Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το νου σας έρχομαι από αύριο και εγώ.... Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε αν και πιστεύω μέχρι τον ερχομό του P30 (αν δεν πάω και από Mate 20) μια χαρά θα με βολέψει... Μου έχει λείψει λίγο το πενακι μιας και το Note 8 το κράτησα σχεδόν 4 μήνες....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλωσόρισες κωστη σε περίμενα πιο νωρίς αλλά πότε δεν είναι αργά νομίζω πως δεν θα σε απογοητεύσει είναι πολύ κοντά σε μπαταρία και φωτογραφική με το pro.
Link to comment
Share on other sites

Το νου σας έρχομαι από αύριο και εγώ.... Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε αν και πιστεύω μέχρι τον ερχομό του P30 (αν δεν πάω και από Mate 20) μια χαρά θα με βολέψει... Μου έχει λείψει λίγο το πενακι μιας και το Note 8 το κράτησα σχεδόν 4 μήνες....
Κώστα έχω κρατήσει το p20 pro εγώ. Για την μπαταρία και μόνο. Δεν υπάρχει σύγκριση. Θα το δεις. Εάν πρέπει να δώσω το ένα μάλλον το Note θα είναι. Αλλά μην σε απογοητεύσω από τώρα. Περιμένω και εγώ να δω μήπως στρώσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα:lol:Ειλικρινα εχει παει κανεις απο σας σε ενα καταστημα να δει και μονο ως εμφανιση το p20 pro και το Note9 διπλα-διπλα ; Ελεος....:p
Link to comment
Share on other sites

True phone dialer

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Διαβάζοντας τα σχόλια πολλοί αναφέρουν ότι με το android 8.1 δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις, ισχύει;

Το έχεις σε χρήση με το Ν9;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Διαβάζοντας τα σχόλια πολλοί αναφέρουν ότι με το android 8.1 δεν μπορείς να κάνεις κλήσεις, ισχύει;

Το έχεις σε χρήση με το Ν9;

 

Δεν ξέρω τι dialer ακριβώς ψάχνεις. Αλλα δες και το Dw Contacts πιο ολοκληρωμένο app δεν υπάρχει σε θέμα παραμετροποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα:lol:Ειλικρινα εχει παει κανεις απο σας σε ενα καταστημα να δει και μονο ως εμφανιση το p20 pro και το Note9 διπλα-διπλα ; Ελεος....:p
Καλησπέρα φίλε μου. Η εμφάνιση είναι υποκειμενική. Για εσένα κάτι ωραίο για άλλον άσχημο. Φιλικά από Note 9 και από το επίσης όμορφο p 20 pro..
Link to comment
Share on other sites

καλωσόρισες κωστη σε περίμενα πιο νωρίς αλλά πότε δεν είναι αργά νομίζω πως δεν θα σε απογοητεύσει είναι πολύ κοντά σε μπαταρία και φωτογραφική με το pro.

 

Μπορεί να μουρμουραω κάποιες φορές (σπάνια) για την αυτονομία της Χ, ψ συσκευης αλλά η αλήθεια είναι ότι τo p20 pro μετά από συνολικά (2 συσκευές) 4 μήνες το φορτίζα κάθε 2,5 με 3 μέρες οπότε εγώ ότι και να πάρω με την χρήση - στήσιμο που κάνω την μέρα θα την έχω για πλάκα... Με το Note ελπίζω να έχω και την 2η μέρα... Πιο πολύ έρχομαι για την μεγαλύτερη οθόνη, το πενακι, την ποιότητα βίντεο (για την κάμερα είμαι σίγουρος ότι θα χάσω σε σχέση με το P20 PRO) και τα χαβαλετζιδικα εφέ που τα έχει όλα μαζεμένα live messages, Ar Emoji που κάνουμε πλάκα με τους φίλους μου.... Όχι δεν είμαι πιτσιρικάς 42 είμαι αλλά έχει πολύ πλάκα να μιλάς με αυτή την βλακώδη φάτσα που με βγάζει το Ar emoji...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα:lol:Ειλικρινα εχει παει κανεις απο σας σε ενα καταστημα να δει και μονο ως εμφανιση το p20 pro και το Note9 διπλα-διπλα ; Ελεος....:p

 

Έχω πάει εγώ κρατώντας το P20 PRO δίπλα στο NOTE 9..

