Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες αν είναι Global έκδοση, αν είναι σφραγισμένο και στο πλάι έχει κοκκινη ένδειξη Global Version !!!

 

Ευχαριστώ kwnana......:up:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ την Global έκδοση από σκρουτζομάγαζο στα 240€. Είναι η πρώτη μου Xiaomi συσκευή κι ακόμα προσπαθώ να εξοικειωθώ. Η πρώτη εντύπωση πάντως είναι πολύ καλή για τα λεφτά του. Τεράστια οθόνη και πολύ καλή μπαταρία. Είδα ότι υπάρχουν δύο rom, η global stable όπου έχω κι εγώ (global 10.2.1.0 stable) και η Global Developer. Θέλω να ξεκλειδώσω τον Bootloader για να το ρουτάρω μιάς και δεν γίνεται χωρίς Adway και Titanium Backup και θέλω να μάθω αν παίζει ρόλο το ποιά από τις δύο rom φοράει η συσκευή ή μπορώ να το ξεκλειδώσω οποία έκδοση κι αν έχει χωρίς να υπάρχει πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ την Global έκδοση από σκρουτζομάγαζο στα 240€. Είναι η πρώτη μου Xiaomi συσκευή κι ακόμα προσπαθώ να εξοικειωθώ. Η πρώτη εντύπωση πάντως είναι πολύ καλή για τα λεφτά του. Τεράστια οθόνη και πολύ καλή μπαταρία. Είδα ότι υπάρχουν δύο rom, η global stable όπου έχω κι εγώ (global 10.2.1.0 stable) και η Global Developer. Θέλω να ξεκλειδώσω τον Bootloader για να το ρουτάρω μιάς και δεν γίνεται χωρίς Adway και Titanium Backup και θέλω να μάθω αν παίζει ρόλο το ποιά από τις δύο rom φοράει η συσκευή ή μπορώ να το ξεκλειδώσω οποία έκδοση κι αν έχει χωρίς να υπάρχει πρόβλημα...
Νομίζω πως είτε ξεκλειδώσεις, είτε όχι, θα πρέπει να βακελεις developer. Οποτε μια και είσαι ακόμη στην αρχή, πριν αρχίσεις και στήνεις (μια και με την αλλαγη από stable σε developer θα σβηστούν ΟΛΑ), καλα θα κανεις να την περάσεις τώρα. Κατέβασε την από το https://en.miui.com/ και βαλτην στη συσκευη σου, επίλεξε το Updater, πήγαινε πάνω δεξια στις 3 τελίτσες, και ψάξε στη συσκευή σου να βρεις τη Rom και κάνε update. Θα προχωρήσει στην εγκατάσταση και αφού τελειώσει ξεκινάς το στησιμο. Προσοχή η συσκευή σου να είναι φορτισμένη στο 70% τουλάχιστον :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link Kwnana. Κατέβασα και πέρασα την Developer. Η Stable ηταν ακόμη στο 8.1 ενώ αυτή βλεπω έχει ηδη πάρει Android Pie. Σορυ που απαντώ σε καινούργιο ποστ αλλά δεν βγάζει ''παράθεση'' απ'το κινητό... Edited by gakis1976
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link Kwnana. Κατέβασα και πέρασα την Developer. Η Stable ηταν ακόμη στο 8.1 ενώ αυτή βλεπω έχει ηδη πάρει Android Pie. Σορυ που απαντώ σε καινούργιο ποστ αλλά δεν βγάζει ''παράθεση'' απ'το κινητό...
ΟΚ. Καλοδούλευτο

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το Tapatalk...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ...το κατέβασα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει δοκιμάσει κανένας φίλος θήκη τύπου book;

 

Wallet εννοείς φίλε;

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ήρθε update για Android 9 στην global stable. το πέρασε κανένας? έβαλα να κατεβαίνει.

Το πέρασα... καμία ουσιαστική διαφορά... εχω την αίσθηση ότι η μπαταρία είναι λίγο καλύτερη...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

1.7 giga OTA update της 9 pie

Το κατεβάζω να το περάσω.

Δε περιμένω δραματικές αλλαγές γιατί και το Mi8 σχεδόν ίδιο UI έχει.

Σχεδόν όλα τα κάνει το υπέροχο Miui..9fb1e06c1cddce5216ab8451f70fda92.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Σας χαμηλώνει και σας ο φωτισμός της οθόνης μετά την αναβάθμιση?? Ειδικά όταν το ανοίγεις... ειναι πάντα τέρμα κάτω...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Σας χαμηλώνει και σας ο φωτισμός της οθόνης μετά την αναβάθμιση?? Ειδικά όταν το ανοίγεις... ειναι πάντα τέρμα κάτω...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι. Το ίδιο κάνει και σε'μένα...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα..

Επίσης οταν εκανε το reboot μετα το update, δεν αναγνωριζε την sd και ζηταγε διαμόρφωση.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου αρέσει η καινούρια έκδοση του Android! Νομίζω πως το κινητό έγινε ακόμη καλύτερο και όντως παίζει να έχει και καλύτερη μπαταρία. Επίσης, νομίζω πως έφτιαξαν επιτέλους και τα gestures.

