Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτή την περίπτωση παίρνεις φωτοτυπία του τιμολογίου

 

Δεν είναι πάντα τόσο εύκολο ειδικά αν η εταιρεία είναι μεγάλη.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Περνάς, και με τη sim μέσα κάνεις επαναφορά να γυρίσει σε EUR/EUR.

CSA2 είναι η έκδοση ε;

 

Ναι! Οκ θα την περάσω αργότερα! Thanks

 

. Version: N960FXXU2CSA2/N960FOXM2CSA2/

N960FXXU2CRLT

. Size: 1592.26 MB

. Security patch level: January 1, 2019

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα αμα περασουμε μονη μας την σταθερη ota CSA2 pie εχουμε καποιο προβλημα???

Μολις την κατεβασα στο pc απλα ρωταω κιολας να ξερω σιγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής τα επίσημα service δεν ζητάνε απόδειξη, καθώς από το sn φαίνεται η ημ/νια παραγωγής καθώς και η ημ/νια αποστολής από το εργοστάσιο, οπότε υπολογίζουν την εγγύηση από τότε. Απλά μπορεί το κινητό να έχει μήνα παραγωγής τον Σεπτέμβριο κι εσύ να το αγόρασες Δεκέμβριο, οπότε χάνεις 2 μήνες εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Περνάτε άφοβα μέσω ODIN.

 

Εγώ κατέβασα από sammobile, την γερμανική, DBT, πριν μέρες, αρχείο 4,7 gb

Και την πέρασα με το odin.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις που βρισκεται η επιλογη για WPS συνδεση σε WiFi? Δεν το βρισκω πουθενα.. ειμαι στην 9αρα
Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/hZ0bhYJ

 

αυτην έχω , την γερμανική, και δεν θέλω να την αλλάξω, ποιος κάθεται να ξαναστησει το κινητό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια γνωριζει κανεις που βρισκεται η επιλογη για WPS συνδεση σε WiFi? Δεν το βρισκω πουθενα.. ειμαι στην 9αρα

 

Από ότι έχω διαβάσει, στο android 9, δεν έχει wps. Το κατήργησε η Google, για λόγους ασφαλείας!

Link to comment
Share on other sites

 

Από ότι έχω διαβάσει, στο android 9, δεν έχει wps. Το κατήργησε η Google, για λόγους ασφαλείας!

 

Εχεις απολυτο δικιο, το εψαξα και εγω και οντως το εχουν βγαλει για λογους ασφαλειας. Παντως ενα αλλο huawei που εχω με την 9 φορεμενη, το εχει κανονικα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Παιδια γνωριζει κανεις που βρισκεται η επιλογη για WPS συνδεση σε WiFi? Δεν το βρισκω πουθενα.. ειμαι στην 9αρα
Πατάς όταν είσαι μέσα στο menu to Wi-Fi πάνω στο advance και από εκεί κάτω κάτω see more και θα το βρεις

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Εισαι 100% σιγουρος οτι δεν χρειαζεται αποδειξη αγορας η Smartech για την εγγυηση?

 

Τα υπολοιπα service απο οσο γνωριζω πλεον ζητανε κανονικα και αποδειξη αγορας.

Όταν το s7 είχε κυκλοφορήσει 3 μήνες & βάρεσε μητρική όταν το πήγα δεν μου είχαν ζητήσει απόδειξη. Όταν όμως το είχα 1.5 χρόνο & τα έπαιξε η μπαταρία μου ζήτησαν κανονικά. Αν μπεις στην διαδικασία να αγοράσεις συσκευή χωρίς χαρτιά να τα περιμένεις όλα. Το χειρότερο σενάριο είναι να έχει δηλωθεί κλεμμένο & μια ωραία πρωία να χαθεί το σήμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παιδιά κάποιος που το έχει πρέπει να φτιάξει έναν οδηγό εγκατάστασης firmware μέσω Odin. Πώς κάνουμε μια καθαρή εγκατάσταση πχ αν έχουμε ελληνικό firmware csc cosmote και θέλουμε να βάλουμε γερμανικό DBT. Και ποια csc μπορούμε να βάλουμε multi-csc.

