Jump to content

Xiaomi Mi A2 Lite


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλιστα, double tap to wake έχει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό της φωτό είναι; το GPS του καλό είναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διαφορετικό ήχο στην κάθε σιμ γίνεται να βάλουμε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

do not disturb έχει;

 

παρακαλώ όποιος μπορεί ας απαντήσει γιατί αύριο πρωί θέλω να το πάρω δώρο για κάποιον που τα θέλει αυτά!

-double tap to wake

-διαφορετικό ringtone για κάθε σιμ

-do not disturb

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

double tap όχι δεν έχει

διαφορετικο ηχο για sim οχι

μην ενοχλείτε έχει καθε android τηλέφωνο.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

double tap όχι δεν έχει

διαφορετικο ηχο για sim οχι

μην ενοχλείτε έχει καθε android τηλέφωνο.

ωχ χωρίς double tap και διαφορετικό ήχο ανά σιμ δεν βλέπω να το παίρνουμε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Δεν είναι θέμα λειτουργικού. Σε Huawei honor και σε xiaomi redmi 4x που έχουν περάσει από τα χέρια μου με kirin και snapdragon αντίστοιχα δούλευε κανονικοτατα με κλειστή συσκευή.

 

Σε όλα τα κινητά που είχα, έβαζα ξυπνητήρι, έκλεινα το κινητό και χτυπούσε κανονικά.

Δοκιμασμένο σε Huawei P9-Lite με Kirin και Android 7 και σε Χiaomi Hongmi με Mediatek και Android 4.4

Θεωρώ πως δεν έχει να κάνει ούτε με τον επεξεργαστή αλλά ούτε με την έκδοση του Android.

 

Γίνεται να ενεργοποιείται το ξυπνητήρι με κλειστή τη συσκευή ή πρέπει αναγκαστικά να συμβιβαστώ με την "παραξενιά" της συσκευής;

Αναγκάζομαι τώρα να κοιμάμαι με κινητό ανοιχτό δίπλα μου για να έχω ξυπνητήρι.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα κινητά που είχα, έβαζα ξυπνητήρι, έκλεινα το κινητό και χτυπούσε κανονικά.

Δοκιμασμένο σε Huawei P9-Lite με Kirin και Android 7 και σε Χiaomi Hongmi με Mediatek και Android 4.4

Θεωρώ πως δεν έχει να κάνει ούτε με τον επεξεργαστή αλλά ούτε με την έκδοση του Android.

 

Γίνεται να ενεργοποιείται το ξυπνητήρι με κλειστή τη συσκευή ή πρέπει αναγκαστικά να συμβιβαστώ με την "παραξενιά" της συσκευής;

Αναγκάζομαι τώρα να κοιμάμαι με κινητό ανοιχτό δίπλα μου για να έχω ξυπνητήρι.

Βάλτο σε flight mode ρε φίλε

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο "επιθετικό" το βρίσκω τον αισθητήρα φωτός... Λίγο να μειωθεί το φως μειώνει δραματικά τη φωτεινότητα της συσκευής

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Λίγο "επιθετικό" το βρίσκω τον αισθητήρα φωτός... Λίγο να μειωθεί το φως μειώνει δραματικά τη φωτεινότητα της συσκευής

 

ισχύει, ακόμα και τη νύχτα να βλέπεις πχ ενα βιντεο μια ταινία και να έχει κάποια πολύ φωτεινή σκηνή τσουπ το χαμηλώνει αμεσα. Μέχρι και πως το κρατάς παίζει ρόλο για την αυξομείωση της φωτεινότητας.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει να χρειαστει καποιος υπηρεσιες service στο κινητο?

Αναρωτιεμαι αν ισχυει αυτο που μου ειπαν απο το skroutzομαγαζο που το αγορασα, οτι δηλαδη το επίσημο service παρεχεται μονο στις συσκευες που εχουν αγοραστει απο τα καναλια διανομης της Quest δηλαδη εδω https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καθαρό android, ίδιες διαστάσεις με το j5 αλλά οθόνη σχεδόν χωρίς μπεζελακια και μπαταρία 4000;64g?

