Jump to content

Συζητησεις / Προβλήματα / Απορίες για τα LeEco


volvos60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το αγορασω το Leeco le max 2 αλλα δεν εχω ιδεα για αλλαγη ρομ που διαβαζω εδω μεσα,ουτε τι αλλο χρειαζεται αν χρειαζεται.Επισης τι να ζητησω απο το κινεζικο καταστημα να βαλει η να αφαιρεσει απο πανω πριν το στηλει.χωρις καμια παρεμβαση υστερει σαν κινητο?Σας ευχαρηστω.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το αγορασω το Leeco le max 2 αλλα δεν εχω ιδεα για αλλαγη ρομ που διαβαζω εδω μεσα,ουτε τι αλλο χρειαζεται αν χρειαζεται.Επισης τι να ζητησω απο το κινεζικο καταστημα να βαλει η να αφαιρεσει απο πανω πριν το στηλει.χωρις καμια παρεμβαση υστερει σαν κινητο?Σας ευχαρηστω.

 

Δεν ανοιγουμε νεο θεμα εφοσον υπαρχει ηδη,απευθυνσου στο νημα του κινητου που σ ενδιαφερει

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν ειναι σωστο ολα τα θεματα να γραφονται στο ιδιο χωρο.Το ειχα γραψει αλλα αμαν δεν το προσεξαν καποιοι και αλλαξε μια δυο σελιδες μετα καληνυκτα.Οπως και εγινε.Επιπροσθετα δεν ειναι ευκολο να ψαχνεις 270 σελιδες μεχρις στιγμης για να εβρεις ενα θεμα που σε ενδιαφερει για το τηλεφωνο. Και αν εσυζητηθηκε ετσι θεμα.Και πες οτι το βρηκες δεν ειναι συμαζεμμενο διοτι ανοιγονται ταυτοχρονα και αλλα θεμματα και παλυ πρεπει να ψαχνεις μεσα απο ολες τις σελιδες.Εμενα αυτη ειναι η αποψη μου οτι πρεπει το καθε θεμα ξεχωρηστα ωστε αυτος που ενδιαφερεται για κατι ευκολα και αμεσως να διαλεγει το σωστο θεμα και οχι να ψαχνει η να ειναι σκορπισμενω σε 270 σελιδες
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω δεν ειναι σωστο ολα τα θεματα να γραφονται στο ιδιο χωρο.Το ειχα γραψει αλλα αμαν δεν το προσεξαν καποιοι και αλλαξε μια δυο σελιδες μετα καληνυκτα.Οπως και εγινε.Επιπροσθετα δεν ειναι ευκολο να ψαχνεις 270 σελιδες μεχρις στιγμης για να εβρεις ενα θεμα που σε ενδιαφερει για το τηλεφωνο. Και αν εσυζητηθηκε ετσι θεμα.Και πες οτι το βρηκες δεν ειναι συμαζεμμενο διοτι ανοιγονται ταυτοχρονα και αλλα θεμματα και παλυ πρεπει να ψαχνεις μεσα απο ολες τις σελιδες.Εμενα αυτη ειναι η αποψη μου οτι πρεπει το καθε θεμα ξεχωρηστα ωστε αυτος που ενδιαφερεται για κατι ευκολα και αμεσως να διαλεγει το σωστο θεμα και οχι να ψαχνει η να ειναι σκορπισμενω σε 270 σελιδες

 

Ολοι μας ομως ετσι ψαχνουμε,εσυ εισαι κατι διαφορετικο?Δεν ανοιγονται νεα θεματα εφοσον ηδη υπαρχει αλλο ανοιχτο θεμαστο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

1)Να ψαχνω 2 ωρες για να μαζεψω πληροφοριες 1-2 σελιδων οι οποιες ειναι διασκορπισμενες σε 270 σελιδες.

2)Να ψαχνω 270 σελιδες να δω αν υπαρχει συζητηση για το θεμα που θελω

3)Να βαζω ενα θεμα και σε 2-3 ωρες να σκεπαζεται απο αλλες σελιδες και μετα να περιμενεις να το δει καποιος.πιθανοτητες ελαχιστες

Edited by volvos60
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ειδικά στο θέμα του LeMax2 όλα είναι οργανωμένα στο πρώτο post... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=436023

 

Και δεδομένης της γενικότερης μορφής του φόρουμ, δεν δικαιολογείται η ύπαρξη του παρόντος θέματος και ως εκ τούτου κλειδώνεται.

