Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγγύηση και πάλι εγγύηση χωρίς εγγύηση τέτοιες συσκευές δεν αγοράζω (εκτός και αν είναι κάνα 100 ευρώ που απλά το πετάς και παίρνεις άλλο)

 

οχι ακριβός εχεις 2 χρόνια άμεσης εξυπηρέτησης αντί για 1 χρόνο υποτιθέμενης εγγύησης στην οποία με τα έξοδα σου πρέπει να πάει συσκευή πίσω (1 μήνας) μέχρι να δουν τι γινεται κλπ και να γυρίσει άλλος ένας μήνας

το να μείνεις τόσο καιρό χωρίς το κινητό και να ασχολείσαι με το στείλε πάρε κλπ = δεν έχεις εγγύηση

 

 

 

+ στο skrutz οσα δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας ακριβός το ίδιο γινεται ότι αφορά xiaomi απλά αντί για σένα το κατάστημα στέλνει την συσκευή πίσω (το ίδιο πράγμα στην πράξη μένεις ένα κάρο βδομάδες (μήνες) χωρίς συσκευή

 

 

έτσι έχουμε 2 χρόνια vs τίποτα

 

Το max 3 θα παιξει σιγουρα πανω απο το redmi note 5 64 gb και ισως πανω και απο το α2.

Η τιμη του πρωτου ηταν 265 ευρω και του δευτερου 329. Στην καλυτερη περιπτωση το μαξ θα εχει 299(δεν το πιστευω) και στη χειροτερη 349 ευρω.

 

Σορυ, αλλα οταν το φερνεις απο Κινα με 210 ευρω, αδιαφορω παντελως για την εγγυηση. Παιρνω 2 μαξ στην τελικη.

Για να μην πω οτι παιρνω μαχ 3 και ενα φθηνοτερο τυπου redmi note 6 pro 32gb, mi a2 lite, redmi s2 με τα ιδια λεφτα που θα επαιρνα απο info μονο το μαξ. Κι εχω τη ρεζερβα μου ΑΝ χρειαστει κατι το μαξ.

 

Aκομα χειροτερα απο οσο ειχα πει. Μονο 359 το εβαλε η infoquest. Οποτε οποιος θελει αγοραζει απο εδω με εγγυηση για να ειναι γρηγορος, οι υπολοιποι αγοραζουν 2 απο Κινα.

Link to comment
Share on other sites

Εσωτερική πληροφόρηση; Με βλέπω να το ρίχνω Banggood.

 

Υ.Γ.: Τώρα είδα τιμή στο Πλαίσιο που παίρνει από Infoquest. Τουλάχιστον παίζει να προλάβω να το δω από κοντά πριν τις 11/11 που θα πέσει παραγγελία από Banggood.

Edited by odontiatros1986

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τζαμακι (tempered glass) για την καμερα... 2ba5856cd89972f9a10998bb5a9ec5d9.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το συγκεκριμένο το είχα παραγγείλει αλλά έχει θέμα το βράδυ με το φλας, όταν ανάβει το φλας θολωνει από το φως το τζαμακι και βγαίνουν θολές οι φώτο.. Στην αρχή νόμιζα ότι κάτι έπαθε η κάμερα αλλά ευτυχώς κατάλαβα νωρίς ότι ευθυνόταν αυτό, το έβγαλα και όλα ok...

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο το είχα παραγγείλει αλλά έχει θέμα το βράδυ με το φλας, όταν ανάβει το φλας θολωνει από το φως το τζαμακι και βγαίνουν θολές οι φώτο.. Στην αρχή νόμιζα ότι κάτι έπαθε η κάμερα αλλά ευτυχώς κατάλαβα νωρίς ότι ευθυνόταν αυτό, το έβγαλα και όλα ok...

 

Συνοδεύεται από το 2ο Γυαλί προστασίας που παρηγγειλα.. οποτε θα το προσέξω!

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο το είχα παραγγείλει αλλά έχει θέμα το βράδυ με το φλας, όταν ανάβει το φλας θολωνει από το φως το τζαμακι και βγαίνουν θολές οι φώτο.. Στην αρχή νόμιζα ότι κάτι έπαθε η κάμερα αλλά ευτυχώς κατάλαβα νωρίς ότι ευθυνόταν αυτό, το έβγαλα και όλα ok...
Μα αν δεις... το δείχνει και στη φωτογραφία, έχει ενα κενό κυκλικό εκεί που είναι το φλας...

