Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβγαλα και φωτογραφιες δεν....

Πρεπει να εχεις πολυ χαμηλες απαιτησεις.

Όπως είπανε και τα παιδιά... βγάζει ποοολυ καλές φωτογραφίες... και όχι δεν έχω χαμηλές απαιτήσεις... αν εσύ το συγκρίνεις με το p20 pro ε ναι υστερεί... παντως σε σχέση με ένα mi a2 που είχα για κανα δίμηνο ήταν 2 κλασεις πάνω... ελπίζω να σε κάλυψα!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το lag στα full screen gestures, έκανα εγκατάσταση της εφαρμογής Fluid Navigation Gestures από το playstore, τα animations είναι smooth πλέον και έχω περισσότερες επιλογές να τροποποιήσω της συντομεύσεις.

 

Μετά την εγκατάσταση αφού δώσεις τις σχετικές άδειες που ζητάει και την κάνεις ενεργοποίηση, πρέπει να την κλειδώσεις στην μνήμη μέσω των πρόσφατων εφαρμογών ώστε να μην απενεργοποιείται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπανε και τα παιδιά... βγάζει ποοολυ καλές φωτογραφίες... και όχι δεν έχω χαμηλές απαιτήσεις... αν εσύ το συγκρίνεις με το p20 pro ε ναι υστερεί... παντως σε σχέση με ένα mi a2 που είχα για κανα δίμηνο ήταν 2 κλασεις πάνω... ελπίζω να σε κάλυψα!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοεις καλύτερες του Max3 από του MiA2?

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Camera information

nitrogen_s5k2l7_i

nitrogen_s5k5e8_i

nitrogen_s5k4h7_i

 

Δεν ανοίγει τίποτα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις καλύτερες του Max3 από του MiA2?

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ανοίγει τίποτα :wacko:

Ναι ακριβώς αυτό εννοώ ... για μένα πολύ καλύτερο το Mi Max 3 (και οι 2 φωτογραφιες στο αυτόματο) 2e073ce29c1b7e0fd4e0d1f270082e5b.jpg13a784ac4c70aaec3f5b1125c60daa4e.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις καλύτερες του Max3 από του MiA2?

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ανοίγει τίποτα :wacko:

Μα δεν ειναι link απλα το τι καμερες φοραει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ακριβώς αυτό εννοώ ... για μένα πολύ καλύτερο το Mi Max 3 (και οι 2 φωτογραφιες στο αυτόματο) 2e073ce29c1b7e0fd4e0d1f270082e5b.jpg13a784ac4c70aaec3f5b1125c60daa4e.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγγνωμη αλλα εσυ αυτες τις βλεπεις για καλες φωτογραφιες;

Στον ουρανο τις γραμμες στο μπλε δεν τις βλεπεις που ειναι λες και βλεπω χαλια ποιοτητα κατεβασμενη ταινια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο την A6500 που εχω

 

DSC00019.jpg

 

DSC00022.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι link απλα το τι καμερες φοραει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συγγνωμη αλλα εσυ αυτες τις βλεπεις για καλες φωτογραφιες;

Στον ουρανο τις γραμμες στο μπλε δεν τις βλεπεις που ειναι λες και βλεπω χαλια ποιοτητα κατεβασμενη ταινια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο την A6500 που εχω

 

DSC00019.jpg

 

DSC00022.jpg

Λοιπόν... 1ον εδώ αναφέρω ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από το mi a2.

2oν είναι μια φωτογραφία ότι να ναι για τη σύγκριση.

3ον ξεχνάς ότι τραβάω στην ουσία τον Ήλιο... για αυτό φαίνεται έτσι ο ουρανός...

4ον συγκρίνεις κινητό με φωτογραφική μηχανή οοοκκ!!!

Παλι νομίζω ότι σε κάλυψα!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

[/color]Συγνώμη αυτή τη φωτογραφική εννοείς;

https://www.skroutz.gr/s/10055401/Sony-a6500-Body.html

Αν ναι νομίζω ότι μας κάνεις πλάκα

Link to comment
Share on other sites

[/color]Συγνώμη αυτή τη φωτογραφική εννοείς;

https://www.skroutz.gr/s/10055401/Sony-a6500-Body.html

Αν ναι νομίζω ότι μας κάνεις πλάκα

Ναι αυτή εννοεί... και εδώ γελάμε!!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το lag στα full screen gestures, έκανα εγκατάσταση της εφαρμογής Fluid Navigation Gestures από το playstore, τα animations είναι smooth πλέον και έχω περισσότερες επιλογές να τροποποιήσω της συντομεύσεις.

