Jump to content

Samsung Galaxy Note 9


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Όλο το νόημα είναι αυτό! Φυσικά και θα φορτίσω κάθε βράδυ. Αλλά είναι πολύ σημαντικό βασικά το σημαντικότερο για μένα να είναι 8 το βράδυ και επειδή θα επιστρέψω στις 12 η 1 στο σπίτι να έχω 45-50% και διαφορετικό 20-25%.

Στην πρώτη περίπτωση είσαι άνετος ενώ στη δεύτερη σκέφτεσαι να χρησιμοποιήσεις το κινητό έστω και και με "εκπτώσεις" και να καταφέρεις να το βάλεις στη Μπριζ με 3 η 5% υπόλοιπα. Μεγάλη ψυχολογική πίεση για μένα.

..

 

Κοιτα το ότι θα φορτίζεις κάθε βράδυ δεν αποτελούσε ούτε αποτελεί δικαιολογία για την τραγικά μικρή μπαταρία του 8 για την κατηγορία που απευθυνόταν.

 

Με αυτή τη λογικη ας εβάζαν όλοι τους την μικρότερη ανεκτή επειδή θα φορτίζουμε κάθε βράδυ.

 

Το ξέρεις πολύ καλά ότι αυτό δεν στέκει ούτε αποτελεί σοβαρό επιχείρημα

 

Note 8 και κατηγορία τέτοιων συσκευών έχει νόημα να σε βγάλει με μπόλικη χρήση έως αργά το βράδυ άνετα.

 

Αλλιώς να περνάμε ένα mid range των 300 ευρώ.

 

Πληρώνεις ένα πολύ σεβαστό ποσο για να σε βγάζει άνετα με μπόλικη χρήση άλλωστε αυτό το νόημα το να έχεις smartphone που χρυσοπληρωσες αλλιώς ας καθόμασταν σε future phone.

 

Καθίστε φρόνιμα ρε παιδιά

 

Τα πράγματα είναι απλά. Το note 8 είχε αυτονομία για τα πανηγύρια, το δε note 9 απλά καλη. Ή διαφορετικά το 9αρι έχει την αυτονομία που θα έπρεπε να έχει το απαράδεκτο - σε αυτό τον τομέα - 8....

 

Αυτή ήταν και είναι η πραγματικότητα.

Όσοι συνεχίζουν να λένε το αντίθετο και να υπερασπίζονται ανακρίβειες και να παραπληροφορούν δεν έχουν θέση σε φόρουμ που ερχονται χρήστης να ενημερωθούν κα πληροφορηθεί και περιμένει από όλους μας να είμαστε ρεαλιστές και να έχουμε αυτογνωσία και αντίληψη πραγματικότητας.

 

Όπως το είπες το Note 8 με 1 χρόνο καθυστέρηση όλα τα αλλά λόγια να αγαπιόμαστε και άρνηση της αλήθειας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το ότι θα φορτίζεις κάθε βράδυ δεν αποτελούσε ούτε αποτελεί δικαιολογία για την τραγικά μικρή μπαταρία του 8 για την κατηγορία που απευθυνόταν.

 

Με αυτή τη λογικη ας εβάζαν όλοι τους την μικρότερη ανεκτή επειδή θα φορτίζουμε κάθε βράδυ.

 

Το ξέρεις πολύ καλά ότι αυτό δεν στέκει ούτε αποτελεί σοβαρό επιχείρημα

 

Note 8 και κατηγορία τέτοιων συσκευών έχει νόημα να σε βγάλει με μπόλικη χρήση έως αργά το βράδυ άνετα.

 

Αλλιώς να περνάμε ένα mid range των 300 ευρώ.

 

Πληρώνεις ένα πολύ σεβαστό ποσο για να σε βγάζει άνετα με μπόλικη χρήση άλλωστε αυτό το νόημα το να έχεις smartphone που χρυσοπληρωσες αλλιώς ας καθόμασταν σε future phone.

 

 

 

Αυτή ήταν και είναι η πραγματικότητα.

Όσοι συνεχίζουν να λένε το αντίθετο και να υπερασπίζονται ανακρίβειες και να παραπληροφορούν δεν έχουν θέση σε φόρουμ που ερχονται χρήστης να ενημερωθούν κα πληροφορηθεί και περιμένει από όλους μας να είμαστε ρεαλιστές και να έχουμε αυτογνωσία και αντίληψη πραγματικότητας.

 

Όπως το είπες το Note 8 με 1 χρόνο καθυστέρηση όλα τα αλλά λόγια να αγαπιόμαστε και άρνηση της αλήθειας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Συμφωνώ απόλυτα. Αν διαβάσεις λίγο ποιο πάνω θα δεις ότι γράφουμε τα ίδια πράγματα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Αν διαβάσεις λίγο ποιο πάνω θα δεις ότι γράφουμε τα ίδια πράγματα.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

 

Και από την άλλη σκέψου γιατί ο άλλος να μην είχε την άνεση να βγάλει και 2 ημέρες εφόσον έχει πιο μετριοπαθείς χρήση

?

Γιατί να του την είχαμε στερήσει αυτή τη δυνατότητα?

 

Με Note 8 δεν θα είχε εξίσου τέτοια επιλογή ενώ με το 9 θα έχει και αυτήν.

 

Εγώ δηλαδή που θέλω να βγάζω 2 ημέρες για τη χρήση μου με 3800-4000 το κάνω άνετα με 3300-3500 όχι.

 

Με Note 9 που στοιχίζει τα ίδια λεφτά όπως το 8 το κάνω αυτό με Note 8 όχι στην πρώτη έχουμε μια ρεαλιστική και σωστή πρακτική και επιλογή της Samsung ενώ στην δεύτερη είχαμε σφάλμα ολκης και τραγική επιλογή.

