Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το πειρα........αν ειχε και πενακι θα ηταν κορυφαίο........ δυσκολο τα μενου του για τα συνηθίσεις στα εικονίδια και το oreo γενικότερα......αλλα οκ καμια σχεση με το note4 πολυ πιο γρήγορο.....καλος ιχος στα ακουστικά στο μεγάφωνο οχι και τοσο.........

 

τωρα θελω να ρωτήσω εχει τιποτα για σκουρο φόντο ενα ....δευτερον ειδα οτι τα βιντεο απο το youtube τα παιζει σε μεγιστη αναλιση στα 1080p παρολο που εχει 4κ......

επισης ειδα οτι εχει quick charge 3 εμενα το φυσακι ειναι αγγλικο...........και το φυσακι μαλον μαπα...........ελεγα να παρω ενα καλυτερο στα 2μετρα για να εχει απλα ως εξτρα......ουτε ακουστικα ειχε μεσα ουτε τιποτα....... αν μπορειτε βαλτε κανα λινκ

το charge 3 ειναι θεμα καλωδιου -φωρτιστη;; η και τα δυο;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πειρα........αν ειχε και πενακι θα ηταν κορυφαίο........ δυσκολο τα μενου του για τα συνηθίσεις στα εικονίδια και το oreo γενικότερα......αλλα οκ καμια σχεση με το note4 πολυ πιο γρήγορο.....καλος ιχος στα ακουστικά στο μεγάφωνο οχι και τοσο.........

 

τωρα θελω να ρωτήσω εχει τιποτα για σκουρο φόντο ενα ....δευτερον ειδα οτι τα βιντεο απο το youtube τα παιζει σε μεγιστη αναλιση στα 1080p παρολο που εχει 4κ......

επισης ειδα οτι εχει quick charge 3 εμενα το φυσακι ειναι αγγλικο...........και το φυσακι μαλον μαπα...........ελεγα να παρω ενα καλυτερο στα 2μετρα για να εχει απλα ως εξτρα......ουτε ακουστικα ειχε μεσα ουτε τιποτα....... αν μπορειτε βαλτε κανα λινκ

το charge 3 ειναι θεμα καλωδιου -φωρτιστη;; η και τα δυο;;

Αντε καλώς ήρθες στην παρέα! Σίγουρα το πενάκι θα απογείωνε κ άλλο την συσκευή αλλά η μεγάλη οθόνη όμως θα σε κάνει να συμβιβαστείς και χωρίς αυτό… Το note 4 είναι μια συσκευή 5 ετών και όσο να ναι έχει χάσει την σπιρτάδα του, όσο εξελίσσεται η τεχνολογία εξελίσσονται και οι εφαρμογές οπότε γίνονται όλο και ποιο βαριές… παρόλα αυτά το χρησιμοποιώ ως 2η συσκευή πλέον… Το Mi Max 3 έχει ένα θέμα με σκούρο φόντο μέσα από τις ρυθμίσεις το οποίο δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.. Αν δεις προηγούμενα post κάποιοι είπαν ότι δεν ήταν τόσο καλό… Θα σου συνιστούσα να δοκιμάσεις θέματα από την εφαρμογή των θεμάτων της συσκευής που έχει πάρα πολλά και καλά σε full black αλλά πρέπει πρώτα να συνδεθείς μέσο VPN και να αλλάξεις το region γιατί δεν θα σε αφήσει να κάνεις αναζήτηση λόγω αλλαγής των προσωπικών δεδομένων(GDPR).Ωστόσο πολλές εφαρμογές έχουν βάλει κ αυτές το black theme σαν επιλογή(messenger, youtube, yahoo κ.λ.π) αλλά αν θες full black theme και στην συσκευή πρέπει να κατεβάσεις από τα θέματα ένα αντίστοιχο θέμα… Για φόρτιση χρησιμοποιώ και τον φορτιστή του note 4 τον οποίο έχω πάντα μαζί μου σε συνδυασμό με ένα καλώδιο type c με έχει βολέψει αλλά είναι τόσο μεγάλη η μπαταρία που δεν με έχει κρεμάσει ποτέ…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει τώρα... μετα την αναβάθμιση 4G+111a91b3470a03b63228d15942e9f031.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο εδω ως μενου πως το βγαζει;;

 

New-Bitmap-Image-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Mi Pad 4 plus μου ήρθε η 9.6.13 πάντως

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τωρα που το εβαλα ηρθε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

αυτο εδω ως μενου πως το βγαζει;;

 

 

 

New-Bitmap-Image-3.jpg

Αυτό το βγάζει με το nova launcher φίλε... εχω φύγει από το mi max 3 και ειμαι στην παρεα του Mi 9 γι αυτό δεν το είδα...