 

Μετά την εγκατάσταση αφού δώσεις τις σχετικές άδειες που ζητάει και την κάνεις ενεργοποίηση, πρέπει να την κλειδώσεις στην μνήμη μέσω των πρόσφατων εφαρμογών ώστε να μην απενεργοποιείται αυτόματα.

 

Φίλε το τηλέφωνο έγινε πολύ σμουθ με αυτή την εφαρμογή! Να σαι καλά μας έλυσες τα χέρια! Ελπίζω σε μελλοντική αναβάθμιση να το κάνει τόσο σμουθ η xiaomi ώστε να μην χρειάζεται να δίνουμε δικαιώματα σε άγνωστες εφαρμογές (που κάνουν όμως πολύ καλά τη δουλειά τους)

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε αγορά απο Bangood! :dance:

Έχει κανείς να προτείνει σημείο αγοράς σκληρής θήκης/τζαμιού Nillkin;

Σκέφτομαι μαλακή θήκη flip ώστε να καταργήσω το πορτοφόλι αλλά ποιος κουβαλάει τα ψιλά που θα κουδουνίζουν στην τσέπη..

Link to comment
Share on other sites

μόνο σιλικόνης χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια. το redmi note 2 μου έχει φάει απίστευτες τούμπες και δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα. νομίζω όλες οι άλλες θήκες δεν πλησιάζουν καν την προστασία της σιλικόνης.
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αλλά προσθέτουν όγκο σε μια ήδη μεγάλη συσκευή. Έχει σκληρή θήκη Nillkin ο γαμπρός μου στο Max 2 και είναι καταευχαρηστημένος. Άρα προς τα εκει λέω να κινηθώ και εγώ. Γνωρίζει κανένας επομένως που μπορούμε να τη βρούμε σε καλή τιμή; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω πως φταει ο ηλιος.

 

Θα περιμενω να γυρισει ο πεθερος απο τα χανια εχει μια canon 5 η 7 megapixel οχι καμια σοβαρη απο αυτες τις ποκετ.

Θα βγαλω με αυτη φωτογραφια και κοντρα στον ηλιο να δω θα εχει αυτα τα σπασιματα η εικονα λες και βλεπω minecraft

 

Το Mi A2 το ειχα και εγω το εχω γραψει ειδη οτι βγαζει μαπα φωτογραφιες ειχα δει αυτο στο χρωμα που ειναι σαν κυμματα.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά για θήκη και προστασία οθόνης για το MI MAX 3..

Πολύ καλές θήκες με τέλεια εφαρμογή και αρκετά εμφανίσιμες είναι οι ακόλουθες...

 

https://www.aliexpress.com/item/Wooden-design-case-for-Xiaomi-mi-max-3-soft-TPU-silicone-material-with-PC-with-wood/32877279164.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.154b4c4dKZtQdP

https://www.aliexpress.com/item/for-Xiaomi-Mi-Max-3-case-Luxury-Vintage-leather-cover-phone-cases-for-xiaomi-mi-max/32895925014.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.154b4c4dKZtQdP

 

και από προστασία οθόνης οι παρακάτω που έχουν και σωληνάριο με κόλλα μέσα που το βάζεις μετά την τοποθέτηση γύρω γύρω εκεί που δεν εφάπτεται το screen protector και πιάνει από άκρη σε άκρη το κινητό χωρίς να αφήνει καθόλου φυσαλίδες...

 

https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-lot-Full-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-Max-3-Pro-Screen-Protector-9H-2-5D/32903812358.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4e634c4dJEmai1

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβγαλα τον ουρανο με το κινητο και δεν εχει αυτα τα σπασιματα σαν minecraft

Μηπως εκανες καμια αλλαγη πριν τις ανεβασεις η δεν ξερω μηπως το site που τις ανεβασες χαλασε τις φωτογραφιες;

 

IMG-20181112-094435.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά για θήκη και προστασία οθόνης για το MI MAX 3..

Πολύ καλές θήκες με τέλεια εφαρμογή και αρκετά εμφανίσιμες είναι οι ακόλουθες...