Στα 200€, που με την έκπτωση λόγω καρτών eurobank στον Γερμανό, γίνεται 160€ ( εγγύηση infoquest)

 

Hello καινούργιο μου κινητό!! Το τσίμπησα ήδη

Επίσης είστε σίγουροι για το double tap?

Χτες πήγα και το έβλεπα στο media Markt και το δοκίμασα και έπαιζε....

Link to comment
Share on other sites

Καθαρό android, ίδιες διαστάσεις με το j5 αλλά οθόνη σχεδόν χωρίς μπεζελακια και μπαταρία 4000;64g?

Στα 200€, που με την έκπτωση λόγω καρτών eurobank στον Γερμανό, γίνεται 160€ ( εγγύηση infoquest)

 

Hello καινούργιο μου κινητό!! Το τσίμπησα ήδη

Επίσης είστε σίγουροι για το double tap?

Χτες πήγα και το έβλεπα στο media Markt και το δοκίμασα και έπαιζε....

εμένα μου είχαν απαντήσει εδώ στο φόρουμ ότι δεν έχει double tap! τελικά έχει η δεν έχει παιδιά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει να χρειαστει καποιος υπηρεσιες service στο κινητο?

Αναρωτιεμαι αν ισχυει αυτο που μου ειπαν απο το skroutzομαγαζο που το αγορασα, οτι δηλαδη το επίσημο service παρεχεται μονο στις συσκευες που εχουν αγοραστει απο τα καναλια διανομης της Quest δηλαδη εδω https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Αυτό ισχύει. Τα σκρουτζομαγαζα σου δίνουν πχ 2 χρόνια δικιά τους εγγύηση ( δες πχ my gad) επειδή έχουν συνάψει συμβολαιο με σέρβις πιστοποιημένο από Xiaomi αλλά όχι της infoquest.

 

Πονηρός ο κινέζος, δίνει την αποκλειστικότητα της υποστήριξης στα μεγάλα μαγαζιά (infoquest) αλλα πιστοποιεί και αλλα σερβις ώστε να πουλάει και σε indirect φαση

Link to comment
Share on other sites

το καλό με τα τα μεγάλα μαγαζιά (plaisio,public κλπ), επειδή προφανώς έχουν μεγάλο μερίδιο κέρδους, είναι ότι αν χρειαστεί σου αλλάζουν συσκευή χωρίς πολλά πολλά.. πριν κανένα δίμηνο είχα πάρει το note 6 pro το γύρισα μετά από 15 ημερες και πηρα το mi a2 το οποίο μάλλον θα αλλάξω και αυτό γιατί έχει προβλήματα στο λογισμικό ;)
Link to comment
Share on other sites

για το tap to wake, μια πολύ γρήγορη αναζήτηση στο νετ(XDA) εδωσε την απάντηση

https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/help/double-tap-to-wake-t3826918/post77580305#post77580305

 

 

επίσης στις ρυθμίσεις κάμερας έχει μια επιλογή για ρυθμίσεις τσέπης αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει, καμια βοήθεια;

Edited by mivechris

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

για το tap to wake, μια πολύ γρήγορη αναζήτηση στο νετ(XDA) εδωσε την απάντηση

https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/help/double-tap-to-wake-t3826918/post77580305#post77580305

 

 

επίσης στις ρυθμίσεις κάμερας έχει μια επιλογή για ρυθμίσεις τσέπης αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει, καμια βοήθεια;

ωραια αντε πες στο σκρουτζομαγαζο να ανοιξεις το κινητο και να κανεις hardware check!τωρα τι κανουμε οσοι θελουμε το double tap?πως το ελεγχουμε πριν αγορασουμε το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανεις το DND(do not disturbed) οταν σε καλει καποιος που ΔΕΝ ειναι επιτρεπομενο νουμερο ΑΝΑΒΕΙ η οθονη η οχι?(οκ ο ηχος δεν ακουγεται αλλα η οθονη αναβει?)
Link to comment
Share on other sites

πατώντας το κουμπί του volume με κλειδωμένη οθόνη αυξομειώνει την ένταση η πρέπει να είναι ξεκλείδωτη η συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πατώντας το κουμπί του volume με κλειδωμένη οθόνη αυξομειώνει την ένταση η πρέπει να είναι ξεκλείδωτη η συσκευή;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μολις το δοκίμασα, με σβηστή οθόνη δεν κάνει τίποτα.

