Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://piunikaweb.com/2020/05/27/xiaomi-mi-a2-android-10-based-may-security-update-arrives/

 

η ενημέρωση MAY 2020 ποικίλει ανάλογα με το region, αλλου ειναι 8,5mb περίπου αλλού ειναι 23,79.

Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έχω το κινητό εδώ και 1,5 χρόνο και για όλο αυτό το διάστημα είχα Q. Πήγα με φορητότητα σε cosmote what's up και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να ενεργοποιήσω κάποια επιπλέον δυνατότητα που έχει η cosmote και δεν έχει η Q, όπως volte, vowifi, hd4g κλπ.

Σας ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό εδώ και 1,5 χρόνο και για όλο αυτό το διάστημα είχα Q. Πήγα με φορητότητα σε cosmote what's up και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να ενεργοποιήσω κάποια επιπλέον δυνατότητα που έχει η cosmote και δεν έχει η Q, όπως volte, vowifi, hd4g κλπ.

Σας ευχαριστώ..

 

*#*#86583#*#* για volte

*#*#869434#*#* για vowifi

 

Στο πληκτρολόγιο κλήσεων αυτό.

Βέβαια με την βλακεία που έχουν κάνει στην 10αρα δεν ξέρω αν θα δεις τα αντιστοιχα εικονίδια.

 

Το μόνο που πρέπει να κάνεις ΠΡΙΝ, είναι να βάλεις τη σιμ σου σε συμβατή συσκευή ώστε να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία (τις γράφει αναλυτικά στη σελίδα της η κοσμοτε) και έπειτα βάζεις τους παραπάνω κωδικούς.

Απο εκει και πέρα, στις κλήσεις, πατας στις 3 τελιτσες πανω δεξια,λογαριασμοι κλήσης,επιλέγεις τη σιμ σου και θα δεις το κλήση WIifi.

Για το volte, ρυθμίσεις, δικτυο και διαδικτυο, δικτυο κινητης, advanced, Enhanced 4G LTE Mode, το ενεργοποιείς,

 

Για το Vowifi δεν ξέρω αν θα παίξει σωστά, το volte Παίζει 100%, το έχω δοκιμασμένα και στο δικο μου Α2 λαιτ και στο Α2 του πατερα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

*#*#86583#*#* για volte

*#*#869434#*#* για vowifi

 

Στο πληκτρολόγιο κλήσεων αυτό.

Βέβαια με την βλακεία που έχουν κάνει στην 10αρα δεν ξέρω αν θα δεις τα αντιστοιχα εικονίδια.

 

Το μόνο που πρέπει να κάνεις ΠΡΙΝ, είναι να βάλεις τη σιμ σου σε συμβατή συσκευή ώστε να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία (τις γράφει αναλυτικά στη σελίδα της η κοσμοτε) και έπειτα βάζεις τους παραπάνω κωδικούς.

Απο εκει και πέρα, στις κλήσεις, πατας στις 3 τελιτσες πανω δεξια,λογαριασμοι κλήσης,επιλέγεις τη σιμ σου και θα δεις το κλήση WIifi.

Για το volte, ρυθμίσεις, δικτυο και διαδικτυο, δικτυο κινητης, advanced, Enhanced 4G LTE Mode, το ενεργοποιείς,

 

Για το Vowifi δεν ξέρω αν θα παίξει σωστά, το volte Παίζει 100%, το έχω δοκιμασμένα και στο δικο μου Α2 λαιτ και στο Α2 του πατερα.

 

Vowifi σε stock rom δεν κατάφερα να το ενεργοποιήσω με τίποτα. Μόνο σε custom, στην Pixel Experience FE πρώην official δουλεύει τέλεια. Το volte έπαιζε εξ αρχής κανονικά και σε stock. Δεν λέω πως αξίζει να το ξεκλειδώσει κάποιος, αλλά ή εγώ έκανα κάτι (πολύ) λάθος, είχα δοκιμάσει τα πάντα, ή η official rom δεν υποστηρίζει vowifi γενικώς.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Vowifi σε stock rom δεν κατάφερα να το ενεργοποιήσω με τίποτα. Μόνο σε custom, στην Pixel Experience FE πρώην official δουλεύει τέλεια. Το volte έπαιζε εξ αρχής κανονικά και σε stock. Δεν λέω πως αξίζει να το ξεκλειδώσει κάποιος, αλλά ή εγώ έκανα κάτι (πολύ) λάθος, είχα δοκιμάσει τα πάντα, ή η official rom δεν υποστηρίζει vowifi γενικώς.

 

Με ποιον πάροχο είσαι φίλε μου; ενημερωτικά, για οικονομία του λόγου στο λέω εκ των προτέρων χωρίς να γνωρίζω δηλαδή τον πάροχό σου, ότι η cosmote δεν έχει για τη συσκευή του παρόντος νήματος συμβατό το wifi calling.

