Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nα στελενετε αναφορές στη Xiaomi εγω τους εστειλα για την σειρά mi max.
Aν δεν δουν ενδιαφέρον δεν πρόκειται να βγάλουν κάτι αντίστοιχο
Δεν υπάρχει περίπτωση να βγεί συσκευή με αναλογία 18/9.... είναι παρελθόν πλέον αυτά...

Κρίμα γιατί καί εμένα δεν μου αρέσει το στενόμακρο κάδρο...

sent from my Poco F3 8/256

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Konstantine73 said:

Δεν υπάρχει περίπτωση να βγεί συσκευή με αναλογία 18/9.... είναι παρελθόν πλέον αυτά...

Κρίμα γιατί καί εμένα δεν μου αρέσει το στενόμακρο κάδρο...

sent from my Poco F3 8/256
 

Μα γιαυτό πρεπει να κάνουμε αναφορές ωστε να καταλάβουν οτι δεν μας αρεσουν οι αναλογίες σοκοφρέτες. 
Ας δινουν τις σοκοφρέτες σε Κινεζάκια και να φτιάξουν καμιά συσκευη με οθόνη της προκοπής σαν το max 2 - 3.
Eχουν βγει και τα αναδιπλούμενα βεβαια αλλα πανάκριβα χωρις λόγο. Ούτε για αστείο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου τέτοια αναλογία δεν νομίζω ότι θα βγει ξανά, εδώ η Sony έχει αναλογία 21/9 ότι πιο ηλίθιο υπάρχει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιαυτό πρεπει να κάνουμε αναφορές ωστε να καταλάβουν οτι δεν μας αρεσουν οι αναλογίες σοκοφρέτες. 
Ας δινουν τις σοκοφρέτες σε Κινεζάκια και να φτιάξουν καμιά συσκευη με οθόνη της προκοπής σαν το max 2 - 3.
Eχουν βγει και τα αναδιπλούμενα βεβαια αλλα πανάκριβα χωρις λόγο. Ούτε για αστείο.

Εαν ειχα Mi Max4 bezel less με 18/9 κάδρο και το hw του poco f3 θα εδινα και 500€….


Sent from my iPad Air 4Gen using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2021 at 3:15 ΠΜ, BMW_E36 said:

Ενεργοποιησε τις επιλογες προγραμματιστη και απο εκει απενεργοποιησε ολα τα κινουμενα σχεδια (3 συνολικα ) και θα πηγαινει μπαλα το κινητο... ετσι το εχω εγω.. και αμα εχεις καιρο να το κανεις εργοστασιακες ρυθμισεις καντο.. θα ειναι σαν καινουριο..

Αυτό με τα κινούμενα σχέδια ισχύει παιδιά, το έκανα και βλέπω διαφορά.

Ευχαριστούμε BMW_E36

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

...χαίρετε...
...Ψάχνω τό Mi Max 3, κινέζικη version, 6/128, σέ καλή κατάσταση...
...6934755101 , Νίκος ...

Edited by jazzu4ia
Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

...χαίρετε...
...Ψάχνω τό Mi Max 3 σέ καλή κατάσταση...
...6934755101 , Νίκος ...
Mi Max3 λέμε και κλαίμε... τέτοια οθοναρα δεν ξαναβγήκε σε άλλη συσκευή πολύ κρίμα.... πηξαμε στις στενόμακρες...

