Jump to content

LeEco LeTV Le 2 (X526)


kostas123464
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ζαχαρώνω σαν δώρο για τη γυναίκα. Το gearbest έχει το 3/64Gb και το banggood το 3/32Gb στην ίδια σχεδόν τιμή, διαφορετικά όμως χρώματα. Στο gearbest αναφέρει Package Contents Protective Cover: 1 ενώ στο banggood όχι. Σας ήρθε με θήκη σιλικόνης τελικά εσάς ή να αγοράσω χωριστά;

 

Και το δικό μου από banggood είχε θήκη, βέβαια είναι λεπτή και δεν νομίζω να προσφέρει σοβαρή προστασία σε περίπτωση πτώσης, άλλα από το ολότελα καλή και η Παναγιωταινα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Είμαι σε αναζήτηση κινητού για συγγενικό πρόσωπο. Προσωπικά είμαι κάτοχος LeEco Pro3 Elite ( X722 ), και γενικά μου αρέσει να τα σκαλιζω τα κινητά μου ψάχνοντας ρομ. Ρώτησα και σε διπλανό νήμα για το LeEco Cool1 και μου απάντησαν πως το κινητό έρχεται με μισά Ελληνικά στο μενού και επειδή προορίζεται για μεγάλο άνθρωπο είναι λόγος που το απέρριψα βλέποντας πως δεν υπάρχει και υποστήριξη από xda. Το κινητό του εδώ νηματος LeEco LeTV Le 2 X526, έρχεται με μονταρισμένη ρομ απο Banggood από ότι κατάλαβα με μισά Ελληνικά και κινεζιες. Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.

Α) Για να του περάσω LineageOS 15.1 είναι απλή διαδικασία;

Β) Έρχεται με ξεκλείδωτο bootloader και αν οχι ποια η διαδικασία ξεκληδωματος;

Όποιος φίλος μπορεί να απαντήσει με ενα ναι οχι στα ερωτήματά μου και κάποια λινκ από xda θα του ήμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Θήκη, τζαμάκι βρήκατε καθόλου από Ελλάδα;

Βρήκα κάποια στο skoutz, αλλά δεν ξέρω αν ταιριάζουν.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι ακριβώς ίδιο στο σασί του με το x626. Οτι θήκη κτλ κανει γιαυτό, κανει και για το 526

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα. μολις ελαβα αυτο το κινητο και του βαζω τη sim που ειχα μεσα στο le max2... και λεει "εκτος συνδεσης".

εχει μεσα τη stable s19...και λεω να περασω αλλη rom...(δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει)

το θεμα ειναι οτι στο topic για το le max2...ειχα βρει ....rom, twrp,...κλπ και τα ειχα καταφερει, ενω εδω δεν μου ειναι ευκολο να καταλαβω...ποια αρχεια πρεπει...να βαλω...μηπως μπορειτε να βοηθησετε; ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7694461#post7694461

ικανοποιημένος απο την ρομ και παρα μέρα δίνει νέες ενημερώσεις ΟΤΑ που γίνονται απρόσκοπτα. Επίσης παρατήρησα σχετικά με την γρήγορη φόρτιση που δεν την υποστηρίζει η lineage. Αν μπουτάρουμε στο twrp recovery και το φορτίσουμε εκει το κινητό, φορτίζει γρήγορα. Με το γνήσιο φορτιστή σε μισή περίπου ώρα (με κλειστή οθόνη) παίρνει ένα 50%

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ για λίγη βοήθεια ακόμα...

έβαλα μέσω fastboot το twrp... και μετά μέσω recovery διάφορα clean και format...και μετά το κινητό δεν άνοιγε (λογικό αφού τα έσβησα όλα)

αλλά κατάφερα να συνδέσω με υπολογιστή (usb composite device...ούτε εγώ μπορώ να πιστέψω πως τα κατάφερα) και αντέγραψα τη rom "lineage-15.1-20181123-nightly-s2-signed.zip" μέσα στο κινητό και μετά μέσω twrp πάλι έκανα install....

αλλά πάλι κολλάει στην αρχική οθόνη και δεν ανοίγει!

τι να κάνω;

(ευχαριστώ)

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή μου αδερφή (18), ψάχνει ένα κινητό που να είναι φθηνό, να έχει καλή μπαταρία και χώρο τουλάχιστον 16GB. Σκέφτομαι να της πάρω αυτό.

 

https://www.banggood.com/LeEco-LeTV-Le-2-X526-5_5-Inch-3GB-RAM-32GB-ROM-MSM8976-Snapdragon-652-1_8GHz-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1273817.html?rmmds=search&ID=46149&cur_warehouse=CN

 

Εσείς που το έχετε ως τώρα, είστε ευχαριστημένοι με τη διάρκεια της μπαταρίας; Έχει bugs το λειτουργικό της LeEco σε αυτή τη συσκευή (δεν προτίθεμαι να της το αλλάξω);

 

Υ.Γ. Εγώ έχω ένα Le Pro 3 X722 εδώ και 1 χρόνο και είμαι ευχαριστημένος. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία υπολόγισε περιπου 3.30-4ωρες sot. Αυτές τις ημέρες υπάρχει προσφορα που βγαίνει το 3/64 στα 80€ χωρις το priority με κουπόνι 11BFX526 https://m.banggood.com/LeEco-Le-2-X526-5_5-Inch-Quick-Charge-3GB-64GB-MSM8976-Snapdragon-652-1_8GHz-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1341019.html?utm_campaign=25685507_bf&utm_content=4083&p=4K020827146712015106

Σοβαρά bugs δεν είδα να έχει με την Ρομ του banggood.

