Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα.

 

Πήρα σήμερα το «μικρό» Note 9 σε μαύρο από Κωτσόβολο.Καιρο το καμάκωνα αλλά είχε απαγορευτική τιμή στα 1050.Τελικα το πήρα σήμερα (846 με την έκπτωση της Samsung + 70.000 σε πόντους του go4more (~168ε) = 678.Και πάλι παρά πολλά για κινητό αλλά είπα μια φορά να τα δώσω.Ευχομαι να έκανα καλή -value for money-επιλογή...θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

I may be wrong αλλά έτσι όπως απαξιώνεται η τεχνολογία, απλά σε ένα χρόνο από τώρα θα χάσεις περισσότερα λεφτά από την πώληση.

Και εγώ αν θα το έπαιρνα, το μεγάλο θα έπαιρνα :lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Σε ενα χρονο και τα 2 "για κλαματα" μεταπωληση θα εχουν. Αλλα, το "μεγαλο" ειναι δεδομενο πως θα εχει μεγαλυτερη ποσοστιαια απωλεια.

Οπως και να εχει ειναι σουπερ αγορα με αυτη την προωθητικη ενεργεια...

 

Ανάλογα "πως" το αγοράζεις.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα "πως" το αγοράζεις.......

 

Οπως και να το αγορασεις η απωλεια θα ειναι μεγαλυτερη στη δευτερη περιπτωση.

Δεν εχει καμια σημασια αυτο ομως, αλλα το οτι πηρες την εκδοση που ηθελες, αρα πολυ ορθα επραξες ;)

Link to comment
Share on other sites

Οπως και να το αγορασεις η απωλεια θα ειναι μεγαλυτερη στη δευτερη περιπτωση.

Δεν εχει καμια σημασια αυτο ομως, αλλα το οτι πηρες την εκδοση που ηθελες, αρα πολυ ορθα επραξες ;)

 

Σίγουρα η διαφορά είναι μεγαλύτερη. Στην περίπτωσή μου μου κόστισε περίπου 47€ παραπάνω......

Τώρα για πρώτη φορά βιάζομαι να περάσει το σ/κ...... :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το "μεγαλο"
Καλορίζικο η διαφορές από το s8 τεράστιες όσο και αν δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε.

Οθόνη, ηχεία, κάμερα, ραμ, επεξεργαστής, πένα και άλλα. Καθώς επίσης ποιο γρήγορο και χωρίς ίχνος lag/reload εφαρμογών.

Καλή αναβάθμιση.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

έρχομαι κι εγω στην παρέα σας απο Δευτέρα.. θα το είχα απο σήμερα αν επέλεγα το μαύρο αλλά ήθελα ocean blue οπότε λιγάκι υπομονή:)
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Εχω παθει σοκ...το κινητο πεταει λεμε!!!!!!! Wow...

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Πραγματικά το τηλέφωνο είναι κορυφαίο σε όλα τα επίπεδα.... Τι να λέμε.... Βέβαια και η πρώτη τιμή κυκλοφορίας του στα 1049 ήταν τραγική σε σχέση με τον ανταγωνισμό (με τα ίδια χρήματα επερνες 2 κορυφαία 1+ 6Τ ή 2 xiaomi M8 pro).... Κατά τα άλλα για όλους αυτούς που έκαναν αγορά στα 750 και κάτω πραγματικά αξίζει η συσκευή με χίλια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έρχομαι κι εγω στην παρέα σας απο Δευτέρα.. θα το είχα απο σήμερα αν επέλεγα το μαύρο αλλά ήθελα ocean blue οπότε λιγάκι υπομονή:)

 

Καλός να έρθεις και εσύ και τα υπόλοιπα παιδιά να χαρείτε τις συσκευές σας

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο λογος που δε βαζω nova... Δεν ξερω αν και θα ηθελα πολυ να μαθω αν υπαρχει καποιος τροπος!
Ψάχνω το να μεγαλώσω τα εικονίδια χωρίς να μεγαλωσει η γραμματοσειρά εδώ και μια βδομάδα που το χω γίνεται χωρίς το nova ???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω το να μεγαλώσω τα εικονίδια χωρίς να μεγαλωσει η γραμματοσειρά εδώ και μια βδομάδα που το χω γίνεται χωρίς το nova ???