 

Από όπου και να το πιάσουμε στην περίπτωση του 8 όλα έγιναν λάθος στο επίπεδο της μπαταρίας στο 9 απεναντίας όλα σωστά.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και από την άλλη σκέψου γιατί ο άλλος να μην είχε την άνεση να βγάλει και 2 ημέρες εφόσον έχει πιο μετριοπαθείς χρήση

?

Γιατί να του την είχαμε στερήσει αυτή τη δυνατότητα?

 

Με Note 8 δεν θα είχε εξίσου τέτοια επιλογή ενώ με το 9 θα έχει και αυτήν.

 

Εγώ δηλαδή που θέλω να βγάζω 2 ημέρες για τη χρήση μου με 3800-4000 το κάνω άνετα με 3300-3500 όχι.

 

Με Note 9 που στοιχίζει τα ίδια λεφτά όπως το 8 το κάνω αυτό με Note 8 όχι στην πρώτη έχουμε μια ρεαλιστική και σωστή πρακτική και επιλογή της Samsung ενώ στην δεύτερη είχαμε σφάλμα ολκης και τραγική επιλογή.

 

Από όπου και να το πιάσουμε στην περίπτωση του 8 όλα έγιναν λάθος στο επίπεδο της μπαταρίας στο 9 απεναντίας όλα σωστά.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Δεν διαφωνώ πουθενά. Και δεν δίνω κανένα ελαφρυντικό στο n8 και τη Samsung. (ξεκάθαρα φοβήθηκε τα του Note 7)

Και εγώ πέρσι το πήρα και το έστειλα σε 5 μέρες και κατέληξα στο mate 10 pro. Φετος όμως της βγάζω το καπέλο. Το 9αρι δείχνει πολύ καλά δείγματα μπαταρίας.

Επίσης κάτι άσχετο στο θέμα του fingerprint έχει κάνει άλματα! 100% σωστή λειτουργία και ταχύτατο αν και άργησε μπράβο τής. Επίσης εξελίχτηκε και το έξυπνο ξεκλείδωμα με πρόσωπο ίριδα. Έγινε γρηγορότερο.

Και τέλος το TouchWiz εχει κάνει άλματα. Παρά πολύ πλήρες και ρολαρει εξαιρετικά.

Να τα λέμε και αυτά μιας και μέχρι πέρσι έκραζα άσχημα.

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που Ίσως ακουστει χαζή, αλλά δεν έχω το Ν9,βασικά δεν άλλαξα ακόμα το Ν8 λόγο ζημιάς του αυτοκινήτου,και δεν είχα τώρα την άνεση...Θέλω να ρωτήσω,το πενάκι για να έχει τις λειτουργίες, πρέπει να είναι ανοικτό το bluetooth??? Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που Ίσως ακουστει χαζή, αλλά δεν έχω το Ν9,βασικά δεν άλλαξα ακόμα το Ν8 λόγο ζημιάς του αυτοκινήτου,και δεν είχα τώρα την άνεση...Θέλω να ρωτήσω,το πενάκι για να έχει τις λειτουργίες, πρέπει να είναι ανοικτό το bluetooth???

 

Οχι,δεν χρειαζεται να το εχεις ανοιχτο.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που Ίσως ακουστει χαζή, αλλά δεν έχω το Ν9,βασικά δεν άλλαξα ακόμα το Ν8 λόγο ζημιάς του αυτοκινήτου,και δεν είχα τώρα την άνεση...Θέλω να ρωτήσω,το πενάκι για να έχει τις λειτουργίες, πρέπει να είναι ανοικτό το bluetooth???

 

Όχι το πενάκι συνδέεται άμεσα χωρίς να έχεις ανοιχτό bluetooth βγάζει μόνο μια ένδειξη πάνω δεξιά .

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν χρειαζεται να το εχεις ανοιχτο.

 

Όχι το πενάκι συνδέεται άμεσα χωρίς να έχεις ανοιχτό bluetooth βγάζει μόνο μια ένδειξη πάνω δεξιά .

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Είχα να μπω να διαβάσω 2 μέρες.... Μπαίνω... Εντάξει δεν έχω παράπονο, μια ενημέρωση την πήρα.

Παιδιά αφήστε τις διαμάχες και δώστε πληροφορίες στο φόρουμ. Είμαστε πολύ που μας τρώει το χέρι μας για αγορά και θελουμε περισσότερες πληροφορίες. Μου κάνει εντύπωση που κάνεις μέχρι τώρα (εκτός τον vasilakis13 που τον γνωρίζω προσωπικά) δεν έχει ανεβάσει screenshot με μέτρια χρήση μπαταρίας να δούμε πχ και ένα 50ωρο με 5-6 ώρες οθόνη έστω και με μόνο χρήση WiFi και όλα τα άλλα κλειστά.

Κατά τα άλλα η συσκευή θα είναι ένα ελαφρος βελτιωμένο S9+ από ότι φαντάζομαι που αυτό σημαινει εξαιρετική.

Θα ήθελα να δοκιμάσει και να μου απαντήσει κάποιος αν το "Picture frame widget" της Samsung λειτουργεί σωστά στο NOTE 9 (στο s9+πάντως στην αρχή λειτουργούσε αλλά μετά από κάποια update κρασαρε).

Επίσης όταν κάποιος σε παίρνει τηλέφωνο και το ringtone παίζει στερεοφωνικά μόλις πιάσεις την συσκευη στο χέρι γυρίζει μονοφωνικα?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στην παρέα και εγώ από προχτές.

Στο κινητό περάστηκε με "χειρουργείο" από το πρώτο δευτερόλεπτο Whitestone Dome Glass και σε συνδυασμό με θήκες της Spigen έχεις την καλύτερη δυνατή προστασία.

 

Όσο για την συσκευή είναι όπως ακριβώς την περίμενα: Ένα Note 8 όπως θα πραγματικά να είναι από την περσινή χρονιά.

