Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν αδερφέ. Επειδή πολλοι μπήκαν είδαν το ποστ σου και δεν απάντησαν. (δεν λέω όλοι, λέω πολλοί) και αν σας πειράζει πολύ καλά κάνει. Εδώ βοηθάμε. Δεν κοιταμε μόνο την πάρτι μας . Πες μου καταρχάς αν έχεις κλειδωνεμο bootloader ή όχι. Αν έχεις κλειδωμένο όλα καλά. Κάνε έτοιμα για ξεκλείδωμα μέσω του επίσημου τρόπου (για άπειρες πληροφορίες στο miui.gr στο κομμάτι οδηγοί για συσκευές mi. Αν όχι (έχεις δηλαδή ξεκλείδωτο bootloader) πες μου να σε κατευθύνω ανάλογα.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση. Προς το παρόν το έχω παγώσει το όλο θέμα. Όταν το πάρω θα το ανοίξω και θα δω αν είναι κλειδωμένο η όχι. Θα επικοινωνήσω τότε για να με κατευθύνεις. Ευχαριστώ και πάλι. Σαν τιμή είναι καλά να το πάρω τόσο?
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι. Απλά να είναι λειτουργικό το τηλέφωνο. Αν και εγώ προτιμώ να αγοράζω καινούργια. Δεν αλλάζω κάθε χρόνο τηλέφωνο. Να φανταστείς το προηγούμενο ήταν ένα Xperia z ultra που μετά από 4 χρόνια έσπασε σε πτώση...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αδερφέ. Επειδή πολλοι μπήκαν είδαν το ποστ σου και δεν απάντησαν. (δεν λέω όλοι, λέω πολλοί) και αν σας πειράζει πολύ καλά κάνει. Εδώ βοηθάμε. Δεν κοιταμε μόνο την πάρτι μας . Πες μου καταρχάς αν έχεις κλειδωνεμο bootloader ή όχι. Αν έχεις κλειδωμένο όλα καλά. Κάνε έτοιμα για ξεκλείδωμα μέσω του επίσημου τρόπου (για άπειρες πληροφορίες στο miui.gr στο κομμάτι οδηγοί για συσκευές mi. Αν όχι (έχεις δηλαδή ξεκλείδωτο bootloader) πες μου να σε κατευθύνω ανάλογα.

 

Μπορούμε σε μαμά global ROM να έχουμε Custom Recovery twrp χωρίς root? Και αν ναι πώς

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά. Ξεκλειδωνεις με την επίσημη μέθοδο και φλασαρεις με την twrp. Απλά μετά από το ξεκλείδωμα θα πρέπει να ξαναστησεις το τηλέφωνο γιατί μόλις ξεκλειδώσεις γίνεται Hard format.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά. Ξεκλειδωνεις με την επίσημη μέθοδο και φλασαρεις με την twrp. Απλά μετά από το ξεκλείδωμα θα πρέπει να ξαναστησεις το τηλέφωνο γιατί μόλις ξεκλειδώσεις γίνεται Hard format.

 

Λοιπόν άκου τι θέλω να κάνω γιατί ίσως να μην το έθεσα σωστά. το τηλέφωνο έχει ξεκλείδωτο bootloader φοράει τη μαμά global ROM είναι έτοιμο περασμένο με όλα τα προγράμματα που θέλω και θέλω να περάσω twrp και να πάρω ένα backup χωρίς όμως να γίνει root.

πέρασα twrp μέσα από fastboot Μόλις έκανα reboot το εχανε. το ξαναπέρασα και έκανα φλας το image μέσα από twrp τα ίδια. μετά πέρασα Lazy flasher δεν άνοιγε το τηλέφωνο κολλούσε στις τελίτσες και λέω μήπως έχεις δοκιμάσει να περάσεις εσύ twrp σε μαμα rom και τα κατάφερες