2 παντελώς διαφορετικές συσκευές πανέμορφες και οι 2 με τελείως διαφορετικό τρόπο χειρισμού...

Η μία τελείως διαφορετική από ότι έχουν κρατήσει οι χρήστες και η άλλη αναγνωρίσιμη στο ίδιο μοτίβο των τελευταίων 2 ετών αλλά εξίσου πανέμορφη.

Με μια διαφορά τιμής περίπου στα 450€....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κώστα έχω κρατήσει το p20 pro εγώ. Για την μπαταρία και μόνο. Δεν υπάρχει σύγκριση. Θα το δεις. Εάν πρέπει να δώσω το ένα μάλλον το Note θα είναι. Αλλά μην σε απογοητεύσω από τώρα. Περιμένω και εγώ να δω μήπως στρώσει.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν κράτησα το P20 PRO μόνο και μόνο για να δοκιμάσω το NOTE 9 σαν γέφυρα για τον ερχομό του Mate 20 Pro...Αν και το Mate 20 αν δεν είναι καλύτερο κατά πολύ από το P20 PRO σε βίντεο και με βελτιωμένη κάμερα μάλλον θα το παραβλέψω μιας και δεν θα υπάρχει το μπροστά κεντρικό πλήκτρο - navigation - δακτύλικο....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μουρμουραω κάποιες φορές (σπάνια) για την αυτονομία της Χ, ψ συσκευης αλλά η αλήθεια είναι ότι τo p20 pro μετά από συνολικά (2 συσκευές) 4 μήνες το φορτίζα κάθε 2,5 με 3 μέρες οπότε εγώ ότι και να πάρω με την χρήση - στήσιμο που κάνω την μέρα θα την έχω για πλάκα... Με το Note ελπίζω να έχω και την 2η μέρα... Πιο πολύ έρχομαι για την μεγαλύτερη οθόνη, το πενακι, την ποιότητα βίντεο (για την κάμερα είμαι σίγουρος ότι θα χάσω σε σχέση με το P20 PRO) και τα χαβαλετζιδικα εφέ που τα έχει όλα μαζεμένα live messages, Ar Emoji που κάνουμε πλάκα με τους φίλους μου.... Όχι δεν είμαι πιτσιρικάς 42 είμαι αλλά έχει πολύ πλάκα να μιλάς με αυτή την βλακώδη φάτσα που με βγάζει το Ar emoji...

Κώστα μιας και πέρνεις την σκυτάλη από εμένα ;) να σου πω ότι ακόμη και στην φωτογραφία θα πάρεις συνολικά πιο σταθερό αποτέλεσμα σε σχέση με το P20 Pro. Το P20 Pro αν δεν το δουλέψεις με manual ρυθμίσεις σε κρεμάει αρκετά συχνά.

Σε ότι αφορά το video η διαφορά είναι χαοτική υπερ του note 9. Οθόνη δεν υπάρχει ανταγωνισμός. To ίδιο και σε UI και software. Μπαταρία λίγο πιο κάτω απο το P20 Pro.

Από εκει και πέρα απο το P20 Pro θα σου λείψουν οι υπέρυθρες, το ακαριαίο ξεκλείδωμα με face recognition και το μπροστικό home/fingerprint.

 

Εγώ με την σειρά μου αφήνω την συσκευή προσωρινά. Θα δω το καινούργιο iphone στις 6.5" και αν δεν εχει να επιδείξει κάτι εξαιρετικό επιστρέφω στην παρέα με Note 9 8/512.

