Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν τρέχει τίποτα. Αν έχει ουρανό το θέμα σου δεν βάζεις hdr+ ή βγάζεις με raw ή βγάζεις με στοκ.

 

Είχα διαβάσει παλιότερα πως εμφανίζονται και χωρίς hdr, ευτυχώς δεν ισχύει αυτό (ή ίσχυε σε παλιότερες εκδόσεις). Χωρίς hdr όλα οκ, χωρίς εκ πρώτης όψεος να χάνει κάτι σε ποιότητα, παραμένουν αισθητά καλύτερες από την stock.

 

Καλησπέρα. Μόλις έκανα κ εγώ την αναβάθμιση. Από το μενού των εφαρμογών πως φεύγουν πάνω πάνω οι τελευταίες χρησημοπιοιμενες εφαρμογές;

 

Απ'οσο θυμάμαι στη στοκ δεν υπάρχει πια η επιλογή να τις βγάλεις, αλλά δες στις ρυθμίσεις του launcher (παρατεταμένο πάτημα στη homescreen σε κενό χώρο και επιλέγεις ρυθμίσεις) μήπως κάνω λάθος.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παρατήρησε κανείς ότι όταν έχεις κλειστά τα δεδομένα σου εμφανίζει παλι 4g 3g κτλ. Δεν βγαίνει το <x> οπως έβγαινε. Παρά μονο γ λίγα δευτερόλεπτα οταν τα ανοιγοκλείνω
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι όταν έχεις κλειστά τα δεδομένα σου εμφανίζει παλι 4g 3g κτλ. Δεν βγαίνει το <x> οπως έβγαινε. Παρά μονο γ λίγα δευτερόλεπτα οταν τα ανοιγοκλείνω

 

πέρασα την 10αρα στο Α2 του πατέρα, δεν το είχε πάρει χαμπάρι τοσο καιρό.

Ισχύει αυτό που γράφεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Είναι μάλλον ενεργοποιημένο το Data always ON στο developer settings

 

Δεν είναι. Πρέπει ν είναι θέμα της αναβάθμισης. Ελπίζω ν φτιαχτεί

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς ότι όταν έχεις κλειστά τα δεδομένα σου εμφανίζει παλι 4g 3g κτλ. Δεν βγαίνει το <x> οπως έβγαινε. Παρά μονο γ λίγα δευτερόλεπτα οταν τα ανοιγοκλείνω
Και εμένα το κάνει οντως
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα η εφαρμογή του Netflix έχει θέμα στην εμφάνιση των ταινιών,το έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα παιδια. Η συσκευη εχει Fm radio ή οχι;

Γιατι στο gsmarena λεει οτι δεν εχει αλλα σε αλλα site λεει οτι με καποιο update βαλανε.....

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Η συσκευη εχει Fm radio ή οχι;

Γιατι στο gsmarena λεει οτι δεν εχει αλλα σε αλλα site λεει οτι με καποιο update βαλανε.....

 

Ευχαριστω

 

Όχι δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Φίλε μου έχω δύο συσκευές και ακόμη τίποτα, της συζύγου πήρε μόνο ενημέρωση συστήματος google play του Μαρτίου.
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου έβγαλε ενημέρωση.

 

Τι ενημέρωση ειναι? δεν γράφει μηνιαία, λέει ότι ειναι update στο 10.

 

την κάνουμε?

 

* Την έκανα, μου φάνηκε μικρή για μηνιαία (27 mb περίπου) ειναι του Μαρτίου 2020.

Edited by panthan
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την ενημέρωση μου επανήλθαν οι ήχοι ανοίγματος/κλεισίματος οθόνης που είχαν σταματήσει με την 10. Μέχρι τώρα δεν βλέπω τίποτα αλλο

 

Κάτι άσχετο με την ενημέρωση. Στην εφαρμογή files είχε παλιότερα την επιλογή να σβήσει τα άχρηστα αρχεια, πλέον δεν μου την εμφανίζει καθόλου! Το εκανε και σε εσάς;

Edited by yperkatanalotis
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την ενημέρωση μου επανήλθαν οι ήχοι ανοίγματος/κλεισίματος οθόνης που είχαν σταματήσει με την 10. Μέχρι τώρα δεν βλέπω τίποτα αλλο

 

Κάτι άσχετο με την ενημέρωση. Στην εφαρμογή files είχε παλιότερα την επιλογή να σβήσει τα άχρηστα αρχεια, πλέον δεν μου την εμφανίζει καθόλου! Το εκανε και σε εσάς;

 

Σε εμένα γίνεται κανονικά , ότι έκανα πριν .

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η ενημέρωση του Απριλίου ήρθε σήμερα .

Μέχρι τώρα όλα είναι εντάξει , παρατήρησα μια βελτίωση στην κάμερα , εσείς είδατε βελτίωση η κάνω λάθος ???

Καλή Ανάσταση σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Το slow motion σας δίνει επιλογή πλέον για in και out; Θυμάμαι με την 9 σου έδινε την επιλογή να ορίζεις που θες να ξεκινήσει και που να τελειώσει η αργή κίνηση. Πλέον εμένα τουλάχιστον δεν το έχει. Όλο το κλιπ παίζει σε αργή κίνηση. Άλλαξε με την δέκα;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Το slow motion σας δίνει επιλογή πλέον για in και out; Θυμάμαι με την 9 σου έδινε την επιλογή να ορίζεις που θες να ξεκινήσει και που να τελειώσει η αργή κίνηση. Πλέον εμένα τουλάχιστον δεν το έχει. Όλο το κλιπ παίζει σε αργή κίνηση. Άλλαξε με την δέκα;

 

Καλημέρα

Σε εμένα είναι το ίδιο , μόλις τράβηξα ένα βίντεο και όρισα να παίζει αργή κίνηση από αρχή εως τέλος , έπαιξε κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Σε εμένα είναι το ίδιο , μόλις τράβηξα ένα βίντεο και όρισα να παίζει αργή κίνηση από αρχή εως τέλος , έπαιξε κανονικά .

Χμ μαλιστα. Δεν ξέρω τι κόλλημα εφαγε! Ευχαριστώ πολύ πάντως
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα το πρόβλημα. Έσβησα τα αρχεία απο το google photo και λειτούργησε κανονικά! Δεν το ήξερα αλλά μέσω αυτού ρυθμίζεις το in και out
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Είχα ξεκλειδώσει τον bootloader για να ξαναπεράσω το persist.img γτ δεν δούλευε η μπροστινή κάμερα. Τώρα π βγήκε το ota Απριλίου δεν μπορεί να γίνει η εγκατάσταση. Στο xda διαβάζω ότι δεν έχει σχέση o bootloader. Σας έχει τύχει; Μπορείτε ν βοηθήσετε; Edited by tnt4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...