Τουλάχιστον εμένα έτσι είναι και είναι μια χαρά...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έχεις δίκιο... άκυρο το παραπάνω ποστ... και μένα με φλας βγάζει ότι να ναι...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

από honorbuy το πήρε κανένας? είναι έμπιστο? έχει ευρωπαϊκή αποθήκη και θα έρθει σε 4-5 μέρες βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

από honorbuy το πήρε κανένας? είναι έμπιστο? έχει ευρωπαϊκή αποθήκη και θα έρθει σε 4-5 μέρες βλέπω.

 

ισως το καλυτερο ευρωπαικο μαγαζι. αψογες συσκευασιες, γρηγορες αποστολες, πολυ καλη εξυπηρετηση. πληρωνεις κατι τις παραπανω και για μεταφορικα, αλλα το παιρνεις γρηγορα και εχεις το κεφαλι σου ησυχο. απο εκει σκεφτομαι να παραγγειλω το mi pad 4 plus, απλα περιμενω να δω τη θα γινει με global version. παρολαυτα, μεχρι στιγμης η πιο συμφερουσα αγορα για το τερατακι μας, ειναι απο βανγοοδ, 5 χρονια και βαλε αγοραζω απο εκει, αψογοι σε ολα τους. στα επιπλεον + οτι πλεον οι αποστολες γινονται γρηγορα, σε 12 μερες αν δεν κανω λαθος παρελαβα

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

από honorbuy το πήρε κανένας? είναι έμπιστο? έχει ευρωπαϊκή αποθήκη και θα έρθει σε 4-5 μέρες βλέπω.
Καλημέρα...

Το Honorbuy είναι απ' τα πλέων αξιόπιστα καταστήματα, έχει έδρα Ιταλία και στέλνει με dhl, παράδοση σε 2 εργάσιμες, έχω κάνει 10δες αγιρες, προχώρα άφοβα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την αγορά από έξω.

πχ το honbuy το έχει 270$ = 235€ περίπου.

Αξίζουν τα 25€ (θέμα εγγύησης, άμεση παραλαβής κλπ κλπ) διαφορά σε σχέση με Skroutz?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

ποιο ελληνικό κατάστημα είναι έμπιστο όμως? γιατί κι αυτά από κινεζομαγαζα παραγγέλνουν, μην γίνει καμιά πατάτα και μας στείλουν με ψευτοglobal.
Link to comment
Share on other sites

ποιο ελληνικό κατάστημα είναι έμπιστο όμως? γιατί κι αυτά από κινεζομαγαζα παραγγέλνουν, μην γίνει καμιά πατάτα και μας στείλουν με ψευτοglobal.

 

Το πήρα απο το youhou.gr 271 με τα μεταφορικα ηρθε σε λιγοτερο απο 24 ωρες , με φορτιστή αυτοκινητου και 2 χρόνια εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

ισως το καλυτερο ευρωπαικο μαγαζι. αψογες συσκευασιες, γρηγορες αποστολες, πολυ καλη εξυπηρετηση. πληρωνεις κατι τις παραπανω και για μεταφορικα, αλλα το παιρνεις γρηγορα και εχεις το κεφαλι σου ησυχο. απο εκει σκεφτομαι να παραγγειλω το mi pad 4 plus, απλα περιμενω να δω τη θα γινει με global version. παρολαυτα, μεχρι στιγμης η πιο συμφερουσα αγορα για το τερατακι μας, ειναι απο βανγοοδ, 5 χρονια και βαλε αγοραζω απο εκει, αψογοι σε ολα τους. στα επιπλεον + οτι πλεον οι αποστολες γινονται γρηγορα, σε 12 μερες αν δεν κανω λαθος παρελαβα

 

Από banggod κ εγώ αγόρασα πρώτη φορά και όλα καλά… Σε 12 μέρες το είχα στα χέρια μου… Αν κ είχα ένα άγχος γιατί είχα βάλει την απλή μέθοδο shipping που ήταν και η ποιο οικονομική τελικά δεν πλήρωσα κάτι extra… Πάντως από έγκυρη πηγή έμαθα ότι για ποιο safe πρέπει να βάζουμε priority… Η banggood αυτή την στιγμή συνεργάζεται με εταιρείες που στέλνουν σε ευρωπαικές αποθήκες αλλά αυτό ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να αλλάξει και να έρχονται τα προιόντα απευθείας από Κίνα πληρώνοντας τον ουρανό με τα άστρα…

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες, μην τυχον και εχει κανεις αποψη για αυτην εδω?

