Jump to content

Συζητησεις / Προβλήματα / Απορίες για τα LeEco


volvos60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω για την απαντηση.Απλα ενας γνωστος ενος φιλου μου βρηκε τροπο και το εγκατεστησε.Εγω δεν γνωριζω πως.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,ελπίζω να γράφω στο σωστό thread (μόλις έφτιαξα λογαριασμό)

είμαι κάτοχος του letv le1-x600 και εδώ και κάποιες μέρες ,μετά από μια επαναφορά που έκανα στη συσκευή,το τηλέφωνο δεν αναγνωρίζεται απο τον υπολογιστή,παρά μόνο φορτίζει.Έχω ενεργοποιήσει το debug και έχω επιλέξει MTP ως μέσο σύνδεσης χωρίς αποτέλεσμα.Θα εκτιμούσα την όποια βοήθεια-ιδέα.

Edited by dxg7
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ,ελπίζω να γράφω στο σωστό thread (μόλις έφτιαξα λογαριασμό)

είμαι κάτοχος του letv le1-x600 και εδώ και κάποιες μέρες ,μετά από μια επαναφορά που έκανα στη συσκευή,το τηλέφωνο δεν αναγνωρίζεται απο τον υπολογιστή,παρά μόνο φορτίζει.Έχω ενεργοποιήσει το debug και έχω επιλέξει MTP ως μέσο σύνδεσης χωρίς αποτέλεσμα.Θα εκτιμούσα την όποια βοήθεια-ιδέα.

 

αν εχεις windows 10 δες ενα αποαυτα τα βιντεο,το ειχα φτιαξει ετσι,δεν θυμαμαι ποιο βιντεο

 

https://www.youtube.com/results?search_query=mtp+windows+10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όταν μια εταιρια πουλαει τα προιοντα της αρκετα κατω του κοστους και μαλιστα για αρκετο καιρο και συνεχεια περισσοτερο κατω του κοστους σιγουρα κατι δεν παει καλα !

Εμενα παντος και πιστευω και πολλους αλλους συμφορουμιτες δεν με χαλαει που μπορούμε και παιρνουμε τηλ. με 85-90 ευρω που εχει σπεκς κινητου 3πλασιας τιμης!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω δυο κινητά της Leeco το ένα είναι το x600 και το άλλο το le s3 x626, θα ήθελα να ξέρω αν μπορώ να κάνω register στο le account; Όταν πηγαίνω να κάνω register στις χώρες που μπορώ να επιλέξω για την επαλήθευση του κινητού δεν υπάρχει η Ελλάδα. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; Έχω ψάξει στο internet άλλα χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Όλα καλά ευτυχώς που έγινε επένδυση για να σωθεί η εταιρεία, γιατί εχω παραγγείλει το le pro 3 και θέλω να βρίσκω ανταλλακτικά στο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά ευτυχώς που έγινε επένδυση για να σωθεί η εταιρεία, γιατί εχω παραγγείλει το le pro 3 και θέλω να βρίσκω ανταλλακτικά στο μέλλον.

καθενας με τον πονο του .....καλη χρονια:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Έχω πρόβλημα με τα notifications καθώς δεν τα εμφανίζει.

Έχω την έκδοση 5.9.026(Stable) και ότι έχω δει μέχρι τώρα σε διάφορα fora είναι για παλαιότερες εκδόσεις.

Sony Ericsson lt18i/X8/X10mini/K810i Lumia 640Xl/950 Vernee Mars
Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το πρόβλημα με το EUI και το πως διαχειρίζεται τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο.

 

Δοκίμασε αυτό το τρικ (είναι από το φόρουμ του Le Max 2)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996802#post6996802

Εννοείται αυτό το κομμάτι ''Κλήση στο *#*#46360000#*#* και απενεργοποιήστε το“Enable background resource control”.​'' και ΟΧΙ το φλασάρισμα μόντεμ.

 

Να σε ρωτήσω κάτι, μόλις το παρήγγειλα από LightInTheBox. Εσύ από που; Η ROM σου έχει ελληνικά σαν γλώσσα interface (όχι στο πληκτρολόγιο). NFC έχει; Έχω ακούσει ότι το κινητό έχει το hardware του NFC αλλά είναι απενεργοποιημένο στις vendor ROM των κινεζομάγαζων. Αν φλασάρεις official stock CN ROM ενεργοποιείται.

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

LeEco Le Max 2 X820 vs LeEco Pro3 Elite X722 πιο είναι καλύτερο ?

 

Σερφάροντας το νετ είδα ότι εκτός από της παρακάτω διάφορες όλα τα υπόλοιπα είναι περίπου ίδια.

Διάφορες : ανάλυση οθόνης και ποιότητα, μέγεθος και αντοχή μπαταρίας, ποιότητα βίντεο και φώτο, μέγεθος συσκευής.

