Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

S_wind. Δεν τρεχει τιποτα. Αστο να πεσει μια φορα στο 2% περιπου και φορτισε το σε λειτουργια πτησης με την βασικη φορτιση θα συνελθει απο κει και περα κανε φορτισεις απο 20% και πανω.Εαν σου καθεται και 40% βαλτο μπριζα.

 

Ευχαριστω s wind. Θα δοκιμασω και θα αναφερω.

 

Baxy

 

 

1/1/19

Με φορτιση σε flight mode απο το 2% πηγε στις 18 ωρες. Απο το 40% εμεινε εκει.

Τη μια μερα μεχρι στιγμης δεν την εχουμε.

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά στην παρέα...

Μετά την δύσκολη ανεύρεση του ΗUAWEI Mate 20 pro και τα όποια προβλήματα κουβαλούσε με το λαχείο της οθόνης του, κατευθύνθηκα στην αγορά καινούργιας συσκευής Samsung Galaxy NOTE 9 N960F/DS 128GB 6GB RAM Dual Sim Phone σε χρώμα Metallic copper στα 670 ευρώ....

...και έτσι επέστρεψα μετά από χρόνια (Note 2 σε Note 9!).

Τι να σημαίνουν άραγε αυτά τα γράμματα N960F/DS ?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά στην παρέα...

Μετά την δύσκολη ανεύρεση του ΗUAWEI Mate 20 pro και τα όποια προβλήματα κουβαλούσε με το λαχείο της οθόνης του, κατευθύνθηκα στην αγορά καινούργιας συσκευής Samsung Galaxy NOTE 9 N960F/DS 128GB 6GB RAM Dual Sim Phone σε χρώμα Metallic copper στα 670 ευρώ....

...και έτσι επέστρεψα μετά από χρόνια (Note 2 σε Note 9!).

Τι να σημαίνουν άραγε αυτά τα γράμματα N960F/DS ?

https://www.techwalls.com/samsung-galaxy-note-9-sm-n960-model-number-differences/

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά στην παρέα...

Μετά την δύσκολη ανεύρεση του ΗUAWEI Mate 20 pro και τα όποια προβλήματα κουβαλούσε με το λαχείο της οθόνης του, κατευθύνθηκα στην αγορά καινούργιας συσκευής Samsung Galaxy NOTE 9 N960F/DS 128GB 6GB RAM Dual Sim Phone σε χρώμα Metallic copper στα 670 ευρώ....

...και έτσι επέστρεψα μετά από χρόνια (Note 2 σε Note 9!).

Τι να σημαίνουν άραγε αυτά τα γράμματα N960F/DS ?

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά, κωδική ονομασία συσκευής είναι και το DS σημαίνει dual SIM.

Με γιες, να το χαρείς, να το ευχαριστηθείς.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά στην παρέα...

Μετά την δύσκολη ανεύρεση του ΗUAWEI Mate 20 pro και τα όποια προβλήματα κουβαλούσε με το λαχείο της οθόνης του, κατευθύνθηκα στην αγορά καινούργιας συσκευής Samsung Galaxy NOTE 9 N960F/DS 128GB 6GB RAM Dual Sim Phone σε χρώμα Metallic copper στα 670 ευρώ....

...και έτσι επέστρεψα μετά από χρόνια (Note 2 σε Note 9!).

Τι να σημαίνουν άραγε αυτά τα γράμματα N960F/DS ?

Στα 670 λαχείο πήρες. :)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές σας και για την ενημέρωση που ζήτησα...

achillesgk ακόμη γελάω με το σχόλιό σου...αλλά για πες περισσότερα..να το καταλάβω καλύτερα...

Ήμουνα μεταξύ και του 8/512 στα 826 ευρώ σε μωβ, αλλά φοβήθηκα για την μεταπώλησή του...

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές σας... achillesgk ακόμη γελάω με το σχόλιό σου...αλλά για πες παραπάνω..να καταλάβω...

 

οτι το πήρες σε πολύ καλή τιμή για καινούριο

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις ευχές σας και για την ενημέρωση που ζήτησα...

achillesgk ακόμη γελάω με το σχόλιό σου...αλλά για πες περισσότερα..να το καταλάβω καλύτερα...