Οθόνη και touch από άλλο πλανήτη και εκτός κάθε ανταγωνισμού, πολύ δυνατή κάμερα και ηχεία, επιτέλους αξιοπρεπέστατη μπαταρία και ακόμη πιο βελτιωμένο πενάκι. Επίσης μπορούμε να το χρησιμοποιούμε και ως dual sim χωρίς εκπτώσεις καθώς τα 128GB του base model είναι αρκετά για τους περισσότερους απο εμάς.

Τέλος στα θετικά και η πολύ καλή ακουστική στις κλήσεις (αρκετά καλύτερη απο το S9+).

Βρήκαμε λιμάνι για λίγο καιρό νομίζω. Επιτέλους.

Ποιεσ θηκες spigen λες φιλε?? Ψαχνω να αγορασω καποια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης αυτος που την "φυλαγε" στον αλλο και το ξεκινησε ολο αυτο δημοσιως και το ανεφερε κιολασ σορρυ αλλα πρεπει να χει φοβερα ψυχολογικα.. Γνωμη μου ετσι!! Ξεφτυλικια ολα αυτα που διαβαζουμε αντι να ενημερωνομαστε..

 

Καποιοσ μοντ να επιλυφθει του θεματος αμεσα. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποιεσ θηκες spigen λες φιλε?? Ψαχνω να αγορασω καποια.

Εγώ έβαλα Liquid Air και Hybrid matte black. H δεύτερη αναδυκνύει περισσότερο την ομορφιά του κινητού, η πρώτη είναι πιο πρακτική στην καθημερινότητα.

Αν σε ενδιαφέρει η συμβατότητα με dome glass υπάρχουν και άλλες που ταιριάζουν (π.χ. neo hybrid,thin fit, ultra hynrid s κτλ).

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά τα άλλα η συσκευή θα είναι ένα ελαφρος βελτιωμένο S9+ από ότι φαντάζομαι που αυτό σημαινει εξαιρετική.

Κώστα αυτό είναι.

Αν μπορείς να αποκτήσεις το s9+ σε κανένα VR Vodafone shop στα 587 ευρώ με όσες άτοκες επιθυμείς (ή και ακόμη φτηνότερα με τιμολόγιο σε τιμή-κλοπή), τότε σίγουρα δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να σκέφτεσαι να πας σε Note.

Στην περίπτωση όμως που σε ενδιαφέρει η dual sim λειτουργία, τότε το βλέπεις αλλιώς γιατί τα 128GB δίνουν μεγάλη ανάσα σε σχέση με τα 64GB του S9+.

 

Για την μπαταρία που ρωτάς , με 2 πρώτες φορτίσεις υπολογίζω λίγο κάτω από το P20 Pro, αλλά με την φωτεινότητα της οθόνης να είναι μεγαλύτερη στο αυτόματο από το P20. Στην αναπαραγωγή video εξακολουθεί να είναι από τις λιγότερο ενεργοβόρες συσκευές που κυκλοφορούν.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

Ειχα αποφασισει να μην ανακατευτω αλλα πιστευω οτι καποιες φορες το πραγμα κατανταει γελοιο.

Αν και δεν εχει νοημα να μιλαμε εδω για τη μπαταρια του Note 8, εχει νοημα να μαθουμε κατι.

Ενα φορουμ, εχει εναν σκοπο, να πληροφορει και να βοηθαει.. Αν ηταν να περιμενουμε απο τα specs, τις διαφημσεις και τα πληρωμενα βιντεο στο utube δε θα υπηρχε σελιδα αυτη και δε θα ειχε λογο υπαρξης..

 

Περισυ τετοια εποχη διαβαζα απο μερικα ατομα διθυραμβους για τη μπαταρια του note 8, ειδικα απο τον φιλο μου και συννονοματο Νικο, που ελεγε ποσο μαπα ηταν η αυτονομια του s8+ που τον αφηνε στη μεση της μερας και ποσο φοβερη ηταν του Note 8...

Ετσι μπηκα στον πειρασμο να το παρω αν και το φοβομουν και διαπιστωσα ποσο ψεμματα ηταν ολα αυτα που ελεγαν...

 

Οταν σε ενα φορουμ τεχνολογιας λοιπον ο καθε κομπλεξικος ή φανατικος μπαινει και παραπλανα αντι να βοηθαει, αυτο πρεπει να λεγεται γιατι πολυ απλα υπαρχουν μελη - και μη- που παρακολουθουν για να παρουν μια συσκευη και αν εμπιστευτουν τετοια "εμπειρα" ατομα που μαλιστα αλλαζουν και 30 συσκευες το χρονο (μια καθε 15 μερες δηλαδη - αρα εχουν φοβερη αποψη για την καθε συσκευη) την πατανε και κλαινε τα λεφτα τους...δεν ειναι ολοι διατεθειμενοι να πουλανε και να αγοραζουν καθε λιγο καινουριο ουτε παρακολουθουν το φορουμ για χομπι..

 

Γιαυτο φιλε Πανο μαθε να παραδεχεσαι, εγω και πολλοι αλλοι οποτε καναμε λαθος το παραδεχτηκαμε, ειτε ηταν λαθος εκτιμηση, ειτε λαθος εντυπωση, ο,τι και να ειναι το εχουμε παραδεχθει..

Εσυ περισυ μας ελεγες να παρουμε xiaomi των 150 ευρω αν δεν μας καλυπτει η μπαταρια του Note 8 και μετα ελεγες οτι δεν υπαρχει αλλη ναυαρχιδα με παρομοια εμπειρια χρησης και καλυτερη αυτονομια...και οταν σου ελεγε ο megatr0n για V30, mate 10 pro, oneplus, s8+, iphone 8 plus κλπ, ελεγες οτι ειναι κατωτερα, ενω εσυ ειχες πει πιο πριν να παρουμε κινεζικο των 150..

