Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ποια έκδοση έχεις φιλε, έμενα δεν λέει τίποτα τέτοιο.

Το έχω αγοράσει από skroutz εδώ από Ελλάδα. Για την έκδοση υπάρχει κάποιος αριθμός που μπορώ να σας γράψω κάπου; Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και μία φωτογραφία για να καταλάβετε τι εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αγοράσει από skroutz εδώ από Ελλάδα. Για την έκδοση υπάρχει κάποιος αριθμός που μπορώ να σας γράψω κάπου; Θα προσπαθήσω να ανεβάσω και μία φωτογραφία για να καταλάβετε τι εννοώ.

Screenshot_20181006-174250.png' alt='Scr

Δείτε τι εννοώ.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

ξέρουμε τίποτα για την διόρθωση του σφάλματος του αισθητήρα αφής;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω αλλά σε 2 συσκευές που έχω εκτός Mi A2 που δοκίμασα CPU Z και σε αυτές δούλευαν οι πυρήνες σταθερά κολλημένοι... τώρα δεν ξέρω τι γίνεται τελικά... παντως με restart στρώνει το πράγμα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά σε 2 συσκευές που έχω εκτός Mi A2 που δοκίμασα CPU Z και σε αυτές δούλευαν οι πυρήνες σταθερά κολλημένοι... τώρα δεν ξέρω τι γίνεται τελικά... παντως με restart στρώνει το πράγμα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Οσο αφορα τον αισθητηρα proximity εμενα 2-3 φορες που εχω μιλησει στο τηλ και κανοντας τεστ βαζοντας το χερι μπροστα οντας ανοιχτη η γραμμη, δεν ειχα θεμα δλδ κλεινει η οθονη οπως πρεπει...

 

 

Οσο αφορα τους πυρηνες πολυς λογος γινεται και απο τα λιγα που διαβασα στα φορουμ της xiaomi η ιδια θεωρει οτι δεν εμπιστευεται τις ενδειξεις του cpuz και aida64 αν καταλαβα καλα...

Εμενα δειχνουν σημαντικο load... και δεν πεφτουν ποτε απο καποια minimum mhz (633 και 1113 οι αλλοι 4 πυρηνες)

Δοκιμασα μια αλλη εφαρμογη την cpu spy και η τελευταια δειχνει το κινητο σε 80% deep sleep!! Τα αναποδα δλδ :p :!:

(o goodix finger sensor ειναι απενεργοποιημενος με την εννοια οτι δεν εχω καποιο προφιλ δακτ. αποτυπωματος)

Edited by Dejan457
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ θέμα με τον proximity sensor.

 

Το μόνο θέμα που έχω είναι με τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων οπου όντως οι πυρήνες λειτουργούν στο 100% βάση cpuz, όταν αποφασίζει να κολλήσει.

 

Το τηλέφωνο δεν το έχω πολύ καιρό για να ξέρω πώς συμπεριφέρεται σε κάθε αποφόρτιση μπαταρίας αλλά το άφησα με τους πυρήνες στο 100% και η αποφόρτιση ήταν σαφώς πολύ πιο γρήγορη.

 

Από αυτά που διαβάζω όλοι περιμένουν κάποιο fix ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα αν υπάρχει τελικά καθώς δεν ήξερα ότι η εταιρεία δεν το θεωρεί πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε, ούτε εμένα...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ουτε σε μενα

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα παιδια

 

Δεν ειμαι μαρτυρας τις προηγουμενης καταστασης (μονιμα max cpu load) και πηρα το κινητο τις τελευταιες μερες.

Εχω το goodix στο finger sensor απο το μενου *#*#6484#*#* :!:

 

Και παρατηρω αν οχι επιβεβαιωνω τον φιλο παραπανω (με cpuz ή aida64 app) οτι οι 4 δικοι μου πυρηνες παιζουν με minimum 633 mhz (απο 1843) και οι αλλοι 4 ειναι κολλημενοι στο 1113mhz (απο 2208) το οποιο μεταφραζεται σε cpu load περιπου 40%!!!!! :( σε υποτιθεται idle κατασταση...

 

Σας συμβαινει κατι αντιστοιχο??

