Jump to content

Επιλογή συσκευής μετά το iphone 6 plus


anle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας

Είμαι κάτοχος του iphone 6 plus 16g και ψάχνομαι για αλλαγή συσκευής ........γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την συσκευή και το ios ...........ο λόγος αλλαγής ........παραπάνω χωρητηκότητα δεδομένων, ίσως και καλύτερη οθόνη και ταχύτερο επεξεργαστή.

Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά να είναι τουλάχιστον ισάξια με αυτά της συσκευής που κατέχω (φώτο, βίντεο , κτλ).....και λίγο μεγαλύτερη οθόνη δεν θα με χάλαγε....

Θα διαθέσω γύρω στα 500 ευρώ.

Υπάρχει λοιπόν κάποια συσκευή android με τα χαρακτηριστικά που ζητάω και το λογισμικό της να μοιάζει με το ios που έχω συνηθίσει ή να πάω για μεταχειρισμένο 8 plus 64 ;

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να πας σε ένα mi mix 2s σε αυτά τα χρήματα, εφόσον και η miui είναι ότι πιο κοντινό σε IOS

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς να πας σε ένα mi mix 2s σε αυτά τα χρήματα, εφόσον και η miui είναι ότι πιο κοντινό σε IOS

 

Δυστηχώς νομίζω ότι η κάμερα του συγκεκριμένου είναι κατώτερη ποιοτικά από ότι έχω τώρα ........

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο iphone μονο σε oneplus για να μη σου φανει ''περιεργο''. Πολυ ανωτερη καμερα απο 6 plus, πολυ κατωτερη απο 8 plus. Αν σε βολευει μεινε σε ios
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο iphone μονο σε oneplus για να μη σου φανει ''περιεργο''. Πολυ ανωτερη καμερα απο 6 plus, πολυ κατωτερη απο 8 plus. Αν σε βολευει μεινε σε ios

 

Ναι και βέβαια με βολεύει......απλά έλεγα μπας κάτι ανάλογο και οικονομικότερο από το "μηλαράκι" .......

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei mate 10 pro νομίζω θα σε καλύψει αν ψάχνεις σε Android.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei mate 10 pro νομίζω θα σε καλύψει αν ψάχνεις σε Android.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Για το συγκεκριμένο το σκέφτομαι πολύ..........άραγε υπάρχει κάποιος που έκανε την μετάβαση απο iphone σε Huawei mate 10 pro να μου πει τις εντυπώσεις του ;;;

Αυτό θα βοηθούσε πολύ στην επιλογή μου........

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς νομίζω ότι η κάμερα του συγκεκριμένου είναι κατώτερη ποιοτικά από ότι έχω τώρα ........
Δεν ισχύει αυτό φίλε μου...

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βαλε ακομα 200 ευρω και πανε παρε το iphone 7

Nokai 5110-Nokia 3310-Nokia 3410-Sony ericsson t68i-Sony ericsson t610-LG K920-Nokia 6230i-

Nokia 6220c-Nokia 610-SoNY Xperia P-Sony Xperia Z1 Honami-Iphone 5s-

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του 8 plus είναι πολύ κατώτερη των περιστάσεων.

Ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, είναι πραγματικά για τα πανηγύρια!

Mate 10 pro, πολύ ανώτερη κάμερα.

Ρ20 pro η καλύτερη επιλογή σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς νομίζω ότι η κάμερα του συγκεκριμένου είναι κατώτερη ποιοτικά από ότι έχω τώρα ........

 

Καμια σχέση. Είναι από τις καλύτερες κάμερες που κυκλοφορούνε παρά το ότι υποστηρίζουνε τα hypes των άλλων εταιρειών.

 

Δες και το u11 αν θες που ειδικά στο βίντεο δεν νομίζω να βρεις καλύτερο (αν και μάλλον είναι πιο κοντά σε stock android πάτα ios). Δες εδώ σύγκριση με s9+ που είχα κάνει με ένα φίλο https://flic.kr/s/aHsmnj9mSe . Όπου γράφει gcam είναι με τη google camera. Οι υπόλοιπες είναι στοκ.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...