Μονο ειρωνιες ηξερες να μοιραζεις λοιπον και υπεκφυγες! Χωρια οτι μονο περιγραφες ησουν σε χρηση και σχεδον ποτε στατιστικα, που και αυτα φτιαχνονται βεβαια με χαμηλες φωτεινοτητες κλπ, αλλα παλι λογια ησουν μονο για τρομερη χρηση και αυτονομια με gaming και 6 ωρες οθονη και social Και 5-6 mail κλπ.

 

Φετος παραδεχτηκες οτι η αυτονομια του Note 9 ειναι αξιοπρεπης γιατι επιτελους, αρα περισυ ηταν μαπα, και αντι να πεις ενα οκ ρε παιδια, εμενα με καλυπτε γιατι το δουλευα με χαμηλη φωτεινοτητα χαλαρα κλπ ή του πεταγα μια φορτιση στη μεση της μερας, επιμενεις στις ιδιες μπουρδες.

 

Αυτα απο εμενα και καλη συνεχεια, απλα λυπαμαι για την καταντια, αντι να βοηθαμε ο ενας τον αλλο, να βγαζουμε εδω ολα τα κομπλεξ μας και να λεμε μπουρδες λες και ειναι δικη μας η samsung Και η καθε samsung.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είχα να μπω να διαβάσω 2 μέρες.... Μπαίνω... Εντάξει δεν έχω παράπονο, μια ενημέρωση την πήρα.

Παιδιά αφήστε τις διαμάχες και δώστε πληροφορίες στο φόρουμ. Είμαστε πολύ που μας τρώει το χέρι μας για αγορά και θελουμε περισσότερες πληροφορίες. Μου κάνει εντύπωση που κάνεις μέχρι τώρα (εκτός τον vasilakis13 που τον γνωρίζω προσωπικά) δεν έχει ανεβάσει screenshot με μέτρια χρήση μπαταρίας να δούμε πχ και ένα 50ωρο με 5-6 ώρες οθόνη έστω και με μόνο χρήση WiFi και όλα τα άλλα κλειστά.

Κατά τα άλλα η συσκευή θα είναι ένα ελαφρος βελτιωμένο S9+ από ότι φαντάζομαι που αυτό σημαινει εξαιρετική.

Θα ήθελα να δοκιμάσει και να μου απαντήσει κάποιος αν το "Picture frame widget" της Samsung λειτουργεί σωστά στο NOTE 9 (στο s9+πάντως στην αρχή λειτουργούσε αλλά μετά από κάποια update κρασαρε).

Επίσης όταν κάποιος σε παίρνει τηλέφωνο και το ringtone παίζει στερεοφωνικά μόλις πιάσεις την συσκευη στο χέρι γυρίζει μονοφωνικα?

Εφυγες τρεχοντας απο το s9+ για το p20 pro, το ιδιο θα γινει οταν βγει το mate 20 -αν παρεις το νοτε 9-, οποτε κατα τη γνωμη μου περιμενεις υπομονετικα...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πολύ αυστηρό σε βρίσκω με τα νέα μοντέλα της Samsung εκτός και αν αναφέρεσαι σε θέματα μόνο μπαταρίας που εκεί θα συμφωνήσω αν και στο N9 έχει γίνει καλή δουλειά.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας στο παρακάτω:

Εχοντας μείνει στο 4αρι με φαγουρίζει η αγορά ενός νέου ΝΟΤΕ. Βέβαια ανέκαθεν εκφράζω την άποψη οτι η Σαμμυ εχει αποΝΟΤΕοποιήσει τη σειρά ΝΟΤΕ αλλά κάποιοι από εμας δε μπορούμε να φανταστούμε οτι θα έχουμε ένα κινητό χωρίς ΤΟ πενάκι.

 

Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής :

Για το 9αρι ακούγονται σχεδόν από παντού διθύραμβοι. Από τεχνικά χαρακτηριστικά είναι ενα τέρας και προφανώς ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Ομως επίσης ακούγονται πολλά υποσχόμενα για το 10ρι. Ξεκινόντας από τις προβλέψεις για τη σειρά S ακούγεται ότι θα γίνουν δραμματικές αλλαγές (δαχτυλικό αποτύπωμα στην οθόνη, folded screen, Full face screen κτλ) αλλά και τελέιως αλλαγή τεχνολογίας ( δεδομένα 5G) και προφανώς όλα αυτά θα επεκταθούν και στο ΝΟΤΕ 10. Και ενώ ειλικρινά τπτ απο τα 3 πρώτα δε με συναρπάζει έχω κολλήσει στο γεγονός ότι η τεχνολογία δεδομένων από του χρόνου θα πάει σε 5G.

 

Οπότε και η ερώτηση : Αξίζει να περιμένουμε ακόμα 1 χρόνο που θα υπάρχει μια εντελώς νέα τεχνολογία και όχι πασαλείματα?

 

Όποιες άλλες αλλαγές γίνονται στις συσκευές είναι απλά βελτιώσεις (λίγο καλύτερη κάμερα, λίγο πιο γρήγορος επεξεργαστής, λίγο πιο μεγάλη μπαταρία) κανείς πχ δεν έχει βγεί να πέι νέα τεχνολογία στις κάμερες, στους επεξεργαστές, στις μπαταρίες.

 

Και η αλλαγή στα δίκτυα δεδομένων σε 5G του χρόνου θα είναι γεγονός. Οπότε? Αξίζει να πάρουμε από τώρα μια (έστω και τόσο φοβερή συσκευή) αλλά ήδη του χρόνου θα είναι μια γενιά πίσω?

 

Ευχαριστώ για την άποψή σας. ( Και δε θέλω απαντήσεις του σατύλ : εντάξει του χρόνου το πουλάς και πέρνεις το νέο :lol: )

 

baxy

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Στα της μπαταριας: ειμαι 2η φορτιση (1 πληρης κυκλος) και μου φαινεται καλη. Σιγουρα καλυτερη απο S9+.

