Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν βλέπω να το έχει αναφέρει κανένας εδώ:

 

"Δε λαμβάνεις αναβαθμίσεις στη συσκευή σου; Μπορεί να φταίει η Wind!"

 

(δεν βάζω απ' ευθείας link - δεν ξέρω αν επιτρέπεται, μην κάνω και διαφήμιση σε άλλα site)

Δείτε λεπτομέρειες στο σχετικό άρθρο και στα σχόλια των αναγνωστών.

(οσοι έχουν σύνδεση ή καρτοκινητό Wind δοκιμάστε και με άλλη εταιρία, μήπως δείτε βελτίωση)

 

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=%CE%94%CE%B5+%CE%BB%CE%B1%CE%BC%CE%B2%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CF%82+%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%B8%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82+%CF%83%CF%84%CE%B7+%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE+%CF%83%CE%BF%CF%85%3B+%CE%9C%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%AF+%CE%BD%CE%B1+%CF%86%CF%84%CE%B1%CE%AF%CE%B5%CE%B9+%CE%B7+Wind%21

 

Προσωπικά, με Vodafone και Mi A2 6/128 δεν είχα ποτε πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ετοιμάζουν αναβάθμιση σε Android 10. Βγήκε update 1gb

Τι update βγήκε; Σε εμένα δεν έχει έρθει κάτι πέρα από το security update του Οκτωβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερο update Οκτωβρίου 1.1gb

Περίεργο. Σε μένα δεν έχει έρθει κάτι τέτοιο. Μακάρι να πλησιάζουμε όντως στο Android 10.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά ...

Τελικά υπάρχει δεύτερο update του Οκτώβρη ??

Εμένα δεν μου έχει έρθει κάτι

Ευχαριστώ

Καλησπέρα και χρόνια πολλά για την ημέρα. Ούτε σε μένα έχει έρθει κάποιο δεύτερο update μέσα στον Οκτώβριο. Αλήθεια το Mi A2 μας θα πάρει την αναβάθμιση σε android 10; Κάπου διάβασα ότι παίζεται και δεν είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά για την ημέρα. Ούτε σε μένα έχει έρθει κάποιο δεύτερο update μέσα στον Οκτώβριο. Αλήθεια το Mi A2 μας θα πάρει την αναβάθμιση σε android 10; Κάπου διάβασα ότι παίζεται και δεν είναι σίγουρο.

Είναι 100% σίγουρο ότι θα την πάρουμε. Το πότε είναι άλλο θέμα βέβαια αν και υπολογίζω εντός Νοεμβρίου ίσως και να την έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα, εντελώς χαζή απορία, έχω πάρει του Οκτωβρίου την ενημέρωση και όλες οι ενημερώσεις μου από όλες τις εφαρμογές έχουν κοινό ήχο. Ψάχνω σε κάθε μία χωριστά ήχους και δεν βρίσκω πουθενά! Έχω κάνει εγώ κάτι ή είναι όντως έτσι;

 

Και κάτι ακόμα. Είχα ακούσει ότι μπορεί να βγάλει και Raw φωτογραφίες αλλά δεν βρίσκω κάτι σχετικό. Τελικά είναι μόνο Jpeg;

Edited by yperkatanalotis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εντελώς χαζή απορία, έχω πάρει του Οκτωβρίου την ενημέρωση και όλες οι ενημερώσεις μου από όλες τις εφαρμογές έχουν κοινό ήχο. Ψάχνω σε κάθε μία χωριστά ήχους και δεν βρίσκω πουθενά! Έχω κάνει εγώ κάτι ή είναι όντως έτσι;

 

Το βρηκα. Έπρεπε να κάνω reset app preferences γιατί είχα πατήσει να πηγαίνει "πάντα" στην εσωτερική μνημη. Οι επιλογές για τα ringtone είναι στον εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Εχω το εξης σημαντικο προβλημα.

Σημερα ανοιξα το μενου της rom bootleggers και ειδα πως ειχα μια ενημερωση απο τον Ιουνιο. Την κατεβασα (800+MB). Μου εβγαλε μνμ να κανω install και το εκανα. Τελος μου ζητησε να κανω reboot.... και το παρτυ αρχισε!!!!

Μετα απο 1 1/2 ωρα συνεχιζα να βλεπω το logo της bootleggers να κανει τις φιγουρες του, αλλα το κινητο δεν ανοιγε.....

Ετσι λοιπον μπηκα manual στο TWRP και πατησα να κανω install το bootleggers αλλα παλι τπτ....