 

https://www.aliexpress.com/item/Wooden-design-case-for-Xiaomi-mi-max-3-soft-TPU-silicone-material-with-PC-with-wood/32877279164.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.154b4c4dKZtQdP

https://www.aliexpress.com/item/for-Xiaomi-Mi-Max-3-case-Luxury-Vintage-leather-cover-phone-cases-for-xiaomi-mi-max/32895925014.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.154b4c4dKZtQdP

 

και από προστασία οθόνης οι παρακάτω που έχουν και σωληνάριο με κόλλα μέσα που το βάζεις μετά την τοποθέτηση γύρω γύρω εκεί που δεν εφάπτεται το screen protector και πιάνει από άκρη σε άκρη το κινητό χωρίς να αφήνει καθόλου φυσαλίδες...

 

https://www.aliexpress.com/item/2Pcs-lot-Full-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-Max-3-Pro-Screen-Protector-9H-2-5D/32903812358.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4e634c4dJEmai1

 

Πολυ ωραια η πρωτη θηκουλα ειδικα στο κοκκινο η τελευταια φωτογραφια.

Στις θηκες καλο ειναι να κοιταμε να εχουν λιγο παχος για να μπαινει μεσα η καμερα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας κ λέτε για tempered glass δοκίμασα να βάλω ένα που μου είχε δώσει δώρο ένας seller από μια θήκη που είχα αγοράσει… Δεν έκατσε καλά και το ξανά έβαλα και ήταν ακόμα χειρότερα… Σαν να μην έφτανε αυτό κατά έναν περίεργο τρόπο τρελάθηκε και το touch screen κ δεν ανταποκρινόταν καθόλου… Για μια στιγμή τα έπαιξα και λέω πάει η οθόνη… Ευτυχώς κατάφερα μετά από πολύ προσπάθεια να το κλείσω και να το ξανά ανοίξω και επανήλθε κανονικά… Μετά από αυτό σκέφτομαι να το έχω χωρίς tempered glass…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το 2.5D μας εχει καταστρεψει και εγω χωρις το εχω με μια θηκη βιβλιο κακασχημη.

Εχω φιλο που του ειχα πουλησει το RN4 4/64 και καθε μηνα αλλαζει τζαμακι.:lol:

Ειχα το Huawei Mate 8 Dual και το τζαμακι που ειχε πανω ηταν σαν να μην υπαρχει τοσο τελεια ειχε κατσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά από tempered glass έχω αυτό,

https://www.skroutz.gr/s/16245319/Terrapin-Tempered-Glass-Mi-Max-3.html

Κάθετε πολύ ωραία αλλά αφήνει κάπως εύκολα δαχτυλιές.

Περιμένω και ένα nillkin H+ 0.2mm.

Το συγκεκριμένο nillkin το είχα και σε redmi note 5 και ήταν ότι καλύτερο κατ εμέ.

 

Από θήκες μια τύπου Rugged Armor

Και αυτή τη ringke

https://plusmobi.net/Case-Ringke-Fusion-for-THIKI-THEKE-θηκη-CLEAR-DIAFANO-διαφανο-ΜΑΥΡΟ-blk-RFS-XIAMIMAX3-SB-XIAOMI-MI-MAX-3?search=Mi%20max%203

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για να μη γίνει και εδώ το thread σαν του RN 5, θέλετε να συμφωνήσουμε πως το καλύτερο τζαμάκι για το κινητό είναι όντως το Nillkun και να προχωρήσουμε σε πιο ουσιαστικά θέματα συζήτησης; :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

πάνω που έλεγα για θήκες, ήρθε ο ταχυδρόμος με 2 θήκες σιλικόνης(η μία rugged και η άλλη απλή) και 3 απλά τζαμακια. τώρα έμεινε το τζαμακι της nilkin μόνο. θα παραγγείλω κι εγώ σήμερα λογικά από Ελλάδα για πιο γρήγορα. youhou είπαμε είναι έμπιστο? επίσης βλέπω στα seven παίζει στα 290, παραεισαγωγη φέρνουν κι αυτοί? δεν τους το χα γιατί είναι μεγάλη αλυσίδα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβγαλα τον ουρανο με το κινητο και δεν εχει αυτα τα σπασιματα σαν minecraft

Μηπως εκανες καμια αλλαγη πριν τις ανεβασεις η δεν ξερω μηπως το site που τις ανεβασες χαλασε τις φωτογραφιες;

 

IMG-20181112-094435.jpg

 

Εσυ δεν εβγαλες τον ήλιο , το παλικάρι τράβηξε τον Ήλιο σε ευθεία βολη, φυσικό ειναι να εχει παραμόρφωση!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το tempted glass της nillkin είναι τσίμα τσίμα όσο είναι και η οθόνη. Θα το ήθελα λίγο πιο μεγάλο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...