Jump to content

Honor Note 10


gkp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο διπλανο φορουμ (τα ευχαριστω πηγαινουν στον lionheart75)

https://www.geekbuying.com/item/HUAWEI-Honor-Note-10-6-95-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Blue-402336.html και κουπονι WJIFJCIE

380€ με EU Priority Line + insurance

οσοι το εχετε ξεκινατε να λετε γιατι μας εβαλε φωτια ο φιλος...

1. Αν εχει προβληματα με την κινεζικη ρομ Κανένα πρόβλημα. Παίζουν τα πάντα τέλεια!

2. Απενεργοποιηση ή και διαγραφη των κινεζο εφαρμογων που ερχονται προεγκατεστημενα Ευκολη απεγκατάσταση.

3. Αυτονομια Φανταστική ! Βγάζει ανετα την ημέρα με αρκετή χρήση

4. Καμερες Πολύ καλές ! Αντάξιες των αλλων ναυαρχίδων. Εχω βάλει δείγματα πιο πίσω.

5. Τι θα αλλάζατε Θα ήθελα υπέρυθρες και να τραβάει video στα 60fps με ois για να ειναι υπερπλήρες.

6. Θα το ξανα αγοραζατε ή θα αγοραζατε καποια αλλη συσκευη Θα αγοράσω το iphone xs max γιατί εχω μια αδυναμία στο λογισμικό. Αν μπορέσω να κανω την αγορά του iphone χωρίς να δώσω το note 10 θα το κάνω γιατί μου αρέσει πάρα πολύ.Σε οποιαδήποτε αλλη android ναυαρχίδα πάλι το honor note 10 θα ξαναγόραζα γιατι ειναι μοναδικό και ξεχωριστό. Εχει οθονάρα.ηχεία,ντιζάιν,χωρις λαγκ και κολλήματα, και μέγεθος που το κάνουν απολαυστικό. Ο παράγοντας τιμή το κάνει vfm !! Ειναι κινητό που αν το πουλούσε η samsung θα το είχε 1000 ευρω.

7. Εχει ακουστει ενα θεμα οτι δεν εχει καλη ποιοτητα στον ηχο μικροφωνου σε συνομιλιες και βιντεο (αν ισχυει) Κανένα πρόβλημα. Εχω πολλά βίντεο και κλήσεις στα οποία ο ήχος ειναι αντάξιος των αλλων ναυαρχίδων.

8. Εχετε κανενα θεμα με την ισχυ του wifi ή του σηματος κινητης. Κανένα θέμα με cosmote που εχω παντού 4g και wifi μια χαρά σε εμβέλεια και απόδοση .

9. Εμφανιζει κινεζικους χαρακτηρες στις εφαρμογες (dialer, μηνύματα, κτλ) ή στο notification menu? Τα μόνα κινέζικα που έχω ειναι στον μαμα browser αλλα δεν με πειράζει γιατι δουλευω crhome. Εχει κατι λίγα ακόμα στην voice assisant αλλα δεν την δουλεύω .

10. Στο τελευταιο update παρατηρησα κατι navigation gestures. Εγινε οπως το mi max 3, iphone που κρυβει το dock και δουλευει με swipe?Ναι δουλεύει οπως το iphone με τα gustures και μάλιστα δουλεύει πολύ καλα. Το έχω μόνιμα σε αυτόν τον τρόπο λειτουργίας.

11. Σε καποια βιντεο ειδα οτι οι πισω καμερες μαζευουν εσωτερικα σκονη. Υπαρχει καποιο θεμα ή ηταν κατι μεμονωμένο?

Το δικό μου με ημερομηνία απόδειξης 1 Αυγούστου και καθημερινή χρήση δεν έχει το παραμικρό ίχνος σκόνης. Ισως να ήταν σε μερικές παρτίδες το πρόβλημα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ασφαλεια και απορρητο-κλειδωμα οθονησ και κωδικοι προσβασης-παρουσιαση στην νοθονη παντα=always on display

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω το Galaxy S9+ και θέλω να πάρω αυτή την συσκευή για να δω πως είναι.

Να την κάνω μια σύγκριση με το κινητό που έχω.

Αν είναι καλή την κρατάω αν όχι την πουλάω.

Ποια η διαφορά 6 με 8 G;

Δεν έχω δει κάποιο βίντεο με την έκδοση 8GRam..