Θα ανεβασω screenshots μετα απο 4-5 φορτισεις.

Το κινητο ρολλαρει αψογα χωρις κομπιασματα και reloads.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε και η ερώτηση : Αξίζει να περιμένουμε ακόμα 1 χρόνο που θα υπάρχει μια εντελώς νέα τεχνολογία και όχι πασαλείματα?

 

Όποιες άλλες αλλαγές γίνονται στις συσκευές είναι απλά βελτιώσεις (λίγο καλύτερη κάμερα, λίγο πιο γρήγορος επεξεργαστής, λίγο πιο μεγάλη μπαταρία) κανείς πχ δεν έχει βγεί να πέι νέα τεχνολογία στις κάμερες, στους επεξεργαστές, στις μπαταρίες.

 

Και η αλλαγή στα δίκτυα δεδομένων σε 5G του χρόνου θα είναι γεγονός. Οπότε? Αξίζει να πάρουμε από τώρα μια (έστω και τόσο φοβερή συσκευή) αλλά ήδη του χρόνου θα είναι μια γενιά πίσω?

 

Ευχαριστώ για την άποψή σας. ( Και δε θέλω απαντήσεις του σατύλ : εντάξει του χρόνου το πουλάς και πέρνεις το νέο :lol: )

 

baxy

 

Λογικα στο επομενο Νote θα βαλουν το δακτυλικο μεσα στην οθονη.

SOC φυσικα θα εχει πιο γρηγορο, νεα καμερα κτλ.

Για τη μπαταρια μην εισαι σιγουρος οτι θα εχει μεγαλυτερη γιατι κανει πισωγυρισματα η sammy σε αυτη καποιες φορες.

Για το 5G ακομα και αν βγει δεν ξερω πότε θα υποστηριζεται ευρεως στην Ελλαδα!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

Ειχα αποφασισει να μην ανακατευτω αλλα πιστευω οτι καποιες φορες το πραγμα κατανταει γελοιο.

Αν και δεν εχει νοημα να μιλαμε εδω για τη μπαταρια του Note 8, εχει νοημα να μαθουμε κατι.

Ενα φορουμ, εχει εναν σκοπο, να πληροφορει και να βοηθαει.. Αν ηταν να περιμενουμε απο τα specs, τις διαφημσεις και τα πληρωμενα βιντεο στο utube δε θα υπηρχε σελιδα αυτη και δε θα ειχε λογο υπαρξης..

 

Περισυ τετοια εποχη διαβαζα απο μερικα ατομα διθυραμβους για τη μπαταρια του note 8, ειδικα απο τον φιλο μου και συννονοματο Νικο, που ελεγε ποσο μαπα ηταν η αυτονομια του s8+ που τον αφηνε στη μεση της μερας και ποσο φοβερη ηταν του Note 8...

Ετσι μπηκα στον πειρασμο να το παρω αν και το φοβομουν και διαπιστωσα ποσο ψεμματα ηταν ολα αυτα που ελεγαν...

 

Οταν σε ενα φορουμ τεχνολογιας λοιπον ο καθε κομπλεξικος ή φανατικος μπαινει και παραπλανα αντι να βοηθαει, αυτο πρεπει να λεγεται γιατι πολυ απλα υπαρχουν μελη - και μη- που παρακολουθουν για να παρουν μια συσκευη και αν εμπιστευτουν τετοια "εμπειρα" ατομα που μαλιστα αλλαζουν και 30 συσκευες το χρονο (μια καθε 15 μερες δηλαδη - αρα εχουν φοβερη αποψη για την καθε συσκευη) την πατανε και κλαινε τα λεφτα τους...δεν ειναι ολοι διατεθειμενοι να πουλανε και να αγοραζουν καθε λιγο καινουριο ουτε παρακολουθουν το φορουμ για χομπι..

 

Γιαυτο φιλε Πανο μαθε να παραδεχεσαι, εγω και πολλοι αλλοι οποτε καναμε λαθος το παραδεχτηκαμε, ειτε ηταν λαθος εκτιμηση, ειτε λαθος εντυπωση, ο,τι και να ειναι το εχουμε παραδεχθει..

Εσυ περισυ μας ελεγες να παρουμε xiaomi των 150 ευρω αν δεν μας καλυπτει η μπαταρια του Note 8 και μετα ελεγες οτι δεν υπαρχει αλλη ναυαρχιδα με παρομοια εμπειρια χρησης και καλυτερη αυτονομια...και οταν σου ελεγε ο megatr0n για V30, mate 10 pro, oneplus, s8+, iphone 8 plus κλπ, ελεγες οτι ειναι κατωτερα, ενω εσυ ειχες πει πιο πριν να παρουμε κινεζικο των 150..

Μονο ειρωνιες ηξερες να μοιραζεις λοιπον και υπεκφυγες! Χωρια οτι μονο περιγραφες ησουν σε χρηση και σχεδον ποτε στατιστικα, που και αυτα φτιαχνονται βεβαια με χαμηλες φωτεινοτητες κλπ, αλλα παλι λογια ησουν μονο για τρομερη χρηση και αυτονομια με gaming και 6 ωρες οθονη και social Και 5-6 mail κλπ.

 

Φετος παραδεχτηκες οτι η αυτονομια του Note 9 ειναι αξιοπρεπης γιατι επιτελους, αρα περισυ ηταν μαπα, και αντι να πεις ενα οκ ρε παιδια, εμενα με καλυπτε γιατι το δουλευα με χαμηλη φωτεινοτητα χαλαρα κλπ ή του πεταγα μια φορτιση στη μεση της μερας, επιμενεις στις ιδιες μπουρδες.

