Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Τις τελευταίες ημέρες παρουσιάστηκε πρόβλημα στο login των εφαρμογών των τραπεζών με το δακτυλικό αποτύπωμα φαίνεται να μην το αναγνωρίζει και δεν το δέχεται (Το ΤΗΛ ξεκλειδώνει κανονικά με το αποτύπωμα).Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο.?

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Ρίξε μια ματιά στο Galaxy apps, ενημερώσεις γιατί νομίζω πως σήμερα βγήκαν σχετικά update

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Ρίξε μια ματιά στο Galaxy apps, ενημερώσεις γιατί νομίζω πως σήμερα βγήκαν σχετικά update

Τα updates των app τα έκανα. Αλλά συνεχίζει να μην δέχεται το δακτυλικό αποτύπωμα. Το τηλέφωνο ξεκλειδώνει κανονικά με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι όταν βγει η ελληνική περνάς την ελληνική και είσαι κομπλέ..Εγώ δεν πέρασα τίποτα περιμένω την cosmote όταν ξυπνήσει να την δώσει.η Vodafone την έδωσε...

 

Άκυρο, λάθος ανάρτηση..

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι όταν βγει η ελληνική περνάς την ελληνική και είσαι κομπλέ..Εγώ δεν πέρασα τίποτα περιμένω την cosmote όταν ξυπνήσει να την δώσει.η Vodafone την έδωσε...
Κανονικά έτσι σκόπευα να κάνω.Αφου ξαναθυμηθηκα τα περί Odin κλπ μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ούτε η eurobank ούτε η Πειραιώς σε καμία δεν δουλεύει.....
Λοιπόν....

Σήμερα έγινε αναβάθμιση στο Samsung pass και από εκεί και πέρα δεν άνοιγε η εφαρμογή της eurobank με δαχτυλικο.

 

Μπήκα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και η επιλογή για άνοιγμα με δαχτυλικο είχε απενεργοποιηθεί. Το ενεργοποίησα και τώρα είναι μια χαρά.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

edit: Παιδιά μόλις τώρα κατεβάζω android 9 με το sammfirm για EUR (Ελλάδα). Το Sammobile δε το έχει δείξει ακόμα.

 

https://www.dropbox.com/s/hdflbkpq6xiei69/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE.JPG?dl=0

 

Όποιοι θέλετε να κατεβάσετε χωρίς να περιμένετε, κατεβάστε με αυτό το εργάλειο και περάστε με odin.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

apodimos75 για χωρα κατασκευης και ολες τις πληροφοριες κατεβασε το samsung info απο το play store.στην πρωτη καρτελα θα δεις τη χωρα κατασκευης.
Link to comment
Share on other sites

Όσο χρησιμοποιείτε gmail βάλατε τη νέα έκδοση με το νέο UI?

Νομίζω ότι πλέον οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Αν θέλετε να τσεκαρετε κι εσείς κατεβάσετε τη:

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/gmail/gmail-9-1-13-231319729-release-release/

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

 

Τραγικό το νέο UI με την ασπριλα.

https://arstechnica.com/gadgets/2019/01/hands-on-with-the-new-gmail-for-android-and-ios/

Με Pie χωρίς root Gmail app θα πάει στο καλαθο των αχρηστων.

Με 8.1 ευτυχώς themaρετε με substratum.

 

Τοσο δύσκολο να έδιναν επιλογή για dark/black theme native στην εφαρμογή.

 

Τραγική η Google.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό το νέο UI με την ασπριλα.

https://arstechnica.com/gadgets/2019/01/hands-on-with-the-new-gmail-for-android-and-ios/

Με Pie χωρίς root Gmail app θα πάει στο καλαθο των αχρηστων.

Με 8.1 ευτυχώς themaρετε με substratum.

 

Τοσο δύσκολο να έδιναν επιλογή για dark/black theme native στην εφαρμογή.

 

Τραγική η Google.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Το καλό είναι ότι ακολουθεί το guideline των υπολοίπων Google apps. Π.χ. και το Keep έτσι είναι.

