Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια δεν εχει λειτουργια φορητου σημειου προσβασης; δε το βλεπω στη κουρτινα.
κατέβασε την κουρτίνα 2 φορές μέχρι κάτω. μετά κάτω κάτω λίγο δεξιά πάτα το μολυβακι και εκεί μπορείς να τοποθετήσεις στην σειρά που θες τα εικονίδια της κουρτίνας. φυσικά και έχει αυτό που λες

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατέβασε την κουρτίνα 2 φορές μέχρι κάτω. μετά κάτω κάτω λίγο δεξιά πάτα το μολυβακι και εκεί μπορείς να τοποθετήσεις στην σειρά που θες τα εικονίδια της κουρτίνας. φυσικά και έχει αυτό που λες

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι πως το περγραφει σημειο προσβασης wifi? Μολις γυρισω σπιτι θα το κοιταξω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι κάτοχος του Α2.

Μήπως ξέρει κάποιος το link για την gcam;;;

Ευχαριστώ

 

υπάρχει τόπικ για το Α2, ρώτα εκει πέρα να σε καθοδηγησουν!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

έχει επιλογές και αν πατήσεις το <> που έχει πάνω απο την εντααση σε αφηνει να αλλαξεις ΟΛΕΣ τις εντάσεις ανεξαιρέτως.

Επισης έχει ρυθμιση τα κουμπιά να αυξάνουν την ενταση του ηχου κλησης ΑΛΛΑ κλειδώνει σε αυτή την επιλογή και πρέπει να το αλλάζεις χειροκίνητα αν θες για τα media.

 

Δοκίμασα τα app για τους ήχους αλλα τα έβγαλα γάντι ζητάει πρόσβαση στο πληκτρολόγιο και σε πληκτρολόγηση κωδικων προσβασης και αυτό δεν το θεωρώ. ασφαλές.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα app για τους ήχους αλλα τα έβγαλα γάντι ζητάει πρόσβαση στο πληκτρολόγιο και σε πληκτρολόγηση κωδικων προσβασης και αυτό δεν το θεωρώ. ασφαλές.

 

Ακόμα και εφαρμογή για το πληκτρολόγιο να βάλεις αλλη σου λεει οτι αυτά που πληκτρολογείς ενδέχεται να καταγράφονται κάπου κλπ.

Δυστυχώς το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μην τα χρησιμοποιείς. Ίσως να χρειάζεται πρόσβαση εκει περα στην πληρωμενη εκδοση αν μπορείς να γραψεις διαφορα ωστε να μπορέσει να τα διαβασει κλπ!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη απορια ενος φιλου περναμε δακτυλικο και μετα δε το πιανει. Και το διπλο ταπ ταπ που το ενεργοποιουμε; δε μπορω να το βρω. Σημερα περασαμε και την pie.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη απορια ενος φιλου περναμε δακτυλικο και μετα δε το πιανει. Και το διπλο ταπ ταπ που το ενεργοποιουμε; δε μπορω να το βρω. Σημερα περασαμε και την pie.
το δακτυλικο πρέπει να το πιάνει. το double tap μπορεί και να μην έχει. είναι θέμα συσκευής και τύχης. εμένα δεν έχει δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια αλλη απορια ενος φιλου περναμε δακτυλικο και μετα δε το πιανει. Και το διπλο ταπ ταπ που το ενεργοποιουμε; δε μπορω να το βρω. Σημερα περασαμε και την pie.

 

Για το δακτυλικό αποτύπωμα είδα ένα κόλπο από 2 διαφορετικούς YouTubers (unbox therapy & mrhostheboss). Κάνουμε register το ίδιο δάχτυλο στις θέσεις 1, 2 ή και 3. Με αυτό το κόλπο όπως και να ακουμπήσουμε το δάχτυλο θα το πιάσει. Εγώ αυτό κάνω σε όλες τις συσκευές με 100% επιτυχία

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Φίλου συσκευή βρίσκει κ κατεβάζει το update με security patch Μαρτίου, ξεκινά εγκατάσταση αλλά βγάζει error.. Γνωρίζει κανείς τπτ? (η συσκευή είναι στοκ)
Link to comment
Share on other sites

Φίλου συσκευή βρίσκει κ κατεβάζει το update με security patch Μαρτίου, ξεκινά εγκατάσταση αλλά βγάζει error.. Γνωρίζει κανείς τπτ? (η συσκευή είναι στοκ)

 

Για τη συγκεκριμένη συσκευή δε ξέρω, το ίδιο όμως μου το έβγαζε κάθε φορά που έβγαινε update στο Nexus 7 2013 που έχω. Η λύση που είχα βρει εγώ ήταν wipe data/clear cache.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