ΑΝ θέλει κάποιος και έχει χρόνο.ας το βάλει στο νήμα του note 9.Ευχαριστώ πολύ..

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παιδιά κάποιος που το έχει πρέπει να φτιάξει έναν οδηγό εγκατάστασης firmware μέσω Odin. Πώς κάνουμε μια καθαρή εγκατάσταση πχ αν έχουμε ελληνικό firmware csc cosmote και θέλουμε να βάλουμε γερμανικό DBT.ΑΝ θέλει κάποιος και έχει χρόνο.ας το βάλει στο νήμα του note 9.Ευχαριστώ πολύ..

Κατεβάζεις το BDT firmware με αυτό το προγραμματάκι για πιο γρήγορα. (οδηγίες στο link).

 

Κατεβάζεις το odin απο εδω.

 

Φυσικά έχεις εγκαταστήσει Samsung drivers στο pc/laptop.

 

Μετά παρακολουθείς αυτό το βιντεάκι και ακολουθείς τα βήματα.

Απο τα αρχεία HOME_CSC και CSC που θα βρείς μέσα στο firmware που θα κατεβάσεις επιλέγεις το ''σκέτο'' CSC.

 

EDIT: Εδώ θα βρείς έναν παλαιότερο οδηγό στα Ελληνικά για να έχεις έναν μπούσουλα.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το BDT firmware με αυτό το προγραμματάκι για πιο γρήγορα. (οδηγίες στο link).

 

Κατεβάζεις το odin απο εδω.

 

Φυσικά έχεις εγκαταστήσει Samsung drivers στο pc/laptop.

 

Μετά παρακολουθείς αυτό το βιντεάκι και ακολουθείς τα βήματα.

Απο τα αρχεία HOME_CSC και CSC που θα βρείς μέσα στο firmware που θα κατεβάσεις επιλέγεις το ''σκέτο'' CSC.

 

Ωραιος ευχαριστώ.. αν θες φτιαξε και ενα topic για οδηγίες εγκατάστασης είναι χρήσιμο σε πολλούς ..

Αν βάλω γερμανική και περάσω το csc γερμανικό παίζει να το αλλάξει μετά γιατί έχω κάρτα cosmote; και κάτι άλλο μετά τα ota update τα παίρνει κανονικά?

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ευχαριστώ.. αν θες φτιαξε και ενα topic για οδηγίες εγκατάστασης είναι χρήσιμο σε πολλούς ..

Αν βάλω γερμανική και περάσω το csc γερμανικό παίζει να το αλλάξει μετά γιατί έχω κάρτα cosmote; και κάτι άλλο μετά τα ota update τα παίρνει κανονικά?

 

Δες το edit που έκανα στο post μου.Υπάρχει οδηγός στο forum. Είναι μεν παλαιότερος αλλά γενικά ισχύει.

Δε γνωρίζω αν το DBT (ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ) είναι multi csc και περιλαμβάνει και το csc της cote.

 

Aν ναι, θα στο γυρίσει...και μετά αν η cote δώσει το ΙΔΙΟ ακριβώς firmware σε update, ναι, θα παίρνεις κανονικά ΟΤΑ.

Αν όχι, δώσει δηλαδή κάποιο επόμενο, θα πρέπει να το περάσεις με ODIN πάλι και θα αρχίσεις μετά να παίρνεις ΟΤΑ.

 

Αν δεν έχεις κάρτα sd και χρησιμοποιείς 1 κάρτα sim, τη βάζεις στο slot 2 στο κινητό κι έτσι δε στο γυρίζει σε COS.

 

Ξέρω...μπερδεμένα είναι λίγο...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δες το edit που έκανα στο post μου.Υπάρχει οδηγός στο forum. Είναι μεν παλαιότερος αλλά γενικά ισχύει.

Δε γνωρίζω αν το DBT (ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ) είναι multi csc και περιλαμβάνει και το csc της cote.