Μην πολυλογω, πατουσα απο δω, πατουσα απο κει, τα εσβησα ολα.

Οταν γυρισα στο σπιτι αποφασισα να κανω την ολη διαδικασια, να περασω custom rom απο την αρχη, συμφωνα με τον οδηγο που ειχα βρει εδω μεσα και ειχε λειτουργησει αψογα.

 

κανουμε wipes στην twrp (ειμαστε στο slot a)

wipe>advanced wipe>τικαρουμε system,cache,dalvic,data>swipe για επιβεβαιωση>πισω>reboot>επιλεγουμε slot b>πισω>reboot>επιλεγουμε bootloader>ξαναδινουμε την εντολη απο cmd να μπουταρει η twrp (ειμαστε slot b)>wipe>advanced wipe>τικαρουμε system,cache,dalvic,data>swipe για επιβεβαιωση>πισω

 

Στο σημειο της εντολης απο cmd, με το που παταω : fastboot boot και σερνω οπως και πριν το img του TWRP, μου βγαζει στην γραμμη εντολων του cmd, " waiting any device"......

 

εχω κολλησει εκει και δεν ξερω τι να κανω.....

Βοηθατε γιατι χανομαστε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ενεργοποιήθηκε το night mode και στις ειδήσεις της Goggle. Μάλιστα παρατήρησα μόλις τώρα πως εάν πατήσω παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο, με πηγαίνει στις ειδήσεις Google αλλά με λευκό θέμα, ενώ εάν πάω τέρμα δεξιά στην οθόνη τότε μου έχει το σκούρο θέμα! Έχει ενεργοποιηθεί ήδη σε Instagram, Twitter και messenger. Σε gmail και Facebook γνωρίζετε πότε θα ενεργοποιηθεί; Θα πρέπει πρώτα να πάρουμε την 10 έκδοση android;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ενεργοποιήθηκε το night mode και στις ειδήσεις της Goggle. Μάλιστα παρατήρησα μόλις τώρα πως εάν πατήσω παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο, με πηγαίνει στις ειδήσεις Google αλλά με λευκό θέμα, ενώ εάν πάω τέρμα δεξιά στην οθόνη τότε μου έχει το σκούρο θέμα! Έχει ενεργοποιηθεί ήδη σε Instagram, Twitter και messenger. Σε gmail και Facebook γνωρίζετε πότε θα ενεργοποιηθεί; Θα πρέπει πρώτα να πάρουμε την 10 έκδοση android;

 

Καλημέρα φίλε μου, πως το ενεργοποίησες; έχω σκούρο θέμα στο σύστημα μου, αλλα δεν έχει αλλαξει ουτε στις ειδήσεις google ουτε σε insta...μονο σε μεσεντζερ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Εχω το εξης σημαντικο προβλημα.

Σημερα ανοιξα το μενου της rom bootleggers και ειδα πως ειχα μια ενημερωση απο τον Ιουνιο. Την κατεβασα (800+MB). Μου εβγαλε μνμ να κανω install και το εκανα. Τελος μου ζητησε να κανω reboot.... και το παρτυ αρχισε!!!!

Μετα απο 1 1/2 ωρα συνεχιζα να βλεπω το logo της bootleggers να κανει τις φιγουρες του, αλλα το κινητο δεν ανοιγε.....

Ετσι λοιπον μπηκα manual στο TWRP και πατησα να κανω install το bootleggers αλλα παλι τπτ....

Μην πολυλογω, πατουσα απο δω, πατουσα απο κει, τα εσβησα ολα.

Οταν γυρισα στο σπιτι αποφασισα να κανω την ολη διαδικασια, να περασω custom rom απο την αρχη, συμφωνα με τον οδηγο που ειχα βρει εδω μεσα και ειχε λειτουργησει αψογα.

 

κανουμε wipes στην twrp (ειμαστε στο slot a)

wipe>advanced wipe>τικαρουμε system,cache,dalvic,data>swipe για επιβεβαιωση>πισω>reboot>επιλεγουμε slot b>πισω>reboot>επιλεγουμε bootloader>ξαναδινουμε την εντολη απο cmd να μπουταρει η twrp (ειμαστε slot b)>wipe>advanced wipe>τικαρουμε system,cache,dalvic,data>swipe για επιβεβαιωση>πισω

 

Στο σημειο της εντολης απο cmd, με το που παταω : fastboot boot και σερνω οπως και πριν το img του TWRP, μου βγαζει στην γραμμη εντολων του cmd, " waiting any device"......

 

εχω κολλησει εκει και δεν ξερω τι να κανω.....