το δακτυλικο πρέπει να το πιάνει. το double tap μπορεί και να μην έχει. είναι θέμα συσκευής και τύχης. εμένα δεν έχει δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μααα τι θεμα τυχης οι δυο συσκευες ειναι ολοιδιες ελληνικες και αγοραστηκαν απο την ιδια αλυσιδα την ιδια μερα. Πως γινεται;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μααα τι θεμα τυχης οι δυο συσκευες ειναι ολοιδιες ελληνικες και αγοραστηκαν απο την ιδια αλυσιδα την ιδια μερα. Πως γινεται;
κι όμως. στο ένα μπορεί να έχει στο άλλο όχι. είναι θέμα τύχης. και εγώ δεν το ήξερα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

googlare το και θα διαβάσεις σχετικά

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κι όμως. στο ένα μπορεί να έχει στο άλλο όχι. είναι θέμα τύχης. και εγώ δεν το ήξερα

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

googlare το και θα διαβάσεις σχετικά

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τοτε να ζητησω αντικατασταση; 2 μερες το εχω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τοτε να ζητησω αντικατασταση; 2 μερες το εχω.
δεν ξέρω. δεν είναι θέμα καταστήματος. κλασσικές μλκιες της xiaomi είναι. κανένας σε κανένα μαγαζί δεν ξέρει ποιο έχει και ποιο δεν έχει double tap..

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τοτε να ζητησω αντικατασταση; 2 μερες το εχω.

 

το συγκεκριμένο βγαίνει η έβγαινε με 2 διαφορετικά μοντέλα οθόνης, το ένα έχει τη λειτουργία αυτή το άλλο όχι.

Αντικατάσταση γιατί να ζητήσεις; Γράφει πουθενά οτι το υποστηρίζει (στα specs η εξω στο κουτί; )

άσε που καλύτερα να μην έχει, δεν βλέπω τον λόγο να καταναλώνει ενέργεια το πάνελ για να περιμένει να νιώσει χτύπο και να λειτουργήσει, τσάμπα μπαταρία είναι.

 

εκτός κ αν εννοείς για το πρόβλημα με το δακτυλικό!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο βγαίνει η έβγαινε με 2 διαφορετικά μοντέλα οθόνης, το ένα έχει τη λειτουργία αυτή το άλλο όχι.

Αντικατάσταση γιατί να ζητήσεις; Γράφει πουθενά οτι το υποστηρίζει (στα specs η εξω στο κουτί; )

άσε που καλύτερα να μην έχει, δεν βλέπω τον λόγο να καταναλώνει ενέργεια το πάνελ για να περιμένει να νιώσει χτύπο και να λειτουργήσει, τσάμπα μπαταρία είναι.

 

εκτός κ αν εννοείς για το πρόβλημα με το δακτυλικό!

 

Το δακτυλικο δε νοιαζει τοσο προτιμω μοτιβο, αλλα το 2πλο ταπ εξυπηρετει πολυ οταν ειναι σε τραπεζι κλπ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο δε νοιαζει τοσο προτιμω μοτιβο, αλλα το 2πλο ταπ εξυπηρετει πολυ οταν ειναι σε τραπεζι κλπ.
Αφου το χρειαζεσαι δειξε το πρόβλημα του δακτυλικου και ζητά αντικατάσταση με την ελπίδα να σου κάτσει το άλλο μοντέλο οθόνης.....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφου το χρειαζεσαι δειξε το πρόβλημα του δακτυλικου και ζητά αντικατάσταση με την ελπίδα να σου κάτσει το άλλο μοντέλο οθόνης.....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοτο παιζουμε ?

Τι γελοιοτητες ειναι αυτες ?

Ειναι σοβαρη εταιρεια αυτη ?

Link to comment
Share on other sites

Λοτο παιζουμε ?

 

Τι γελοιοτητες ειναι αυτες ?

 

Ειναι σοβαρη εταιρεια αυτη ?

Δύστυχος xiaomi έτσι πάει για να ρίξει κόστος χάνεις αλλού
Link to comment
Share on other sites

Απανταω με καθυστερηση.

Οταν το ενεργοποιησα για πρωτη φορα, μου ζητησε να κανει ενημερωση σε 9. Ασχοληθηκα λιγο και αφου εκανα την ενημερωση ζητησε επανεκκινηση. Απο τοτε εχω ραδιοφωνο FM, ποσοστο μπαταριας κ double tap.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1k8
Link to comment
Share on other sites

Απανταω με καθυστερηση.

Οταν το ενεργοποιησα για πρωτη φορα, μου ζητησε να κανει ενημερωση σε 9. Ασχοληθηκα λιγο και αφου εκανα την ενημερωση ζητησε επανεκκινηση. Απο τοτε εχω ραδιοφωνο FM, ποσοστο μπαταριας κ double tap.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

double tap είχες και πριν. αποκλείεται να στο πέρασε με την 9!τα άλλα ναι

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιείται το douple tap?
στο κινητό αυτό είτε έχει είτε δεν έχει. δεν υπάρχει διακόπτης on/off του double tap νομίζω. ας με διορθώσει κάποιος εάν λέω μπούρδες

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...