Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα... θα αναφέρω κάτι που δεν έχει αναφερθεί... έχω παρατηρήσει ότι η πλάτη του είναι εξαιρετικά ευαίσθητη... βασικά είναι το δεύτερο Mi Max 3 και το πρόβλημα είναι ότι με πλαστική θήκη τύπου spigen, δημιουργεί "τελίτσες" που έχει φύγει το χρώμα... το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος αυτό??

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε το wallpaper που βάζουμε scrollable; Μιλαω πάντα για εργοστασιακό launcher.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες στην παραλία Θεσσαλονίκης 4G+ είδα για πρώτη φορά με cosmote. Το αποτέλεσμα που πήρα.... 8f934aa6b4f1945d689af97cc05e42fb.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, το 4G+ που το γράφει ?

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε σήμερα καινούρια έκδοση Version: 9.5.16 (MIUI10) Size: 1.8G :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σμρ μου έβγαλε ειδοποίηση για ενημέρωση κ με το που πατησα να την ξεκινήσει, με πεταει εξω στην κεντρική οθόνη κ όταν πήγα παλι ρυθμίσεις να τη βρω δεν εμφανιζε τπτ.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση ψιλοαδαούς :confused: εδώ και 2-3 ημέρες έχει "χαθεί" από την αρχική οθόνη η μπάρα αναζήτησης της Google και αντ' αυτής υπάρχει μια ανώνυμη ( αν μπορώ να την πω έτσι ) μπάρα αναζήτησης και από κάτω από αυτή η μπάρα της ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό ή έχω κάνει κάτι λάθος ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση ψιλοαδαούς :confused: εδώ και 2-3 ημέρες έχει "χαθεί" από την αρχική οθόνη η μπάρα αναζήτησης της Google και αντ' αυτής υπάρχει μια ανώνυμη ( αν μπορώ να την πω έτσι ) μπάρα αναζήτησης και από κάτω από αυτή η μπάρα της ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ. Έχει συμβεί και σε άλλους αυτό ή έχω κάνει κάτι λάθος ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.
Αυτό που περιγράφεις βρίσκεται τερμα αριστερά οταν εισαι στις "καρτέλες" της αρχικής οθόνης. Κανε swipe δεξια και θα το βρεις της Google αλλιως πιεσε παρατεταμένα και επελεξε το απο τα widgets σου.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε... για να δούμε τι θα δούμε! 8983a72e5ef4cfb7a184aaa23b366da8.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση χρειάζεται root για να λειτουργήσει gcam στην συσκευή;

 

Στάλθηκε από το MI 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Το εχω 2 μηνες και εχω προβλημα πολυ μεγαλης καθηστερησης να κλειδωσει το gps,περνει και 20 λεπτα.

Τρεχω 10.3.1 PEDMIXM. Δεν με βρισκει ουτε σε google maps ουτε σε sygic nav apps ακομα και σε πολυ ανοιχτους χωρους

οπως παραλιες πλατιες κλπ.

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Το εχω 2 μηνες και εχω προβλημα πολυ μεγαλης καθηστερησης να κλειδωσει το gps,περνει και 20 λεπτα.

Τρεχω 10.3.1 PEDMIXM. Δεν με βρισκει ουτε σε google maps ουτε σε sygic nav apps ακομα και σε πολυ ανοιχτους χωρους

οπως παραλιες πλατιες κλπ.

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω?

έχει ανοιχτά δεδομένα, βελτίωση ακριβειας τοποθεσίας κλπ;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς Ιούλιο...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ

Ετσι διαβαζω αλλα απο γεναρη τιποτα ουσιαστικο μονο φανταστικα σεναρια.

Καλο μηνα εχεις παει στο mi max 3 λογικα προσπερασες το 2.

Εγω θα προσπερασω και το 3 διοτι σχολια για το wifi σημα ακουστικο και χωρις μεγαλη διαφορα στον επεξ/στη.

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

έχει ανοιχτά δεδομένα, βελτίωση ακριβειας τοποθεσίας κλπ;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει βελτίωση ακριβείας αλλά όχι ανοιχτά δεδομένα ,μονο GPS .

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά και με μένα με Sygic, MAPS.ME και χάρτες Google κλειδώνει άμεσα το GPS…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας, το προβλημα με το GPS λυθηκε μονο του!!!!!

Εντελως ξαφνικα κλειδωνει spot on, φοβηθηκε το forum φαινεται,:lol::lol::lol:.

Και παλι σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλαν και dark theme πλέον στις ρυθμίσεις. Ελπίζω κάποια στιγμή να δίνουν και οι εφαρμογές αυτή τη δυνατότητα

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι amoled η οθόνη δώρον άδωρον. Πέρα που δεν υπάρχει κανένα κέρδος στην διαχείριση της μπαταρίας... Τέλος επειδή είναι ips γκριζάρει αντί να έχει μαύρο...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, το δοκίμασα και εγώ. Μαύρο χάλι μεταφορικά και κυριολεκτικά. Κάποιες εφαρμογές δεν το υποστηρίζουν κιόλας και δεν φαίνονταν οι γραμματοσειρές. Άχρηστο.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο είναι το σωστό twrp recovery για το κινητό μας,μπήκα εδώ και χάθηκα λίγο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/25256-TWRP-3-2-X-X-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AD%CF%82-XIAOMI/?postID=400996#post400996

βασικά τα 4 πρώτα που δοκίμασα στο command prompt μου βγάζει cannot load παρότι τα βάζω στον φάκελο adb,μέχρι εκεί όλα καλά και εκεί κολλάω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκεφτομε να παρω το συγκεκριμένο κινητο το ειδα στο public αλλα διαπιστωσα κατι που δεν το ειχα ξαναδει σε κινητο δεν εχει μενου οπως το sumsung note4 που εχω.Δηλαδή ειναι χύμα ολα επανω εικονίδια και εφαρμογες.........αν δεν τα θελεις ολα μαζι τι γινεται τα κανεις απόκρυψη;;συνηθως εχουν κατω δεξια ολες τις εφαρμογες και επανω βαζεις σε συντομεφσεις με τις εφαρμογες που θελεις.εδω γιατι ειναι ετσι;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σκεφτομε να παρω το συγκεκριμένο κινητο το ειδα στο public αλλα διαπιστωσα κατι που δεν το ειχα ξαναδει σε κινητο δεν εχει μενου οπως το sumsung note4 που εχω.Δηλαδή ειναι χύμα ολα επανω εικονίδια και εφαρμογες.........αν δεν τα θελεις ολα μαζι τι γινεται τα κανεις απόκρυψη;;συνηθως εχουν κατω δεξια ολες τις εφαρμογες και επανω βαζεις σε συντομεφσεις με τις εφαρμογες που θελεις.εδω γιατι ειναι ετσι;;
Φίλε και εγώ από note 4 πήγα σε mi max 3 και δεν το μετάνιωσα καθόλου… Σίγουρα λείπει το πενάκι αλλά οκ κερδίζεις άλλα πράγματα… Είναι μια συνήθεια όλα και όπως είπε ο φίλος μέ έναν launcher βολεύεσαι… Εγω χρησιμοποιώ τον nova…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...