Μέγεθος συσκευής δεν είναι τόσο μεγάλη.

Ανάλυση οθόνης και ποιότητα του LeEco Pro3 που είναι η πιο χαμηλή αρκεί.

 

Το ερώτημα είναι πιο από τα 2 είναι καλύτερη αγορά κοιτώντας τις διάφορες που πραγματικά μετράνε,

Κάμερα λόγο σταθεροποιητή υπέρ Le Max 2

Αντοχή μπαταρίας υπέρ LeEco Pro3

 

2 διάφορες που έχω δει στο νετ με +- μεγάλες διακύμανσις :

Le Max 2 με μικρή προς μέτρια χρήση αντέχει 1 μέρα, με μέτρια προς βάρια χρίση 1 με 2 φορτίσεις την ήμερα, αλί λένε ότι με μέτρια προς βάρια χρίση αντέχει μια μέρα.

Pro3 Elite μικρή προς μέτρια χρήση αντέχει 2 μέρες και με μέτρια προς βάρια χρίση 1 φορτίσει την ήμερα, αλί λένε ότι με μέτρια προς βάρια χρίση αντέχει μια μέρα.

Για την κάμερα λόγο σταθεροποιητή εικόνας λένε ότι το Le Max 2 είναι αρκετά καλύτερο, αλί λένε ότι δεν έχει τόσο πολύ σημασία ο σταθεροποιητής και ότι η κάμερα του LeEco Pro3 είναι καλύτερη.

 

Τη ισχύει, στη 2 διαφορές έχει κανένας ιδέα αν είναι μεγάλες η μικρές.

ΠΧ :

Αν η Αντοχή της μπαταριά του Le Max 2 είναι στα μισά του Pro3 Elite, και η κάμερες έχουν μικρή διάφορα τότε Pro3 Elite.

Αν η Αντοχή της μπαταριά είναι μέτρια υπέρ του Pro3 Elite αλά η κάμερα αρκετά καλύτερη στο Le Max 2 τότε Le Max 2.

Αν γνώριζε κάνεις , αν έχουν περάσει και τα 2 μοντέλα από τα χεράκια του.

Είναι μια ερωτήσει που βλέπω σε πάλα φορυμ χωρίς καθαρή απάντηση.

Ευχαριστώ για μένα και για όσους θα τους λυθεί η απορία με της απότισις σας.

Edited by Morfeas78
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος έχω το le max x820 2 χρονια τώρα και μέχρι στιγμής είναι super να σημειωσο ότι δεν το έχω κάνει root έχω ακόμα την 16s όπως το πήρα από Κίνα,εδώ και 2 μέρες μου κάνει το έξεις ,ζεστεναιτε το κινητό ή θερμοκρασία του κινητού ξεπερνάει τους 45 βαθμούς και μου τρώει την μπαταρία για πλάκα,κάποια βοήθεια για το τι μπορεί να συμβαίνει? ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο συγουρο είναι ότι δεν είναι μπαταρία (η μπαταρία από μόνη της δεν ζεστάνετε)

Κάνε ένα factory reset αν δεν γίνει τπτ θα βάρεσε pmic (τσιπάκι διαχείρισης ενέργειας στην μητρική) που για το συνγρκριμμενο κινιτο δεν υπάρχει λόγος για επισκευή λόγο τημης

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο συγουρο είναι ότι δεν είναι μπαταρία (η μπαταρία από μόνη της δεν ζεστάνετε)

Κάνε ένα factory reset αν δεν γίνει τπτ θα βάρεσε pmic (τσιπάκι διαχείρισης ενέργειας στην μητρική) που για το συνγρκριμμενο κινιτο δεν υπάρχει λόγος για επισκευή λόγο τημης

Το πρώτο που σκέφτηκα είναι να κάνω factory recet αλλά περίμενα λίγο μπας και στρώση τώρα αν είναι το pmic το πρόβλημα από ότι καταλαβαίνω να αρχίζω να ψάχνω για άλλο αυτό μου λες.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που σκέφτηκα είναι να κάνω factory recet αλλά περίμενα λίγο μπας και στρώση τώρα αν είναι το pmic το πρόβλημα από ότι καταλαβαίνω να αρχίζω να ψάχνω για άλλο αυτό μου λες.
Ο ναι... Αν είναι pmic πας για άλλο για αρχή κάνε ένα f reset και βλέπεις
Link to comment
Share on other sites

Ο ναι... Αν είναι pmic πας για άλλο για αρχή κάνε ένα f reset και βλέπεις

Ο.κ κατάλαβα θα κάνω για αρχή ένα format και βλέπουμε, ευχαριστώ πολλή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητησεις / Προβλήματα / Απορίες για τα LeEco
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...