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει λόγος να πας στο 8GB, δεν έχει άλλη διαφορά από το 6GB και η τιμή εκτοξεύεται χωρίς να δικαιολογείται η διαφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια .....σε λιγες μερες θα ειμαι και γω κατοχος της συσκευης....το παρηγγειλα απο eglobal σε μπλε χρωμα. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια .....σε λιγες μερες θα ειμαι και γω κατοχος της συσκευης....το παρηγγειλα απο eglobal σε μπλε χρωμα. :)
Καλορίζικο και με το καλο να παραλαβεις ποια έκδοση πήρες και πόσο στοιχησε;Ενημέρωσε μας οταν παραλάβεις πόσο χρόνο έκανε να σου έρθει;Γιατι σκέφτομαι να το παρω και εγω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και με το καλο να παραλαβεις ποια έκδοση πήρες και πόσο στοιχησε;Ενημέρωσε μας οταν παραλάβεις πόσο χρόνο έκανε να σου έρθει;Γιατι σκέφτομαι να το παρω και εγω.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστω πολυ αδερφε μου...κατεληξα στο χρωμα μαυρο....εκδοση 6gb/64gb, τελικη τιμη με μεταφορικα 412 ευρω απο eglobal χωρις τελωνειο....παιδια αναφερουν 8 μερες αναμονης....θα σας πω εντυπωσεις....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αδερφε μου...κατεληξα στο χρωμα μαυρο....εκδοση 6gb/64gb, τελικη τιμη με μεταφορικα 412 ευρω απο eglobal χωρις τελωνειο....παιδια αναφερουν 8 μερες αναμονης....θα σας πω εντυπωσεις....

 

Special ολα

θα δεις

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το αδερφακι του το Note 8 οταν ειχε βγει απο εκει...εκανε πολυ παραπανω απο 10 μερες που ελεγαν και εκαναν και λαθος το χρωμα που ηταν ποιο φθηνο απ αυτο που ειχα ζητησει...τελωνειο πραγματι δεν περασε αν και διαβαζα εδω στο forum ενα χαμο να γινεται.Το θεμα ειναι οτι θελανε να το δωσω πισω για αλλαγη αλλα να ειναι σφραγισμενο...επρεπε να ξερω δηλαδη κινεζικα (αν εγραφε απ εξω το χρωμα) πριν το ανοιξω...κατα τα αλλα το λιγουρευομαι :lol: αν και δεν εχω προβλημα με το 8αρι....αλλα στις φωτο το βλεπω ποιο μικρο απο το δικο μου και ας ειναι ποιο μεγαλο σε διαστασεις το 10αρι..βαλε και τις 2 καμερες..:rolleyes:
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει το αδερφακι του το Note 8 οταν ειχε βγει απο εκει...εκανε πολυ παραπανω απο 10 μερες που ελεγαν και εκαναν και λαθος το χρωμα που ηταν ποιο φθηνο απ αυτο που ειχα ζητησει...τελωνειο πραγματι δεν περασε αν και διαβαζα εδω στο forum ενα χαμο να γινεται.Το θεμα ειναι οτι θελανε να το δωσω πισω για αλλαγη αλλα να ειναι σφραγισμενο...επρεπε να ξερω δηλαδη κινεζικα (αν εγραφε απ εξω το χρωμα) πριν το ανοιξω...κατα τα αλλα το λιγουρευομαι :lol: αν και δεν εχω προβλημα με το 8αρι....αλλα στις φωτο το βλεπω ποιο μικρο απο το δικο μου και ας ειναι ποιο μεγαλο σε διαστασεις το 10αρι..βαλε και τις 2 καμερες..:rolleyes:

 

ειναι σε πλατος λογω 18,9:5.πιο μικρο.

κατα τα αλλα δε εχει σχεση το ενα με το αλλο.ετη φωτος απεχουν.

το ειχα και γω το νοτε 8 πολυ καλη συσκευη βεβαιως.εμενα εκανε 8 ημερες απο αγγλια ηρθε.καλοσυσδκευασμενο με φουσκαλες και σφραγισμενη ζελατινα.εστειλα εμειλ στον κινεζο και του ζητουσα ναναι σφραγισμενο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ειναι σε πλατος λογω 18,9:5.πιο μικρο.

κατα τα αλλα δε εχει σχεση το ενα με το αλλο.ετη φωτος απεχουν.

το ειχα και γω το νοτε 8 πολυ καλη συσκευη βεβαιως.εμενα εκανε 8 ημερες απο αγγλια ηρθε.καλοσυσδκευασμενο με φουσκαλες και σφραγισμενη ζελατινα.εστειλα εμειλ στον κινεζο και του ζητουσα ναναι σφραγισμενο.

 

Ναι θυμαμαι και γω τους ειχα πει οτι το θελω σφραγισμενο ,αλλα μετα το εδωσα για το χρωμα στη γυναικα και πηρα αυτο που ηθελα απο αλλου..το σκεφτομαι γιατι δειχνει ποιο μικρο αλλιως βολεμενος ειμαι ακομα..εχω και το P9 light που αρχισε να τα φτυνει η μπαταρια του και περιμενω να δω με ποιο θα το αλλαξω

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικα δεν άντεξα και εριξα μια παραγγελία γιατι οσο και αν έψαξα δεν βλέπω κάποια αλλη συσκευή να ειναι στα ιδια χαρακτηριστικά με αυτο.Εν αναμονή λοιπόν μέχρι να παραλάβουμε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικα δεν άντεξα και εριξα μια παραγγελία γιατι οσο και αν έψαξα δεν βλέπω κάποια αλλη συσκευή να ειναι στα ιδια χαρακτηριστικά με αυτο.Εν αναμονή λοιπόν μέχρι να παραλάβουμε.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

με το καλο να σου ερθει φιλε μου....και γω αναμενω...αντε να αυξανομαστε !! Πιστευω πολη καλη συσκευη. Αν επιτρεπεται απο που παρηγγειλες και σε τι τιμη ??