Link to comment
Share on other sites

@tsiglas.Κωσταααα,που χαθηκες εσυ???χαχαχα!με την χρηση που κανουμε τις 2 μιση μερες την εχεις ανετα.εγω βγαζω σε καθε κυκλο Πανω απο 2 μερες.στην τελευταια φορτιση ειχα 2 μερες και 19 ωρες με 17% υπολοιπο μπαταριας.με χρηση που κανω καθημερινα στη δουλεια,ομιλια αρκετη,σερφαρισμα 4G.οντως,καθε φορτιση βλεπω πως στρωνει η μπαταρια.ισως το p20 ειναι ακομα καλυτερο και το πιστευω αλλα και εδω εχεις τις 2μιση μερες στο τσεπακι σου.μιας και στο σπιτι εχεις το tablet οπως και γω!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα μιας και πέρνεις την σκυτάλη από εμένα ;) να σου πω ότι ακόμη και στην φωτογραφία θα πάρεις συνολικά πιο σταθερό αποτέλεσμα σε σχέση με το P20 Pro. Το P20 Pro αν δεν το δουλέψεις με manual ρυθμίσεις σε κρεμάει αρκετά συχνά.

Σε ότι αφορά το video η διαφορά είναι χαοτική υπερ του note 9. Οθόνη δεν υπάρχει ανταγωνισμός. To ίδιο και σε UI και software. Μπαταρία λίγο πιο κάτω απο το P20 Pro.

Από εκει και πέρα απο το P20 Pro θα σου λείψουν οι υπέρυθρες, το ακαριαίο ξεκλείδωμα με face recognition και το μπροστικό home/fingerprint.

 

Εγώ με την σειρά μου αφήνω την συσκευή προσωρινά. Θα δω το καινούργιο iphone στις 6.5" και αν δεν εχει να επιδείξει κάτι εξαιρετικό επιστρέφω στην παρέα με Note 9 8/512.

 

Εννοείται μιας και θα παίζω με το δικό σου Note.... Για να δούμε.... Αλώστε εγώ έχω εμπιστοσύνη στα λεγόμενα σου (most of the time) και εμείς γενικός λέμε πολλά και βλέπουμε πολλά με το ίδιο μάτι.... Αν και το βαθύ μπλε στις φώτο του p20 pro θα μου λείψει αυτή η αίσθηση του καρτ ποστάλ... Από το Note 9 δεν περιμένω θαύματα απέναντι στο s9+ στον τομέα φωτογραφίας χωρίς να εννοώ ότι δεν βγάζει καταπληκτικες φωτογραφίες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κώστα μιας και πέρνεις την σκυτάλη από εμένα ;) να σου πω ότι ακόμη και στην φωτογραφία θα πάρεις συνολικά πιο σταθερό αποτέλεσμα σε σχέση με το P20 Pro. Το P20 Pro αν δεν το δουλέψεις με manual ρυθμίσεις σε κρεμάει αρκετά συχνά.

Σε ότι αφορά το video η διαφορά είναι χαοτική υπερ του note 9. Οθόνη δεν υπάρχει ανταγωνισμός. To ίδιο και σε UI και software. Μπαταρία λίγο πιο κάτω απο το P20 Pro.

Από εκει και πέρα απο το P20 Pro θα σου λείψουν οι υπέρυθρες, το ακαριαίο ξεκλείδωμα με face recognition και το μπροστικό home/fingerprint.

 

Εγώ με την σειρά μου αφήνω την συσκευή προσωρινά. Θα δω το καινούργιο iphone στις 6.5" και αν δεν εχει να επιδείξει κάτι εξαιρετικό επιστρέφω στην παρέα με Note 9 8/512.