Μπορεί να ενεργοποιηθεί με πατέντες, Π.χ να περαστεί η sim σε κινητό συμβατό με την υπηρεσία και να ενεργοποιηθεί, όμως θα δυσλειτουργεί.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ubuntu με xfce4 μεσα απο sailfish os το οποιο τρεχει σε dual boot με lineage os στο mi a2

https://t.me/hellasmobiles/226719

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Vowifi σε stock rom δεν κατάφερα να το ενεργοποιήσω με τίποτα. Μόνο σε custom, στην Pixel Experience FE πρώην official δουλεύει τέλεια. Το volte έπαιζε εξ αρχής κανονικά και σε stock. Δεν λέω πως αξίζει να το ξεκλειδώσει κάποιος, αλλά ή εγώ έκανα κάτι (πολύ) λάθος, είχα δοκιμάσει τα πάντα, ή η official rom δεν υποστηρίζει vowifi γενικώς.

 

Εγώ στην Pixel Experience FE δεν κατάφερα να δουλέψει το vowifi. Μήπως ξέρεις κάποια άλλη custom rom να δουλεύει;

Την κάρτα την έχω ενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον πάροχο είσαι φίλε μου; ενημερωτικά, για οικονομία του λόγου στο λέω εκ των προτέρων χωρίς να γνωρίζω δηλαδή τον πάροχό σου, ότι η cosmote δεν έχει για τη συσκευή του παρόντος νήματος συμβατό το wifi calling.

Μπορεί να ενεργοποιηθεί με πατέντες, Π.χ να περαστεί η sim σε κινητό συμβατό με την υπηρεσία και να ενεργοποιηθεί, όμως θα δυσλειτουργεί.

 

(better late than never) με Cosmote είμαι και δουλεύει άψογα, την υπηρεσία την ενεργοποίησα με τον τρόπο που λες

 

Εγώ στην Pixel Experience FE δεν κατάφερα να δουλέψει το vowifi. Μήπως ξέρεις κάποια άλλη custom rom να δουλεύει;

Την κάρτα την έχω ενεργοποιήσει.

 

Έχω παλιότερη έκδοση της FE, η τελευταία encrypted, 20200225, δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει σε άλλες. Τώρα είδα πως την έχει μετονομάσει σε Pixel Extended. Νομίζω στην Evolution X δεν έπαιζε αλλά έχουν περάσει και μήνες από τότε που δοκίμασα.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Με ποιον πάροχο είσαι φίλε μου; ενημερωτικά, για οικονομία του λόγου στο λέω εκ των προτέρων χωρίς να γνωρίζω δηλαδή τον πάροχό σου, ότι η cosmote δεν έχει για τη συσκευή του παρόντος νήματος συμβατό το wifi calling.

Μπορεί να ενεργοποιηθεί με πατέντες, Π.χ να περαστεί η sim σε κινητό συμβατό με την υπηρεσία και να ενεργοποιηθεί, όμως θα δυσλειτουργεί.

 

Και μένα λειτουργεί κανονικά με cosmote.

MnxwZ8Y

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mi A2 με Android 11 AOSP.

Wifi Calling, VoLTE out of the box με COSMOTE FROG.

Αμήν σε όλους τους devs.

Απροβλημάτιστη 3 μέρες τώρα!

Φανταστική ROM.

(Revenge OS)

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=83669335&postcount=4

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παίδες, είμαι unlocked και rooted με custom rom. Γνωρίζει κανείς αν γίνεται επιστροφή σε 100% στοκ, δηλαδή χωρίς να υπάρχουν μετά θέματα με safetynet (πιστοποίηση play store κ.ο.κ);

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

IMG_20220119_174140.thumb.jpg.94ead942fad1cb1821adad3fc6a40e32.jpgΓεια σας παιδιά, επείγον. Το κινητό της συζύγου μου δεν την αφήνει να κάνει κλήσεις! Δεν είναι θέμα σιμ, την έβγαλα τη ξαναβαλα την άλλαξα θέση, στις ρυθμίσεις λέει cosmote αλλά τπτ. Επίσης δεν φορτίζει χθες και έχω πάρει καινούργια μπαταρία και πλακέτα από κάτω να αλλάξω αλλά δε βρήκα χρόνο. Επίσης που και που της εμφανίζει με το καλώδιο φόρτισης ότι και καλά φοράει ακουστικά. 

 

Προβλημα λύθηκε, άλλαξα μπαταρία δοκίμασα του, αλλαξα και το changing circuit δούλεψε... Ότι να ναι. 

Edited by FlyingDonkey
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...