Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και 1 μήνα με την Pie η εφαρμογή του Facebook έχει πάρει 20 αναβαθμίσεις αλλά σε καμία δεν ακούγονται οι ήχοι των push notifications. Φυσικά βάζω όλους τους ήχους στο τέρμα, και το default notification ή ακόμα και αυτά της συσκευής δεν ακούγονται.

Είτε τα πειράξω μέσα από την ίδια την εφαρμογή είτε μέσα από τα Settings > Notifications του One UI.

Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 μήνα με την Pie η εφαρμογή του Facebook έχει πάρει 20 αναβαθμίσεις αλλά σε καμία δεν ακούγονται οι ήχοι των push notifications. Φυσικά βάζω όλους τους ήχους στο τέρμα, και το default notification ή ακόμα και αυτά της συσκευής δεν ακούγονται.

Είτε τα πειράξω μέσα από την ίδια την εφαρμογή είτε μέσα από τα Settings > Notifications του One UI.

Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

Νομίζω ότι σε εμένα που αναβάθμισα προχθές έχει μείνει ο ήχος όπως στην 8.1 δηλαδή αυξανομενος... Μου το είπε και φίλος χθες ότι δεν ακούγεται... Φαντάζομαι δεν έχετε βάλει κάποιον πολύ μικρό σε διάρκεια ήχο? Θέλω να το δοκιμάσω τώρα αλλά φορτίζω κλειστό.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

https://hocotech.com/product/power/stands-docks/charging-docks/wireless-charger-cw11-wisewind-qc3-0/

για ασυρματο φορτιστη παρα πολυ καλος και φτηνος

Πως τον αγοράζω απ' αυτό το site? Που είναι η τιμή του?? Έχει fan cooler?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχουν πολλοί κινεζικοί που μπορείς να πάρεις.

Αν θες όμως, είχα δει πριν λίγες μέρες έναν baseus στη smartec ο οποίος έχει και fast charging. Τιμή 19,90, αλλά νομίζω ότι τον έχουν με 20% έκπτωση τωρα. Νομίζω ότι αξίζει, καθώς είναι και σχετικά επώνυμος (τουλάχιστον δεν είναι η τελείως κινεζιά των sites).

Σ' ευχαριστώ θα το ρωτήσω αύριο....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες.

Θέλω ότι και εσύ και τα βρήκα στον Nova. Πήγαινε στις ρυθμίσεις και βάλε να. Η κλειδώνει αμέσως. Το double tap για κλείσιμο δουλεύει μια χαρά. Για ξεκλείδωμα πατάς το(εικονικό) πλήκτρο μενού στο κάτω μέρος της οθόνης. Με την Pie αν το κρατήσεις πατημένο προσπερνάς και την οθόνη κλειδώματος.

Η ίριδα βελτιώθηκε πολύ με την Pie και πλέον δουλεύει σχεδόν αστραπιαία. Το face unlocke δεν το δοκίμασα.

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις το έξυπνο κλείδωμα (κάπως έτσι) όπου ρυθμίζεις αξιόπιστα μέρη (πχ το σπίτι σου) για να μη κλειδώνει. Πολύ βολικό εκτός κι αν έχεις να κρύψεις κάτι από την γυναίκα σου.....

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Να πάω στις ρυθμίσεις του Nova η του τηλεφώνου να το κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου. Να πάω στις ρυθμίσεις του Nova η του τηλεφώνου να το κάνω;

 

Νόμιζα πως ήταν συς ρυθμίσεις Nova αλλά τελικά έκανα λάθος. Ρυθμίσεις ασφαλούς κλειδώματος από τις ρυθμίσεις τηλεφώνου.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 μήνα με την Pie η εφαρμογή του Facebook έχει πάρει 20 αναβαθμίσεις αλλά σε καμία δεν ακούγονται οι ήχοι των push notifications. Φυσικά βάζω όλους τους ήχους στο τέρμα, και το default notification ή ακόμα και αυτά της συσκευής δεν ακούγονται.

Είτε τα πειράξω μέσα από την ίδια την εφαρμογή είτε μέσα από τα Settings > Notifications του One UI.

Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

Μια και ολοκλήρωσα την φόρτιση έκανα δοκιμές και ναι ο ήχος ειδοποιήσεων πάντως τύπου στο Facebook ακούγεται και παιζει κανονικά αλλά είναι αυξανομενος δηλαδή ένας σύντομος ήχος με 1,2 ή 3 μπιπ που έχει διάρκεια π.χ. 3 δευτερόλεπτα θα παίξει υπερβολικά χαληλα (σχεδόν δεν θα ακούγεται) ενώ ένας ήχος με διάρκεια 10 δευτερόλεπτα θα φτάσει να ακούγετε προς το τέλος στην κανονική ένταση και μάλιστα στο τελείωμα του θα είναι και ένα κλικ πιο δυνατός από όλους τους υπόλοιπους ήχους ειδοποιήσεων των εφαρμογών που έχουν ακριβώς τον ίδιο ήχο (κοινός Bug)... Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα και στην 8.1 oreo αλλά και με το Mate 20 Pro που έχει την Pie οπότε μιλάμε για bug του Facebook