Σχετικα με τα χαρακτηριστικα του note,συμφωνω σε ολα.για το p20 δεν εχω προσωπικη εικονα.αλλα καποιος ειπε πριν πως για την οθονη και βιντεο,απλα παραμιλουν οσοι το βλεπουν.;)

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

@tsiglas.Κωσταααα,που χαθηκες εσυ???χαχαχα!με την χρηση που κανουμε τις 2 μιση μερες την εχεις ανετα.εγω βγαζω σε καθε κυκλο Πανω απο 2 μερες.στην τελευταια φορτιση ειχα 2 μερες και 19 ωρες με 17% υπολοιπο μπαταριας.με χρηση που κανω καθημερινα στη δουλεια,ομιλια αρκετη,σερφαρισμα 4G.οντως,καθε φορτιση βλεπω πως στρωνει η μπαταρια.ισως το p20 ειναι ακομα καλυτερο και το πιστευω αλλα και εδω εχεις τις 2μιση μερες στο τσεπακι σου.μιας και στο σπιτι εχεις το tablet οπως και γω!

 

Ναι που χάθηκα άραγε.... Έχεις να με ακούσεις και 5 ώρες.... Χαχαχχα.... Για να δούμε... Για να δουνε(ξέρεις το παίζω βαρύ πεπόνι) και από μεθαύριο ξέρεις εσύ θα ανεβάζω κάτι sot 3 μέρες με 6 ώρες οθόνη και θα πέφτει κράξιμο... Αλλά τι να κάνουμε που για μερικούς οι 6,4 ίντσες στα 18:9 είναι μηδέν μπροστά στης 8 ίντσες στα 4:3 (tab s2)... Οπότε το phone μόνο εκτός σπιτιού..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα έπρεπε να ήσουν από μια γωνία να με δεις να μιλάω στην κορυφαία συσκευή Huawei P7 ΡΟΖ χρώμα της γυναίκας... Εξαιρετική... Γέλασαν και οι πέτρες στην δουλειά... Τέλος το off topic

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μιας και θα παίζω με το δικό σου Note.... Για να δούμε.... Αλώστε εγώ έχω εμπιστοσύνη στα λεγόμενα σου (most of the time) και εμείς γενικός λέμε πολλά και βλέπουμε πολλά με το ίδιο μάτι.... Αν και το βαθύ μπλε στις φώτο του p20 pro θα μου λείψει αυτή η αίσθηση του καρτ ποστάλ... Από το Note 9 δεν περιμένω θαύματα απέναντι στο s9+ στον τομέα φωτογραφίας χωρίς να εννοώ ότι δεν βγάζει καταπληκτικες φωτογραφίες

Την μέρα με το Νοτε 9 θα έχεις σταθερά καλύτερες=σωστότερες φωτογραφίες ακόμη και στο αυτόματο. Δεν υπάρχουν ευτυχώς αυτοί οι δραματικοί χρωματισμοί του P20 Pro.

Indoor, lowlight κατά περίπτωση νομίζω...ίσως ένα πλεονέκτημα στο P20 Pro.

Συνολικά όμως θα επιθυμούσα το Note 9 να είναι καλύτερο από to s9 Plus στην κάμερα....πάνω κάτω στα ίδια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Την μέρα με το Νοτε 9 θα έχεις σταθερά καλύτερες=σωστότερες φωτογραφίες ακόμη και στο αυτόματο. Δεν υπάρχουν ευτυχώς αυτοί οι δραματικοί χρωματισμοί του P20 Pro.

Indoor, lowlight κατά περίπτωση νομίζω...ίσως ένα πλεονέκτημα στο P20 Pro.

Συνολικά όμως θα επιθυμούσα το Note 9 να είναι καλύτερο από to s9 Plus στην κάμερα....πάνω κάτω στα ίδια ειναι.

 

 

Το p20 pro σε ολες τις φωτο σε ολα τα mode εχει ρυθμισμενο να ειναι ανεβασμενο το saturation.Καμια σχεση με την πραγματικοτητα.Η ψευδαισθηση οτι κατι που βλεπεις ποιο εγχρωμο ειναι καλυτερο δεν ειναι πραγματικο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε πια με το ''παραμυθάκι'' της καλύτερης μπαταρίας του P20p [screen shot]

Aν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε το Ν9 με το P20 pro που δεν αντιλέγω ειναι μια καλή συσκευή αλλά έως εκεί ...