Άσχετο. Με roaming στη Βουδαπέστη, το κινητό μου εμφάνισε 4G+ !! Φυσικά, δεν έκανα κάποια μέτρηση, δεν έχω ιδέα αν ήταν εικονικό, πάντως στην Ελλάδα δεν το έχω δει ποτέ

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω όμως να αλλάξαμε avatar.... Δεν βλέπω.... Έλα να δω....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα θα σου πω.

Έχω αλλάξει πόσα κινητά, note 9 S9 plus P20 pro κλπ αλλά Απ τα θηρία δε φεύγω.

Εννοώ το Max 2 που είχα από πέρυσι τον Οκτώβριο και τώρα το Max 3 Απ το Δεκέμβρη.

Το είχα παράλληλα με το Mi8 που το χρησιμοποιούσα μόνο έξω και για φώτο με gcam

Αλλά 90% της ημέρας ήμουν με το max οπότε το έδωσα πριν λίγες μέρες και κάποια στιγμή θα πάρω το Mi9 στη θέση του αλλά το max 3 δε το αλλάζω μέχρι να έρθει το 4

Και Xiaomi πάντα πλέον παίρνω Απ τα μεγάλα επίσημα μαγαζιά μετά το καζο που έπαθα με το Redmi 5 pro που είχα για δεύτερο και έβγαλε καμμένα pixel το έστειλα στο σκρουτζομάγαζο που το είχα πάρει και μου έβαλαν μια οθόνη πιο σκοτεινή και χάλια απεικόνιση από παλιές δεκαετίας

Το έφτιαξαν μεν, όχι να επίσημο ανταλλακτικό δε.

Το έδωσα σε γνωστό που το ήθελε

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ένα θα σου πω.

Έχω αλλάξει πόσα κινητά, note 9 S9 plus P20 pro κλπ αλλά Απ τα θηρία δε φεύγω.

Εννοώ το Max 2 που είχα από πέρυσι τον Οκτώβριο και τώρα το Max 3 Απ το Δεκέμβρη.

Το είχα παράλληλα με το Mi8 που το χρησιμοποιούσα μόνο έξω και για φώτο με gcam

Αλλά 90% της ημέρας ήμουν με το max οπότε το έδωσα πριν λίγες μέρες και κάποια στιγμή θα πάρω το Mi9 στη θέση του αλλά το max 3 δε το αλλάζω μέχρι να έρθει το 4

Και Xiaomi πάντα πλέον παίρνω Απ τα μεγάλα επίσημα μαγαζιά μετά το καζο που έπαθα με το Redmi 5 pro που είχα για δεύτερο και έβγαλε καμμένα pixel το έστειλα στο σκρουτζομάγαζο που το είχα πάρει και μου έβαλαν μια οθόνη πιο σκοτεινή και χάλια απεικόνιση από παλιές δεκαετίας

Το έφτιαξαν μεν, όχι να επίσημο ανταλλακτικό δε.

Το έδωσα σε γνωστό που το ήθελε

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να λέμε τώρα... και γω έχω αλλάξει κάμποσα... αλλά τα έδωσα όλα και μένω με το Mi Max 3... όποιο και να πάρω σαν Mi Max 3 δεν έχει... ειδικά τώρα που με το 9 ρολαρει απίστευτα!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς πάντως εμένα ενώ μου το έβγαλε το update πέρασαν 2 ημέρες που δεν το έκανα και εξαφανίστηκε από τον updater!

Το απέσυραν; :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Για να του βάλουμε κανα theme τι region να βάλουμε; Θα εχει καποια επίπτωση αυτό κάπου;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να του βάλουμε κανα theme τι region να βάλουμε; Θα εχει καποια επίπτωση αυτό κάπου;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ινδία αν βάλεις είσαι κομπλέ κ μέσο vpn… αλλά όποτε δεν κατεβάζεις το ξανά γυρνάς σε Ελλάδα πολύ απλά…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ινδία αν βάλεις είσαι κομπλέ κ μέσο vpn… αλλά όποτε δεν κατεβάζεις το ξανά γυρνάς σε Ελλάδα πολύ απλά…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα χάσει όμως το face unlock εάν το ξανά γυρίσει σε Ελλάδα! :(

Link to comment
Share on other sites

Ινδία αν βάλεις είσαι κομπλέ κ μέσο vpn… αλλά όποτε δεν κατεβάζεις το ξανά γυρνάς σε Ελλάδα πολύ απλά…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Οποτε δεν κατεβάζω" τι εννοείς ακριβώς; Με vpn κλπ δεν ασχολούμαι, εμένα με ενδιαφέρει να παιρνει τις ενημερώσεις της miui όποτε έρχονται και να μην δημιουργηθεί πρόβλημα επειδή το εχω Ινδία ας πούμε. Αυτο απλά.

 

EDIT: Ηδη π.χ. με το που το γύρισα Ινδία δημιουργησε ενα θεματακι στα sms. Εμφανιζει καποιες επαφες μονο τους αριθμούς κι όχι με τα ονόματα τους.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ikgamsu
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις το θέμα που θέλεις και μετά επιστρέφεις Ελλάδα στο region..... Για αναζήτηση θέματος θέλει VPN ενεργό σε Ινδία

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή αν το κρατήσουμε σταθερά σε region Ινδία θα βγαλει κι αλλα τέτοια προβληματακια ε; Κριμα ρε γμτ.. κι ειναι φοβερό το face recognition... :(

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...