Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.Εχω κατεβάσει το cpu indetifier pro και δείχνει συνέχεια CPU usage 95% -100% συνέχεια.ειναι λογικό?

Άκυρο..κατέβασα άλλο πρόγραμμα κ δείχνει αλλά ποσοστά..ότι να ναι..

Edited by Tolakos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νωρίτερα από τον Απρίλιο δεν νομίζω πάντως να πάρουμε το Android 10. Εδώ το Α3 θα το πάρει τον Μάρτιο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και χρησιμοποιώ δύο κάρτες σιμ μια ελληνική και μια αγγλική. Στη δεύτερη έχω συνεχή θέματα με παράσιτα στον ήχο καθώς και απώλεια κλήσης αλλά έχοντας σήμα. Πίστευε είναι θέμα εταιρείας ή κινητού; σας έχει τύχει κάτι ανάλογο σε m2 lite

 

 

 

 

Edit τελικά υπάρχει θέμα και με την ελληνική κάρτα κοσμοτε. Δεν με ακούω τον συνομιλητή και με ακούν με παράσιτα

Edited by bizim
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το android 10, xθες η Xiaomi δημοσιοποίησε τον κώδικα. Λογικά τις επόμενες μέρες θα το πάρουμε! Edited by iOLAos_
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν εχω ενδειξη (η κουκιδα πανω στο εικονιδιο της εφαρμογης) των ειδοποιησεων που λαμβανω πχ εισερχομενο sms, ειδοποιηση σε facebook ή messenger, viber, whatsapp, instagram κλπ. Απο τις ρυθμισεις εχω ενεργοποιησει τις κουκιδες ειδοποιησης.fb33c8d245647512e1b462d7dd1137b9.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ,παλιότερα όταν καλούσα κάποιον και απαντούσε έκανε μια δόνηση το κινητό ενώ τώρα σταμάτησε ,επίσης δε βρίσκω πλέον και τη σχετική επιλογή , γνωρίζουμε κάτι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί δεν πήραμε security update τον Φεβρουάριο?

 

Φαντάζομαι ότι θα το δώσουν μαζί με το Android 10, για αυτό δε το έχουν δώσει ακόμα...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Eok είχα γράψει και παλαιότερα στο ίδιο post για ένα θέμα που αντιμετώπιζα με το τηλέφωνο ότι ξαφνικά δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης SD. Πήγα σήμερα αγόρασα μία καινούργια 32άρα έκανα format και ενώ μου τη δείχνει άδεια και έτοιμη προς χρήση στο section αποθηκευτικός χώρος του τηλεφώνου δεν μπορώ να τη βρω στο file browser και να μεταφέρω αρχεία. Έχει κανείς να προτείνει κάτι;; Μήπως είναι τελικά θέμα της υποδοχής της κάρτας sd και να πρέπει να απευθυνθώ σε service;;79fc28c481f05421174f055ccaed8de8.jpg80df78eb1c91d57fd49bf678ef9b0c3c.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο περιπου επαθα κι εγω και κατεληξα με μια 128αρα microsd που αναγνωριζεται και λειτουργει μονο στο pc.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ. ΕΒΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΦΟΡΜΑΤ ΜΕΤΑ ΔΕΝ "ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ" ΓΙΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΡΧΕΙΑ!!

 

Το ιδιο περιπου επαθα κι εγω και κατεληξα με μια 128αρα microsd που αναγνωριζεται και λειτουργει μονο στο pc.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ξινή βγήκε η φατσούλα.

Αφού το κατέβασε και έκανε την εγκατάσταση, όταν έκανα restart όπως ζήτησε το κινητό μπρίκαρε. Απλά δεν ανοίγει... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ξινή βγήκε η φατσούλα.

Αφού το κατέβασε και έκανε την εγκατάσταση, όταν έκανα restart όπως ζήτησε το κινητό μπρίκαρε. Απλά δεν ανοίγει... :wacko:

 

Δε μπορείς να μπεις ούτε στο recovery menu;

Εγώ την έκανα την αναβάθμιση. So far so good που λένε και στο χωριό μου. Τώρα δοκιμάζω τη πλοήγηση μόνο με gestures

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς να μπεις ούτε στο recovery menu;

Εγώ την έκανα την αναβάθμιση. So far so good που λένε και στο χωριό μου. Τώρα δοκιμάζω τη πλοήγηση μόνο με gestures

 

Volume Up + Power δεν κάνει τίποτα

Volume Down + Power βγάζει εικονίδιο FASTLOAD και μετά από λίγο σβήνει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάθε boot δείχνει το λογότυπο του android one και μετά βγάζει κάτι τέτοιο.

 

IMG-4480.jpg

IMG-4479.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τώρα την κατεβάζω..ελπίζω να μην έχουμε θέμα..

 

Καλού κακού κάνε ένα backup ότι χρειάζεσαι.

Να μην μπορεί να δώσει ένα σωστό update στη σειρά Α ;; έχει καταντήσει αηδία, και στο Α3 την πήρε πίσω την ενημέρωση λόγο bugs.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αντίγραφο από telegram, προσοχή

 

️WARNING

 

Android 10 for MI A2 Lite comes out recently (OTA), if you're an user of this phone, please DO NOT UPDATE TO ANDROID 10.

 

The update will brick your phone immediately when you tap on "reboot".

 

People confirmed that, their phones just dead. It's a dangerous update because if you don't have unlocked your bootloader you will need to flash the stock rom from EDL.

 

PLEASE SHARE THIS POST TO HELP TO MI A2 LITE USERS!

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

****WARNING****

 

Παιδιά μην την κάνετε την αναβάθμιση έχει πρόβλημα, έχει γεμίσει στο XDA με αναφορές απο bricked κινητά, την έκανα και εγώ ο μλκς και την έπαθα, το κινητό ήταν εντελώς στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι με ξεκλείδωτο bootloader μπορούν εύκολα να περάσουν fastboot rom, αλλιώς θέλει άνοιγμα το τηλέφωνο.

Πιστεύω απλά η xiaomi θέλει να σκοτώσει το Android one δεν εξηγείται αλλιώς.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...