Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν πρώην κάτοχος του mi mix2 τα gestures του mi max 3 έχουν ένα μικρό lag.οποιος δεν το βλέπει μάλλον θέλει γυαλιά.
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το lag , το κάνει και το max 2 αλλά σε μικρότερο βαθμό από το max 3.

Ένα άλλο θέμα ρε παιδιά είναι με την μπαταρία. Έχω την αίσθηση ότι με βάση τα 5500mAh θα έπρεπε να κρατάει παραπάνω. Εμένα με πολύ μέτρια χρήση με βγάζει το πολύ μία μέρα.Δεν παίζω ποτέ παιχνίδια μόνο ίντερνετ και τηλέφωνα. Υπάρχει τρόπος να μετρηθούν αυτές οι μπαταρίες με κάποιο τρόπο για το αν είναι όντως πχ 5500 ή μας δουλεύουν οι εταιρίες;

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το lag , το κάνει και το max 2 αλλά σε μικρότερο βαθμό από το max 3.

Ένα άλλο θέμα ρε παιδιά είναι με την μπαταρία. Έχω την αίσθηση ότι με βάση τα 5500mAh θα έπρεπε να κρατάει παραπάνω. Εμένα με πολύ μέτρια χρήση με βγάζει το πολύ μία μέρα.Δεν παίζω ποτέ παιχνίδια μόνο ίντερνετ και τηλέφωνα. Υπάρχει τρόπος να μετρηθούν αυτές οι μπαταρίες με κάποιο τρόπο για το αν είναι όντως πχ 5500 ή μας δουλεύουν οι εταιρίες;

 

Πόσες ώρες sot σε βγάζει;

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες sot σε βγάζει;

 

Δεν έχω μετρήσει με ακρίβεια . Απλώς από την μικτή χρήση και εμπειρικά νιώθω ότι θα έπρεπε να κρατάει παραπάνω ή πολύ παραπάνω. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος τρόπος να μετρήσω τα 5500 και την μέγιστη απόδοση τους; Να σημειώσω επίσης ότι εκτός του ότι δεν παίζω ποτέ παιχνίδια, συνηθίζω να απενεργοποιω όλες τις δονήσεις και να χρησιμοποιώ χαμηλή φωτεινότητα.Αυτο λογικά σημαίνει ότι θα έπρεπε να δίνει ακόμη μεγαλύτερη ζωή στη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το lag , το κάνει και το max 2 αλλά σε μικρότερο βαθμό από το max 3.

Ένα άλλο θέμα ρε παιδιά είναι με την μπαταρία. Έχω την αίσθηση ότι με βάση τα 5500mAh θα έπρεπε να κρατάει παραπάνω. Εμένα με πολύ μέτρια χρήση με βγάζει το πολύ μία μέρα.Δεν παίζω ποτέ παιχνίδια μόνο ίντερνετ και τηλέφωνα. Υπάρχει τρόπος να μετρηθούν αυτές οι μπαταρίες με κάποιο τρόπο για το αν είναι όντως πχ 5500 ή μας δουλεύουν οι εταιρίες;

 

Κατι κανεις λαθος :P

Εμενα μου βγαζει 3 μερες!

Με πολλη χρηση, μονιμα ανοιχτα wifi, data και bt και μουσικη απο spotify αρκετες ωρες της ημερας.

Link to comment
Share on other sites

Κατι κανεις λαθος :P

Εμενα μου βγαζει 3 μερες!

Με πολλη χρηση, μονιμα ανοιχτα wifi, data και bt και μουσικη απο spotify αρκετες ωρες της ημερας.

 

Και εγω που το έχω τόσες ημέρες σρην αναμονή χάνει περίπου 3% μπαταρία ανα 12 ώρες κι αν! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το έχει εντοπίσει κανείς σε έκθεση σε κατάστημα στη Θεσσαλονίκη; Για να το δω από κοντά πριν την αγορά;

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... λοιπόν σμρ έπεσε στα χέρια μου... ολα καλά... το μόνο οτι ο ήχος μου φαίνεται πολύ χαμηλός σε σχέση με το mi a2 που είχα πριν... μονο με ρουταρισμα φτιάχνει?