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Την ανάλυση του NOTE την κατεβάζετε στα 1080 όσοι συγκρίνετε τη μπαταρία με του p20?

 

Πέρα από την ανάλυση έχουμε κ μια σημαντική διαφορά στο μέγεθος.

 

Μη βγάλουμε και το p20 σαν το τηλέφωνο ορόσημο, με το οποίο συγκρίνουμε όλα τα υπόλοιπα. Καλό τίμιο τηλέφωνο, δε λέω.

 

Χάνει σε όλα τα σημεία από το Note όμως.

 

Φωτογραφίες, video με περισσότερα fps, οθόνη, επεκτάσιμη μνήμη, gorilla glass, IP68, 3.5 Jack, ταχύτητες download, dex, s-pen.

 

Μάλλον το Note θα έπρεπε να είναι το σημείο αναφοράς για τα υπόλοιπα τηλέφωνα, παρά το αντίστροφο.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευή που κλείνω μια εβδομάδα θα γράψω αναλυτικά για την συσκευή.

Είχα το s8 plus και το s9 plus με καλύτερη μπαταρία μεταξύ των δύο το s8 plus μπορώ να πω με σιγουριά ότι το note 9 έχει 15% με 20% καλύτερη μπαταρία απο το s8 plus.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 βδομάδες μια με 128 και μια με 512 το νιώθω πιο γρήγορο από το Note 8 αν και από τι βλέπω στα βίντεο δεν θα έπρεπε να καταλάβω διαφορά

Από 128 σε 512 δεν κατάλαβα κάτι αν και ήταν λίγος χρόνος

Η κάμερα μάλλον λίγο καλύτερη σε hdr αλλά δεν είμαι hard core χρήστης

Η μεγάλη διαφορά είναι η μπαταρία συνήθως το βγάζω από την πρίζα 7.00 και το note 8 ήθελα φορτιστή στις 17.00 με το note 9 0.00 και έχω ακόμα από 5 έως 20% κάνω hard core χρήση στο κινητό μέχρι όλο το σπίτι μου χειρίζεται από το κινητό..

 

Αυτά για την ώρα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώνουμε πια με το ''παραμυθάκι'' της καλύτερης μπαταρίας του P20p [screen shot]

Aν είναι δυνατόν να συγκρίνουμε το Ν9 με το P20 pro που δεν αντιλέγω ειναι μια καλή συσκευή αλλά έως εκεί ...

Εγώ προσωπικά τα συγκεκριμένα τέστ ενώ τα θεωρώ χρήσιμα δεν μπορούν να αποτυπώσουν την πραγματική συμπεριφορά μιας συσκευής σε πραγματικές συνθήκες σε καθημερινή χρήση. Το βασικό για εμενα, δεν αποτυπώνεται η συμπεριφορά των συσκευών σε standby.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το Note θα έπρεπε να είναι το σημείο αναφοράς για τα υπόλοιπα τηλέφωνα, παρά το αντίστροφο.

 

Galaxy S series για ενα εξαμηνο και αλλο ενα εξαμηνο η σειρα Note. Απο εκει κι επειτα το χαος εδω και αρκετα χρονια, τα εχουμε πει αυτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ προσωπικά τα συγκεκριμένα τέστ ενώ τα θεωρώ χρήσιμα δεν μπορούν να αποτυπώσουν την πραγματική συμπεριφορά μιας συσκευής σε πραγματικές συνθήκες σε καθημερινή χρήση. Το βασικό για εμενα, δεν αποτυπώνεται η συμπεριφορά των συσκευών σε standby.

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστο, το τεραστιο θεμα των samsung συσκευων ειναι η τραγικη standby αυτονομια. Ευτυχως που πηγαν φετος σε 4000 να σωσουν καπως τα κακως κειμενα...

