Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα και εγώ κλήση με WiFi calling δείχνει να δουλεύει. Αυτό που χάλασε είναι πως πλέον δεν δουλεύει η ανοιχτή ακρόαση. Μην καλό μάθουμε κιόλας, ένα φτιάχνουν ένα χαλάνε
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έκανα και εγώ κλήση με WiFi calling δείχνει να δουλεύει. Αυτό που χάλασε είναι πως πλέον δεν δουλεύει η ανοιχτή ακρόαση. Μην καλό μάθουμε κιόλας, ένα φτιάχνουν ένα χαλάνε

 

Σε εμένα δουλεύει μια χαρά, μόλις τη δοκίμασα.

 

Όπως είχα γράψει, είχα κάποια θεματάκια με απανωτά reboots. Το έπιανε και έκανε επανεκκινήσεις συνέχεια. Warm reboots που λέμε, δεν έκανε πλήρως η συσκευή, μόνο το software, αλλά και πάλι σπαστικό ήταν.

 

Από σπόντα δοκίμασα επαναφορά επιλογών δικτύου (Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Σύνθετες - > Επαναφορά επιλογών -> Επαναφ. Wi-Fi/mobile/Bluetooth), και για κάποιο λόγο εδώ και ώρα όλα οκ. Ίσως κάτι που είχα ρυθμίσει επί Pie τα προκαλούσε. Περιέργως, χάθηκε το HD πάνω δεξιά, που δηλώνει ενεργό VoLTE, αλλά στις κλήσεις δουλεύει κανονικά.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε κάθε συσκευή έχει άλλη συμπεριφορά. Ευελπιστούμε με το Security update Ιανουαρίου (έαν το δώσει κιόλας και δεν το προσπεράσει) να λυθούν κάποιες από τις παιδικές ασθένιες που απέκτησε.
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δουλεύει και το WiFi calling. Έβαλα τον κωδικό και δούλεψε κανονικά.και το volte δουλεύει κανονικά.

 

Καλησπέρα φίλε

Ποιον κωδικό έβαλες και δούλεψε ?

με vodafone η cosmote ?

εγώ με vodafone όποιων κωδικό να βάλω δεν μπορώ να κάνω κλήση με Wifi

απο την vodafone μου το έχουν ενεργοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την αναβάθμιση έχω πρόβλημα με τους ήχους κλήσεων. Δεν μπαίνει mp3 ούτε και κάποιος από τους ήχους του κινητού.

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε

Ποιον κωδικό έβαλες και δούλεψε ?

με vodafone η cosmote ?

εγώ με vodafone όποιων κωδικό να βάλω δεν μπορώ να κάνω κλήση με Wifi

απο την vodafone μου το έχουν ενεργοποιήσει

 

Σε cosmote

 

VoLTE *#*#86583#*#*

VoWIFI *#*#869434#*#*

 

Στην Vodafone που έχω δοκιμάσει δεν δουλεύει το wificall

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την σειρα μου θελω να πω οτι μεχρι στιγμης ειναι σχεδον ολα κομπλε. Τα μονα θεματακια που εχω ειναι οτι δεν μπορεις να αφαιρεσεις τις συχνα χρησιμοποιουμενες εφαρμογες απο τον app drawer, οτι δεν μπορεις να κανεις απεγκατασταση ορισμενες εφαρμογες οπου πριν γινοταν πχ google music, google news, google duo, google lens κτλπ, παρα μονο disable μπορεις να κανεις και τελος οτι στις ρυθμισεις σου εχει καποιες προτασεις πχ να βαλεις fingertip κτλπ οι οποιες δεν φευγουν οπως πριν με swipe. Περα απο αυτα τα οποια παλευονται αν και το δευτερο που ειπα δεν ξερω κατα ποσο ειναι θεμα του update η το αλλαξανε γενικα στο android 10. Επισης και τα navigation gestures που τα δοκιμασα φαινονται αρκετα καλα και κερδιζεις λιγο χωρο στο κατω μερος της οθονης. Αυτα.... Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στις εφαρμογές κανονικά αυτό που δεν έχω είναι στο κλείδωμα/ξεκλείδωμα.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα, μετά από wipe λύθηκε.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εκτός τα gestures που δεν λειτουργούν με τρίτο launcher και το live caption δεν το βλέπω να λειτουργεί,το έχει βρει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Εκτός τα gestures που δεν λειτουργούν με τρίτο launcher και το live caption δεν το βλέπω να λειτουργεί,το έχει βρει κάποιος?

 

https://support.google.com/accessibility/android/answer/9350862?hl=en

 

Είναι (προς το παρόν φαντάζομαι) μόνο για τα Pixel

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Edit: ευχάριστα νέα! Κατάφερα να ενεργοποιήσω το WiFi Calling!

 

ωραίος . μακάρι να έμπαινε πινέζα αυτο να το βλέπουν τα παιδια .

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα, μετά από wipe λύθηκε.
Με power button και up volume δεν μπαίνω εκεί; Το έκανα και δεν με βάζει. Βγάζει το εικονίδιο και "no command"!
Link to comment
Share on other sites

Με power button και up volume δεν μπαίνω εκεί; Το έκανα και δεν με βάζει. Βγάζει το εικονίδιο και "no command"!

 

Δεν έχω ιδέα... και εγώ είχα διαβάσει πως έτσι μπαίνει σε recovery για να καθαρίσω την cache, αλλά πατώντας αυτά τα δύο έκανε κατευθείαν πλήρες wipe, factory reset. Έφτιαξαν μεν τα reboots αλλά όχι με τον τρόπο που ήθελα :lol:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Με power button και up volume δεν μπαίνω εκεί; Το έκανα και δεν με βάζει. Βγάζει το εικονίδιο και "no command"!

 

https://www.hardreset.info/devices/xiaomi/xiaomi-mi-a2/recovery-mode/

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε android 10, δεν είχα ήχο από Bluetooth.

 

Διάβασα στο XDA ότι πρέπει να απενεργοποιήσω από τα developer options το "disable Bluetooth a2dp hardware offload" και όντως πλέον δουλεύει.

 

Ξέρει κανείς αν αυτό το setting υπήρχε στην 9, και αν ήταν ενεργοποιημένο ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Εκτός τα gestures που δεν λειτουργούν με τρίτο launcher και το live caption δεν το βλέπω να λειτουργεί,το έχει βρει κάποιος?

 

pixel exclusive . παιζει magisk module ομως .

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...