Αν πατήσεις το power ακόμα και κλειδωμένο να είναι αλλάζει κανονικά η ένταση!

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

μολις το δοκίμασα, με σβηστή οθόνη δεν κάνει τίποτα.

Αν πατήσεις το power ακόμα και κλειδωμένο να είναι αλλάζει κανονικά η ένταση!

με σβηστή εάν πατήσεις 2 φορές το volume button δεν ανεβοκατεβαζει την ένταση; μόνο εάν πρώτα ανάψεις την οθόνη με το power button ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με σβηστή εάν πατήσεις 2 φορές το volume button δεν ανεβοκατεβαζει την ένταση; μόνο εάν πρώτα ανάψεις την οθόνη με το power button ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ακριβώς όπως το γράφεις.

με σβηστή οθόνη πάτησα τώρα παλι καμια 10αρια φορες το vol up (έχω την ένταση στη μέση) και δεν ανέβηκε καθόλου.

Αν πατήσεις τo power και ανάψει η οθόνη η ένταση αλλάζει κανονικά (φαντάζομαι για όση ώρα είναι ανοιχτή η οθόνη)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς όπως το γράφεις.

με σβηστή οθόνη πάτησα τώρα παλι καμια 10αρια φορες το vol up (έχω την ένταση στη μέση) και δεν ανέβηκε καθόλου.

Αν πατήσεις τo power και ανάψει η οθόνη η ένταση αλλάζει κανονικά (φαντάζομαι για όση ώρα είναι ανοιχτή η οθόνη)

μάλιστα, ευχαριστώ που ασχολήθηκες! απλά σκέφτομαι μετάβαση από xiaomi redmi note 4 snapdragon σε αυτό αλλά θέλω 2-3 ευκολίες της miui 10 γιαυτό ρωτάω! double tap, αυξομείωση έντασης με κλειδωμένη οθόνη και (κάτι που δεν γίνεται νομίζω) να έβαζα διαφορετικό ήχο κλήσης σε κάθε σιμ!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

1. Υπάρχει τρόπος η ώρα να πάει δεξιά του notch?

2. ροοτ έχει ? δυο μέρες και ήδη ζω εφιάλτη με τις διαφημίσεις :P

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

1. Υπάρχει τρόπος η ώρα να πάει δεξιά του notch?

2. ροοτ έχει ? δυο μέρες και ήδη ζω εφιάλτη με τις διαφημίσεις :P

 

1. Χωρίς root δύσκολο το βλέπω

2. Αν εννοείς διαφημίσεις στον chrome, τότε ναι θέλεις κάποια λύση. Αν εννοείς διαφημίσεις γενικά (δηλαδή ότι στις πετάει σε όποια οθόνη και να είσαι, ότι και να κάνεις) δε φταίει το κινητό. Θα έχεις εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή που στις πετάει τις διαφημίσεις

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

για browser τσεκαρε τον via,ενσωματωμενο adblock και ελαφρυς γενικα.
Link to comment
Share on other sites

για το tap to wake, μια πολύ γρήγορη αναζήτηση στο νετ(XDA) εδωσε την απάντηση

https://forum.xda-developers.com/mi-a2-lite/help/double-tap-to-wake-t3826918/post77580305#post77580305

 

 

επίσης στις ρυθμίσεις κάμερας έχει μια επιλογή για ρυθμίσεις τσέπης αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνει, καμια βοήθεια;

ελα ντε ουτε εγω καταλαβα πως δουλευει ακριβως.

 

το d2w δεν δουλευει δυστυχως αλλα και να δουλευει (εγω το έκανα με τον αισθητηρα φωτώς με εφαρμογή) πρέπει να απενεργοποιηθει το δαχτυλικο αλλιως στο ζητάει (λογικο). Αυτο που βολεύει εμενα παντως ειναι το double tap to lock. Με launcher που δεχετε gestures οπως apex η nova prime κατεβαζετε την εφαρμογη lock it και την τρεχετε στο double tap μεσω του launcher.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...