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μια και ολοκλήρωσα την φόρτιση έκανα δοκιμές και ναι ο ήχος ειδοποιήσεων πάντως τύπου στο Facebook ακούγεται και παιζει κανονικά αλλά είναι αυξανομενος δηλαδή ένας σύντομος ήχος με 1,2 ή 3 μπιπ που έχει διάρκεια π.χ. 3 δευτερόλεπτα θα παίξει υπερβολικά χαληλα (σχεδόν δεν θα ακούγεται) ενώ ένας ήχος με διάρκεια 10 δευτερόλεπτα θα φτάσει να ακούγετε προς το τέλος στην κανονική ένταση και μάλιστα στο τελείωμα του θα είναι και ένα κλικ πιο δυνατός από όλους τους υπόλοιπους ήχους ειδοποιήσεων των εφαρμογών που έχουν ακριβώς τον ίδιο ήχο (κοινός Bug)... Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα και στην 8.1 oreo αλλά και με το Mate 20 Pro που έχει την Pie οπότε μιλάμε για bug του Facebook

 

Το κακό είναι πως δεν είναι bug του fb αλλά της pie...

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και στο whatsAp και στο viber.

Μου έκανε εντύπωση που δεν το είχε αναφέρει κανείς, αφού τρελάθηκα να ψάχνω ξανά και ξανά τις ρυθμίσεις ήχου /ειδοποιήσεων και όλα ήταν κομπλέ ενώ καμιά ειδοποίηση δεν ακούγεται.

Να πω πως δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση αλλά όλα τα άλλα λειτουργούν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι πως δεν είναι bug του fb αλλά της pie...

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και στο whatsAp και στο viber.

Μου έκανε εντύπωση που δεν το είχε αναφέρει κανείς, αφού τρελάθηκα να ψάχνω ξανά και ξανά τις ρυθμίσεις ήχου /ειδοποιήσεων και όλα ήταν κομπλέ ενώ καμιά ειδοποίηση δεν ακούγεται.

Να πω πως δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση αλλά όλα τα άλλα λειτουργούν άψογα.

 

Τελικα ομως ακόμα δεν έχει απάντηση κάνεις... Δεν ακούγετε ή είναι ο ήχος αυξανομενος οπότε με χρήση πολύ μικρού σε διάρκεια ήχου δεν ακούγετε? Γιατί είναι εντελώς διαφορετικό το ένα από το άλλο.

Whatsapp δεν λειτουργό αλλά το Viber σε εμένα παίζει σωστά χωρίς αυξανόμενη ένταση... Μόνο στο Facebook μου το κάνει

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως ήταν συς ρυθμίσεις Nova αλλά τελικά έκανα λάθος. Ρυθμίσεις ασφαλούς κλειδώματος από τις ρυθμίσεις τηλεφώνου.

 

Καλημέρα φίλε μου πήγα στις ρυθμίσεις ασφαλούς κλειδώματος αλλά και πάλι τίποτα. Μπορείς μου πεις λίγο πιο αναλυτικά; συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός.

Link to comment
Share on other sites

Χθες κατέβασα κι εγώ την ενημέρωση.Εκείνο που μου άρεσε είναι ότι κάποιες εγγραφές έχουν γίνει με πιο έντονο "μελάνι" και για τα μάτια μου είναι πιο εύκολο να τις διαβάσω.Τα εικονίδια μάλλον είναι χοντροκοπιά.

Edit.

Εκείνο επίσης που παρατήρησα είναι ότι δεν έκανε ενημέρωση στον καιρό και έπρεπε να πατήσω εγώ το κυκλάκι για να το κάνει.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Χθες κατέβασα κι εγώ την ενημέρωση.Εκείνο που μου άρεσε είναι ότι κάποιες εγγραφές έχουν γίνει με πιο έντονο "μελάνι" και για τα μάτια μου είναι πιο εύκολο να τις διαβάσω.Τα εικονίδια μάλλον είναι χοντροκοπιά.
Παιδιά, εσείς που λέτε ότι τα εικονίδια είναι χοντροκομμένα, έχετε κατεβάσει το ζουμ οθόνης από της ρυθμίσεις εμφάνισης;

Πάντα δε μου άρεσαν τα μεγάλα εικονίδια, αλλά δε τα βρίσκω χοντροκομμένα πλέον. Είναι;;;; Εκτός αν μεγάλωσα και δε βλέπω εγώ καλά :)

 

1df25a4b2d2244401f9bd0a57929a0da.jpgf87494649724bf1a626f860dd5517488.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι κι εμένα ακριβώς... καρτούν μπορεί να τα χαρακτηρίσει κάποιος, χοντροκομμένα σίγουρα όχι!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι κι εμένα ακριβώς... καρτούν μπορεί να τα χαρακτηρίσει κάποιος, χοντροκομμένα σίγουρα όχι!
Σωστά....