sent from my S21 FE 8/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Πλέον εδώ και 4,5 χρόνια με την συσκευή και το κρατάω ακόμα λόγω οθόνης…Αρκετά ευχαριστημένος ειδικά με την οθόνη του που είναι απολαυστική… Σίγουρα αρχίζει και ζορίζει πολύ με τις εφαρμογές που γίνονται όλο και ποιο βαριές… εκανα αυτό που είπε ένας φίλος με το να απενεργοποιήσω κάποιες ρυθμίσεις στις επιλογές προγραμματιστή και είδα κάποια διαφορά, βελτιώθηκε κάπως η ταχύτητα του ωστόσο δεν παύει να είναι ένα κινητό ξεπερασμένο… Εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν έχω κάνει μιας και δεν θέλω να ξανά σετάρω το κινητό απο την αρχή… Ενας ακόμα λόγος που δεν το αλλάζω για την ώρα είναι γιατί στα νέα κινητά δεν βρίσκω και κάποια features που έχει το Mi Max όπως υποδοχή για microSD, led notification, ραδιόφωνο… Κοιτούσα για την σειρά pocco x4 gt ή f4 αλλά το να πάρω συσκευή παίρνοντας λιγότερα από αυτά που έχω ήδη το θεωρώ υποβάθμιση και δεν με βλέπω να το κάνω άμεσα. Θα μείνω όσο αντέξει η συσκευή ή αν δω ότι οι εφαρμογές που λειτουργώ ζορίζονται τότε θα αρχίσω να ψάχνομαι για κάτι άλλο…

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, UNEXPECTEDGR said:

Καλησπέρα στην παρέα! Πλέον εδώ και 4,5 χρόνια με την συσκευή και το κρατάω ακόμα λόγω οθόνης…Αρκετά ευχαριστημένος ειδικά με την οθόνη του που είναι απολαυστική… Σίγουρα αρχίζει και ζορίζει πολύ με τις εφαρμογές που γίνονται όλο και ποιο βαριές… εκανα αυτό που είπε ένας φίλος με το να απενεργοποιήσω κάποιες ρυθμίσεις στις επιλογές προγραμματιστή και είδα κάποια διαφορά, βελτιώθηκε κάπως η ταχύτητα του ωστόσο δεν παύει να είναι ένα κινητό ξεπερασμένο… Εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν έχω κάνει μιας και δεν θέλω να ξανά σετάρω το κινητό απο την αρχή… Ενας ακόμα λόγος που δεν το αλλάζω για την ώρα είναι γιατί στα νέα κινητά δεν βρίσκω και κάποια features που έχει το Mi Max όπως υποδοχή για microSD, led notification, ραδιόφωνο… Κοιτούσα για την σειρά pocco x4 gt ή f4 αλλά το να πάρω συσκευή παίρνοντας λιγότερα από αυτά που έχω ήδη το θεωρώ υποβάθμιση και δεν με βλέπω να το κάνω άμεσα. Θα μείνω όσο αντέξει η συσκευή ή αν δω ότι οι εφαρμογές που λειτουργώ ζορίζονται τότε θα αρχίσω να ψάχνομαι για κάτι άλλο…

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

...σπέρα...άν είναι νά τό δώσεις έχε με υπ' όψιν...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2022 at 5:30 ΜΜ, UNEXPECTEDGR said:

Καλησπέρα στην παρέα! Πλέον εδώ και 4,5 χρόνια με την συσκευή και το κρατάω ακόμα λόγω οθόνης…Αρκετά ευχαριστημένος ειδικά με την οθόνη του που είναι απολαυστική… Σίγουρα αρχίζει και ζορίζει πολύ με τις εφαρμογές που γίνονται όλο και ποιο βαριές… εκανα αυτό που είπε ένας φίλος με το να απενεργοποιήσω κάποιες ρυθμίσεις στις επιλογές προγραμματιστή και είδα κάποια διαφορά, βελτιώθηκε κάπως η ταχύτητα του ωστόσο δεν παύει να είναι ένα κινητό ξεπερασμένο… Εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν έχω κάνει μιας και δεν θέλω να ξανά σετάρω το κινητό απο την αρχή… Ενας ακόμα λόγος που δεν το αλλάζω για την ώρα είναι γιατί στα νέα κινητά δεν βρίσκω και κάποια features που έχει το Mi Max όπως υποδοχή για microSD, led notification, ραδιόφωνο… Κοιτούσα για την σειρά pocco x4 gt ή f4 αλλά το να πάρω συσκευή παίρνοντας λιγότερα από αυτά που έχω ήδη το θεωρώ υποβάθμιση και δεν με βλέπω να το κάνω άμεσα. Θα μείνω όσο αντέξει η συσκευή ή αν δω ότι οι εφαρμογές που λειτουργώ ζορίζονται τότε θα αρχίσω να ψάχνομαι για κάτι άλλο…