Επίσης, απ'ότι βλέπω η Google αρχίζει και δίνει επιλογή για dark mode στις εφαρμογές της.

Βέβαια, άλλο dark (που είναι γκρι) και άλλο μαύρο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η κωδικοποιηση hevc γιατι ειναι και το νεοτερο προτυπο.εχει παρα πολυ καλη συμπιεση σε 4κ 30fps παιζει ευκολα σε επεξεργαστες σχετικα νεους i5 5ετιας.στο λαπτοπ μου με 4κ60καρε εριξα στον vlc βιντεο και σχεδον δεν επαιζε καθολου(i7 4700mq)ενω στα 30fps παιζει μια χαρα.για επεξεργασια ομως και εξαγωγη στο premiere τραβαει ζορια ο επεξεργαστης πχ ενα βιντεο 15 λεπτων εξαγωγη απο 4κ 60 σε 4κ 60 μπορει να κανει και 1 ωρα στο media encoder.αλλα εχει παρα πολυ καλη συμπιεση οτι και να λεμε το hevc,για μενα αξιζει να ειναι ενεργη η επιλογη αυτη ειτε σε 1080 ειτε 4κ

 

 

Επειδή απ αυτά που λες υπάρχουν κάποια μειονεκτήματα σε ενδεχόμενη επεξεργασία και ενδεχόμενα προβλήματα αναπαραγωγής,

για να κρίνουμε αν αξίζει πρέπει να ξέρουμε το μέγεθος της συμπίεσης.

Πόσο % μειώνει το μέγεθος των αρχείων; Αν είναι πχ 10% σιγά να μην ασχοληθώ, αλλά αν είναι πάνω απο 30 θα έχει ίσως ένα νόημα αν τραβάει κανείς συχνά και μεγάλα videos.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι ακολουθεί το guideline των υπολοίπων Google apps. Π.χ. και το Keep έτσι είναι.

Επίσης, απ'ότι βλέπω η Google αρχίζει και δίνει επιλογή για dark mode στις εφαρμογές της.

Βέβαια, άλλο dark (που είναι γκρι) και άλλο μαύρο.

 

Καλά και στο keep μαύρο θέμα έβαλα εξίσου.

Μόνο στο YouTube έχει δώσει dark theme που και αυτό ημιμετρο είναι.

Άλλωστε official YouTube app έχω σταματήσει πολυ καιρο κανω χρήση αφου YouTube vanced που έχει black theme επιλογή με καλύπτει πολύ ανώτερα από την λειψη εφαρμογή της Google.

 

Αλλά Gmail είναι βασική εφαρμογή δυστυχώς έως δώσει επιλογή για dark και black theme θα στραφω σε τριτη εφαρμογή που να έχει έστω dark mode που προτιμώ από την άθλια ασπριλα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η έλευση της pie μέσω OTA κοντοζυγώνει,

πως μπορώ να απενεργοποίησω τις ειδοποιήσεις πριν έρθει; (Δεν σκοπεύω να κάνω το upgrade)

  • Υποθέτω πως ΟΤΑ για την 8 δεν πρόκεται να ξαναέρθει, σωστα;
  • Αν απενεργοποιήσω τις ειδοποιήσεις αφού έρθει το ΟΤΑ της pie και μου βγάλει ειδοποίηση θα έχει κάποια διαφορά;

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Package disable app παρέχουν κόψιμο ενοχλητικη ειδοποίηση η αλλιώς έχει και μια εφαρμογή auto notification λέγεται που λογικά πρέπει να δουλέψει να κόψει pop up εξίσου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η έλευση της pie μέσω OTA κοντοζυγώνει,

πως μπορώ να απενεργοποίησω τις ειδοποιήσεις πριν έρθει; (Δεν σκοπεύω να κάνω το upgrade)

 

 

 

Υποθέτω πως ΟΤΑ για την 8 δεν πρόκεται να ξαναέρθει, σωστα;

Αν απενεργοποιήσω τις ειδοποιήσεις αφού έρθει το ΟΤΑ της pie και μου βγάλει ειδοποίηση θα έχει κάποια διαφορά;

Μπορείς να πεις το γιατί πήρες αυτή την απόφαση;Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην καινούρια βερσιόν;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις το γιατί πήρες αυτή την απόφαση;Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην καινούρια βερσιόν;

 

Στην pie δεν μπορείς να κάνεις καταγραφή των κλήσεων,

κάτι που για μένα είναι εξαιρετικά χρήσιμο και το χρησιμοποιώ χρόνια.

