Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα χάσει όμως το face unlock εάν το ξανά γυρίσει σε Ελλάδα! :(
Δεν παρατήρησα κάποιο bug κάνοντας την αλλαγή στο region αλλά και πάλι δεν χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη λειτουργία οπότε δεν με πειράζει… Κάντε αυτό που λέει ο φίλος ο Konstantine και θα κατεβάζετε ότι θέμα θέλετε και όποτε δεν βάζετε vpn το αλλάζετε πάλι το region σε Ελλάδα… Εχω βάλει και εγώ full black theme στο κινητό και είναι πολύ ποιο ξεκούραστο…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάποιο bug κάνοντας την αλλαγή στο region αλλά και πάλι δεν χρησιμοποιώ την συγκεκριμένη λειτουργία οπότε δεν με πειράζει… Κάντε αυτό που λέει ο φίλος ο Konstantine και θα κατεβάζετε ότι θέμα θέλετε και όποτε δεν βάζετε vpn το αλλάζετε πάλι το region σε Ελλάδα… Εχω βάλει και εγώ full black theme στο κινητό και είναι πολύ ποιο ξεκούραστο…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω που δεν εχω vpn θα εχω καποια άλλη επίπτωση αν το κρατήσω Ινδία; Περαν του θέματος στα sms που δεν με πειράζει τοσο ας πούμε. Θα έρχονται ενημερώσεις όμως της miui ή οχι;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν εχω vpn θα εχω καποια άλλη επίπτωση αν το κρατήσω Ινδία; Περαν του θέματος στα sms που δεν με πειράζει τοσο ας πούμε. Θα έρχονται ενημερώσεις όμως της miui ή οχι;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι με stable android 8 ακόμα… μου έχει έρθει η 9 δεν την έχω περάσει… όσο συνδέομαι με vpn δεν έχω παρατηρήσει κάτι που να μην μου δουλεύει σωστά… είναι ο μόνος τρόπος πάντως για να έχεις πρόσβαση στα θέματα μετά την αλλαγή των προσωπικών δεδομένων…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με ενα συντομο ψαξιμο απ οτι κατάλαβα δεν εχει τπτ τρελες επιπτώσεις αν το αφήσεις σε αλλο region. https://forum.xda-developers.com/mi-8/help/how-region-setting-affect-phone-android-t3847699

 

Εγω πάντως το αφηνω Ινδία μέχρι νεωτέρας και για τα themes και για το face unlock που βολεύει απίστευτα κι αν δω κανα προβλημα στο μελλον αλλαζω.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με ενα συντομο ψαξιμο απ οτι κατάλαβα δεν εχει τπτ τρελες επιπτώσεις αν το αφήσεις σε αλλο region. https://forum.xda-developers.com/mi-8/help/how-region-setting-affect-phone-android-t3847699

 