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

με κόστος κοντά στα 10 ευρώ παίρνεις μία μπαταρία και είσαι Jet.
 Γιατί να το αλλάξεις ?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα θέμα… Από μπαταρία αν και 4,5 χρόνια με την συσκευή με βγάζει 1 μέρα+++… οθόνη μια χαρά… σε εφαρμογές μόνο και κανένα παιχνίδι ζορίζεται και ζεστένεται πολλές φορές μετά από αρκετή ώρα χρήσης με αποτέλεσμα να κολλάει… Γενικά είμαι ευχαριστημένος αλλά όσο οι εφαρμογές γίνονται ποιο βαριές με υψηλότερες απαιτήσεις αρχίζεις να σκέφτεσαι ότι έφτασε το πλήρωμα το χρόνου για αντικατάσταση της συσκευής… Με χαλάει που οι περισσότερες νέες συσκευές έχουν να προσφέρουν λιγότερα features από τo Mi Max… Με Led Notification, microSD, ραδιόφωνο με εξυπηρετούν πάρα πολύ… Το να επιλέξω νέα συσκευή χωρίς αυτά το θεωρώ υποβάθμιση… Ασε που οθόνη σαν του Mi Max δεν πρόκειται να ξανά βρω… Οπότε όλοι αυτοί οι λόγοι με κρατάνε ακόμα στο Mi Max…

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Έφτασε το πλήρωμα του χρόνου και σήμερα αλλάχτηκε η μπαταρία μετά από 5 χρόνια με κόστος 13,30 Η μπαταρία έχει κατασκευαστεί από ότι λέει επάνω 8/1/23 και αυτή που έβγαλα ήταν 18/7/18 για να δούμε τι θα δούμε Ευελπιστώ σε τρία χρόνια Ακόμη.

ακόμα και μετά από πέντε χρόνια μου κρατούσε μία μέρα Plus με τη χρήση πού κάνω εγώ βέβαια εννοείται, όταν το πήρα κράταγε τέσσερις με πέντε μέρες. 

εγώ για παρόμοιο κινητό 500 ευρώ δεν δίνω Αυτοί νομίζουν ότι είμαστε μακάκες. 

να συμπληρώσω εδώ ότι η αλλαγή μπαταρίας λίγο Αν πιάνει το χέρι σου είναι πάρα πολύ απλή Η συσκευασία της μπαταρίας έχει μέσα ότι χρειάζεσαι το μόνο που θέλει είναι να βλέπεις καλά ή να έχεις ένα μεγεθυντικό φακό με φως

από εδώ αγόρασα την μπαταρία https://www.aliexpress.com/item/4001253669292.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.1eb61802IPUGX5

προσπαθώ να βάλω και ένα βίντεο με την αλλαγή αλλά δεν με αφήνει Δεν ξέρω γιατί  ψάξτε στο YouTube για replace battery for Mi Max 3

Edited by varajohn
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο με την μπαταρία του. Όταν το πήρα με τη δική μου χρήση κρατούσε 2 ημέρες. Πλέον από το 80% (γιατί μέχρι εκεί την φορτίζω και σπάνια μέχρι 100%) μου φτάνει άνετα μέχρι το βράδυ.

Τώρα στις διακοπές που το φόρτιζα μέχρι 100% έβγαζε άνετα από τις 11.00 μέχρι τις 19.00 στην παραλία με αρκετή χρήση.
Εμένα πλέον άρχισε να με κουράζει η ταχύτητα του. Είναι και αφλασάριστο κάνα χρόνο τώρα και το έχω γεμίσει και εφαρμογές και φαίνεται η παλαιότητα του.

Αλλά δύσκολα θα το αλλάξω όσο δουλεύει....Περιμένω μήπως και αλλάξουν τα μυαλά τους οι Κινέζοι και μας κάνουν καμιά έκπληξη με το 4ο αδερφάκι....