Και άλλη μια απορία... πως μπορώ να ανοίγω τις σελίδες που ψάχνω σε μια αναζήτηση με το Chrome? γιατί μου έχει επιλογή μόνο φυλλομετρητη...

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βλέπω πως αρκετοί χρήστες του redmi note 5 αναφέρουν ότι έγινε πιο smooth με την τελευταία αναβάθμιση της stable σε 10.0.2.0. Θέλω να πιστεύω πως το ίδιο θα συμβεί και με το Mi Max 3 στην επόμενη ή μεθεπόμενη αναβάθμιση μιας και έχει τον ίδιο επεξεργαστή
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε η θηκη μου που ειχα παραγγειλει απο το ebay,

Επιτελους το κινητο εγινε ευχρηστο.

Χωρις θηκη δεν παλευταν, γλιστραγε και απο τα χερια και απο τις τσεπες!

Βεβαια εγινε τεραστιο τωρα, αλλα αξιζει, γιατι η θηκη προσφερει τρομερη προστασια.

 

Αυτην πηρα για οποιον ενδιαφερεται

https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Mi-F1-Max-3-8-A2-Lite-Luxury-Shockproof-Color-Hybrid-Armor-Case-Cover/173520670347?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=472209786253&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

Τανκς το έκανες ρε συ....αυτές έχω εγώ... εννοείται και tempered glass μπροστά ....

Τη δεύτερη τη διαφανη την παρηγγειλα και γω ..... :lol:

Tempered glass Nillkin, αλλα ακομη δεν ρθε.... Με βλέπω να έρχεται η συσκευή και να μην έχουμε γυαλάκι να βάλουμε !!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

μπράβο για την αγορά σου φίλε μου! μεγιά, γιατί τόση πρεμούρα για προστατευτικό γυαλί μπροστά; τόσο εύκολα χαράζει η οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

μπράβο για την αγορά σου φίλε μου! μεγιά, γιατί τόση πρεμούρα για προστατευτικό γυαλί μπροστά; τόσο εύκολα χαράζει η οθόνη;

 

Πολύ πιο εύκολα απ όσο νομίζεις!

Στο Mi8 μου με gorilla glass 5 λίγο σύρθηκε με την οθόνη οανω σε λείο τραπέζι και έκανε αμιχες πανω στην οθόνη οι οποίες δεν φεύγουν! :cry:

 

 

Πόσες ώρες sot έχετε με MIUI 10?

 

Κάποιος;;;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο εύκολα απ όσο νομίζεις!

Στο Mi8 μου με gorilla glass 5 λίγο σύρθηκε με την οθόνη πανω σε λείο τραπέζι και έκανε αμυχες πανω στην οθόνη οι οποίες δεν φεύγουν!

Φύλαγε τα ρούχα σου .... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιο εύκολα απ όσο νομίζεις!

Στο Mi8 μου με gorilla glass 5 λίγο σύρθηκε με την οθόνη οανω σε λείο τραπέζι και έκανε αμιχες πανω στην οθόνη οι οποίες δεν φεύγουν! :cry:

 

 

 

Κάποιος;;;

Το gorilla glass 5 είναι ότι χειρότερο έχει μπει στα κινητά κάνει γρατζουνιές και σπάει για πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Μόλις μου ήρθε και μένα το θηρίο αρκετά γρήγορα θα έλεγα από Banggood στην εξαιρετική τιμή των 214€ με κουπονάκι και χωρίς παρατράγουδα με extra χρεώσεις που φοβόμουν...Ο φίλος vtag είχε απόλυτο δίκιο! ;) Δυστυχώς δεν έχω προλάβει να του κάνω ούτε unboxing λόγω φορτωμένης εργασίας…Κάνω υπομονή μέχρι το βράδυ και θα επανέλθω με πρώτες εντυπώσεις! Αναμένω επίσης θήκες, tempered glass αλλά και μετά από αρκετό ψάξιμο μια sandisk microSD ultra 256GB για να πάρει φωτιά το τήλεφωνο! :D Αυτά για την ώρα!

