Jump to content

Xiaomi Mi A2 (Mi 6x)


rackal
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το τσέκαρα πολλές φορές.. μόλις το πληκτρολογώ, απλά χάνονται τα σύμβολα και οι αριθμοί, και μένει εκεί...

 

Κάνε εγκατάσταση το Device info HW στο δείχνει στην πρώτη σελίδα General, Fingerprint

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Είναι καθαρά θέμα τύχης σε τι μοντέλο sensor θα πέσεις;

Έχει να κάνει μήπως με τα μοντέλα του τηλ; Πχ το 6/128 μπορεί να το εμφανίσει όπως και το 4/64;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβγήκε το update Σεπτεμβρίου.

Πρώτη παρατήρηση διορθώθηκε το bug του fingerprint goodix sensor .

Μένει να δώ τι κάνει το proximity ...

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το ψήνω πολύ να το πάρω αλλα φοβάμαι το προβλημα με τον αισθητηρα και το battery drain. Το update που ήρθε σίγουρα έλυσε το πρόβλημα?

Το proximity τι θεμα έχει? Το ανταπτοράκι που εχει για τα ακουστικά λειτουργεί κανονικά? είναι και για το μικρόφωνο ? Η ένταση είναι η ιδια με το jack θηρες?Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά, πληκτρολογήσετε *#*#6484#*#* και θα εμφανιστεί στην οθόνη το finger sensor test όπου φαίνεται το type του finger sensor. Συνήθως οι συσκευές που δεν έχουν το bug, στις πληροφορίες του fingerprint sensor γράφει fpc.

Εμένα γράφει fpc, (6/128).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσείς που δεν έχετε το bug μπορείτε να μου στείλετε σε pm το μαγαζί που το πήρατε, αν ειναι 64/4 η 128/6 και το χρώμα ειναι; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά σήμερα πήρα το mi a2 και το note 5 και έχω και το s9 plus. Λοιπόν το mi a2 μου έκανε 2 κουλά. Καλώδιο και φορτιστής από Galaxy s9 δείχνει ότι φορτίζει και μετά από 5 δεύτερα σταματάει , έβαλα το δικό του όλα καλά. Σπίτι έχω external αν το λέω καλά για να φτάνει το σήμα από το πάνω σπίτι. Με τίποτα όμως δεν είχε ίντερνετ απλά έκανε σύνδεση ενώ τα άλλα 2 μια χαρά. Στο κεντρικό ρούτερ δούλεψε ρολόι. Πάντως οι εποχές έχουν αλλάξει με 215 παίρνεις τούμπανο κινητό κάμερα καλη ηχείο καλό όμορφο πολύ καλη οθόνη αξίζει.

 

Εσείς έχετε κάτι παρόμοιο πρόβλημα με αυτά που είπα στην αρχή?

Αυτό με τον φορτιστή τι κάνει και το sony xz1 που έχω και έχει να κάνει καθαρά με τον επεξεργαστή . Το samsug έχει exynos τα δικά μας Snapdragon.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία για την GCam είναι η ίδια με το Α1; Δηλαδή ξεκλείδωμα bootloader ενεργοποίηση API2 και μετά κλείδωμα η κάνουμε κάτι διαφορετικό;
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα Xiaomi Mi IV Hybrid Dual Drivers με τα οποια ημουν απολυτα ευχαριστημενος, οταν τα εβαλα στο Mi A2 η ενταση στο τερμα ακομα δε με ικανοποιει.

 

Υπαρχει περιπτωση να ειναι μαπα το ανταπτορακι απο type c σε audio που εχει μεσα? Μπορει να υπαρχει κατι καλυτερο για να δοκιμασω?

 

Η καποια αλλη λυσει αν μπορει να προτινει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσείς που δεν έχετε το bug μπορείτε να μου στείλετε σε pm το μαγαζί που το πήρατε, αν ειναι 64/4 η 128/6 και το χρώμα ειναι; Ευχαριστώ πολύ

 

Gearbest φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

+1 όλα τα νέα κινητά με Android παίζουν πλέον με την νέα νομοθεσία της Ee no call recording Και όριο στην ένταση ήχου στα ακουστικά

Στα iPhone ακόμη δεν εφαρμόστηκε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Xiaomi Mi 6x και Mi A2 είναι το ίδιο κινητό; δηλαδή αυτό το tempered glass https://www.e-shop.gr/tempered-glass-for-xiaomi-mi-6x-p-TEL.049599 να υποθέσω πως είναι συμβατό με το Mi A2?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Xiaomi Mi 6x και Mi A2 είναι το ίδιο κινητό; δηλαδή αυτό το tempered glass https://www.e-shop.gr/tempered-glass-for-xiaomi-mi-6x-p-TEL.049599 να υποθέσω πως είναι συμβατό με το Mi A2?