Βοηθατε γιατι χανομαστε!!!!!!

 

εχει χάσει την επικοινωνία με το τηλ . βγάλε βάλε καλώδιο ή power + vol up να ξαναμπεί recovery .νομίζω η ρομ ειχε permament twrp απο ενα σημείο κ μετά οπότε δεν χρειάζεται να δώσεις εντολές απο adb απλά reboot to recovery

επίσης αν θες ελα εδω https://t.me/hellasmobiles να τα λεμε πιο αμεσα . η bootleggers ειναι pie και outdated . εχουν βγει android 10 roms πολυ σταθερές θα σου πρότεινα να πας εκει.για τον updater της bootleggers νομίζω κι αλλο παιδί ειχε πρόβλημα εδω .εγω παντως 2-3 μηνες που έμεινα με αυτη δεν ειχα θεμα

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, πως το ενεργοποίησες; έχω σκούρο θέμα στο σύστημα μου, αλλα δεν έχει αλλαξει ουτε στις ειδήσεις google ουτε σε insta...μονο σε μεσεντζερ.

Δεν έκανα ή άλλαξα κάτι στις ρυθμίσεις, εκτός από το σκούρο θέμα που έχω επιλέξει. Μάλιστα όταν ενεργοποίησα το σκούρο θέμα από το «επιλογές για προγραμματιστές», μόνο το messenger είχε «μαυρίσει». Στις ειδήσεις δεν έχω πειράξει κάτι, απλώς πριν από κάποιες ημέρες όταν πήγα στην οθόνη αριστερά για να δω κανένα νέο, είδα ότι είχε γίνει μαύρο το φόντο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, μετά απο 5 μήνες χρήσης, όπως ειχα πει η μηνιαία αναβάθμιση ερχότανε κατόπιν επαναφοράς στις εργοστασιακές, το ειχα αφήσει απο αρχές Ιουλίου με την Ιουνιου 2019 και χθες ξαφνικά έκπλεικτος είδα απο μόνο του να βγάζει αναβάθμιση Νοεμβρίου 2019. Το αγόρασα αρχές Ιουνίου και είχε επάνω την Οκτ 2018. Εν τω μεταξύ της γυναίκας που παιρνει κανονικά τις αναβαθμίσεις κάθε μήνα δεν τις ήρθε ακόμη η Νοε 2019. Τι να πω...
Nokia 3310, Siemens CX65, LG , Sony K610i , Nokia 5310 Xpress Music, Nokia lumia 525 , Microsoft Lumia 535 , Lumia 730, Lumia 630 (1 week), Lumia 650, Xiaomi Mi A2 Black
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα, μετά απο 5 μήνες χρήσης, όπως ειχα πει η μηνιαία αναβάθμιση ερχότανε κατόπιν επαναφοράς στις εργοστασιακές, το ειχα αφήσει απο αρχές Ιουλίου με την Ιουνιου 2019 και χθες ξαφνικά έκπλεικτος είδα απο μόνο του να βγάζει αναβάθμιση Νοεμβρίου 2019. Το αγόρασα αρχές Ιουνίου και είχε επάνω την Οκτ 2018. Εν τω μεταξύ της γυναίκας που παιρνει κανονικά τις αναβαθμίσεις κάθε μήνα δεν τις ήρθε ακόμη η Νοε 2019. Τι να πω...

 

και σε μένα το ίδιο. Ήμουν με την αναβάθμιση Οκτωβρίου που την έκανα με αφαίρεση sim κλπ ,τυχαία αρχές Νοέμβρη έκανα ενημέρωση χωρις να βγάλω τη sim και ήρθε κανονικά. για την 10 ξέρουμε τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχει καταφέρει κανένας να δουλέψει το vowifi στο mia2 ? εχω cu και το volte δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Εγώ μέσω της εφαρμογής

Να σε ρωτήσω κάτι ? το volte τι είναι ? που χρειάζεται ?

εγω ας πούμε στη δουλειά δεν έχω καλό σήμα και χρησιμοποιώ την εφαρμογή και κάνω κλήσης μέσο WiFi

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Σε εσάς κατά την διάρκεια της κλήσης είναι χαμηλη η ένταση του ακουστικού;Με το ζόρι ακούω τον συνομιλητή μου.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είναι μια χαρά η ένταση (χωρίς ακουστικά, με ακουστικά δεν έχω δοκιμάσει). Σίγουρα έχεις την ένταση στο φουλ ;; Την ώρα της κλήσης ανέβασε από το κουμπί την ένταση να δεις αν είναι τέρμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...