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν πας στις ρυθμίσεις, Εμφάνιση, γραμματοσειρά & ζουμ και ανεβάσεις το ζουμ στο τέρμα και επειδή θα μεγαλώσει ταυτόχρονα και η γραμματοσειρά την κατεβάσεις αυτή στο μέγεθος που θες με αυτόν τον τρόπο δεν μεταβαλλονται και τα εικονίδια των εφαρμογών ή αυτό λειτουργεί μόνο στα εικονίδια του μενού ρυθμίσεων? Ρωτάω μιας και δεν το έχω δοκιμάσει...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στις ρυθμίσεις, Εμφάνιση, γραμματοσειρά & ζουμ και ανεβάσεις το ζουμ στο τέρμα και επειδή θα μεγαλώσει ταυτόχρονα και η γραμματοσειρά την κατεβάσεις αυτή στο μέγεθος που θες με αυτόν τον τρόπο δεν μεταβαλλονται και τα εικονίδια των εφαρμογών ή αυτό λειτουργεί μόνο στα εικονίδια του μενού ρυθμίσεων? Ρωτάω μιας και δεν το έχω δοκιμάσει...
Από την μετάβαση στο 9αρι από το 4αρι τα εικονίδια στην αρχική όπως και οι φάκελοι που δημιούργησα για αρχειοθέτηση στην μου πέσαν κάπως μικρά τα ήθελα λίγο ποιο μεγάλα και ευκρινή... Και δεν μπορώ να το φτιάξω με ότι και να χω δοκιμάσει... Ίσως πρέπει να το συνηθίσω έτσι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης από γενικότερο ψάξιμο διάβασα ότι προτιμάται η ανάλυση της οθόνης να είναι στο Fhd+ και όχι στην μέγιστη τιμή της δηλαδή wqhd . Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος? Γνωριζει καποιος ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλεύω στο μαξ ανάλυση. Αλλιως γιατί να μην έπαιρνα 6t

Δεν ειδα διαφορά στη μπαταρια ουτε στην απόδοση. Κακώς το δουλεύετε με fhd+

Link to comment
Share on other sites

Από την μετάβαση στο 9αρι από το 4αρι τα εικονίδια στην αρχική όπως και οι φάκελοι που δημιούργησα για αρχειοθέτηση στην μου πέσαν κάπως μικρά τα ήθελα λίγο ποιο μεγάλα και ευκρινή... Και δεν μπορώ να το φτιάξω με ότι και να χω δοκιμάσει... Ίσως πρέπει να το συνηθίσω έτσι.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης από γενικότερο ψάξιμο διάβασα ότι προτιμάται η ανάλυση της οθόνης να είναι στο Fhd+ και όχι στην μέγιστη τιμή της δηλαδή wqhd . Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος? Γνωριζει καποιος ?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω οι περισσότεροι από εμάς έχουμε την ανάλυση της οθόνης στο maximum 2k και όχι fullhd+.... Άλλωστε η διάφορες στην κατανάλωση μπαταρίας είναι μικρές μεταξύ των 2 αναλύσεων οπότε γιατί να έχεις μια οθόνη 2Κ και να ρίξεις την ποιότητα της σε Fhd! Από την άλλη μεριά όχι ότι θα δεις και καμιά τρελή διαφορά στην απεικόνιση!

Τελικα όμως δεν μας είπες δοκίμασες αυτό που σου είπα και δεν ισχύει?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και εγώ στην παρέα!

Εκμεταλλευόμενος και την blue week αλλά και την απαλλαγή ΦΠΑ λόγω επιτηδευματος!

