Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια χαρά δουλεύει το DND στην 9αρα! έχω το mi a3 τώρα αλλά πριν είχα το mi a2 lite και δούλευε σωστά! δεν ακούγεται τίποτα! που η οθόνη δεν ανάβει!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτσε να καταλάβω. Αν κατεβάσεις το στόρι έχει το "μην ενοχλείτε" και αν πατήσεις πάνω του σε πάει στις ρυθμίσεις του. Εκεί έχει επιλογές όπως το "κλήσεις - να επιτρέπονται κλήσεις - από κανέναν (ή ότι εσύ θα ήθελες).

 

Εκτός αν κατάλαβα κάτι λάθος

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα σήμερα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο τηλέφωνο.

 

Θέλω να έχω κλειδωμένο bootloader πλέον(πριν ήταν ξεκλείδωτος).

 

Πως το κλειδώνω μιας και το τηλέφωνο θέλω να το στήσω από την αρχή ;

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα σήμερα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο τηλέφωνο.

 

 

 

Θέλω να έχω κλειδωμένο bootloader πλέον(πριν ήταν ξεκλείδωτος).

 

 

 

Πως το κλειδώνω μιας και το τηλέφωνο θέλω να το στήσω από την αρχή ;

Όπως το ξεκλειδωσες, την ίδια εντολή αλλά αντί για unlock, γραφείς lock.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να καταλάβω. Αν κατεβάσεις το στόρι έχει το "μην ενοχλείτε" και αν πατήσεις πάνω του σε πάει στις ρυθμίσεις του. Εκεί έχει επιλογές όπως το "κλήσεις - να επιτρέπονται κλήσεις - από κανέναν (ή ότι εσύ θα ήθελες).

Εκτός αν κατάλαβα κάτι λάθος

 

Μια χαρά τα λες! Και μόλις το ενεργοποιώ (φαίνεται και καλά ενεργοποιημένο στο Story όπως λες), απλά δεν Mutaρει τις κλήσεις! Αλλά ούτε και Viber/Sms. Δηλαδή άχρηστο!Το μόνο που Mutάρει είναι τα Videos πχ από Youtube!

Έχω ακριβώς το πρόβλημα που περιγράφει ΕΔΩ το παιδί 1 χρόνο πριν...

μια χαρά δουλεύει το DND στην 9αρα! έχω το mi a3 τώρα αλλά πριν είχα το mi a2 lite και δούλευε σωστά! δεν ακούγεται τίποτα! που η οθόνη δεν ανάβει!

Άρα τι κάνουμε? Πώς γίνεται να δούλευε σε σένα και όχι σε μένα και σε κάποιους άλλους? Άλλο παιδί στο Forum δεν είχε ποτέ αντίστοιχο πρόβλημα? Τόσο γκαντέμης είμαι? Λένε πως μπορεί η αναβάθμιση να μην έκατσε σωστά και να κάνω Factory Reset. Αλλά παιδευόμουν τόσο καιρό να της το σετάρω και τώρα πάλι από την αρχή με Reset? Δεν θα την παλέψω...

Μπορώ να το πάω κάπου για Service ή καλύτερα να το αποδεχθώ και να ελπίζω στην έκδοση Android 10 μήπως βελτιωθεί?

Αύριο θα ανεβάσω Video με το πρόβλημα μήπως κάνω κάποια βλακεία εγώ άθελά μου. Οπότε βλέποντας το Video ίσως μας λυθούν οι απορίες...

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορεί να φταίει και δεν μπορώ να στείλω μήνυμα στο 13030 !;το έχω ψάξει λίγο άλλαξα και εφαρμογή μηνυμάτων αλλα τίποτα .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μηπως επειδη ειναι 13033;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς για την κίνησή μας έξω, ειναι 13033 μηπως το στέλνεις λάθος;