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Είδα αυτή και μου φάνηκε καλή, την φοράει κανείς?bbfc7b47b364462c34c9fa2d7d3dbd37.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την είχα πάρει, εφαρμόζει καλά αλλά σου δίνει την αίσθηση ότι η οθόνη είναι στο βάθος και με χάλαγε αρκετά. Συν της άλλης κρύβει 1 χιλιοστο της οθόνης περιμετρικά. Καλό σαν εφαρμογή αλλά με χάλασε πολύ η αίσθηση που δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άκου τι θέλω να κάνω γιατί ίσως να μην το έθεσα σωστά. το τηλέφωνο έχει ξεκλείδωτο bootloader φοράει τη μαμά global ROM είναι έτοιμο περασμένο με όλα τα προγράμματα που θέλω και θέλω να περάσω twrp και να πάρω ένα backup χωρίς όμως να γίνει root.

πέρασα twrp μέσα από fastboot Μόλις έκανα reboot το εχανε. το ξαναπέρασα και έκανα φλας το image μέσα από twrp τα ίδια. μετά πέρασα Lazy flasher δεν άνοιγε το τηλέφωνο κολλούσε στις τελίτσες και λέω μήπως έχεις δοκιμάσει να περάσεις εσύ twrp σε μαμα rom και τα κατάφερες

 

Να σου πω την αλήθεια εγώ πέρασα twrp μέσα από fastboot και δεν είχα κανένα θέμα έβαλα την xiaomi eu stable γιατί είναι η 6/128 gb έκδοση και είχε έρθει με αγγλοκινεζικα. Δεν καταλαβαίνω γιατί συμβαίνει αυτό σε σένα. Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις μια ερώτηση στο xda; παράξενο μ ακούγετε.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια εγώ πέρασα twrp μέσα από fastboot και δεν είχα κανένα θέμα έβαλα την xiaomi eu stable γιατί είναι η 6/128 gb έκδοση και είχε έρθει με αγγλοκινεζικα. Δεν καταλαβαίνω γιατί συμβαίνει αυτό σε σένα. Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις μια ερώτηση στο xda; παράξενο μ ακούγετε.

 

κι εγώ μέσα από το fastboot πέρασα το twrp

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να σου πω την αλήθεια εγώ πέρασα twrp μέσα από fastboot και δεν είχα κανένα θέμα έβαλα την xiaomi eu stable γιατί είναι η 6/128 gb έκδοση και είχε έρθει με αγγλοκινεζικα. Δεν καταλαβαίνω γιατί συμβαίνει αυτό σε σένα. Γιατί δεν δοκιμάζεις να κάνεις μια ερώτηση στο xda; παράξενο μ ακούγετε.

 

 

εσύ όταν μπαίνεις στο Recovery και το συνδέσεις τον υπολογιστή βλέπεις τον αποθηκευτικό χώρο?

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άκου τι θέλω να κάνω γιατί ίσως να μην το έθεσα σωστά. το τηλέφωνο έχει ξεκλείδωτο bootloader φοράει τη μαμά global ROM είναι έτοιμο περασμένο με όλα τα προγράμματα που θέλω και θέλω να περάσω twrp και να πάρω ένα backup χωρίς όμως να γίνει root.

πέρασα twrp μέσα από fastboot Μόλις έκανα reboot το εχανε. το ξαναπέρασα και έκανα φλας το image μέσα από twrp τα ίδια. μετά πέρασα Lazy flasher δεν άνοιγε το τηλέφωνο κολλούσε στις τελίτσες και λέω μήπως έχεις δοκιμάσει να περάσεις εσύ twrp σε μαμα rom και τα κατάφερες

Δοκίμασε με το TWRP από το παρακάτω link γιατί με το επίσημο TWRP δεν δουλεύει η αποκρυπτογράφηση

https://forum.xda-developers.com/mi-max-3/development/recovery-twrp-3-2-3-1-nitrogen-t3866084

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το TWRP από το παρακάτω link γιατί με το επίσημο TWRP δεν δουλεύει η αποκρυπτογράφηση

https://forum.xda-developers.com/mi-max-3/development/recovery-twrp-3-2-3-1-nitrogen-t3866084

 