Εγω πάντως το αφηνω Ινδία μέχρι νεωτέρας και για τα themes και για το face unlock που βολεύει απίστευτα κι αν δω κανα προβλημα στο μελλον αλλαζω.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω απο τοτε που το αγορασα το εχω περιοχη ινδια για να εχω τα θεματα και το face unlock.κανενα προβλημα δεν παρατήρησα.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τοτε που το αγορασα το εχω περιοχη ινδια για να εχω τα θεματα και το face unlock.κανενα προβλημα δεν παρατήρησα.
Εγω τωρα που κλείνω μια μερα που το χω Ινδία, το μονο θεμα που αντιμετώπισα ειναι σε καποια sms που εμφανιζει τον αριθμό μονο της επαφης κι οχι το ονομα. Κατα τα αλλα μη σου πω οτι είναι και καλύτερα απο πριν. Εκτός απ τα themes και face unlock εχω δει κι αλλα πλεονεκτήματα. Πλεον το εργοστασιακό app του καιρού βρισκει την περιοχη μου (Χαϊδάρι) μεσω gps κανονικα ενω πριν δεν την έβρισκε με τίποτα και μου ειχε το γενικο "Αθηνα". Ο ηχος των ηχείων μου φαίνεται δυνατότερος, εχει περισσότερα wallpaper απο μονο του, εχει επιλογη καρουζελ ταπετσαρίες στο κλειδωμα και γενικότερα περισσότερες ρυθμίσεις. Για να μην πω οτι μου φαίνεται και πιο "κοφτερό" στην περιήγηση στα μενου γενικα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα που κλείνω μια μερα που το χω Ινδία, το μονο θεμα που αντιμετώπισα ειναι σε καποια sms που εμφανιζει τον αριθμό μονο της επαφης κι οχι το ονομα. Κατα τα αλλα μη σου πω οτι είναι και καλύτερα απο πριν. Εκτός απ τα themes και face unlock εχω δει κι αλλα πλεονεκτήματα. Πλεον το εργοστασιακό app του καιρού βρισκει την περιοχη μου (Χαϊδάρι) μεσω gps κανονικα ενω πριν δεν την έβρισκε με τίποτα και μου ειχε το γενικο "Αθηνα". Ο ηχος των ηχείων μου φαίνεται δυνατότερος, εχει περισσότερα wallpaper απο μονο του, εχει επιλογη καρουζελ ταπετσαρίες στο κλειδωμα και γενικότερα περισσότερες ρυθμίσεις. Για να μην πω οτι μου φαίνεται και πιο "κοφτερό" στην περιήγηση στα μενου γενικα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποτε δεν το εχω βαλει περιοχη ελλαδα,παντα ινδια απο την πρωτη μερα.Sms δεν στελνω πλεον.οποτε δεν εχω παρατηρησει τα αλλα πλεονεκτηματα που αναφερεις.Αφησε το ινδια και δεν θα εχεις προβλημα :)

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά από tempered glass έχω αυτό,

https://www.skroutz.gr/s/16245319/Terrapin-Tempered-Glass-Mi-Max-3.html

Κάθετε πολύ ωραία αλλά αφήνει κάπως εύκολα δαχτυλιές.

Περιμένω και ένα nillkin H+ 0.2mm.

Το συγκεκριμένο nillkin το είχα και σε redmi note 5 και ήταν ότι καλύτερο κατ εμέ.

 

Από θήκες μια τύπου Rugged Armor

Και αυτή τη ringke

https://plusmobi.net/Case-Ringke-Fusion-for-THIKI-THEKE-θηκη-CLEAR-DIAFANO-διαφανο-ΜΑΥΡΟ-blk-RFS-XIAMIMAX3-SB-XIAOMI-MI-MAX-3?search=Mi%20max%203

Το tempered glass της Terapin που αναφερεις στην αρχη το εχω παρει κι εγω. Εφαρμοζουν πολυ καλα οι τρυπες στο πανω μερος αλλα στο κατω μερος αφηνει ενα μεγαλο κενο...φαινεται οτι το tempered ειναι λιγο πιο κοντό απο οτι πρεπει. Οποτε θα παραγγειλω κι εγω της Nillkin H+PRO 0.2mm 2.5D με την ελπιδα οτι αυτο θα εφαρμοζει καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Για tempered δείτε και αυτό εδώ https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.ca%2Fulk%2Fitm%2F332786129354

 

Ήρθε σήμερα και εφαρμοζει σε όλη την οθόνη φουλ

 

Φίλε είναι διάφανο σε όλη την επιφάνεια ή full cover ; Τα περισσότερα full cover κόβουν ένα με δύο χιλιοστά από την οθόνη και δίνουν την αίσθηση ότι η οθόνη είναι στο βάθος.

Link to comment
Share on other sites

Πηραμε dev σημερα να μας εγραφαν και τι κανουν καλα θα ηταν.:lol:

 

Βρηκα κινητο και ενεργοποιησα το vol lte:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου ήρθε το update για αναβάθμιση του Android σε 9.0 και το εκανα.....πρώτες εντυπώσεις: το gestures lag πλέον δεν υπάρχει και γενικά πλέον το κινητό είναι πολύ πιο smooth!

Αυτό που βλέπω όμως είναι μεγάλο battery drain στην αναμονή, πέφτει παρα πολύ γρήγορα χωρίς να το χρησιμοποιώ καθόλου!