Βέβαια υπάρχει και η επιλογή εικονιδίων από "φόντα και θέματα" για κάτι πιο material, άρα όλα καλά :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση τι είναι προτιμότερο για εξοινομηση μπαταρίας στις Κλήσεις να προτιμά Δίκτυα κινητής η Wifi?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να κάνω μια ερώτηση τι είναι προτιμότερο για εξοινομηση μπαταρίας στις Κλήσεις να προτιμά Δίκτυα κινητής η Wifi?
Καλημέρα.

Προτίμηση σε wifi.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μια και ολοκλήρωσα την φόρτιση έκανα δοκιμές και ναι ο ήχος ειδοποιήσεων πάντως τύπου στο Facebook ακούγεται και παιζει κανονικά αλλά είναι αυξανομενος δηλαδή ένας σύντομος ήχος με 1,2 ή 3 μπιπ που έχει διάρκεια π.χ. 3 δευτερόλεπτα θα παίξει υπερβολικά χαληλα (σχεδόν δεν θα ακούγεται) ενώ ένας ήχος με διάρκεια 10 δευτερόλεπτα θα φτάσει να ακούγετε προς το τέλος στην κανονική ένταση και μάλιστα στο τελείωμα του θα είναι και ένα κλικ πιο δυνατός από όλους τους υπόλοιπους ήχους ειδοποιήσεων των εφαρμογών που έχουν ακριβώς τον ίδιο ήχο (κοινός Bug)... Το ίδιο ακριβώς θέμα είχα και στην 8.1 oreo αλλά και με το Mate 20 Pro που έχει την Pie οπότε μιλάμε για bug του Facebook

 

Το κακό είναι πως δεν είναι bug του fb αλλά της pie...

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και στο whatsAp και στο viber.

Μου έκανε εντύπωση που δεν το είχε αναφέρει κανείς, αφού τρελάθηκα να ψάχνω ξανά και ξανά τις ρυθμίσεις ήχου /ειδοποιήσεων και όλα ήταν κομπλέ ενώ καμιά ειδοποίηση δεν ακούγεται.

Να πω πως δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση αλλά όλα τα άλλα λειτουργούν άψογα.

 

Τελικα ομως ακόμα δεν έχει απάντηση κάνεις... Δεν ακούγετε ή είναι ο ήχος αυξανομενος οπότε με χρήση πολύ μικρού σε διάρκεια ήχου δεν ακούγετε? Γιατί είναι εντελώς διαφορετικό το ένα από το άλλο.

Whatsapp δεν λειτουργό αλλά το Viber σε εμένα παίζει σωστά χωρίς αυξανόμενη ένταση... Μόνο στο Facebook μου το κάνει

 

Ειδικά με τον stock ήχο του Facebook που κάνει ένα μικρό "pop" δεν ακούγεται τίποτα.

Σε OnePlus 6 με Pie που έχω και δοκίμασα ακούγεται κανονικά σε πλήρη ένταση ο ίδιος στοκ ήχος. Ούτε αυξανόμενα ούτε τίποτα. Κατευθείαν καμπάνα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, μετά την pie δεν έχω ήχο σε ιντερνετικό ραδιόφωνο, γνωρίζει κανείς τι παίζει???
Δε ξέρω πια εφαρμογή χρησιμοποιείς, αλλά εγώ με το Greek radios μια χαρά ήχο έχω.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Από τον Samsung browser μπαίνω live24.gr επιλέγω και δεν ακούω......
Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά.

 

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε pie,παρατηρησα οτι οταν παω να εκφωνησω ενα μηνυμα(στο κανονικο messenger) μου εχει επιλογη μονο για Αγγλικα,ενω πριν λειτουργουσε κανινικα και με τα Ελληνικα.Μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά με τον stock ήχο του Facebook που κάνει ένα μικρό "pop" δεν ακούγεται τίποτα.

Σε OnePlus 6 με Pie που έχω και δοκίμασα ακούγεται κανονικά σε πλήρη ένταση ο ίδιος στοκ ήχος. Ούτε αυξανόμενα ούτε τίποτα. Κατευθείαν καμπάνα.

Εννοείτε ότι δεν θα λειτουργεί το πολύ σύντομο "pop"...

Δοκίμασε έναν ήχο μεγαλύτερης διάρκειας και πες μας αν τελικά λειτουργεί με αυξανόμενη ένταση όπως συμβαίνει σε εμένα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε pie,παρατηρησα οτι οταν παω να εκφωνησω ενα μηνυμα(στο κανονικο messenger) μου εχει επιλογη μονο για Αγγλικα,ενω πριν λειτουργουσε κανινικα και με τα Ελληνικα.Μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση ?
Επειδη ειχα το ιδιο προβλημα.Πρεπει να πας στις ρυθμισεις,γλωσσα και εισαγωγη- και στο κειμενο σε ομιλια να επιλεξεις google που υποστηριζει την ελληνικη γλωσσα.Κανονικα τωρα εχει την φωνητικη πληκτρολογιση της samsung που δεν υποστηριζει ελληνικα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5c683c1af99990603f153328c27cf6e7.jpg

459718a671a47b44872532083f04b49a.jpg

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...