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Dev θα παρουμε μας εχουν ξεχασει.:mad:

Από την 1η Ιουλίου σταματάει η Global Dev από όλες τις συσκευές Xiaomi. Οπότε όσοι είστε με Global Dev θα πρέπει σιγά-σιγά να ετοιμάζεστε να το γυρίσετε σε Global Stable εάν θέλετε να συνεχίσετε να παίρνετε αναβαθμίσεις μετά το τέλος Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Από την 1η Ιουλίου σταματάει η Global Dev από όλες τις συσκευές Xiaomi. Οπότε όσοι είστε με Global Dev θα πρέπει σιγά-σιγά να ετοιμάζεστε να το γυρίσετε σε Global Stable εάν θέλετε να συνεχίσετε να παίρνετε αναβαθμίσεις μετά το τέλος Ιουνίου.

 

Γιατί σταματάνε;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστο πολυ τον φιλο πιο πανω για τις απαντησεις αλλα οσο το ψαχνω εχω μερικες ακομα ερωτησεις.......

 

1.το αριστερο μενου πως μπορούμε να το εξαφανίσουμε που γραφει ημερομηνία και προσαρμογη ξερικαρετε απο καπου;;

2.γιατι οταν το συνδεο με καλωδιο στο pc το βλεπει ως κινητο αλλα οχι τους φακελους μεσα στο τηλεφωνο;;

Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σταματάνε;

Μάλλον δεν μπορούν να βγάζουν τόσες πολλές ROM για κάθε συσκευή (Global stable, Global developer, China stable, China developer)

 

Εδώ τα link από την είδηση:

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/xiaomi/xiaomi-nnounces-the-end-of-the-miui-global-beta-program/

https://news.xiaomi-miui.gr/global-developer-rom-are-dead-and-how-will-this-affect-xtrv-greek-beta-roms/

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σταματάνε;
Γιατί ισχυρίζονται ότι στην ουσία δεν έχουν feedback απο τους χρήστες global dev και φοβούνται μην τους μείνει και η "ρετσινιά" επειδή έχουν bugs. Λένε ότι θα κυκλοφορούν και πιο γρήγορα τις stable τώρα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται η πλοήγηση με τους Google maps; Σε σχέση με το Here WeGo που χρησιμοποιώ μου φαίνεται να κολλάει ορισμένες φορές.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω 1ερωτηση

1)οταν κλειδωνει η οθονη αριστερα εχει μια σιντομεφση για να σου βγαλει κατι τα πετσαριες και δεξια εχει ως συντόμευση την καμερα αυτα απο που αλλαζουν εχω ψαξει ολα τα μενου και δεν το εχω βρει...........

Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

https://m.gsmarena.com/xiaomi_not_planning_new_mi_max_and_mi_note_phones_this_year-news-37720.php

 

Πάπαλα απ' ότι φαίνεται η σειρά μάγκες. Κι εμείς που θέλουμε τεράστιες οθόνες αλλά όχι να πληρώνουμε και τα κέρατά μας ..γκουχ.. Mate 20X, One+ 7 pro ..γκουχ.. τι κάνουμε; Μια φθηνή εναλλακτική που ήταν το Honor 8X Max δεν ήρθε ούτε ως παραεισαγωγή σε Σκρουτζομάγαζο...

