Jump to content

Xiaomi Mi Max 3


ioannina20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τι rom το πήρατε παιδιά;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την επίσημη Κινέζικη stable 9.6.9.0 ήρθε. Οι επόμενες stable και dev ROM που θα κυκλοφορήσουν θα έχουν το Anti-Rollback ενεργοποιημένο.

 

Απ' ότι διάβασα στις 24 Αυγούστου θα κυκλοφορήσει σε Μαλαισία, Ταϊλάνδη, οπότε λογικά τότε θα κυκλοφορήσει και η επίσημη Global ROM.

 

Εν τω μεταξύ εμφανίστηκε και στo skroutz με την χαμηλότερη τιμή να είναι στα 298€

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι τα Χριστουγεννα θα κυκλοφορει στην Ελλαδα και με ελληνικο μενου και με την Global Version υποστηριζοντας και τις (3) 4G ελληνικες μπαντες .

 

Ισως πηγα πολυ μπροστα και μπορει και νωριτερα απο τα Χριστουγεννα .

 

Τι λετε για αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ακομα και τωρα με την κινεζικη rom, υποστηριζει ολες τις μπαντες για Ελλάδα.

Η μονη διαφορα ειναι οτι πρεπει να φλασαρουμε την global rom, αν και οταν κυκλοφορησει. (Δεν γνωριζω αν ηδη κυκλοφορει)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στα προηγουμενα μηνυματα.

Εγω και ενα αλλο παιδι εχουμε παραγγειλει απο eglobalcentral.eu ανευ τελωνειου. (Καλου κακου τους εστειλα και email για να εχω την απαντηση τους γραπτως και να ειμαι καλυμμενος.)

Επισης δεχεται και πληρωμη μεσω paypal, κατι πολυ σημαντικο αν κατι παει στραβα με κανενα κινεζο...

Μου εχει συμβει, και το paypal μεσολαβησε και πηρα τα λεφτα μου πισω...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στα προηγουμενα μηνυματα.

Εγω και ενα αλλο παιδι εχουμε παραγγειλει απο eglobalcentral.eu ανευ τελωνειου. (Καλου κακου τους εστειλα και email για να εχω την απαντηση τους γραπτως και να ειμαι καλυμμενος.)

Επισης δεχεται και πληρωμη μεσω paypal, κατι πολυ σημαντικο αν κατι παει στραβα με κανενα κινεζο...

Μου εχει συμβει, και το paypal μεσολαβησε και πηρα τα λεφτα μου πισω...[/quote

ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση αδερφε.....ελεγα μεσω sunky με DHL ...???

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/getrom.php?m=yes

 

όχι δεν βγήκε ακόμα. μόλις βγει θα μπει και στο site που έβαλα.νομίζω κάπου διάβασα ότι 25-30 Αυγούστου κυκλοφορεί επίσημα σε ασιατικές χώρες εκτός Κίνας που εκεί χρησιμοποιούν μόνο global rom άρα φαντάζομαι δεν αργεί. btw το σταμπαρα κι εγώ και θα είναι το καινούριο μου κινητό. ακόμα με καλύπτει το redmi note 2 αλλά με κούρασαν τα bug της ημιτασιον μπαταρίας. δεν έχω κατασταλάξει βέβαια αν θα περιμένω να βγει επίσημα Ελλάδα για να το πάρω με επίσημη διετή εγγύηση. θα ήθελα από δω και πέρα να πουλάω το παλιό και να παίρνω το καινούριο max όταν βγαίνει και είναι μεγάλο συν η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την έχει πάρει κανείς την συσκευή να μας πει εντυπώσεις;Αν και λογικά μιλάμε για ένα μεγάλο redmi note 5..

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους φιλοιυς και καλη εβδομαδα παρηγγειλα το ''τερατακι'' μεσω ''sunsky'' με dhl....η πληρωμη εγινε μεσω paypal....επειδη γνωριζετε καλυτερα, αν κατι παει στραβα με καλυπτει το paypal ?? σας ευχαριστω παιδια και καλημερα σε ολους !!
Link to comment
Share on other sites

Το PayPal σε καλύπτει για την παραγγελία κανονικά. Όχι όμως για τελωνείο που είναι πιθανό να χρειαστεί να το πληρώσεις

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Η infoquest λογικα θα την φερει και στην Ελλαδα , σωστα ?
Λογικά θα το φέρει, πιστεύω μέχρι τα Χριστούγεννα θα το έχουν φέρει. Να έχει πέσει και η τιμή του λιγάκι να το πάρουμε και εμείς.

 

Προσοχή στα κινεζομαγαζα που λένε πως το έχουν με global rom, δεν έχει βγει ακόμα η επίσημη global και οτι rom έχουν είναι αμφιβόλου προελεύσεως με ότι συνεπάγεται αυτό...