προσωπικά στέλνω κανονικά και λαμβάνω, παρόλο που έχω κάνει φραγή σε 5ψήφια.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις άμεσες απαντήσεις όχι λάθος έγραψα τώρα 13033 στέλνω αλλά μου λέει ότι δεν εστάλη .αλλα sms στέλνει κανονικά .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις άμεσες απαντήσεις όχι λάθος έγραψα τώρα 13033 στέλνω αλλά μου λέει ότι δεν εστάλη .αλλα sms στέλνει κανονικά .
Άμα έχεις Cosmote με αρνητικό υπόλοιπο, μάλλον για αυτό και δεν στέλνει, και έχουν κάνει αρκετοί παράπονα για αυτό.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα ΜΙΑ2 Lite... είχε την 8άρα έκδοση, του έκανα τα updates μέχρι το 9, αλλά δεν μου δίνει το 10... Δεν έχει πάρει έκδοση Android 10; Κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα ΜΙΑ2 Lite... είχε την 8άρα έκδοση, του έκανα τα updates μέχρι το 9, αλλά δεν μου δίνει το 10... Δεν έχει πάρει έκδοση Android 10; Κάνω λάθος;

 

Είχε βγει και την απέσυραν, ΜΕΙΝΕ ΜΕ ΤΗΝ 9, μέχρι να φτιάξουν την 10αρα.

Τόσο καιρό την περίμενα και κλασσικά δεν με σταματά να με απογοητεύει αυτή η εταιρία.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα ΜΙΑ2 Lite... είχε την 8άρα έκδοση, του έκανα τα updates μέχρι το 9, αλλά δεν μου δίνει το 10... Δεν έχει πάρει έκδοση Android 10; Κάνω λάθος;

 

Την κυκλοφόρησαν τη 10 αλλά είχε προβλήματα και την απέσυραν. Νομίζω ότι την ξανά έβγαλαν και πάλι είχε προβλήματα και την ξανά απέσυραν οπότε περιμένεις για μια πιο stable έκδοση

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα ένα ΜΙΑ2 Lite... είχε την 8άρα έκδοση, του έκανα τα updates μέχρι το 9, αλλά δεν μου δίνει το 10... Δεν έχει πάρει έκδοση Android 10; Κάνω λάθος;

 

Καλορίζικο φίλε από που το πήρες; Έχει double tap to wake;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε από που το πήρες; Έχει double tap to wake;

 

Ευχαριστώ :)

 

Από διαδικτυακό μαγαζί που είχε την καλύτερη τιμή που βρήκα ;)

 

Ναι έχει double tap to wake!

 

Από ότι καταλαβαίνω μένουμε με την έκδοση 9 προς το παρόν, δεν με πειράζει και τόσο :)

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό το double tap to wake δουλεύει επιλεκτικά; Έχω την εντύπωση ότι δούλευε πριν αρκετό καιρό στο τηλέφωνο της γυναίκας μου αλλά τώρα όχι πια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια δεν δουλευει παντως το double tap. οταν το ειχα αγορασει θυμαμαι δουλευε αλλα οταν εγιναν καποιες ενημερωσεις γιοκ. υπαρχει τροπος να ενεργοποιηθει καπως;
Link to comment
Share on other sites

Ναι ΟΚ. Όταν το πήρα χθες που είχε το Android 8, δούλευε το double tap. Τώρα που το ξαναδοκίμασα, έχοντας κάνει την αναβάθμιση στην 9άρα, ΔΕΝ δουλεύει. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτό το double tap μου χει λείψει

 

Πήγαινε σε συσκευή με MIUI να μην σου λείψει ποτέ το double tap όπως και πολλά άλλα παραμετροποιήσιμα πράγματα:p

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Το double tap 2 wake δεν πίνει την μπαταρία νεράκι;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA κάποιοι λένε ότι προχθές 14/4 λάβανε το Android 10 αλλά σαν να ακυρώθηκε πάλι. Το πήρε κανείς σας;
Link to comment
Share on other sites

Το double tap 2 wake δεν πίνει την μπαταρία νεράκι;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Όχι καθόλου.

Το έχω από την πρώτη μέρα μέχρι σήμερα. Όλα οκ με την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA κάποιοι λένε ότι προχθές 14/4 λάβανε το Android 10 αλλά σαν να ακυρώθηκε πάλι. Το πήρε κανείς σας;

 

Τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...