 

Απαντώ ο ίδιος! Θα πάμε θέλουμε δε θέλουμε σε σοκοφρέτες 6.5" και 19.5:9 (βλέπε Honor 8X, Huawei P Smart Z κλπ) ή ακόμη χειρότερα σε τηλεκοντρόλ των 6.7" και 20:9 (βλέπε Galaxy A70) και 21:9 (Xperia 10 Plus). Κρίμα. Ωραία σειρά ήταν. Οθόνες (πραγματικά) μεγάλες και χορταστικές και καλή αυτονομία. Να ζήσουμε να τα θυμόμαστε...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Το mi max4? δεν θα βγει;
Για φέτος τουλάχιστον, οχι. Απο εκει και περα μονο αν δουν οτι υπαρχει ζητηση για κατι τέτοιο, θα βγάλουν το 2020 αν και χλωμό το κοβω. Ζητηση δεν υπάρχει, κακα τα ψέματα. Λιγοι είμαστε αυτοι που αγοράσαμε πέρσι 7ιντσο με το απαρχαιωμένο πλεον 18:9 aspect ratio. Αλλιως θα εβγαζαν κι αλλες εταιρείες παρόμοια, μεγάλα τηλέφωνα. Αντιθέτως, μονο η Χαβάη εχει το (πανάκριβο) Mate 20X που ουτε καν το κυκλοφόρησε εδω και η Honor το 8x max που κι αυτη δεν το εφερε εδω εκτός απο λιγες χωρες στην Ευρώπη νομίζω. Απο εκει και περα σου λεει εσυ που ψάχνεις μεγάλη οθόνη πηγαινε στα 6.5" - 6.7" με στενόμακρα aspect ratio. Προπερσι παραπονιομασταν για το 18:9 σε σχεση με το ανετο 16:9 και τωρα, 2 χρόνια μετα, θα θεωρούμε τις σοκοφρέτες του 19:9 "ανεκτές" για να μην πέσουμε στα τηλεκοντρόλ του 20:9 και 21:9. Αυτα πλασάρουν πλέον, αυτά θα φαμε στη μάπα. Με τις υγείες μας.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι καταργείται η σειρά Max και η σειρά Note... κρίμα

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κρίμα.... Σιχαίνομαι τις στενομακρες συσκευές, το 18/9 μετα βίας το συνήθισα. Τωρα τι κάνουμε παιδιά?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παίρνουμε 2-3 Mi Max 3 για καβατζα!!!!!!!!!!!!!!!

Και περίμενα πως και πως το Mi Max 4.....

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα τι κάνουμε παιδιά?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Διαβάζετε καλύτερα τα άρθρα. Αυτό να κάνετε παίδες and do not panic :)

 

"There are no plans for the new Max and Note FOR THIS YEAR"

Το λέει καθαρά. Για φέτος. Όχι για πάντα. Εκτός και αν έχετε info από αλλού ότι είναι για πάντα

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Σαν Xiaomi δεν θα ξαναβγεί. Πιθανότερο είναι να κυκλοφορήσει κάποιο του χρόνου υπό το Redmi brand που είναι για φθηνότερα κινητά. Ισως να λέγεται Redmi Max ας πουμε. Αλλα πιστεύω αυτο θα εξαρτηθεί κι απ τις "αναγκες" της αγοράς. Αν τα mi max τα αγοραζαμε 3 κι ο κουκος, αν δουν παλι πως ουτε οι αλλοι βγαζουν μεγαλο με 18:9 (μονο τα Mate 20X και 8X Max φυτοζωουν κάπου...) τοτε δεν θα υπάρχει και λογος ύπαρξης. Ολοι τα στενόμακρα αγοραζουν, αυτα πλασάρουν τωρα. Θα σου πουν βολεψου με καποιο κοντά στις 6.5" με 6.7" κι εσύ.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οταν κλειδωνει η οθονη αριστερα εχει μια συντόμευση για να σου βγαλει

κατι τα πετσαριες και δεξια εχει ως συντόμευση την καμερα αυτα απο που

αλλαζουν εχω ψαξει ολα τα μενου και δεν το εχω βρει...........πως αλλαζει?

Edited by dukepapas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες, μπορει καποιος να μου πει πως περνώ καποια επεισόδια απο σειρές στην μνημη του τηλεφωνου??Το συνεδεσα με το pc αλλα ενω το "βλεπει" μου ανοιγει εναν χωρο στον οποιο δεν μπορω να περασω τιποτα.. δεν κανει copy paste.. Χρειαζετε καποια σουιτα κατεβασμα η πως αλλιως??(ημουν ήσυχη διοτι ειχα usb to micro usb adapter αλλα ξεxασα οτι τουτο παιρνει type C) Ευχαριστωωω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος πια εφαρμογή λειτουργεί σωστά για αναφώνηση καλούντος?

Έχω δοκιμάσει πολλές αλλά δεν λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...