Τα έχω δοκιμάσει όλα κατέληξα Ότι μαμά Ρομ με Custom recovery χωρις root απλά δεν γίνεται.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρονια πολλα ψαχνω να το παρω κ εγω ποια ειναι η καλυτερη τιμη για αγορα απο εξωτερικο χωρις το φοβο του τελωνείου?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρονια πολλα ψαχνω να το παρω κ εγω ποια ειναι η καλυτερη τιμη για αγορα απο εξωτερικο χωρις το φοβο του τελωνείου?
Καλησπέρα φίλε κ χρόνια πολλά!Banggood και Gearbest αρκετά αξιόπιστα και έχουμε αγοράσει αρκετοί φίλοι χωρίς παρατράγουδα και extra χρεώσεις… Προσωπικά είχα κάνει κίνηση από Banggood με κουπόνι και μου βγήκε πολύ οικονομικά σε σχέση με τις τιμές που παίζανε στο skroutz… ;)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρονια πολλα ψαχνω να το παρω κ εγω ποια ειναι η καλυτερη τιμη για αγορα απο εξωτερικο χωρις το φοβο του τελωνείου?

Aυτη τη στιγμη στο Gearbest παιζει στα 220 περιπου με μεταφορικα, στο Banggood γυρω στα 250 με μεταφορικα και στο skroutz 245 με μεταφορικα. Προσωπικα την δεδομενη χρονικη στιγμη και αν δεν σου ειναι θεμα τα 25 ευρω παραπανω θα επελεγα το skroutz ωστε να το εχω σε 2-3 μερες σπιτι.

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας για το τελωνειο υπαρχει κινδυνος?Πως πρεπει να το παραγγειλω δηλαδη τι είδους αποστολη να διαλεξω?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας για το τελωνειο υπαρχει κινδυνος?Πως πρεπει να το παραγγειλω δηλαδη τι είδους αποστολη να διαλεξω?

 

Απο Banggood που είχα κάνει την αγορά είχα επιλέξει ως μέθοδο αποστολής "Air Parcel Register" που ήταν και η ποιο οικονομική και σε 10 μέρες το είχα στα χέρια μου αλλά για να είσαι ακόμα ποιο σίγουρος η ποιο ενδεδειγμένη μέθοδος είναι η "Priority Direct Mail"… ;)

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Είμαι κάτοχος εδώ και λίγες μέρες του mi max3. Ήθελα να ρωτήσω για βελτίωση της κάμερας χωρίς να κάνω root το τηλέφωνο μπορώ να περάσω την google camera και αν ναι από πού?
Link to comment
Share on other sites

Στο banggood στα 208 με αυτό το κουπόνι EUBGMAX3

 

Χρονια πολλά εμενσ γιατι μου βγαίνει 220 κ κατι με το κουπονι ;

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Είμαι κάτοχος εδώ και λίγες μέρες του mi max3. Ήθελα να ρωτήσω για βελτίωση της κάμερας χωρίς να κάνω root το τηλέφωνο μπορώ να περάσω την google camera και αν ναι από πού?

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Θα σε χαλάσω λίγο φίλε μου αλλα αυτό που ζητάς δεν γίνεται. Κάπου έχω διαβάσει ότι κάποιος το έκανε μέσα από εντολές adb αλλα δεν νομίζω να είχε 100% επιτυχία. Νομίζω το διάβασα στο mi max 3 sub forum. Αλλά δεν θέλω να σε πάρω και στο λαιμό μου. Η πιο εφαρμόσιμη λύση είναι μέσα από τον οδηγό στο xda αλλά εκεί απαιτεί root και απ όσο διαβάζω όλο και κάτι μικρά κουσουρακια έχει για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η Dev 8.12.20 θα έχει μέσα το camera2.api με πολλές βελτιώσεις....

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτήν έχω. Δεν έχει τίποτα......

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω. Δεν έχει τίποτα......

 

Εχεις το Κινεζικο η την περασες με καποιον τροπο;

Ρε παιδια εχω διαβασει οτι στο Κινεζικο στην Dev εχει δωσει 9 αλλα οπου και να εψαξα δεν βρηκα κατι για 8.1 λενε.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...