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στα προηγουμενα μηνυματα.

Εγω και ενα αλλο παιδι εχουμε παραγγειλει απο eglobalcentral.eu ανευ τελωνειου. (Καλου κακου τους εστειλα και email για να εχω την απαντηση τους γραπτως και να ειμαι καλυμμενος.)

Επισης δεχεται και πληρωμη μεσω paypal, κατι πολυ σημαντικο αν κατι παει στραβα με κανενα κινεζο...

Μου εχει συμβει, και το paypal μεσολαβησε και πηρα τα λεφτα μου πισω...

 

Καλησπέρα, το έχεις λάβει το xiaomi και εάν ναι, σε πόσο καιρό σου ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παραλαβει ακομα. Το παραγγειλα 13/8 και μου εδωσαν DHL tracking number στις 19/8 για αποστολη απο Κινα σε ευρωπαικη τους αποθηκη και μετα Ελλαδα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την έχει πάρει κανείς την συσκευή να μας πει εντυπώσεις;Αν και λογικά μιλάμε για ένα μεγάλο redmi note 5..

 

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα. Το έχω 3 μέρες και πάει σφαίρα το κινητό σε όσα έχω δουλέψει μέχρι στιγμης. Η αλήθεια είναι ότι είχε μια fake rom και καλά τύπου global στην οποία τα πάντα δούλευαν τέλεια εκτός από τις κλήσεις, δηλαδή είχε ανύπαρκτο σήμα. Μόνο σε έξωτερικους χώρους έπιανε κάπως. Με αποτέλεσμα να περάσω την official China miui 10 beta rom (είχε unlocked bootloader λόγω της fake rom) και όλα να δουλεύουν τέλεια τώρα. Ο ήχος πάρα πολύ καλός, η κάμερα ικανοποιητική, η μπαταρία αν και έχω κάνει 2 πλήρης φορτίσεις - αποφορτισεις πάρα πολύ καλή αυτονομία και γενικά μου εχει κάνει εντύπωση ότι είναι ταχύτατο σε ότι κάνεις. Αυτά τα ολίγα προς το παρόν. Το πήρα από κατάστημα κινητής τηλεφωνίας στην Αθήνα στα 298 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το έχω 3 μέρες και πάει σφαίρα το κινητό σε όσα έχω δουλέψει μέχρι στιγμης. Η αλήθεια είναι ότι είχε μια fake rom και καλά τύπου global στην οποία τα πάντα δούλευαν τέλεια εκτός από τις κλήσεις, δηλαδή είχε ανύπαρκτο σήμα. Μόνο σε έξωτερικους χώρους έπιανε κάπως. Με αποτέλεσμα να περάσω την official China miui 10 beta rom (είχε unlocked bootloader λόγω της fake rom) και όλα να δουλεύουν τέλεια τώρα. Ο ήχος πάρα πολύ καλός, η κάμερα ικανοποιητική, η μπαταρία αν και έχω κάνει 2 πλήρης φορτίσεις - αποφορτισεις πάρα πολύ καλή αυτονομία και γενικά μου εχει κάνει εντύπωση ότι είναι ταχύτατο σε ότι κάνεις. Αυτά τα ολίγα προς το παρόν. Το πήρα από κατάστημα κινητής τηλεφωνίας στην Αθήνα στα 298 ευρώ.

 

Από πού ακριβώς; Δεν έχει έρθει ακόμη Ελλάδα, πως και το πέτυχες σε μαγαζί;

Καλορίζικο, και αναμένουμε φώτο!

Link to comment
Share on other sites

Από πού ακριβώς; Δεν έχει έρθει ακόμη Ελλάδα, πως και το πέτυχες σε μαγαζί;

Καλορίζικο, και αναμένουμε φώτο!

 

Το ειδα στο σκρουτζ και στο Bestprice εδώ και καμιά βδομάδα. Από εκεί το είδα και το πήρα. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα στο σκρουτζ και στο Bestprice εδώ και καμιά βδομάδα. Από εκεί το είδα και το πήρα. Σε ευχαριστώ πολύ.
320 το έχουν τώρα...

Έχω το redmi note 5, αξίζει να κάνω την μετάβαση άραγε;;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

320 το έχουν τώρα...

Έχω το redmi note 5, αξίζει να κάνω την μετάβαση άραγε;;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Αν δεν έχεις πρόβλημα που είναι μεγάλο γιατί είναι, νομίζω πως αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ελαχιστα μικροτερο απο ενα ταμπλετ 7 ιντσων , σωστα ?

Εδώ μπορείς να δεις πως φαίνεται δίπλα στο Redmi Note 5 και σε 7άρια tablet

https://mobiledevicesize.com/compare/#947,1047,424,409;1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...