Αυτο που παρατήρησα είναι το σύστημα Android τρώει κοντά στο στο 20%!

Τι μπορεί να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχως ακόμη υπάρχει αν και ελατωθηκε αρκετά .... Και είμαι και με dev...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκίμασε να περάσεις ολόκληρη την Rom ξανά, μήπως κάτι δεν έκατσε σωστά

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς θέμα με το touch της τράπεζα Πειραιώς? έχει λίγο καιρό που απενεργοποιηθηκε μόνο του και κάθε φορά που πάω να το ανοίξω ξανά μου λέει δοκιμάστε αργότερα. τελευταία global stable έχω αλλά μου το έκανε και με το Android 8 αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια αναβάθμιση μου έχει βγάλει το εικονίδιο του Mi Pay χωρίς να μπορώ να τη σβήσω την εφαρμογή. Καμία ιδέα;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα με την pie και οταν ειμαι στο wifi δεν ανοιγει καθολου την εφαρμογη του netflix.με data λειτουργει μια χαρα.εχει συμβει σε κανενα αλλο?και μια λλη ερωτηση απο global stable σε dev stable πως flasaρω? απλα απο το system updater του κινητου? η πρεπει να κανω κατι αλλο? Edited by Drjohn1980
Link to comment
Share on other sites

καλημερα με την pie και οταν ειμαι στο wifi δεν ανοιγει καθολου την εφαρμογη του netflix.με data λειτουργει μια χαρα.εχει συμβει σε κανενα αλλο?και μια λλη ερωτηση απο global stable σε dev stable πως flasaρω? απλα απο το system updater του κινητου? η πρεπει να κανω κατι αλλο?
είναι γνωστό θέμα πολλών εφαρμογών με WiFi και pie . σε εμένα πχ δεν δουλεύουν της alpha bank, και το Twitter!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω κατεβάσει την 9 αλλά δεν την έχω περάσει ακόμα… Βαριέμαι να σετάρω ξανά το κινητό από την αρχή αλλά και γενικά είμαι της άποψης από την στιγμή που μου δουλεύουν και ρολάρουν όλα μια χαρά να μην κάνω κάποια αλλαγή… ;)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω κατεβάσει την 9 αλλά δεν την έχω περάσει ακόμα… Βαριέμαι να σετάρω ξανά το κινητό από την αρχή αλλά και γενικά είμαι της άποψης από την στιγμή που μου δουλεύουν και ρολάρουν όλα μια χαρά να μην κάνω κάποια αλλαγή… ;)
Λαθος προσεγγιση νομιζω. Με τη λογικη αυτη θα κεναμε στην εκδοση 5 ακομη.... Δουλευε μια χαρα .....

Τεσπα, εγω εχω βαλει τη Miui 10 (Pie) και το μηχανημαρολαρει μια χαρα. Κανενα προβλημα. Ενταξει απο Stable σε Dev εγινε factory reset, ειχα και γω τον προβληματισμο του στησιματος απο την αρχη, αλλα ολα καλα, τελικά δεν ηταν και μεγαλη ιστορια, εβαλα απο την αρχη τις εφαρμογες μου και εβαλα τα login credentials, την πρωτη φορα που χρειαστηκε να χρησιμοποιησω καθε εφαρμογη. Σιγα σιγα ολα τακτοποιηθηκαν...

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα με τρελανει το κινητο.γιατι δεν μου βγαζει επιλογη για ενημερωση απο paκετο ωστε να περασω την dev?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πατήσεις 10 φορές στο λογότυπο που γράφει 10 και μετά λογικά θα σου εμφανίσει την επιλογή πακέτου.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό η αυτόματη φωτεινότητα της οθόνης είναι αναξιόπιστη.

Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Υπάρχει κάποια λύση;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό η αυτόματη φωτεινότητα της οθόνης είναι αναξιόπιστη.

Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Υπάρχει κάποια λύση;

Ναι ισχύει, από οταν έγινε το update σε android 9...ισως με το lux κάνεις κάτι, αλλιώς χεριιιι.!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...