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής δεν διαπιστώνο τουλάχιστον για αυτά που κάνω εγώ πρόβλημα με την ταχύτητα του και έχω αρκετές εφαρμογές.
 Η διαφορά που είδα με την μπαταρία είναι σχεδόν διπλάσια διάρκεια νομίζω Άξιζε τον κόπο για 13 ευρώ.
 Αν συνεχίσει έτσι, το κινητό Αυτό θα το κρατήσω τουλάχιστον για 2-3 χρόνια ακόμα εφόσον όλα πάνε καλά

Δεν νομίζω Δεν τους συμφέρει να βγάλουν το 4 Αλλά και να το βγάλουν Δεν νομίζω ότι θα είναι τόσο ανθεκτικό όσο αυτό και με τόση διάρκεια ζωής. έχουνε πάρει χαμπάρι ότι ο κόσμος είναι φελλός και δίνει 1.000 ευρώ για να πάρει κινητό για ενάμιση χρόνο και τους δουλεύουνε ψιλό γαζί 

 

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2023 at 3:28 ΜΜ, varajohn said:

Έφτασε το πλήρωμα του χρόνου και σήμερα αλλάχτηκε η μπαταρία μετά από 5 χρόνια με κόστος 13,30 Η μπαταρία έχει κατασκευαστεί από ότι λέει επάνω 8/1/23 και αυτή που έβγαλα ήταν 18/7/18 για να δούμε τι θα δούμε Ευελπιστώ σε τρία χρόνια Ακόμη.

ακόμα και μετά από πέντε χρόνια μου κρατούσε μία μέρα Plus με τη χρήση πού κάνω εγώ βέβαια εννοείται, όταν το πήρα κράταγε τέσσερις με πέντε μέρες. 

εγώ για παρόμοιο κινητό 500 ευρώ δεν δίνω Αυτοί νομίζουν ότι είμαστε μακάκες. 

να συμπληρώσω εδώ ότι η αλλαγή μπαταρίας λίγο Αν πιάνει το χέρι σου είναι πάρα πολύ απλή Η συσκευασία της μπαταρίας έχει μέσα ότι χρειάζεσαι το μόνο που θέλει είναι να βλέπεις καλά ή να έχεις ένα μεγεθυντικό φακό με φως

από εδώ αγόρασα την μπαταρία https://www.aliexpress.com/item/4001253669292.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.1eb61802IPUGX5

προσπαθώ να βάλω και ένα βίντεο με την αλλαγή αλλά δεν με αφήνει Δεν ξέρω γιατί  ψάξτε στο YouTube για replace battery for Mi Max 3

Καλοφόρετη και Καλοδούλευτη η μπαταρία σου . Επειδή Έχω καιρό να αγοράσω από κινέζικα μαγαζιά, με τελωνείο Είχες κάποιο πρόβλημα; 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, lzrs21lz said:

Καλοφόρετη και Καλοδούλευτη η μπαταρία σου . Επειδή Έχω καιρό να αγοράσω από κινέζικα μαγαζιά, με τελωνείο Είχες κάποιο πρόβλημα; 

Αν και δεν ειμαι το ατομο που αλλαξε την μπαταρια, απλως κατοχος του ιδιου τηλεφωνου, η αγορα απο Alliexpres δεν εχει προβλημα με τελωνειο , μια που στην τιμη περιλαμβάνονται και οι φοροι! Κανω πολυ συχνα αγορες απο το συγκεκριμένο μερος

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sevast99 said:

Αν και δεν ειμαι το ατομο που αλλαξε την μπαταρια, απλως κατοχος του ιδιου τηλεφωνου, η αγορα απο Alliexpres δεν εχει προβλημα με τελωνειο , μια που στην τιμη περιλαμβάνονται και οι φοροι! Κανω πολυ συχνα αγορες απο το συγκεκριμένο μερος

Επιβεβαιώνω και εγώ για ψιλοπράγματα δεν έχω πληρώσει ποτέ τελωνείο.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, lzrs21lz said:

Καλοφόρετη και Καλοδούλευτη η μπαταρία σου . Επειδή Έχω καιρό να αγοράσω από κινέζικα μαγαζιά, με τελωνείο Είχες κάποιο πρόβλημα; 

κανένα απολύτως πρόβλημα και ήρθε σε 15 μέρες

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...