Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδιάφορες μου περνάνε οι καινούργιες συσκευές μέχρι στιγμής αυτό που περιμένω είναι τα navigation gestures

από την pie αυτό που δεν μου αρέσει είναι ο τρόπος που δείχνει ανοιχτές εφαρμογές .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Αδιάφορες μου περνάνε οι καινούργιες συσκευές μέχρι στιγμής αυτό που περιμένω είναι τα navigation gestures

από την pie αυτό που δεν μου αρέσει είναι ο τρόπος που δείχνει ανοιχτές εφαρμογές .

Έτσι έχω τις ανοιχτές εφαρμογές σε s7 edge μέσω goodlock με task changer. Ομολογώ κ εγώ πως στην αρχή ημουν διστακτικός αλλά μετά από 3 μήνες συμβίωσης πλέον το παλιό σύστημα με τις κάθετες καρτέλες μου φαίνεται προϊστορικό. 7d2ea2f429eeb98551de78c7960067ea.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έχω τις ανοιχτές εφαρμογές σε s7 edge μέσω goodlock με task changer. Ομολογώ κ εγώ πως στην αρχή ημουν διστακτικός αλλά μετά από 3 μήνες συμβίωσης πλέον το παλιό σύστημα με τις κάθετες καρτέλες μου φαίνεται προϊστορικό. 7d2ea2f429eeb98551de78c7960067ea.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δώσε λεπτομέρειες από που το κατεβάζεις & αν υπάρχει & κανένα link για το πως το περνάς στο κινητό.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καταβαζεις απο εδώ https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/task-changer/task-changer-1-3-01-65-release/samsung-task-changer-1-3-01-65-android-apk-download/ και κανεις install

 

Κατεβαζει ς nova launcher , πατάς παρατεταμενα στην αρχική, γραφικά στοιχεια, εξειδικευμένες συντομευσεις nova, βρίσκεις το task changer settings και το βάζεις επιφάνεια εργασίας. Μπαίνεις μέσα, το ρυθμίζεις και είσαι κομπλε. Αν δεν θες το nova launcher μετα , απεγκατάσταση.

 

Edit: Πολύ ωραίο είναι επίσης το one hand operation. Ουσιαστικά εισάγει ενα τροπο που βλέπει η samsung τα swipes. Αν θα σας βολεψει δεν ξέρω ,εμένα τουλαχιστον το back button με βολεψε πολύ https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=One+hand+operation

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μη γνωρίζοντας για nova launcher μετά από μάταιες προσπάθειες να το εγκαταστήσω δεν τα κατάφερα γιατί δεν υποστηρίζετε εκτός Αμερικής.Επιτελους σήμερα κατέβασα το bad lock v2 που περιλαμβάνει όλες τις εφαρμογές του good lock και το εγκατέστησα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Για δώσε λεπτομέρειες από που το κατεβάζεις & αν υπάρχει & κανένα link για το πως το περνάς στο κινητό.

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο πιο εύκολος τρόπος ειναι αυτός https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77518154&postcount=22

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Δείτε 6-7 σχόλια πιο πάνω βρε παιδιά, έχω γράψει αναλυτικά για το good lock. Κατεβάστε απλά το bad lock v2 από xda, κάντε κι update δύο apks από apkmirror για να έχετε τη τελευταία έκδοση και τέλος.

Edit : στο σχόλιο #1369

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείτε 6-7 σχόλια πιο πάνω βρε παιδιά, έχω γράψει αναλυτικά για το good lock. Κατεβάστε απλά το bad lock v2 από xda, κάντε κι update δύο apks από apkmirror για να έχετε τη τελευταία έκδοση και τέλος.

Edit : στο σχόλιο #1369

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Η διαδικασία είναι εύκολη. Το έκανα όλο μέσα σε 5-6'.

Πιο πολύ απ'όλα μου άρεσε το multistar!!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι εύκολη. Το έκανα όλο μέσα σε 5-6'.

Πιο πολύ απ'όλα μου άρεσε το multistar!!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Τόσο εύκολο ειναι; Πρέπει να καθίσω να το φτιάξω και εγώ αύριο. :-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τόσο εύκολο ειναι; Πρέπει να καθίσω να το φτιάξω και εγώ αύριο. :-)

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την εγκατάσταση εννοώ και λίγο να δεις πως δουλεύει. Η παραμετροποίηση παίρνει όσο θέλεις εσύ!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι εύκολη. Το έκανα όλο μέσα σε 5-6'.