 

Φαντάζεσαι τι θα γινόταν εδώ μέσα αν ο καθένας από μας άνοιγε και από ένα καινούργιο θέμα για κάθε απορία του;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Σοβαρά οικονομικά προβλήματα αντιμετωπίζει η LeEco.

Η LeEco είναι μία από τις μεγάλες Κινεζικές εταιρίες, η οποία έκανε πολλές κινήσεις το τελευταίο διάστημα προκειμένου να αναπτυχθεί με γοργούς ρυθμούς και σε πολλούς διαφορετικούς τομείς της τεχνολογίας. Φαίνεται όμως ότι η υπερβολική και βιαστική σπατάλη, χωρίς ουσιαστικό προγραμματισμό, δημιούργησε τεράστια προβλήματα ρευστότητας. Έτσι, δικαστήριο της Σανγκάης προχώρησε σε δέσμευση περιουσιακών στοιχείων αξίας 180 εκατομμυρίων δολαρίων της εταιρίας και των ιδιοκτητών της, λόγο αδυναμίας αποπληρωμής τόκων.

 

Η εντολή δέσμευσης των περιουσιακών στοιχείων έγινε κατ' εντολή της China Merchants Bank στην οποία δεν αποπληρώθηκαν τόκοι από διάφορα τμήματα της LeEco, συμπεριλαμβανομένων αυτών που αναπτύσσουν φορητές συσκευές και ρολόγια.

 

Η LeEco πρόσφατα προσπάθησε να εισέλθει και στην χώρο της κατασκευής ηλεκτρικών αυτοκινήτων ανακοινώνοντας τρία μοντέλα, τα Faraday Future, LeEco LeSee και Lucid Motors, αλλά τα τελευταία νέα γύρω από την εταιρία, δείχνουν ότι αντιμετωπίζει μεγάλα οικονομικά προβλήματα. Η εταιρία χάνει χρήματα με γοργούς ρυθμούς, παρόλο ένα έκτακτο δάνειο των 2,1 δισεκατομμυρίων, τα σχέδιά της για ανέγερση εργοστασίου ηλεκτρικών αυτοκινήτων αξίας ενός δισεκατομμυρίου δεν προχώρησαν, μιας και δεν φαινόταν να είχε το απαραίτητο κεφάλαιο, με τον ίδιο τον ιδρυτή της, Jia Yueting, να παραδέχεται αργότερα ότι υπάρχουν οικονομικά προβλήματα, λόγο κατασπατάλησης, ακολούθησε η πώληση των κεντρικών γραφείων στην Silicon Valley, η ακύρωση εξαγοράς της Vizio και η παραίτηση τελικώς του ιδρυτή της.

 

Δεδομένης και την ακύρωσης της πώλησης ενός ομολόγου για να μπορέσει να συγκεντρώσει επιπλέον χρήματα η εταιρία, λόγω αμφιβολιών από τις ρυθμιστικές αρχές ότι θα καταφέρει να το αποπληρώσει, η δέσμευση περιουσιακών στοιχείων της εταιρίας θα μπορούσε να ανοίξει τον ασκό του Αιόλου, με άλλους δανειστές της εταιρίας να εγείρουν ανάλογες απαιτήσεις από αυτήν. Σε αυτή την περίπτωση η LeEco θα μπορούσε να αντιμετωπίσει ακόμα και τον κίνδυνο της χρεοκοπίας.

 

Στην Ελληνική αγορά διατίθενται smartphones της LeEco. Αν σκέφτεστε την αγορά κάποιου από αυτά, ίσως θα πρέπει να λάβετε υπόψιν την πιθανότητα κήρυξης χρεοκοπίας από την εταιρία, κάτι που ενδεχομένως να επηρεάσει την παρεχόμενη εγγύηση.

 

 

Αναδημοσίευση:

Από γειτονικό τεχνολογικό forum.

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Υπάρχει η πληροφορία από GHINA ότι η η letv σταμάτησε την παράγωγη τηλεφώνων .

Κάποιο link?

 

Δεδομένου ότι έχει πάρει και την Coolpad, δεν νομίζω ότι είναι τόσο απλό να σταματήσει την παραγωγή κινητών.

Πλην και το πουλήσει.