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μην μιλάτε σαν οπαδοί... Δυστυχώς το p20 βγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες από το νοτε δοκιμασμένα δίπλα δίπλα και τ στο crop ξ φωτός του νοτε απογοήτευση και το π20 ξ φωτο πεντακάθαρα!!!! Και εγώ νοτε έχω χρόνια αλλά όταν κάτι είναι καλύτερο το λέω δεν προσπαθώ να πίσω ότι το δικό μου είναι καλύτερο.

Από κάτω στης εικόνες.... απλά κάντε κροπ να δείτε λεπτομέρεια

 

 

d7Qo7zfhwd7z

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S series για ενα εξαμηνο και αλλο ενα εξαμηνο η σειρα Note. Απο εκει κι επειτα το χαος εδω και αρκετα χρονια, τα εχουμε πει αυτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σωστο, το τεραστιο θεμα των samsung συσκευων ειναι η τραγικη standby αυτονομια. Ευτυχως που πηγαν φετος σε 4000 να σωσουν καπως τα κακως κειμενα...

Κάπως έτσι, ενώ τις θεωρώ τις πιο ολοκληρωμένες συσκευες, έχω μεγάλους ενδοιασμούς στο αν η επόμενη συσκευή μου θα είναι samsung λόγω της αυτονομίας σε καθημερινή βάση με light προς medium χρήση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μην μιλάτε σαν οπαδοί... Δυστυχώς το p20 βγάζει πολύ καλύτερες φωτογραφίες από το νοτε δοκιμασμένα δίπλα δίπλα και τ στο crop ξ φωτός του νοτε απογοήτευση και το π20 ξ φωτο πεντακάθαρα!!!! Και εγώ νοτε έχω χρόνια αλλά όταν κάτι είναι καλύτερο το λέω δεν προσπαθώ να πίσω ότι το δικό μου είναι καλύτερο.

Από κάτω στης εικόνες.... απλά κάντε κροπ να δείτε λεπτομέρεια

 

 

d7Qo7zfhwd7z

 

Σημείο κριτικής της Samsung κατά το παρελθόν, τόσο εδώ στο forum όσο κ γενικότερα, ήταν οι over saturated φωτογραφίες για να δείχνει η κάμερα πιο εντυπωσιακή.

 

Η Samsung με τις τελευταίες συσκευές έχει ξεφύγει από αυτή τη φιλοσοφία και τα χρώματα πλησιάζουν την πραγματικότητα.

 

Το P20 κάνει κάτι αντίστοιχο με τη Samsung στο παρελθόν. Oversharpened και over saturated φωτογραφίες.

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα του p20 είναι στην απόδοση του πράσινου χρώματος. Τράβα γρασίδι, δέντρα κλπ και δες πως τα αποδίδει.

 

Τώρα από σχόλια χρηστών, reviewer κλπ λένε ότι η κάμερα του p20 αξιοποιείται πλήρως από κάποιον που παίζει με τις ρυθμίσεις κ ξέρει τι κάνει. Εκεί τα αποτελέσματα είναι διαφορετικά.

 

Μία άποψη που δεν την απορρίπτω, ούτε την υιοθετώ γιατί δεν ασχολήθηκα με κάτι τέτοιο.

 

Σε auto οι φωτογραφίες είναι μετριότατες.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για το crop κατά να δει και είναι επίπεδα ποιο πάνω η φωτογραφία....!!!! Δεν μμιλαω για χρώμα και αν αυτό είναι σε auto φαντάσου τι κάνει χειροκινητες ρυθμίσεις απλά τα πράγματα τα πάντα κρίνονται στο crop για να δεις την λεπτομέρεια στο φακό...!!! Αν είναι να τραβάω με 1050 ευρώ κινητό φωτογραφία και με λίγο μεγέθυνση να βλέπεις πιξελ παντού να το βράσω. Και παλιά δεν έβλεπα καν της άλλες κινεζικές εταιρείες καν. Στο χάρτη....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...