Πιο πολύ απ'όλα μου άρεσε το multistar!!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Εγώ πιο πολύ για τα gestures το έψαξα και το multistar αλλά δυστυχώς το τελευταίο δε δουλεύει στο 8αρι λόγω έκδοσης android. Όλες οι εφαρμογές είναι εξαιρετικές πάντως.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιο πολύ για τα gestures το έψαξα και το multistar αλλά δυστυχώς το τελευταίο δε δουλεύει στο 8αρι λόγω έκδοσης android. Όλες οι εφαρμογές είναι εξαιρετικές πάντως.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Μπήκα στη διαδικασία να δοκιμάσω και εγώ τα gestures. Προς το παρόν μ'αρέσει :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στη διαδικασία να δοκιμάσω και εγώ τα gestures. Προς το παρόν μ'αρέσει :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Αν μάθεις με gestures δεν γυρνάς ξανά σε κουμπιά. Από την πρώτη μέρα που το πήρα έβαλα full screen gestures με τρίτη εφαρμογή, δεν την πάλευα με τα κουμπιά.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες μερες, μαλλον μετα το τελευταιο update της συσκευης, οταν εχω καποιο νεο μηνυμα στο messenger δεν αναβοσβηνει το led notification (ολες οι ρυθμισεις ειναι στο ON).

Επισης παρατηρησα οτι το χρωμα του led οταν εχεις αναπαντητη αλλαξε απο μπλε σε πρασινο.

Εχει καποιος αντιστοιχο προβλημα?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες μερες, μαλλον μετα το τελευταιο update της συσκευης, οταν εχω καποιο νεο μηνυμα στο messenger δεν αναβοσβηνει το led notification (ολες οι ρυθμισεις ειναι στο ON).

Επισης παρατηρησα οτι το χρωμα του led οταν εχεις αναπαντητη αλλαξε απο μπλε σε πρασινο.

Εχει καποιος αντιστοιχο προβλημα?

Το ιδιο μου εκανε χθες με το Viber...αλλα σε επομενη δοκιμη που εκανα λειτουργησε κανονικα....Μηπως δουλευεις Glimpse Notifications???

Ρωταω γιατι εγω το δουλευω μηπως εχει να κανει....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μου εκανε χθες με το Viber...αλλα σε επομενη δοκιμη που εκανα λειτουργησε κανονικα....Μηπως δουλευεις Glimpse Notifications???

Ρωταω γιατι εγω το δουλευω μηπως εχει να κανει....

Με Glimpse πάντα δουλεύει και led notification.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει τρόπος να περάσουμε τα gestures του iphone x χωρις root και χωρις ενα καρο εφαρμογες; τουλαχιστον μεχρι να παμε σε android pie
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει τρόπος να περάσουμε τα gestures του iphone x χωρις root και χωρις ενα καρο εφαρμογες; τουλαχιστον μεχρι να παμε σε android pie

 

Και να το κανεις η εμπειρια χρησης δεν ειναι καλη (απλα υποκαταστατα ειναι, εχω δοκιμασει κυριολεκτικα ολες τις εφαρμογες). Hitt n miss καταστασεις (κι ετσι χανεται το νοημα).

Απλα περιμενεις 1-2 μηνες για να απολαυσεις τη μαμα υλοποιηση του pie, που απο τα πρωτα βιντεο φαινεται πως θα ειναι εξαιρετικη...

Link to comment
Share on other sites

Και να το κανεις η εμπειρια χρησης δεν ειναι καλη (απλα υποκαταστατα ειναι, εχω δοκιμασει κυριολεκτικα ολες τις εφαρμογες). Hitt n miss καταστασεις (κι ετσι χανεται το νοημα).

Απλα περιμενεις 1-2 μηνες για να απολαυσεις τη μαμα υλοποιηση του pie, που απο τα πρωτα βιντεο φαινεται πως θα ειναι εξαιρετικη...

Σε ευχαριστώ φίλε μου, και γω αυτό είδα ερχόμενος από Χ

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μου εκανε χθες με το Viber...αλλα σε επομενη δοκιμη που εκανα λειτουργησε κανονικα....Μηπως δουλευεις Glimpse Notifications???

Ρωταω γιατι εγω το δουλευω μηπως εχει να κανει....

 

Οχι δεν εχω εγκατεστημενη καμια εφαρμογη που να διαχειριζεται το led notification.

To viber ειναι οκ σε μενα. Συνεχιζει να εμφανιζει το μωβ λεντακι οταν εχεις ειδοποιηση.