 

Aν ναι, θα στο γυρίσει...και μετά αν η cote δώσει το ΙΔΙΟ ακριβώς firmware σε update, ναι, θα παίρνεις κανονικά ΟΤΑ.

Αν όχι, δώσει δηλαδή κάποιο επόμενο, θα πρέπει να το περάσεις με ODIN πάλι και θα αρχίσεις μετά να παίρνεις ΟΤΑ.

 

Αν δεν έχεις κάρτα sd και χρησιμοποιείς 1 κάρτα sim, τη βάζεις στο slot 2 στο κινητό κι έτσι δε στο γυρίζει σε COS.

 

Ξέρω...μπερδεμένα είναι λίγο...

 

Πακέτο.ασε έχω ξεχάσει τελείως πως γίνεται. Είδα το csc DBT ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ MULTI ΝΟΜΙΖΩ. Και ακόμα δεν έχει βγει το eur . Θα δω τι θα κάνω.Ευχαριστώ πάντως χρήσιμο το ποστ σου.

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάνετε τη ζωή σας δύσκολη;

Τόσα ποστς έχουμε γράψει ότι το DBT ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ MULTI-CSC.

Αναλυτικός οδηγός υπάρχει εδώ https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3825204&share_tid=3825204&share_fid=3793&share_type=t

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάνετε τη ζωή σας δύσκολη;

Τόσα ποστς έχουμε γράψει ότι το DBT ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ MULTI-CSC.

Αναλυτικός οδηγός υπάρχει εδώ https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3825204&share_tid=3825204&share_fid=3793&share_type=t

Αν το περάσω μετά θα παίρνω ota update; έχω cosmote

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την γερμανική DBT.

Κατεβάστε το firmware, Apo sammobile.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://postimg.cc/WtFq1gRq

Και ένα screenshot

Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια του αδερφού μου έβαλα μια φανταστική εφαρμογή που υπάρχει στο galaxy apps του εξωτερικού Αγγλία αλλά όχι στην Ελλάδα.

Η εφαρμογή λέγεται goodlock 2018

Για το τι μπορεί να κάνει δέστε εδώ

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταπληκτική εφαρμογή...το τηλέφωνο έγινε πανέμορφο...και μπράβο σου που μας την έμαθες!

Υ.Γ. Απορώ με τον εαυτό μου που βρίσκομαι ακόμη σε oreo ενώ με όλες τις άλλες συσκευές μου ήμουν ήδη από Νοέμβριο σε Pie!

Ίσως να έχουν δίκαιο κάποιοι που υποστηρίζουν ότι η Pie δεν φέρνει μια μεγάλη ανανέωση στο κινητό!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτική εφαρμογή...το τηλέφωνο έγινε πανέμορφο...και μπράβο σου που μας την έμαθες!

Υ.Γ. Απορώ με τον εαυτό μου που βρίσκομαι ακόμη σε oreo ενώ με όλες τις άλλες συσκευές μου ήμουν ήδη από Νοέμβριο σε Pie!

Ίσως να έχουν δίκαιο κάποιοι που υποστηρίζουν ότι η Pie δεν φέρνει μια μεγάλη ανανέωση στο κινητό!

 

Αυτό γιατί το λένε/λες;;

Το one ui που έρχεται μαζί με την pie είναι όχι απλά μεγάλη, αλλά τεράστια ανανέωση. Σαν να έχεις άλλο κινητό.

Τώρα στον πυρήνα το αν έχει μεγάλη αλλαγή ή όχι, αυτό είναι μια μεγάλη και διαφορετική κουβέντα.

 

Sent from Note 9 while ruling the world from my toilet.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα εβαλα την εκδοση 9 μεσω odin. Ολα μια χαρα αλλα εχω ενα προβλημα. Οταν θελω να προσθεσω μια νεα επαφη στο τηλεφωνο τα fonts ειναι μαυρα και στο μαυρο background δε μπορω να δω τι γραφω. Σε οποιοδηποτε αλλο app δεν εχω αυτο το προβλημα.

Οποιος εχει καποια λυση να προτεινει....

thx

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...