Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

-προβληματικες μνημες παιζουν και στο 128αρι

-το να παρεις update με vpn δεν σημαίνει οτι τα επομενα update θα τα παρεις κανονικα

-προσωπικα περνωντας την fastboot rom την 10.0.2 που παιζει στο σαιτ της xiaomeme ξεκολησε ο updater και μου εβγαλε την αναβαθμιση του Ιανουαριου τοτε κανονικα χωρις vpn καρτες σιμ και διαγραφες .

-το να παρεις update με vpn δεν σημαινει οτι δημιουργείς καποιο προβλημα

-καποια στιγμη καπου ειχε παρει το πατι μου οτι σε οσους απο μας ειναι πολημενος ο updater ειναι λογο τοπικοτητας .

οι συσκευες ειναι global μεν παραεισαγωγη δε και μαλλον δεν προοριζοντε για αυτη τη γωνια του κοσμου. αν εισχυει

αυτο εχει μια λογικη .

 

Προβληματικές μνημες στο 6/128 δεν παίζει,μιας και φοράει μόνο Samsung...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημέρα! Είμαι κάτοχος ενός mi A1 αρκετά ευχαριστημένος και σκεπτόμουν την αλλαγή σε Α2 λόγω μεγαλύτερης οθόνης και των ενοχλητικών (για μένα) τεραστίων bezels του Α1 αλλά αυτά που διαβάζω με έχουν προβληματισει πολύ.. Είναι τόσο χάλια τα πράγματα στο Α2??? Αξίζει η μετάβαση από Α1??

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι κάτοχος ενός mi A1 αρκετά ευχαριστημένος και σκεπτόμουν την αλλαγή σε Α2 λόγω μεγαλύτερης οθόνης και των ενοχλητικών (για μένα) τεραστίων bezels του Α1 αλλά αυτά που διαβάζω με έχουν προβληματισει πολύ.. Είναι τόσο χάλια τα πράγματα στο Α2??? Αξίζει η μετάβαση από Α1??

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οι γνώμες ειναι σαν τις κωλ/δες όλοι έχουν από μια .

προσωπικά ήθελα να πάρω το α1 αλλά προτίμησα το φτηνότερο meizu μ6 νοτε τότε.

απο το α2 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος .

τα benchmark είναι απλά νούμερα . αν στην χρήση που κάνεις δεν παρατηρείς κωλύματα.

σίγουρα αξίζει η μετάβαση μιας και ειναι ανώτερο του α1 σε κάθε τομέα .

και δε βλέπω και κάτι καλύτερο στα λεφτά του .

απο οσα γράφονται εδώ το μόνο σοβαρό είναι τα μπρίκια απο τα update . αν προσέχεις όμως τα γλιτώνεις κι αυτά .

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι κάτοχος ενός mi A1 αρκετά ευχαριστημένος και σκεπτόμουν την αλλαγή σε Α2 λόγω μεγαλύτερης οθόνης και των ενοχλητικών (για μένα) τεραστίων bezels του Α1 αλλά αυτά που διαβάζω με έχουν προβληματισει πολύ.. Είναι τόσο χάλια τα πράγματα στο Α2??? Αξίζει η μετάβαση από Α1??

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πολλοί αναφέρουν διάφορα . εγώ το έχω από τον σεπτέμβρη του 08. μια χαρά πάει . γρήγορο με πολύ καλές καμερες.αναβαθμίσεις παίρνει κανονικά. αγορασμένο από καιζερ .

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεται να το πάρει ο πατέρας μου και με αυτά που διαβάζω εδώ έχω προβληματιστεί με το θέμα updates κι εγώ. Παρ'ολο android one. Υπάρχει κάτι που να προσέξει πχ να το πάρει από συγκεκριμένο κατάστημα ή συγκεκριμένη έκδοση (64 ή 128)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεται να το πάρει ο πατέρας μου και με αυτά που διαβάζω εδώ έχω προβληματιστεί με το θέμα updates κι εγώ. Παρ'ολο android one. Υπάρχει κάτι που να προσέξει πχ να το πάρει από συγκεκριμένο κατάστημα ή συγκεκριμένη έκδοση (64 ή 128)

 

οσοι έχουν προβλήματα ειναι με το 64αρι. εγώ πάλι δεν εχω ευτυχώς. από infoquest αν θες να πληρώσεις παραπάνω ,ειναι καλύτερα λόγψ σερβις