 

Θα μείνω λοιπόν σε 8 όσο περισσότερο μπορέσω, και ίσως στο μέλλον να βρεθεί κάποια λύση για την 9, αν και προς το παρόν φαντάζει αδύνατον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Package disable app παρέχουν κόψιμο ενοχλητικη ειδοποίηση η αλλιώς έχει και μια εφαρμογή auto notification λέγεται που λογικά πρέπει να δουλέψει να κόψει pop up εξίσου.

 

 

Δεν υπάρχει κάποια επιλογή κάπου στις ρυθμίσεις;

Νομίζω πως κάποτε εδώ μέσα κάποιος μου είχε πει κάτι σχετικό αλλά δεν βρίσκω ούτε το post ούτε την ρύθμιση.

Edited by stelios_85_07
Τίτλος

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Στην pie δεν μπορείς να κάνεις καταγραφή των κλήσεων,

κάτι που για μένα είναι εξαιρετικά χρήσιμο και το χρησιμοποιώ χρόνια.

 

 

Θα μείνω λοιπόν σε 8 όσο περισσότερο μπορέσω, και ίσως στο μέλλον να βρεθεί κάποια λύση για την 9, αν και προς το παρόν φαντάζει αδύνατον.

Έχει αναφερθεί πολλάκις ότι μπορούμε να κάνουμε καταγραφή κλήσεων με κάποιες εφαρμογές, απλά ο συνομιλητής ακούγεται πιο σιγά.

 

Και μιας που η Google αποφάσισε, για νομικούς λόγους φαντάζομαι μιας και σε κάποιες λίγες χώρες υπάρχει η δυνατότητα καταγραφής κανονικά όπως στην oreo, και δε θα αλλάξει αυτό, από το να χάσουμε τις νέες δυνατότητες αλλά και τις ενημερώσεις ασφαλείας, προτιμώ να ακούω σε χαμηλότερη ένταση τον συνομιλητή αν χρειαστώ καταγραφή.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα με την Pie σε status bar εμφανίζονται maximum 4 notification icon και μετά 3 τελιτσες όπως αποφάσισε η Google για χάρη του notch η ή Samsung δεν ακολούθησε το συγκεκριμένο guideline μιας και notch δεν έχει η συσκευή ??

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η pie σε EUR csc κατεβάζω τώρα.. 1592,22 mb

Είχε δίκιο ο @τιψ2018 πιο πάνω που είπε για 1 Φεβρουαρίου

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να κάνω format στο κινητό αλλά περιμένοντας την pie το καθυστερώ. Όταν έρθει την εγκαθιστώ & μετά κάνω format ή με το που την βγάλει κάνω format & την περνάει στο καθαρό τηλέφωνο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να κάνω format στο κινητό αλλά περιμένοντας την pie το καθυστερώ. Όταν έρθει την εγκαθιστώ & μετά κάνω format ή με το που την βγάλει κάνω format & την περνάει στο καθαρό τηλέφωνο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνεις την αναβάθμιση και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και είσαι έτοιμος.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να κάνω format στο κινητό αλλά περιμένοντας την pie το καθυστερώ. Όταν έρθει την εγκαθιστώ & μετά κάνω format ή με το που την βγάλει κάνω format & την περνάει στο καθαρό τηλέφωνο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χα χα χα διαβάζοντας ότι στην πλειοψηφία ήρθε έκανα & εγώ την προσπάθεια χειροκίνητα & τσουπ ήρθε & σε εμένα. Περιμένω την συμβουλή σας για το format & πράττω ανάλογα. Καλό μήνα λοιπόν με pie!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

την περασα, και μου εχει βγαλει επανω δεξια στις ειδοποιησεις το συμβολο που μετραει βηματα του samsung health πως φευγει ξερετε;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...