Έδωσα και το ΝΟΤΕ 8 στα 450€ οπότε μου βγήκε λιγότερο από 250€.

 

Η πλάκα είναι ότι ήθελα μπλε, ενώ στον κωτσοβολο τηλεφωνικά μου είπαν ότι έχουν στο κατάστημα δεν είχαν! Επέλεξα εναλλακτικά το μαύρο. Στο ταμείο όμως ήρθε το μπλε! Καταλαθος είπαν όταν πήγαν να το πάρουν για να φέρουν το σωστό! Σιγά μην τους άφηνα!

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Το 20% που έγραψα είναι έξτρα κέρδος, πέρα από τον ΦΠΑ που δίνει η samsung. Με άλλα λόγια, το "μικρό" βγαίνει περίπου στα 677€.

Εγω αλλάζω συσκευή κάθε χρόνο αλλά παρ' όλα αυτά πήρα το "μεγάλο". Υπερβολή μεν αλλά μια ζωή την έχουμε. Επίσης σε ένα χρόνο θεωρώ πως θα το πουλήσω πιο εύκολα.

Αυτό το μικρόβιο με την αλλαγή τής συσκευής στο νεότερο μοντέλο ποτέ δεν θα το καταλάβω αλλά & δεν μπορώ να αντισταθώ. Με κάθε κινητό που αγοράζω & είμαι ικανοποιημένος κάθε φορά λέω ότι δεν θα το δώσω αυτό θα το κρατήσω δυο χρόνια να το χαρώ αλλά...... Δεν μπορώ να αντισταθώ. Το μόνο ελαφρυντικό είναι ότι προσέχω τα κινητά μου & τα πουλάω σε σχετικά καλή τιμή & στην αγορά του νέου κόβω τιμολόγιο οπότε μου έρχεται σχετικά φθηνά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και εγώ...

 

Μετά από μια μικρή βόλτα 20 ημερών στην huawei και το P20 pro επιστροφή στην Samsung και μάλιστα πρώτη φορά note σειρά...

 

Δύσκολο τελικά να αλλάξει κάποιος αυτή την οθοναρα..

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και εγώ...

 

Μετά από μια μικρή βόλτα 20 ημερών στην huawei και το P20 pro επιστροφή στην Samsung και μάλιστα πρώτη φορά note σειρά...

 

Δύσκολο τελικά να αλλάξει κάποιος αυτή την οθοναρα..

Καλημέρα και καλορίζικο. Και όχι μόνο, σαν την δυνατότητες που σου δινει το Samsung experience δεν βρίσκεις πουθενά αλλού, να μην βάλουμε στο παιχνίδι και το πενάκι του note...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι περισσότεροι από εμάς έχουμε την ανάλυση της οθόνης στο maximum 2k και όχι fullhd+.... Άλλωστε η διάφορες στην κατανάλωση μπαταρίας είναι μικρές μεταξύ των 2 αναλύσεων οπότε γιατί να έχεις μια οθόνη 2Κ και να ρίξεις την ποιότητα της σε Fhd! Από την άλλη μεριά όχι ότι θα δεις και καμιά τρελή διαφορά στην απεικόνιση!

Τελικα όμως δεν μας είπες δοκίμασες αυτό που σου είπα και δεν ισχύει?

Το δοκίμασα αλλά διάφορα στα εικονίδια των εφαρμογών δεν είδα...

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος μόλις γυρίζω σπίτι να μπαίνει σε airplane mode και να ανοίγει wifi και bluetooth αυτοματα; Όταν βγαίνω από το σπίτι να κλείνει το airplane mode επίσης.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οι περισσότεροι από εμάς έχουμε την ανάλυση της οθόνης στο maximum 2k και όχι fullhd+.... Άλλωστε η διάφορες στην κατανάλωση μπαταρίας είναι μικρές μεταξύ των 2 αναλύσεων οπότε γιατί να έχεις μια οθόνη 2Κ και να ρίξεις την ποιότητα της σε Fhd! Από την άλλη μεριά όχι ότι θα δεις και καμιά τρελή διαφορά στην απεικόνιση!