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεται να το πάρει ο πατέρας μου και με αυτά που διαβάζω εδώ έχω προβληματιστεί με το θέμα updates κι εγώ. Παρ'ολο android one. Υπάρχει κάτι που να προσέξει πχ να το πάρει από συγκεκριμένο κατάστημα ή συγκεκριμένη έκδοση (64 ή 128)

 

η τιμη του εχει πεσει στα διομιση κατοσταρικα το 64αρι στις αλυσιδες . το 64 φενεται να ναι το πιο προβληματικο αλλα αυτο απλα συμβαινει γιατι ολοι αυτο εχουν αγορασει και τα δειγματα ειναι λιγα απο τις αλλες εκδοσεις . αμα σου κατσει ειναι .

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

η τιμη του εχει πεσει στα διομιση κατοσταρικα το 64αρι στις αλυσιδες . το 64 φενεται να ναι το πιο προβληματικο αλλα αυτο απλα συμβαινει γιατι ολοι αυτο εχουν αγορασει και τα δειγματα ειναι λιγα απο τις αλλες εκδοσεις . αμα σου κατσει ειναι .

 

Κατάλαβα πως παει! Το 64αρι από σκρουτζομαγαζα στα 174€ έχει μεγάλη διαφορά στην τιμη απο αλυσίδες. Έχουν διαφορά μεταξύ τους ή και από infoquest είναι ακριβως ίδια global έκδοση

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα πως παει! Το 64αρι από σκρουτζομαγαζα στα 174€ έχει μεγάλη διαφορά στην τιμη απο αλυσίδες. Έχουν διαφορά μεταξύ τους ή και από infoquest είναι global;

 

Όλα global είναι

Σκέψου ήταν στα 3,5 τώρα έπεσε

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Όλα global είναι

 

Έγινε φίλε μου οπότε έχει να κάνει σε τι παρτίδα θα πέσεις. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

οποιος σκέφτεται να μεταπηδήσει απο στοκ σε καστομ καλό ειναι να παει στην 9,6,16 ορεο πρωτα . καποια πραγματα που δε μου δουλευαν (ειχα μεταπηδήσει απο την 10.0.2) οπως το dt2w δουλευουν ρολοι τωρα . Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ οτι αλλιώς περίμενα να εξελιχτούν τα πράγματα οταν πήρα τον Αύγουστο το MiA2 (128). Πολύ χλιαρή υποστήριξη στο XDA , μπερδεψούρα με τα Α/Β partitions και τώρα στα ίδια λεφτά (289 euro) παίρνεις το πολύ ανώτερο Pocophone F1 (128) με πολύ καλύτερη υποστήριξη. Θα κάνω υπομονή μέχρι το Πάσχα να δούμε τι θα κάνουμε ...
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ οτι αλλιώς περίμενα να εξελιχτούν τα πράγματα οταν πήρα τον Αύγουστο το MiA2 (128). Πολύ χλιαρή υποστήριξη στο XDA , μπερδεψούρα με τα Α/Β partitions και τώρα στα ίδια λεφτά (289 euro) παίρνεις το πολύ ανώτερο Pocophone F1 (128) με πολύ καλύτερη υποστήριξη. Θα κάνω υπομονή μέχρι το Πάσχα να δούμε τι θα κάνουμε ...

 

οσο αφορα το xda ολο το μπιρι μπιρι γινεται στα καναλια του τelegram.

με τα φλασαρισματα σε α/β και γω ειχα πελαγωσει στην αρχη αλλα δεν ειναι τιποτα .

το poco σαφως ανωτερο αλλα παραμενει ακριβότερο .

Edited by ippossss

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα το xda ολο το μπιρι μπιρι γινεται στα καναλια του τelegram.

με τα φλασαρισματα σε α/β και γω ειχα πελαγωσει στην αρχη αλλα δεν ειναι τιποτα .

το poco σαφως ανωτερο αλλα παραμενει ακριβότερο .

 

Ποια είναι τα κανάλια στο telegram?

Ελληνικά η ξένα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα κανάλια στο telegram?

Ελληνικά η ξένα είναι?

 

https://t.me/MiA2Official

https://t.me/MiA2OffTopic

https://t.me/hellasmobiles

Ότι αφορά τα κινητά τηλέφωνα, το user interface τους, τις custom ROMs, τα Google camera ports , τα mods και γενικά ότι έχει να κάνει με την εμπειρία χρήσης τους.