 

Αυτα απο εμενα και καλη συνεχεια, απλα λυπαμαι για την καταντια, αντι να βοηθαμε ο ενας τον αλλο, να βγαζουμε εδω ολα τα κομπλεξ μας και να λεμε μπουρδες λες και ειναι δικη μας η samsung Και η καθε samsung.

 

Πολύ σωστή τοποθέτηση και συμφωνώ με τα περισσότερα που αναφέρεις.

Η αντίρρηση μου βρίσκεται στο ότι μπαίνω, διαβάζω, φιλτράρω τα γραφόμενα και κατόπιν κάνω την κίνηση μου. Σε καμία περίπτωση δεν θα βασιστώ στην κρίση κάποιου άλλου για να προβώ σε οποιαδήποτε αγορά.

 

Από την άλλη κάποιος που παρακολουθεί το φορουμ κάποιους μήνες μπορεί να κρίνει τα γραφόμενα εδώ μέσα.

 

Όπως κι αν έχει η αλήθεια είναι ότι ο panosf έχει γράψει υπερβολές για το Ν8, από ενθουσιασμό ή από συμφέρον δεν έχει σημασία, τις οποίες ο ιδιος με νεότερες αναρτήσεις του τις καταρρίπτει και εκθέτει τον εαυτό του. Όμως το να υπάρχουν τέτοια και τόσα μηνύματα τόσο χαμηλού επιπέδου και από τις δυο πλευρές δεν τιμά κανέναν!

 

Είναι καλό, χρήσιμο και υγιές να υπάρχουν διαφωνίες και αντιπαραθέσεις αλλά σε κόσμιο επίπεδο.

 

Ελπίζω να λήξει το θέμα από τους συνφορουμίτες και να προχωρήσουμε στα ουσιώδη επι της συσκευής :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Καταρχάς ΣΤΑΜΑΤΉΣΤΕ να βγαίνετε εκτός θέματος και να κάνετε επιθέσεις ο ένας στον άλλον.... Έκατσα να διαβάσω όλες τις σελίδες μιας και κάτοχος Note 4 από την πρώτη στιγμη της συσκευής έφτασε ο καιρός της αλλαγής και το μόνο που διαβάζω τις 5 τελευταίες σελίδες είναι @@@ριες..... Φτάνει ειλικρινά κουράσατε!! Σας ευχαριστώ! Στο θέμα μας τώρα βλέπω την μπαταρία να είναι τέρας (τουλάχιστον για μένα με το Note 4 έτσι την βλέπω). Η αλλαγή μπαταρίας κάθε χρόνου που αναφέρθηκε καποιες σελίδες πίσω με χάλασε λίγο εκτός του κόστους που φαντάζομαι ότι θα είναι υψηλό μιας και τώρα με 10-15€ έχω καινούρια μπαταρία την αλλάζω μόνος, σε αυτό θέλει να το στέλνω και σέρβις και να ανοίγει κάθε φορά το κινητό δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό. Σκοπεύω να το κρατήσω 2 χρόνια το ελάχιστο δεν αλλάζω κάθε εξάμηνο κινητό και προσπαθώ να μαζέψω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ για την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Καταρχάς ΣΤΑΜΑΤΉΣΤΕ να βγαίνετε εκτός θέματος και να κάνετε επιθέσεις ο ένας στον άλλον.... Έκατσα να διαβάσω όλες τις σελίδες μιας και κάτοχος Note 4 από την πρώτη στιγμη της συσκευής έφτασε ο καιρός της αλλαγής και το μόνο που διαβάζω τις 5 τελευταίες σελίδες είναι @@@ριες..... Φτάνει ειλικρινά κουράσατε!! Σας ευχαριστώ! Στο θέμα μας τώρα βλέπω την μπαταρία να είναι τέρας (τουλάχιστον για μένα με το Note 4 έτσι την βλέπω). Η αλλαγή μπαταρίας κάθε χρόνου που αναφέρθηκε καποιες σελίδες πίσω με χάλασε λίγο εκτός του κόστους που φαντάζομαι ότι θα είναι υψηλό μιας και τώρα με 10-15€ έχω καινούρια μπαταρία την αλλάζω μόνος, σε αυτό θέλει να το στέλνω και σέρβις και να ανοίγει κάθε φορά το κινητό δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό. Σκοπεύω να το κρατήσω 2 χρόνια το ελάχιστο δεν αλλάζω κάθε εξάμηνο κινητό και προσπαθώ να μαζέψω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ για την συσκευή.

 

Αν φορτιζεις σωστα τη συσκευη δε θα χρειαστει να την αλλαξεις μεσα στο χρονο.

Θα σε βγαλει 2ετια ανετα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Και αφού αρχίσαμε να μιλάμε πάλι για την συσκευή.. Ξέρει κανείς αν έχει διαφορά στις επιδόσεις της συσκευής η εκδοση 8/512? Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω σε αυτήν την έκδοση ως πιο future-proof. Βέβαια μέχρι στιγμής έπαιρνα mid-range συσκευές ή περσινές ναυαρχίδες που τις άλλαζα στο 6μηνο.. Όχι ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με το mate 10 lite που έχω τώρα αλλά μου έχει κολλήσει στο μάτι το note και όπως κάθε φορά πρεπεί να μάθω τα πάντα πριν το πάρω και να το ψάξω από 100 μεριές..
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Και αφού αρχίσαμε να μιλάμε πάλι για την συσκευή.. Ξέρει κανείς αν έχει διαφορά στις επιδόσεις της συσκευής η εκδοση 8/512? Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω σε αυτήν την έκδοση ως πιο future-proof. Βέβαια μέχρι στιγμής έπαιρνα mid-range συσκευές ή περσινές ναυαρχίδες που τις άλλαζα στο 6μηνο.. Όχι ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με το mate 10 lite που έχω τώρα αλλά μου έχει κολλήσει στο μάτι το note και όπως κάθε φορά πρεπεί να μάθω τα πάντα πριν το πάρω και να το ψάξω από 100 μεριές..