Link to comment
Share on other sites

Απο το eglobal το 6/128 σε μπλε και μου βγήκε μαζι με την ασφάλεια 444.39.

με το καλο να σου ερθει φιλε μου....και γω αναμενω...αντε να αυξανομαστε !! Πιστευω πολη καλη συσκευη. Αν επιτρεπεται απο που παρηγγειλες και σε τι τιμη ??

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο το eglobal το 6/128 σε μπλε και μου βγήκε μαζι με την ασφάλεια 444.39.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανα την παραγγελία την Παρασκευή την Τρίτη μου έδειξε ότι εφυγε και σήμερα ήρθε το tracking number και δείχνει να είναι στην Γερμανία οπότε λογικά απο εβδομάδα πρέπει να το εχω.Σήμερα ειναι 5 εργάσιμες,είμαι περίεργος να δω αν θα έρθει μέχρι τις οχτώ εργάσιμες που λένε.Υπάρχει κάποιος που αγόρασε την συσκευή απο εκεί να μας πει σε πόσες εργάσιμες την παρέλαβε;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία την Παρασκευή την Τρίτη μου έδειξε ότι εφυγε και σήμερα ήρθε το tracking number και δείχνει να είναι στην Γερμανία οπότε λογικά απο εβδομάδα πρέπει να το εχω.Σήμερα ειναι 5 εργάσιμες,είμαι περίεργος να δω αν θα έρθει μέχρι τις οχτώ εργάσιμες που λένε.Υπάρχει κάποιος που αγόρασε την συσκευή απο εκεί να μας πει σε πόσες εργάσιμες την παρέλαβε;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα έκανε σχεδόν 20 μέρες αλλά ένα παιδί που το πήρε επίσης από εκεί είπε ότι του ήρθε εντός των ημερών που λένε

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα θα πάρω και εγώ μαζί με ένα φιλαράκι αν μπορεί κάποιος που το έχει να μου επιβεβαίωση ότι έχει και ελληνική γλώσσα το honor note 10 γιατί είναι english/chinese, δεν θα τα πάρουμε από eglobal central για αυτό ρωτάω πιο πολύ και επειδή το φιλαράκι μου δεν έχει και τόσο καλές γνώσεις αγγλικών μην τον πάρω στο λαιμό μου.

Ευχαριστώ

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα θα πάρω και εγώ μαζί με ένα φιλαράκι αν μπορεί κάποιος που το έχει να μου επιβεβαίωση ότι έχει και ελληνική γλώσσα το honor note 10 γιατί είναι english/chinese, δεν θα τα πάρουμε από eglobal central για αυτό ρωτάω πιο πολύ και επειδή το φιλαράκι μου δεν έχει και τόσο καλές γνώσεις αγγλικών μην τον πάρω στο λαιμό μου.

Ευχαριστώ

 

Φίλε μου όλα τα Huawei έχουν ελληνική γλώσσα. Και επειδή μου το έφερε το Note 10 ένας φίλος από Κίνα σου διαβεβαιώνω ότι έχει ελληνική γλώσσα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλα τα Huawei έχουν ελληνική γλώσσα. Και επειδή μου το έφερε το Note 10 ένας φίλος από Κίνα σου διαβεβαιώνω ότι έχει ελληνική γλώσσα κανονικά.
Το ότι δεν έχει την μπάντα B20, θα αντιμετωπίσω πρόβλημα με Wind 4g;
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλα τα Huawei έχουν ελληνική γλώσσα. Και επειδή μου το έφερε το Note 10 ένας φίλος από Κίνα σου διαβεβαιώνω ότι έχει ελληνική γλώσσα κανονικά.

 

Ωραία σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση θα ρίξουμε και εμείς παραγγελία από αύριο.

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει την μπάντα B20, θα αντιμετωπίσω πρόβλημα με Wind 4g;

 

Αν είσαι Αθήνα δεν έχεις πρόβλημα. Αν είσαι επαρχία δεν θα πιάνεις 4g παρα μόνο στις μεγάλες πόλεις νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα δεν έχεις πρόβλημα. Αν είσαι επαρχία δεν θα πιάνεις 4g παρα μόνο στις μεγάλες πόλεις νομίζω.
Δεν ξέρω αν ισχύει απόλυτα, επειδή το σκεφτομουν και εγώ δοκίμασα με μια εφαρμογή. Στο σπίτι εντάξει έπιανα 4g μέσω b7. Στην δουλειά, Π. Φάληρο έπιανα οριακά μέσω B20. Όλα αυτά με wind, οπότε μπορεί να υπάρχει πρόβλημα και Αθήνα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...