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by UNEXPECTEDGR

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τανκς το έκανες ρε συ....αυτές έχω εγώ... εννοείται και tempered glass μπροστά 577ebbcbf0fcb8f49caf07311de03ac3.jpg363a75fa38e3be613287f392ff0b47db.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχαχα Κωνσταντίνε έχουμε ακριβώς τα ίδια απλά τα πήρα σε μπλε.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσείς με το....... Λαγκ έχετε δοκιμάσει να βάλετε όλα τα animation scale στο developer option στο μηδέν;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχουμε δοκιμάσει να το κάνουμε, εκεί να δεις τι πλάκα έχει, δεν νομίζω να το έχεις ξαναδεί, λοιπόν το έκανα, και όταν έβγαινα από μια εφαρμογή να γυρίσω στην αρχική οθόνη, τι έκανε.... Γυρνούσε το τηλέφωνο στην αρχική, και δεν είχε εμφανιστεί ακόμα το εικονίδιο τής εφαρμογής!! Καλό;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα παλικάρια! Με έχετε βάλει σε σκέψεις για την ανθεκτικότητα τής οθόνης, αλλά δεν κάνω κέφι όμως με την καμία τα γυαλιά και ότι κολλάει μπροστά στην οθόνη, δεν έχει χαραχτεί ποτέ οθόνη κινητού μου, αλλά λέω να ρίξω μία ματιά με αυτές τίς σταγόνες που κυκλοφορούν, νανοτεχνολογία και έτσι, τι παίζει σε αυτό το θέμα; Γνωρίζουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η συσκευή χωρίς tempered glass είναι σε μεγάλο κίνδυνο. Έτσι είχα κάνει κομμάτια την οθόνη του Mi Max1 έχοντας το σε φαρδιά πλατιά τσέπη του μπουφάν χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Απαραίτητα λοιπόν τζαμακι που να καλύπτει όσο το δυνατόν όλη τη επιφάνεια και προσέξτε μην πέσετε σε αυτά που "πετρελειζουν" έχουν δλδ όλα τα χρώματα του ουράνιου τόξου όταν γίνεται αντανάκλαση. Όσον αφορά την μαύρη θήκη της φωτός μου παιδιά είναι φανταστική και αφήνει άψογη αίσθηση στο κράτημα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κωνσταντίνε τι τζαμακι έβαλες; παρήγγειλα ένα της nillkin αλλά ακόμα δεν ήρθε. Μου την σπάει που αφήνουν κενό περιμετρικά ρε συ...

Link to comment
Share on other sites

2018-10-23 09:23

 

ATHENS AIRMAIL CENTER, DISPATCH CLOSED (--> THESSALONIKI SORTING CENTER)

 

για να συντομευουμε, για να συντομευουμε....... :lol: :lol: :lol: :D :D :D :ninja: :ninja: :w00t::w00t::baby::baby::clap::dance:

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Πφφφφ.. Κάτι έχω κάνει λάθος και δε μπορώ να καταλάβω τι :(

Όταν βρίσκομαι στις ρυθμίσεις στους ήχους, ακούγονται κανονικά και δυνατά. Όταν όμως είναι κλειδωμένο το κινητό και μου έρχεται ένα μήνυμα σε εφαρμογές τύπου what's app, viber, messenger και γενικά ΟΛΕΣ οι ειδοποιήσεις (email κτλ) ακούγονται πολύ χαμηλά. Πολυ χαμηλά όμως. Αδικαιολόγητα χαμηλα. Τι μπορεί να κάνω λάθος;

Η ένταση είναι στο full εννοείται.

Edited by Angelos1983

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...