 

Σε θέμα ταχύτητας δεν έχει καμια διαφορα σε τίποτα. Kαι 10gb να βγάλουν αύριο πάλι δεν θα έχει. Η μονη διαφορα είναι στον αποθηκευτικό χώρο που είναι 512. Kατ εμέ δεν αξίζει για κανένα λόγο να σκάσεις 240 euro extra για το 512gb. Γιατί με τόσα λεφτά πας παίρνεις ένα σκληρό 8 Tερα που θα είναι έτι φωτός καλύτερος από τα 512gb τις samsung και θα γλιτώσεις και 30 euro. Tα 128 + μια 128 SD εξωτερική + Cloud(προαιρετικα) πιστεύω είναι αρκετά. Kαι ότι άλλο χρειάζεται γιαυτο είναι τα pc. Aμα όμως βαριέσαι να σύνδεσης ένα usb από κινητό σε pc. H αν δεν εχεις pc. Τότε είναι μονόδρομος το να πλήρωσης τόσα πολλά για το τίποτα της samsung.

 

PS: Δες τι τέρας 8T αγοράζεις με 170 euro. Αντί για 240 euro το 512gb. Tα 8gb ram δεν σου χρειάζονται γιατί ότι και να ανοιξεις πάνω από 3gb δεν θα χαλάσεις στο android. Ξέρει από μονο του το λειτουργικό τι ram χρειάζεσαι και που θα την βρει δεν περιμένει να παρεις 8gb για να λειτουργήσει σωστά. Δεν είναι future-proof είναι money loose proof τα 8gb τις κάθε εταιρρείεας. Και Kit Kαt version να του τρέξεις πάλι δεν θα χαλάσει τόσα gb ram ποτε. Ποσο μάλλον στο android 8 και στο adnroid 9 που είναι εξαιρετικά μπροστά σε θέμα ram και αυτονομίας και διαχείρισης λειτουργιών με low καταναλωση ενέργειας.

https://www.skroutz.gr/s/10143909/Seagate-Backup-Plus-Hub-Desktop-8TB.html#reviews

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Και αφού αρχίσαμε να μιλάμε πάλι για την συσκευή.. Ξέρει κανείς αν έχει διαφορά στις επιδόσεις της συσκευής η εκδοση 8/512? Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω σε αυτήν την έκδοση ως πιο future-proof. Βέβαια μέχρι στιγμής έπαιρνα mid-range συσκευές ή περσινές ναυαρχίδες που τις άλλαζα στο 6μηνο.. Όχι ότι δεν είμαι ικανοποιημένος με το mate 10 lite που έχω τώρα αλλά μου έχει κολλήσει στο μάτι το note και όπως κάθε φορά πρεπεί να μάθω τα πάντα πριν το πάρω και να το ψάξω από 100 μεριές..

 

Συνηθως τα μοντελα με μεγαλυτερη χωρητικοτητα μνηνης ειναι και πιο γρηγορα σε mb/sec read/write (οπως συμβαινει με τους ssd στα PC).

Αυτο δεν εχει επιβεβαιωθει για το Note 9 και στην πραξη δε νομιζω να εχει διαφορά.

Η παραπανω RAM αν θα παιξει καποιο ρολο, αλλα και παλι δεν μπορουμε να ειμαστε απολυτα σιγουροι, αν δε γινουν πρωτα καποια VS στο youtube απο αξιοπιστους youtubers.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα της μπαταριας: ειμαι 2η φορτιση (1 πληρης κυκλος) και μου φαινεται καλη. Σιγουρα καλυτερη απο S9+.

Θα ανεβασω screenshots μετα απο 4-5 φορτισεις.

Το κινητο ρολλαρει αψογα χωρις κομπιασματα και reloads.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λογικα στο επομενο Νote θα βαλουν το δακτυλικο μεσα στην οθονη.

SOC φυσικα θα εχει πιο γρηγορο, νεα καμερα κτλ.

Για τη μπαταρια μην εισαι σιγουρος οτι θα εχει μεγαλυτερη γιατι κανει πισωγυρισματα η sammy σε αυτη καποιες φορες.

Για το 5G ακομα και αν βγει δεν ξερω πότε θα υποστηριζεται ευρεως στην Ελλαδα!

 

 

Nα σου πώ Megatr0n.

Προσωπικά δε θεωρώ κάτι πολυ σημαντικό τον δαχτυλικό αισθητήρα κάτω από την οθονη. Οχι οτι δεν είναι μια πολύ καλή τεχνολογία αν δουλέψει σωστά. Αλλά δε ξέρω πόση διαφορά έχει το να πατάς την οθόνη με τον "μεγάλο" από το να πατάς τη πίσω πλευρά με τον "δείκτη".

Αν θέλουν να εξελίξουν τα πατήματα στην οθόνη θα προτιμούσα να δώ κάτι σαν το δεξί κλικ του ποντικιού, να το πατάς και να ανοίγει κάποιο μενού.

Οι βελτιώσεςι στα SOC και στις κάμερες είναι αναμενώμενο σε κάθε συσκευή.

Για τη μπαταρία όπως το λές δεν είναι να την εμπιστέυεσαι τη Σαμμυ. Αλλωστε έχει παράδοση στο να καταστρέφει επιτυχημένες συνταγές (ακομα με πονάει η κατάργηση fm radio, ir sensor, θερμόμετρο, βαρόμετρο και link to action) και να θές και το κόλπο με το κουμπί στο SPen δε με τρελένει. Μη ξεχνάμε πως τώρα θέλει 2 κινήσει να βγάλεις το πενάκι από μιά που ηθελες παλαιότερα.

.