Ήμουνα μεταξύ και του 8/512 στα 826 ευρώ σε μωβ, αλλά φοβήθηκα για την μεταπώλησή του...

Από το "λαχείο " του mate 20 πήγες στο λαχείο λόγω της τιμής του note 9. Η διαφορά των δύο δεν ανταποκρίνεται στην διαφορά της τιμής. Καλύτερη οθόνη, καλύτερος ήχος, μπαταρία απροβλημάτιστη και με την pie τα καλύτερα έρχονται. Στο μόνο που κερδίζει το mate είναι στο μέγεθος (για κάποιους), στο night sight και στο face unlock. Αν η sammy μας μας κάνει τη χάρη και δώσει τo αντίστοιχο bright shight δίλημμα μεταξύ των δύο δεν θα υπάρχει. Στην καθημερινότητα κερδίζει το note.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλα με υγεια! Καποιες φορες που ειναι λιγο βρεγμενα τα χερια μου, η αναγνωριση αποτυπωματος δεν λειτουργει καθολου. Ακομα και αν σκουπισω καλα κινητο και χερια μου βγαζει ξεκλειδωμα με κωδικο. Ειναι φυσιολογικο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ' αρέσει η οθόνη του γιατί σ' αυτό θα κουμπώνω το drone mavic....

Λιγάκι και η επιλογή χρώματος με προβλημάτισε αρκετά...αλλά είπα να πάρω ένα άλλο διαφορετικό χρώμα!

Η αγορά του έγινε από το ebay και θα έρθει από Ιρλανδία.... γι αυτό και η τιμή του! Ελπίζω να λαμβάνει γρήγορα και τις αναβαθμίσεις...

Ζήτησα να το αγοράσω και από Ελλάδα αλλά μεγάλη η φασαρία για την απαλλαγή από το ΦΠΑ και μετά είπα... που να μπλέκεις σε ελέγχους....

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλα με υγεια! Καποιες φορες που ειναι λιγο βρεγμενα τα χερια μου, η αναγνωριση αποτυπωματος δεν λειτουργει καθολου. Ακομα και αν σκουπισω καλα κινητο και χερια μου βγαζει ξεκλειδωμα με κωδικο. Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Ναι λογικό είναι γιατί μετά από ορισμένες αποτυχημένες προσπάθειες με το αποτύπωμα ζητάει υποχρεωτικά κωδικό. Το παθαίνω κι εγώ Εάν τα δάχτυλα μου είναι υγρά.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να πεσει λιγο ακομα η τιμη του να το τιμησω και εγω να δοκιμασω για πρωτη φορα την σειρα note,αλλα ως τωρα καλυτερες προσφορες βλεπω στα mate 20 pro παρα στα note.
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να πεσει λιγο ακομα η τιμη του να το τιμησω και εγω να δοκιμασω για πρωτη φορα την σειρα note,αλλα ως τωρα καλυτερες προσφορες βλεπω στα mate 20 pro παρα στα note.

 

υπομονή.. απο 15/1 ξεκινάνε οι εκπτώσεις ίσως παίξει καμιά προσφορά

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ 3 μέρες τώρα, μετάβαση από s9+, προερχόμενος από s8+, s7 edge και πάει λέγοντας. Πρώτο μου note όμως και μετανιώνω που δεν είχα πάρει νωρίτερα! Μου φαίνεται καλύτερη η οθόνη από το s9+.! Έχουν κάνει τίποτα άλλες ρυθμίσεις ή εγώ δεν πάω καλά? Ο αισθητήρας δακτυλικών είναι αισθητά ποιο γρήγορος, γι'αυτό είμαι σίγουρος. Επίσης συνολικά προς το παρόν έχω αποκομίσει μία αίσθηση ποιο premium απ'ότι στο 9άρι.!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά στην παρέα...

Μετά την δύσκολη ανεύρεση του ΗUAWEI Mate 20 pro και τα όποια προβλήματα κουβαλούσε με το λαχείο της οθόνης του, κατευθύνθηκα στην αγορά καινούργιας συσκευής Samsung Galaxy NOTE 9 N960F/DS 128GB 6GB RAM Dual Sim Phone σε χρώμα Metallic copper στα 670 ευρώ....