 

Και σε μενα το ιδιο ειναι και εχω fpc. Δηλαδη ποσο θα επρεπε να ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το κινητό 3 μήνες κ μετά το θέμα με τους πυρήνες να πω κ εγώ την άποψη μου. Πράγματι υπάρχει bag! Με αρκετή έως πολύ χρήση καθημερινά το φορτιζα δύο φορές τη μερα κ σήμερα το πρωι δοκίμασα κάτι διαφορετικο δεν ανοίγω το κινητό με αποτύπωμα απ' ευθείας αλλά πρώτα πατάω το πλήκτρο ον κ μετά το αποτύπωμα κ η μπαταρία του έχει μεγάλη διαφορά. Αν πατήσω το αποτύπωμα απ' ευθείας με την οθόνη κλειστή αμέσως οι πυρήνες πάνε στο φουλ. Το σοτ μέχρι τώρα ήταν 3-3,5 ώρες ενώ σήμερα με 54% μπαταρία είμαι στις 3 ώρες κ 14 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το κινητό 3 μήνες κ μετά το θέμα με τους πυρήνες να πω κ εγώ την άποψη μου. Πράγματι υπάρχει bag! Με αρκετή έως πολύ χρήση καθημερινά το φορτιζα δύο φορές τη μερα κ σήμερα το πρωι δοκίμασα κάτι διαφορετικο δεν ανοίγω το κινητό με αποτύπωμα απ' ευθείας αλλά πρώτα πατάω το πλήκτρο ον κ μετά το αποτύπωμα κ η μπαταρία του έχει μεγάλη διαφορά. Αν πατήσω το αποτύπωμα απ' ευθείας με την οθόνη κλειστή αμέσως οι πυρήνες πάνε στο φουλ. Το σοτ μέχρι τώρα ήταν 3-3,5 ώρες ενώ σήμερα με 54% μπαταρία είμαι στις 3 ώρες κ 14 λεπτά.
Έφυγες κατευθείαν στους developers της xiaomi

 

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξαφνικά σήμερα δεν μπορεί να εντοπίσει την τοποθεσία μου και δεν μου εμφανίζει στο κάτω μέρος της οθόνης κλειδώματος να ξεκλειδώσω με το πρόσωπο. Πάω στις ρυθμίσεις Smart lock και είναι εξαφανισμένες οι επιλογές...Επίσης όταν πατάω για να δει αν υπάρχουν ενημερώσεις στο play store μάλλον δεν δουλεύει γιατί το κάνει αστραπιαία...έχω έκδοση 6/128

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα ξαφνικά σήμερα δεν μπορεί να εντοπίσει την τοποθεσία μου και δεν μου εμφανίζει στο κάτω μέρος της οθόνης κλειδώματος να ξεκλειδώσω με το πρόσωπο. Πάω στις ρυθμίσεις Smart lock και είναι εξαφανισμένες οι επιλογές...Επίσης όταν πατάω για να δει αν υπάρχουν ενημερώσεις στο play store μάλλον δεν δουλεύει γιατί το κάνει αστραπιαία...έχω έκδοση 6/128

 

Το πρόβλημα με το GPS λύθηκε...απλώς άλλαξα από Υψηλή Ακρίβεια σε μόνο GPS και μετά το επανέφερε μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα έχει απογοητεύσει αυτό το κινητό; Γενικά κολάει, αργεί και είναι ένα μήνα που το έχω χωρίς να εχω βάλει πολλές εφαρμογές πάνω ούτε βαριές.

έχετε κάνει καμιά "ειδική" ρύθμιση για να έινια πιο ομαλό;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα έχει απογοητεύσει αυτό το κινητό; Γενικά κολάει, αργεί και είναι ένα μήνα που το έχω χωρίς να εχω βάλει πολλές εφαρμογές πάνω ούτε βαριές.

έχετε κάνει καμιά "ειδική" ρύθμιση για να έινια πιο ομαλό;

Γενικά το κινητό είναι πολύ smooth... κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων... αλλιώς εγγύηση...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

τι σαχλαμάρα και αυτή με τις καρτέλες στο multitasking.. πρέπει να σκρολάρεις κάτω μέχρι την τελευταία για να εμφανιστεί το ''διαγραφή όλων'' και να τις κλείσεις
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Το 4g της cosmote δουλευει ρε παιδια σ αυτο το τηλεφωνο; Γιατι εγω πιανω μονο 3g.

 

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει και δεν πιάνω 4g;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες παλιές σιμ δεν πιάνουν 4g και χρειάζεσαι αντικατασταση με νεα σιμ για να δεις 4g.

 

Προχθές την πήρα. Λέτε να μην είναι 4g;

Link to comment
Share on other sites

Για στείλε 4g στο 1333, εμένα ένα χρόνο που έχω cosmote κάρτα δεν μου είχαν δώσει πρόσβαση σε 4g και μου δώσανε πριν ένα μήνα!! Με ενημέρωσαν με γραπτό μηνυμα. Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...