Τελικα όμως δεν μας είπες δοκίμασες αυτό που σου είπα και δεν ισχύει?

 

Πάντως εγώ που έχω συγκρίνει πολλές συσκευές μεταξύ τους, πχ s9 plus με s9 plus κλπ με ίδιες εικόνες κλπ, διαφορά δεν είδα καμία με fhd vs 2k.. Οποτε καλύτερα να κερδίσεις κάτι από αυτονομία ααααν κερδίζεις παρά κάτι που δε φαίνεται..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και εγώ...

 

Μετά από μια μικρή βόλτα 20 ημερών στην huawei και το P20 pro επιστροφή στην Samsung και μάλιστα πρώτη φορά note σειρά...

 

Δύσκολο τελικά να αλλάξει κάποιος αυτή την οθοναρα..

 

Δεν έχω εμπειρία από p20 pro αλλά έχουν τόση διαφορά στην οθόνη ώστε να πεις wow?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το μικρόβιο με την αλλαγή τής συσκευής στο νεότερο μοντέλο ποτέ δεν θα το καταλάβω αλλά & δεν μπορώ να αντισταθώ. Με κάθε κινητό που αγοράζω & είμαι ικανοποιημένος κάθε φορά λέω ότι δεν θα το δώσω αυτό θα το κρατήσω δυο χρόνια να το χαρώ αλλά...... Δεν μπορώ να αντισταθώ. Το μόνο ελαφρυντικό είναι ότι προσέχω τα κινητά μου & τα πουλάω σε σχετικά καλή τιμή & στην αγορά του νέου κόβω τιμολόγιο οπότε μου έρχεται σχετικά φθηνά.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς.

Επίσης έχει πάντα φρέσκια συσκευή. Αν τα βάλεις κάτω θα διαπιστώσεις πως αν την κρατήσεις πχ 2 χρόνια, θα χάσεις ακόμα περισσότερα χρήματα, θα φύγει πιο δύσκολα και στο τέλος δεν θα έχεις κανένα κέρδος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία από p20 pro αλλά έχουν τόση διαφορά στην οθόνη ώστε να πεις wow?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ακριβώς.

Επίσης έχει πάντα φρέσκια συσκευή. Αν τα βάλεις κάτω θα διαπιστώσεις πως αν την κρατήσεις πχ 2 χρόνια, θα χάσεις ακόμα περισσότερα χρήματα, θα φύγει πιο δύσκολα και στο τέλος δεν θα έχεις κανένα κέρδος.

Εγω πάντως κάποια στιγμή ήμουν ανάμεσα σε s8+ και mate 10 pro. Μόλις τα είδα δίπλα δίπλα μου έφυγε κάθε σκέψη για το mate. Δεν ξέρω πόσο μπορεί να έχει βελτιωθεί το 20 pro αλλά δεν νομίζω να μπορεί να σταθεί δίπλα στο note.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έχω συγκρίνει πολλές συσκευές μεταξύ τους, πχ s9 plus με s9 plus κλπ με ίδιες εικόνες κλπ, διαφορά δεν είδα καμία με fhd vs 2k.. Οποτε καλύτερα να κερδίσεις κάτι από αυτονομία ααααν κερδίζεις παρά κάτι που δε φαίνεται..
Νίκο πέρα του ότι τα έχω δοκιμάσει και στις 2 αναλύσεις και δεν είδα καμία διαφορά στην μπαταρία ούτε 1% σκέψου τι χάνεις όταν βλέπεις YouTube η οποιαδήποτε άλλο βίντεο στο νετ. Εγώ δεν πάω σε fhd για κανένα λόγο.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Απέκτησε ζωή το νήμα πάλι. :p

Καλομίλητα στα παιδιά που το πήραν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...