Βέβαια μετράει πολύ το κολπο του duos, Στο μέλλον βλέπω trio βασικά (2 sim και κάρτα μνήμης) - εκτός αν το επόμενο το φτάσε στο 1ΤΒ ram οπότε δε θα χρειαστεί. Επίσης μετράει το κόλπο με τις νέες λειτουργίες στο νέο SPen. Καλός χρόνος λειτουργίας του ΒΤ σε σχέση με τη φόρτιση της πένας. Ορίστε νέα τεχνολογία.

 

Και τώρα στο δια ταυτα: Τεχνολογία 5G. Μπορεί κάποιοι να αλλάζουν κινητά συχνά αλλά υπάρχουμε και μείς με τα δικά μας κριτήρια που δε το κάνουμε. Ο λόγος που κράτησα το 4αρι μεχρι τώρα είναι ήταν γιατί σαν hardware έχει το κατί τίς περισσότερο απ΄οτι τα μεταγενέστερα (ir, uv, cardio sensors). Και βέβαια είχε 4G που για να είμαστε ειλικρινείς έχει δεν έχει 2χρόνια που δουλέυει σχετικά καλά στην επαρχία δηλαδή τουλάχιστον 2 χρόνια μετά που λανσαρίστηκε το 4G στην Ελλάδα.

Άρα αν περιμένουμε το 5G να εδραιωθεί κατά το 2022 τότε ναι, δεν υπάρχει λόγος να το περιμένουμε, αλλά αν είναι από του χρόνου να παίζει 5G σε μεγάλο μέρος της επικράτειας, τότε θα πρέπει να λάβουμε και αυτό το δεδομένο υπ όψιν.

 

Θα ήθελα και άλλες απόψεις. Εσείς που ακόμα δε το έχετε πάρει τι λέτε?

ΤΝΧ

baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Θα πάω για το 6/128 μάλλον και με τα 250 ένα καινούργιο ταμπλετακι στο άμεσο μέλλον.. Laptop και εξωτερικό δίσκο έχω οπότε ναι αν γεμίσει το κινητό όπως κάνω τώρα θα το αδειάσω (χρειάζομαι το dual sim οπότε δεν παίζει micro sd)..

 

Baxy το πρώτο μου 4g τηλέφωνο ήταν το LG optimus g κάπου το 2012-13 και δεν το χρησιμοποίησα σχεδόν ποτέ γιατί σε ελάχιστες περιοχές είχα σήμα, άρα έμενε μονίμως απενεργοποιημενο, 4g χρησιμοποίησα αρκετά αργότερα με το g3 το 2015 αν δεν κάνω λάθος.. Αρα σίγουρα μέχρι να φτάσει να δουλεύει σωστά στην Ελλάδα το 5g έχουμε μέλλον, οπότε αυτό δεν με αποτρέπει απ το να πάρω το note 9.. Ελπίζω να μου βγει σωστή επιλογή..

haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη γνώμη σας στο παρακάτω:

Εχοντας μείνει στο 4αρι με φαγουρίζει η αγορά ενός νέου ΝΟΤΕ. Βέβαια ανέκαθεν εκφράζω την άποψη οτι η Σαμμυ εχει αποΝΟΤΕοποιήσει τη σειρά ΝΟΤΕ αλλά κάποιοι από εμας δε μπορούμε να φανταστούμε οτι θα έχουμε ένα κινητό χωρίς ΤΟ πενάκι.

 

Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής :

Για το 9αρι ακούγονται σχεδόν από παντού διθύραμβοι. Από τεχνικά χαρακτηριστικά είναι ενα τέρας και προφανώς ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Ομως επίσης ακούγονται πολλά υποσχόμενα για το 10ρι. Ξεκινόντας από τις προβλέψεις για τη σειρά S ακούγεται ότι θα γίνουν δραμματικές αλλαγές (δαχτυλικό αποτύπωμα στην οθόνη, folded screen, Full face screen κτλ) αλλά και τελέιως αλλαγή τεχνολογίας ( δεδομένα 5G) και προφανώς όλα αυτά θα επεκταθούν και στο ΝΟΤΕ 10. Και ενώ ειλικρινά τπτ απο τα 3 πρώτα δε με συναρπάζει έχω κολλήσει στο γεγονός ότι η τεχνολογία δεδομένων από του χρόνου θα πάει σε 5G.

 

Οπότε και η ερώτηση : Αξίζει να περιμένουμε ακόμα 1 χρόνο που θα υπάρχει μια εντελώς νέα τεχνολογία και όχι πασαλείματα?

 

Όποιες άλλες αλλαγές γίνονται στις συσκευές είναι απλά βελτιώσεις (λίγο καλύτερη κάμερα, λίγο πιο γρήγορος επεξεργαστής, λίγο πιο μεγάλη μπαταρία) κανείς πχ δεν έχει βγεί να πέι νέα τεχνολογία στις κάμερες, στους επεξεργαστές, στις μπαταρίες.

 

Και η αλλαγή στα δίκτυα δεδομένων σε 5G του χρόνου θα είναι γεγονός. Οπότε? Αξίζει να πάρουμε από τώρα μια (έστω και τόσο φοβερή συσκευή) αλλά ήδη του χρόνου θα είναι μια γενιά πίσω?

 

Ευχαριστώ για την άποψή σας. ( Και δε θέλω απαντήσεις του σατύλ : εντάξει του χρόνου το πουλάς και πέρνεις το νέο :lol: )

 

baxy

Εάν νομίζεις ότι θα σου λείψει πολύ κάποια από τα νέα πράγματα που θα βάλουν στο 10 τότε περιμένεις...Εγώ αυτό που θα σου πω είναι (το έχω από την Παρασκευή) νιώθω ότι έχω το πιο ολοκληρωμένο τηλέφωνο που είχα ποτέ.H προηγμένη μου συσκευή ήταν s9 plus.

Edited by Evagelos_

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...