 

Ναι φιλε . Εισαι οκ με αξεσουαρ mi 6x.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι παιζει στην πραγματικοτητα με τα δυο χρονια εγγυηση που προσφερει αυτο το site?

 

https://mxstore.gr/index.php?route=product/product&product_id=1279&ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/download-353.html

Εχει βγεί η full rom στην τελευταία έκδοση 9.6.13.0

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Απο huawei p8(2015) να παω σε mi a2 ή δεν ειναι αναβάθμιση? Νομιζω πως μαζι με το nokia 7 plus ειναι vfm...
Link to comment
Share on other sites

Απο huawei p8(2015) να παω σε mi a2 ή δεν ειναι αναβάθμιση? Νομιζω πως μαζι με το nokia 7 plus ειναι vfm...
Είναι αρκετά μεγάλη αναβάθμιση φίλε. Προχώρα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο huawei p8(2015) να παω σε mi a2 ή δεν ειναι αναβάθμιση? Νομιζω πως μαζι με το nokia 7 plus ειναι vfm...
Βασικά vfm είναι μόνο το Mi A2 το Nokia 7 plus για μένα δεν είναι σε καμία περίπτωση vfm

 

Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω και εγώ το Mi A2 εδώ και τρεις εβδομάδες. Γενικά είμαι ευχαριστημένος, εκτός λίγο από την αυτονομία του. Είχα πριν το Lenovo K6 Note και με την ίδια χρήση το Mi A2 θέλει πιο συχνά φόρτιση. Δεν με πειράζει ιδιαίτερα αυτό, μάλιστα αντισταθμίζεται με το ότι φορτίζεται πολύ πιο γρήγορα.

Πληκτρολόγησα και εγώ το *#*#6484#*#* και τελικά έχω το συγκεκριμένο bug. Η λύση της απενεργοποίησης του δακτυλικού αποτυπώματος όμως με πειράζει μιας και μου είναι πολύ χρήσιμη. Την χρησιμοποιώ συχνά στις e-banking εφαρμογές και θα το θεωρούσα πισωγύρισμα να χρησιμοποιώ τους κωδικούς για είσοδο, ή έστω τα quick login pin. Εάν το αφήσω έτσι χωρίς την απενεργοποίηση του fingerprint, μπορεί να δημιουργηθεί κάποιο άλλο θέμα εκτός του ότι οι πυρήνες φαίνεται να δουλεύουν στο φουλ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω και εγώ το Mi A2 εδώ και τρεις εβδομάδες. Γενικά είμαι ευχαριστημένος, εκτός λίγο από την αυτονομία του. Είχα πριν το Lenovo K6 Note και με την ίδια χρήση το Mi A2 θέλει πιο συχνά φόρτιση. Δεν με πειράζει ιδιαίτερα αυτό, μάλιστα αντισταθμίζεται με το ότι φορτίζεται πολύ πιο γρήγορα.

Πληκτρολόγησα και εγώ το *#*#6484#*#* και τελικά έχω το συγκεκριμένο bug. Η λύση της απενεργοποίησης του δακτυλικού αποτυπώματος όμως με πειράζει μιας και μου είναι πολύ χρήσιμη. Την χρησιμοποιώ συχνά στις e-banking εφαρμογές και θα το θεωρούσα πισωγύρισμα να χρησιμοποιώ τους κωδικούς για είσοδο, ή έστω τα quick login pin. Εάν το αφήσω έτσι χωρίς την απενεργοποίηση του fingerprint, μπορεί να δημιουργηθεί κάποιο άλλο θέμα εκτός του ότι οι πυρήνες φαίνεται να δουλεύουν στο φουλ;

 

 

Η αυτονομια σου ειναι πιθανον χαμηλη λογω του bug. Oταν ο επεξεργαστης λειτουργει στο κοκκινο , ανεβαινει πολυ η καταναλωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος εδώ και μια βδομάδα έχω το 64 με fpc sensor απλά εδώ και 3 μέρες παρατηρώ ότι όταν το ξεκλείδωνω με δακτυλικό αργεί κανα μισό με ένα δεύτερο σε σχέση με όταν το πήρα που ταν αστραπιαία η ενεργοποίηση. Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...