...και έτσι επέστρεψα μετά από χρόνια (Note 2 σε Note 9!).

Τι να σημαίνουν άραγε αυτά τα γράμματα N960F/DS ?

 

Καλή χρονιά και μεγειά.Τωρα πρόσεξα ότι έχεις το metallic copper.Αν θυμάμαι σωστά το συγκεκριμένο χρώμα δεν είναι διαθέσιμο στην Ευρώπη αλλά μόνο στην Ασία.Για δες λίγο με την εγγύηση τί γίνεται (εκτός και αν δεν σε ενδιαφέρει);

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλή χρονιά να έχουμε. Βγάζω φωτο με το νοτελι και στη φωτο φαίνονται οι δέσμες των φώτων προβολέων στην αρχή νόμιζα ότι έχει πρόβλημα η κάμερα αλλά μετά διαπίστωσα ότι Έτσι βγάζουν και αλλά κινητά. Το είχα στο αυτόματο
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και μεγειά.Τωρα πρόσεξα ότι έχεις το metallic copper.Αν θυμάμαι σωστά το συγκεκριμένο χρώμα δεν είναι διαθέσιμο στην Ευρώπη αλλά μόνο στην Ασία.Για δες λίγο με την εγγύηση τί γίνεται (εκτός και αν δεν σε ενδιαφέρει);

Ευχαριστώ πολύ και θα το ρωτήσω άμεσα....

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο mate 20 pro επιστροφη παλι στο note 9 τωρα πλεον 8/512. χωρις να τρολαρω την huawei και πιστευοντας οτι το mate ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο, το 9αρι δινει φωτο και την ημερα με αισθητα λιγοτερο θορυβο. Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο mate 20 pro επιστροφη παλι στο note 9 τωρα πλεον 8/512. χωρις να τρολαρω την huawei και πιστευοντας οτι το mate ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο, το 9αρι δινει φωτο και την ημερα με αισθητα λιγοτερο θορυβο. Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια
Καλή χρονιά! Ήμουν και εγώ σε δίλημμα ανάμεσα mate 20 και note 9 προερχόμενος από 6t ,τελικά κατέληξα σε note 9 .σε βόλεψε καλύτερα το note? Πως και γύρισες πάλι?

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ειναι η πιο ολοκληρωμενη συσκευη της χρονιας.Κραταει τα καλα της S σειρας και προσθετει και μερικες βελτιωσεις

 

+Καλη μπαταρια(για να τρεχεις σε full αναλυση 1440p)

+Απουσια notch

+θυρα ακουστικων

+πολυ καλη καμερα

+128/512gb χωρου με δυνατοτητα micro sd(και οχι nanosd της huawei)

+notification led(που το βγαλανε απο το Oneplus)

+Την καλυτερη οθονη της αγορας(με δευτερο απο πολυ κοντα το pixel)πραγμα πολυ σημαντικο αν σκεφτειται οτι το μεγαλυτερο χρονο τον περναμε μπροστα απο την οθονη.

+Ειναι φθηνοτερο απο το mate 20.

+δωρο το Spen και ας μην το χρησιμοποιεις,ή ας το χρησιμοποιεις μονο για να σημειωνεις τα ψωνια απο το market.

 

Τα μονα που προσωπικα θα ηθελα να δω στο Note ειναι να ερχοταν με android 9 out of the box και να ειχε την Wide camera των mate 20 και LG.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και θα το ρωτήσω άμεσα....

 

μάθε το imei της συσκευής (φαίνεται στο κουτί) και πάρε αύριο τηλ στη smartec ή την αντιπροσωπεία να μάθεις άμεσα αν καλύπτεται απο εγγύηση

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ και ξεκινάω το στήσιμο!

Να μην μπω λέτε στην διαδικασία του smartswitch από Note 8 και να το στήσω καλύτερα από την αρχή;

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το SS και δεν ξέρω αν μπορεί να φέρει λογαριασμούς Microsoft Outlook και λογαριασμό από εταιρικό email, είναι ουσιαστικά ο μόνος λόγος που θα το χρησιμοποιούσα για να μην τρέχω στους ΙΤ για στήσιμο....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...