 

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία υπολόγισε περιπου 3.30-4ωρες sot. Αυτές τις ημέρες υπάρχει προσφορα που βγαίνει το 3/64 στα 80€ χωρις το priority με κουπόνι 11BFX526 https://m.banggood.com/LeEco-Le-2-X526-5_5-Inch-Quick-Charge-3GB-64GB-MSM8976-Snapdragon-652-1_8GHz-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1341019.html?utm_campaign=25685507_bf&utm_content=4083&p=4K020827146712015106

Σοβαρά bugs δεν είδα να έχει με την Ρομ του banggood.

 

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω δοκιμάσει πολλά κουπόνια και όλα μου λένε invalid...

 

4 ώρες SOT δεν είναι λίγο; :(

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν βγαίνει παραπάνω δυστυχώς.. Εσύ λογικα στο 722 με την 4αρα μπαταρία βγάζεις παραπανω.διαβασα κάτι για 5-6 ώρες στο 526 αλλά εγώ δεν τις εχω φτασει μέχρι τώρα..

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παρακαλώ για λίγη βοήθεια ακόμα...

έβαλα μέσω fastboot το twrp... και μετά μέσω recovery διάφορα clean και format...και μετά το κινητό δεν άνοιγε (λογικό αφού τα έσβησα όλα)

αλλά κατάφερα να συνδέσω με υπολογιστή (usb composite device...ούτε εγώ μπορώ να πιστέψω πως τα κατάφερα) και αντέγραψα τη rom "lineage-15.1-20181123-nightly-s2-signed.zip" μέσα στο κινητό και μετά μέσω twrp πάλι έκανα install....

αλλά πάλι κολλάει στην αρχική οθόνη και δεν ανοίγει!

τι να κάνω;

(ευχαριστώ)

 

η συσκευή μου ειναι η "LeTV Le 2 X526"

μου λέει πως αυτό το πακέτο είναι για τις συσκευές "s2,le_s2,le_s2_ww" και αυτη η συσκευή είναι η "." ??

τι κάνω?

 

μπορει καποιος να μου στειλει ελληνικη ρομ...παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Στο x526 μου 3/64 έβαλα αρχικα την lineage-15.1-20181016-nightly-s2-signed.zip και τώρα μέσω ΟΤΑ εχω την 20181124

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην θέση σας δεν θα πείραζα την Ρομ του bandgood.

Θα συμφωνήσω ότι η ρομ του banggood ειναι μια χαρά και δεν ειναι αναγκαια η αλλαγή της. Απο την άλλη εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις με το κινητό. Εγώ πχ θέλω οπωσδήποτε root και xposed και αυτό δεν γίνεται με την ρομ του banggood. Επισης επιπλέον + για εμένα προσωπικά ειναι ότι με την lineage παιζει και το volte με cosmote

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι η ρομ του banggood ειναι μια χαρά και δεν ειναι αναγκαια η αλλαγή της. Απο την άλλη εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις με το κινητό. Εγώ πχ θέλω οπωσδήποτε root και xposed και αυτό δεν γίνεται με την ρομ του banggood. Επισης επιπλέον + για εμένα προσωπικά ειναι ότι με την lineage παιζει και το volte με cosmote

 

Quick charge όμως;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκει χάνει. Το έγραψα ηδη. Όταν βιαζομαι φορτιζω σε twrp. Δυστυχώς το κινητό δεν έχει την υποστήριξη του x820 αλλα οκ για 90€ μια χαρα το βρίσκω προσωπικά

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

επειδή το "ψήνω" για τη μητέρα μου (κλήσεις, viber, internet, Candy Crush), σκέφτομαι αν πρέπει να το παραγγείλω από Ευρώπη ή Κίνα. Στο Βέλγιο που μένω είναι σίγουρο πως θα περάσει τελωνείο, αλλά Ελλάδα; τη γλιτώνουμε;

eFox το 3/64 στα 80...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το πήρα απο banggood με priority και δεν πέρασε τελωνείο. Απο e-fox ευρωπαικη αποθήκη (γερμανία) έχω αγοράσει το le max 2 και επισης δεν μπήκε τελωνείο. Για ελλάδα πάντα

Στο e-fox 89$ έχει απο αποθήκη κίνας που λογικά τελωνείο θα περάσει και 119$ απο ευρωπαϊκή αποθήκη

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από gearbest με 64mb χώρο. International έχει και ελληνικά.

Κάτι περίεργο στην οθόνη πάνω αριστερά οι ειδοποιήσεις που φαίνονται σύροντας με το δάχτυλο προς τα κάτω δεν ανοίγουν.

Υπάρχει τρόπος άλλος;

 

Με το κάτω αριστερά κουμπί ανοίγει το μενού αλλά δεν βλέπω τις ειδοποιήσεις.

 

Μπορεί να μπει vanilla Android? ac7877475f868d1c501ed99d456af351.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το 64άρι από banggood και το About είναι πανομοιότυπο. Δεν έχω κανένα θέμα όμως με τις ειδοποιήσεις όπως περιγράφεις. Δεν δοκιμάζεις μια επαναφορά πριν αρχίσεις τα πειράματα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και εδώ. Έπεσε στα χέρια μου ένα 526 με έφαγε η περιέργεια 3 μέρες τι μπορώ να το περάσω, με τα πολλά πέρασα την lineage με όλα τα καλούδια της, αν γνωρίζει κάποιος υπάρχει κάποια άλλη κάμερα που μπορούμε να προσαρμόσουμε εκτός αυτής που φορά η Rom? Έχει δοκιμάσει κάποιος και ποια? έκανα μερικά πειράματα να περάσω κάποια gmod αλλά όλες αυτές που δοκίμασα έχουν πολλές ασυμβατότητες.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco LeTV Le 2 (X526)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...