Επισης εκανα απεγκατασταση και εγκατασταση ξανα το messenger αλλα δεν αλλαξε κατι.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά από εχθές και εγώ με note 9 θα ήθελα μία βοήθεια όποιος φίλος ξέρει θέλω να βάλω την συλλογή δηλαδή τα άλμπουμ που έχω σε πλέγμα και δεν μπορώ να το βρω είναι όλα στην σειρά και κάτι ακόμα έκανα την οθόνη πολύ ευαίσθητη δηλαδή έκανα το κεντρικό πλήκτρο πολύ ευαίσθητο εκεί που λέει από το 1 έως το 5 εγώ το έβαλα στο 2 και τώρα με το παραμικρό άγγιγμα ανοίγει το τηλέφωνο πως μπορώ ρε παιδιά να το βρω; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει τρόπος να περάσουμε τα gestures του iphone x χωρις root και χωρις ενα καρο εφαρμογες; τουλαχιστον μεχρι να παμε σε android pie

 

Και να το κανεις η εμπειρια χρησης δεν ειναι καλη (απλα υποκαταστατα ειναι, εχω δοκιμασει κυριολεκτικα ολες τις εφαρμογες). Hitt n miss καταστασεις (κι ετσι χανεται το νοημα).

Απλα περιμενεις 1-2 μηνες για να απολαυσεις τη μαμα υλοποιηση του pie, που απο τα πρωτα βιντεο φαινεται πως θα ειναι εξαιρετικη...

OnePlus gesture app που δοκίμασα μια εβδομάδα με Note 9 δούλευέ υποδειγματικα και πολυ αποτελεσματικα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivianuu.oneplusgestures

 

Και σε Vivo Nex που την εβαλα δουλεύει εξίσου αψογα αν και εχει native gesture navigation αλα iphone X.

 

Δεν ειδα καμιά διαφορά ανάμεσα στην Native λειτουργία με την τρίτη μεσω app(ειδικά με 1-2 μηνών update που έδωσε ο δημιουργός)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά από εχθές και εγώ με note 9 θα ήθελα μία βοήθεια όποιος φίλος ξέρει θέλω να βάλω την συλλογή δηλαδή τα άλμπουμ που έχω σε πλέγμα και δεν μπορώ να το βρω είναι όλα στην σειρά και κάτι ακόμα έκανα την οθόνη πολύ ευαίσθητη δηλαδή έκανα το κεντρικό πλήκτρο πολύ ευαίσθητο εκεί που λέει από το 1 έως το 5 εγώ το έβαλα στο 2 και τώρα με το παραμικρό άγγιγμα ανοίγει το τηλέφωνο πως μπορώ ρε παιδιά να το βρω; ευχαριστώ

 

Με γεια σου φίλε! Για το πρώτο που Ρωτάς όταν είσαι στη συλλογή κάνε ένα zoom in με τα δύο δάχτυλα απ το κέντρο της οθόνης προς τις γωνιες και εισαι έτοιμος. Για την οθόνη στις ρυθμισεις->συνθέτες λειτουργίες απενεργοποιήσε την ευαισθησία αφής.

Edited by unfused
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου φίλε! Για το πρώτο που Ρωτάς όταν είσαι στη συλλογή κάνε ένα zoom in με τα δύο δάχτυλα απ το κέντρο της οθόνης προς τις γωνιες και εισαι έτοιμος. Για την οθόνη στις ρυθμισεις->συνθέτες λειτουργίες απενεργοποιήσε την ευαισθησία αφής.

 

Φίλε σ ευχαριστώ πολύ την έφτιαξα την συλλογή όμως το πάτημα του κεντρικού πλήκτρου δεν είναι από τις συνθέτες λειτουργίες θημαμαι ότι κάτι πείραξα και έκανα το κεντρικό πλήκτρο να δέχεται ελαφρύ πάτημα και ψάχνω να το κάνω να δέχεται πιο πολύ πίεση

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σ ευχαριστώ πολύ την έφτιαξα την συλλογή όμως το πάτημα του κεντρικού πλήκτρου δεν είναι από τις συνθέτες λειτουργίες θημαμαι ότι κάτι πείραξα και έκανα το κεντρικό πλήκτρο να δέχεται ελαφρύ πάτημα και ψάχνω να το κάνω να δέχεται πιο πολύ πίεση

Settings - Display - Navigation bar - Hard press home button

Και ρυθμίζεις την πίεση που θέλεις να ασκείς.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...