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-mi-max-3-dermatini-mayro-20051/

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες, μην τυχον και εχει κανεις αποψη για αυτην εδω?

https://thikishop.gr/thikes-kinitwn/thiki-xiaomi-mi-max-3-dermatini-mayro-20051/

 

Την εχει υπερδιπλασια τιμη... δεν περιμένεις πολυ ομως φαντάζομαι

 

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Mi-Max-3-A2-Lite-Luxury-Magnetic-Flip-Leather-Wallet-Case-Stand-Cover/263850786206?hash=item3d6ebb7d9e:m:md2ctZ3Lqx-oGy-yarUNXgg:rk:8:pf:0

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε και το "trailer" από Xiaomi Greece στο fb… https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2277965109146850&substory_index=0&id=1811937195749646

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω. Ακόμα και με προστατευτικο κάμερας από την nillkin υπάρχει θολούρα στις φωτογραφίες. Άμεση απομάκρυνση.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω. Ακόμα και με προστατευτικο κάμερας από την nillkin υπάρχει θολούρα στις φωτογραφίες. Άμεση απομάκρυνση.

Μπαινοβγαινει εύκολα??Αν ναι το φοράμε σαν προστατευτικο και το βγάζουμε οταν τραβάμε με φλας

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και τις πρώτες μου θήκες για το mi max 3... Η πρώτη τύπου wallet πραγματικά δεν περίμενα ότι με 3,45€(τώρα κάνει 3,51€) θα μου ερχότανε τόσο ποιοτική και πρακτική θήκη για το θηρίο!Με 6 εσωτερικές θήκες κάνεις στην άκρη το πορτοφόλι...Στο μπροστινό μέρος μέχρι και το led ειδοποιήσεων ξεχωρίζει ενώ στο πίσω μέρος προστατεύει και το σημείο της κάμερας που προεξέχει χωρίς να επηρεάζει την λήψη στις φωτογραφίες...Όποιον ψάχνει κάτι σε wallet την προτείνω ανεπιφύλακτα...Το κερασάκι ήταν ότι μέσα στην συσκευασία ο seller είχε μια έκπληξη και το κατάλαβα λίγο πριν την πετάξω...ένα tempered glass!

 

https://www.aliexpress.com/item/Luxury-Wallet-case-For-Xiaomi-Mi-MAX-3-Flip-Magnet-Leather-Capa-Stand-Crad-pocket-Photo/32924947491.html

 

[/img]

 

[/img]

 

[/img]

 

20181108-084726.jpg' alt='20181108-08472

 

https://www.aliexpress.com/item/JINSERTA-For-Xiaomi-Mi-Max-MAX2-Case-Universal-Multifunction-Wallet-Leather-Bag-Waist-Belt-Clip-Pouch/32847945197.html

 

Αναμένω μερικές ακόμα θήκες και κάποια tempered glass ενώ χτύπησα και κάτι ακουστικά με το logo της xiaomi -όχι αυθεντικά- οπότε από θέμα accessories είμαι κομπλέ...;) Μόλις τα παραλάβω θα επανέλθω...

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε και το "trailer" από Xiaomi Greece στο fb… https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2277965109146850&substory_index=0&id=1811937195749646

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

:lol::lol: Απλα αστεία η τιμή!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol: Απλα αστεία η τιμή!
Πραγματικά το βλέπω τώρα και εδώ στα 359€: https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Mi-Max-3-64gb-Mauro.htm?gclid=Cj0KCQiA2o_fBRC8ARIsAIOyQ-ka_nVOvkTvEwvd3PFpt3FsOhmaV3Ne84L5cAZo_JrN_RTNhpyc40gaAkjgEALw_wcB χαοτική η διαφορά από τα 214€ που το χτυπήσαμε από Banggood… Και με τo note 4 γλύτωσα 200€ πριν 4 χρόνια αγοράζοντας το από το skroutz…

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπαινοβγαινει εύκολα??Αν ναι το φοράμε σαν προστατευτικο και το βγάζουμε οταν τραβάμε με φλας

Ναι αλλα τι το θες..... Άμα είναι να βγάζεις και να βάζεις................ Καλύτερα τσιτσιδι.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως είναι τόσο γαμάτο το κινητό που πολλοί θα το πάρουν και με τα 359...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...