 10! :-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Δες τα από κοντά, αν σε βολεύει το μέγεθος του note και σε ενδιαφέρει το πενάκι, θα πήγαινα note με κλειστά μάτια ακόμα και σε σύγκριση με τα μεγαλύτερα s10. Τώρα αν δεν σε ενδιαφέρει το πενάκι σου φαίνεται μεγάλο το note και σε ψήνει η ultra wide κάμερα που αν δεν κάνω λάθος έχουν να τα s10 και s10+ μόνο προσανατολιζεσαι ανάλογα. Εγώ πάντως για αυτά που θέλω, δεν με αγγίζει τίποτα μέχρι την έλευση του Note 10! :-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το έθεσες πολύ περιεκτικα και σωστά. Έτσι είναι. Εμένα με αγγίζουν οι προσθήκες και δε με αγγίζει το πενάκι βέβαια :)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το έθεσες πολύ περιεκτικα και σωστά. Έτσι είναι. Εμένα με αγγίζουν οι προσθήκες και δε με αγγίζει το πενάκι βέβαια :)
Χε χε, με το καλό να το πάρεις. Λίγοι πια οι συνειδητοποιημένοι χρήστες του Note που δεν το παίρνουν μόνο γιατί είναι ένα πολύ καλό smartphone αλλά το παίρνουν πρώτα από όλα γιατί είναι το Note. :-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χε χε, με το καλό να το πάρεις. Λίγοι πια οι συνειδητοποιημένοι χρήστες του Note που δεν το παίρνουν μόνο γιατί είναι ένα πολύ καλό smartphone αλλά το παίρνουν πρώτα από όλα γιατί είναι το Note. :-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα, λογιστής είμαι που από σημειώσεις άλλο τίποτα, αλλά αν είμαι γραφείο προφανώς δε βολεύει σε σχέση με ημερολόγιο, να είναι έξω, γράφω πρόχειρα Evernote που βλέπω σε pc μετά.. Απορώ πως βολεύει το πενάκι. Σίγουρα δεν το έχω γενικά με τη γραφή με τέτοια, και στο σχολείο στον πίνακα δεν το είχα, αλλά δε με βόλεψε πέρα από ζωγραφική. Επίσης σχέδιο δε μου αρέσει, σκέψου ότι προτιμώ v30 γιατί δεν χορταίνω ομορφιά.. Χώρια βάρος και πάχος. Προφανώς αν s10 plus ήταν ίδιο με note θα το σκεφτόμουν 2 φορές αλλά τώρα μου άρεσε τρομερά σε όλα.

Σίγουρα πάντως το Note 9 στα λεφτά του τώρα είναι τρομερό vfm.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα εγώ δουλεύω πολύ χειρόγραφες σημειώσεις πρώτα στο tab S4 και μετά στο note και με το συγχρονισμό που υπάρχει μεταξύ τους είναι όλα τα λεφτά. Με βολεύει πολύ. Καλα δεν το συζητάμε πανέμορφη η σειρά s10 και πολύ ολοκληρωμένη με δυνατότητες software πολύ μπροστά από τους υπόλοιπους με εξαίρεση κάποια σημεία του software της κάμερας.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή σαρακοστή.

Είπα να δοκιμάσω τις χειρονομίες αλλά πάντα δεν μου δουλεύει το πλήκτρο που εμφανίζει τις ανοιχτές εφαρμογές. Το "κεντρικό" και το "πίσω" δουλεύουν κανονικά. Τα έχω αλλαξει και σειρά μήπως φταίει αυτό αλλά τίποτα

Κάποια ιδέα?

 

Κανένας άλλος δεν το έχει συναντήσει??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανένας άλλος δεν το έχει συναντήσει??
Μαλλον οχι, πολύ κουλό πάντως. Στην ανάγκη δεν πέρνεις ένα backup και να του κάνεις ένα reset;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οχι, πολύ κουλό πάντως. Στην ανάγκη δεν πέρνεις ένα backup και να του κάνεις ένα reset;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μπορώ να μπλέξω τώρα με επαναφορες.... Πάντως η λευκή γραμμή κουνιέται καθώς κάνω την κίνηση με το δάχτυλο. Δεν είναι δηλαδή ότι δεν "αισθάνεται" το δάχτυλο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, καλή Σαρακοστή με υγεία.

Επειδή ξέρω ότι πολλοί δεν έχουν πρόσβαση στις αγγελίες, δίνω το Note 9 μου 8/512.

Περισσότερα εδώ https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1338662-samsung-note-9-8512-%CE%AC%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%AF%CE%BA%CE%B1-100%E2%82%AC-%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω, το πρόβλημα υπάρχει μόνο με τον Nova. Χρησιμοποιεί άλλος Nova να μου πει αν έχει το ίδιο θέμα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω, το πρόβλημα υπάρχει μόνο με τον Nova. Χρησιμοποιεί άλλος Nova να μου πει αν έχει το ίδιο θέμα?
Ωραία τουλάχιστον βρήκες που οφείλεται. Εγώ με Action Launcher δεν εχω Θέμα οπότε δεν είναι ότι γενικά δεν δουλεύει σωστά με άλλους launchers.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω, το πρόβλημα υπάρχει μόνο με τον Nova. Χρησιμοποιεί άλλος Nova να μου πει αν έχει το ίδιο θέμα?

Καλησπέρα εγώ χρησιμοποιώ nova και δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω, το πρόβλημα υπάρχει μόνο με τον Nova. Χρησιμοποιεί άλλος Nova να μου πει αν έχει το ίδιο θέμα?

 

Κανενα προβλημα με το Nova σ εμενα. Δεν τσεκαρεις μηπως εχεις θεσει να κανει τιποτα το εικονιδιο της οποιας εφαρμογης εχεις πανω απο το Recents με swipe up μεσω Νova? Μηπως κανει κανενα περιεργο conflict.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Κανένας άλλος δεν το έχει συναντήσει??

 

Πριν το hard reset συνέβαινε κάθε φορά που άνοιγα τον Ασφαλή Φάκελο και έβγαινα απ' αυτόν. Μετά την επαναφορά όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ σκέφτομαι την αγορά note 9. Έχοντας βέβαια τα τελευταία 3 χρόνια μικρά κινητά, (s7 & s9) ΔΕ ξέρω αν με βολέψει το μέγεθος. Αλλά αυτό που με κάνει να σκεφτομαι την αγορά είναι η μπαταρία. Μιας και του s9 είναι κακή για εμένα! Και όσο πέφτει η τιμή του γίνεται vfm.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια καινουριος εδω..ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας σε κατι εχω το Note 9 και απο την ημερα που εγινε αναβαθμιση παρατηρω οτι με παιρνουν τηλ και μου ερχεται σε μηνυμα. Υπαρχει καποιος με το ιδιο προβλημα γιατι δεν νομιζω να ειναι θεμα συσκευης.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθω, το πρόβλημα υπάρχει μόνο με τον Nova. Χρησιμοποιεί άλλος Nova να μου πει αν έχει το ίδιο θέμα?

 

Και εγώ κανένα θέμα. Χρησιμοποιώ και τον nova prime αν και πιστεύω δεν παίζει κάποιο ρόλο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...