Πριν κάποιους μήνες έκλεισε τις εγκαταστάσεις που είχε στις ΗΠΑ, νομίζω ότι ήταν μόνο εμπορικό τμήμα.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία θα εξακολούθηση να παράγει μόνο τηλεοράσεις, και αυτές με άλλη επωνυμία

Χωρίς κάποια διάθεση να αμφισβητήσω αυτό που λες, δώσε ένα link να διαβάσουμε παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η πληροφορία από GHINA ότι η η letv σταμάτησε την παράγωγη τηλεφώνων .

Oσο κι αν εψαξα δε βρηκα κατι σχετικο.Λινκ εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα ότι βγάζει καινούργια συσκευή bezeles

http://www.gizchina.com/2017/09/22/leaked-packaging-suggests-bezel-less-le-eco/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Letv s3 ή Letv Cool1 Dual Pro??

Σκεφτομαι ενα απο τα δυο.....δωστε μου τα φωτα σας! ( αν το θεμα δεν ειναι για εδω ,ζητω συγνωμη .. :) )

Υπάρχει θέμα για αυτό που ρωτάς, δεν έπρεπε να ανοίξεις νέο... Πιστεύω να το δει ο mod και να το κλειδώσει

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανως για να ανοιξω αυτο το θεμα δεν ειδα η δεν ηξερα οτι υπαρχει και αλλο !!! Αλλωστε το αναφερω στο πρωτο μηνυμα !!

Ισως θα μπορουσατε να με καθοδηγησετε στο ηδη υπαρχων θεμα αφου το γνωριζετε !!!! Δεν βλεπω κατι τρομερο στο να μην ξερει καποιος οτι το θεμα που ποσταρει ,υπαρχει ηδη.....

Ευχαριστω .....

Link to comment
Share on other sites

Προφανως για να ανοιξω αυτο το θεμα δεν ειδα η δεν ηξερα οτι υπαρχει και αλλο !!! Αλλωστε το αναφερω στο πρωτο μηνυμα !!

Ισως θα μπορουσατε να με καθοδηγησετε στο ηδη υπαρχων θεμα αφου το γνωριζετε !!!! Δεν βλεπω κατι τρομερο στο να μην ξερει καποιος οτι το θεμα που ποσταρει ,υπαρχει ηδη.....

Ευχαριστω .....

Ασυζητητί cool1 φίλε μου. Καλύτερο σε όλα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γυναικα είμαι κι ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!!! :)
Χα χα. Με συγχωρείς. Κι η αλήθεια είναι ότι το σκέφτηκα

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cool1: Πολύ καλύτερη καμερα, μεγαλύτερη μπαταρια(πολύ καλή αυτονομία), καλύτερος επεξεργαστής κι έχει πάρει και android 7 με λογισμικό της coolpad όμως, οχι της leeco. H συσκευή είναι συνεργασία των 2 εταιριων. Στα συν επίσης το ραδιόφωνο στο Android 7

S3: είναι πιο λεπτο

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα σας,πφιν λιγες μερες παρελαβα το Leeco S3 με 4GB RAM και 32GB ROM.Εχει 21 Mpx καμερα πολυ καλη και φανταστικη οθονη.Με 126 ευρω απο Γερμανια χωρις εξοδα αποστολης.Δεν ηξερα ομως οτι δεν εχει FM ραδιο.Αυτο ειναι αρνητικο για μενα που ακουω συνεχεια.Μηπως ξερετε αν μπορει να τοποθετηθει και με ποιον τροπο?Ειδαλως θα το βαλω στην πωληση.Ευχαριστω εκ των προτερων ολους,σαν καινουριο μελος που ειμαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,πφιν λιγες μερες παρελαβα το Leeco S3 με 4GB RAM και 32GB ROM.Εχει 21 Mpx καμερα πολυ καλη και φανταστικη οθονη.Με 126 ευρω απο Γερμανια χωρις εξοδα αποστολης.Δεν ηξερα ομως οτι δεν εχει FM ραδιο.Αυτο ειναι αρνητικο για μενα που ακουω συνεχεια.Μηπως ξερετε αν μπορει να τοποθετηθει και με ποιον τροπο?Ειδαλως θα το βαλω στην πωληση.Ευχαριστω εκ των προτερων ολους,σαν καινουριο μελος που ειμαι.

 

ολα τα leeco δεν εχουν ραδιοφωνο,μονο αποτο google apps αν βαλεις ιντερνετικο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητησεις / Προβλήματα / Απορίες για τα LeEco
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...