Link to comment
Share on other sites

Μια επαφή μου στο FB μου έστειλε ένα βίντεο,πάτησα σε αυτό,αλλά πριν ανοίξει το έκλεισα...Με πήγε σε μια άλλη σελίδα που δεν την άνοιξα...Η επαφή είχε χακαριστει...Υπαρχει κάποιος τρόπος να δω αν και εγώ έχω κακόβουλο λογισμικό στην συσκευή;;Ποτέ δεν ανοίγω τέτοια βιντεάκια,απλά έκανα δουλειά και ασυναίσθητα το άνοιξα...Πως μπορώ να δω αν υπάρχει κάποιο θέμα;;;
Link to comment
Share on other sites

Να πω κ εγώ ότι αποφάσισα να κάνω το update με VPN με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ μιας και 2 εβδομάδες που έχω το κινητό δεν είχε έρθει κάποια αναβάθμιση και είναι όλα εντάξει μέχρι στιγμής. Το update έγινε κανονικά και όλα φαίνεται να λειτουργούν εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Το Bug με το slow motion εξακολουθεί να το έχει κανείς? Γιατί κάποιοι λένε ότι διορθώθηκε. Μήπως έγινε επιλεκτικά?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Το Bug με το slow motion εξακολουθεί να το έχει κανείς? Γιατί κάποιοι λένε ότι διορθώθηκε. Μήπως έγινε επιλεκτικά?

 

Αν εννοείς όταν πάει να ξεκινήσει η αργή κίνηση κατά την αναπαραγωγή ναι σε εμένα κολλάει....Μόνο αν το μετακινήσω λίγο πιο κάτω συνεχίζει την αναπαραγωγή...Όπως και στο τέλος αυτής πάλι κολλάει....

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς όταν πάει να ξεκινήσει η αργή κίνηση κατά την αναπαραγωγή ναι σε εμένα κολλάει....Μόνο αν το μετακινήσω λίγο πιο κάτω συνεχίζει την αναπαραγωγή...Όπως και στο τέλος αυτής πάλι κολλάει....

 

Αυτό, ναι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 6/128 και δεν έχω πάρει ακόμα την αναβάθμιση, είμαι με του Δεκεμβρίου. Επειδή δεν το κατέχω το σπορ, με το VPN πρέπει να κάνω την ακολουθεία που αναφέρατε πιο πάνω με την αφαίρεση των καρτών sim και μετά να προχωρήσω στην αναβάθμιση??? Αν είναι κάτι διαφορετικό, ας το γράψει κάποιος λίγο με λεπτομέρειες.... Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι για το κινητο . εχω ακουσει διαφορα αλλα μαρεσει το στοκ αντροιντ . και μου φαινεται τιμιο σε επιδοσεις κα σε φωτογραφιες ειδικα. και θελω να ρωτησει αν αξιζει να το παρω . απο σκρουτζ θα γινει η αγορα. κυριως διαβαζω στο κινητο κανα pdf και δουλευω σοσιαλ. σπανια παιζω και κανα παιχνιδακι .

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομα απο sot πως παει ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι για το κινητο . εχω ακουσει διαφορα αλλα μαρεσει το στοκ αντροιντ . και μου φαινεται τιμιο σε επιδοσεις κα σε φωτογραφιες ειδικα. και θελω να ρωτησει αν αξιζει να το παρω . απο σκρουτζ θα γινει η αγορα. κυριως διαβαζω στο κινητο κανα pdf και δουλευω σοσιαλ. σπανια παιζω και κανα παιχνιδακι .

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομα απο sot πως παει ;

 

Το έχω στην κατοχή μου ενάμισι μήνα.Προερχόμενος από nexus 5X θα έλεγα ότι το Μι Α2 δεν με ικανοποίησε τόσο σε θέμα φωτογραφίας (το nexus ήταν άπαιχτο) αλλά ούτε και σε εμπειρία χρήσης.Ίσως να φταίει και το ότι μέχρι τη στιγμή που γράφω είμαι με 8.1.0 και ενημέρωση ασφαλείας Οκτωβρίου (!). Από μπαταρία δεν έχω κανένα παράπονο, αφού με την μέτρια χρήση που του κάνω κρατάει δύο μέρες και sot γύρω στις πέντε με πεντέμισι ώρες.

Edited by apz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...