Jump to content

Sponsored περιεχόμενο


ceron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποια αμφιβολία για το αν το myphone είναι όντως το μεγαλύτερο forum, dedicated στην κινητή τηλεφωνία, στην Ελλάδα. :)

Με το ssl τι θα γίνει;

Γιατί θα παραμένει το μεγαλύτερο forum στην Ελλάδα χωρίς ασφαλεια.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

τέτοιες ειδήσεις έχουμε συνηθίσει να μην τις αναπαράγουμε βιαστικά και όπως αποδεικνύεται ήδη με update των αρχικών άρθρων στα μεγάλα sites του εξωτερικού, καλώς πράξαμε.

 

Πιο συγκεκριμένα, όσον αφορά τη συγκεκριμένη είδηση, πρώτον θεωρώ προφανές πως σε τηλεοπτικό σποτ, δύσκολα μια εταιρεία θα βάλει φωτογραφία τραβηγμένη από κινητό. Αν το κάνει, όμως, σίγουρα δε θα χάσει την ευκαιρία να το τονίζει (π.χ. actual photo shot με το τάδε μοντέλο). Φυσικά, στο παρελθόν έχουμε δεί και εταιρείες που ενώ υποστήριζαν κάτι τέτοιο, αποδείχθηκε ότι έλεγαν ψέματα.

 

Η διαφορά με τη συγκεκριμένη περίπτωση είναι πως αφ'ενός δεν υποστήριζε κάτι τέτοιο στο βίντεο η εταιρεία, αφ'ετέρου, η επίμαχη φωτογραφία που έδειχνε τη λήψη με DSLR, δεν αποδείκνυε κάτι. Στο σποτάκι, για όποιον το είδε, υπάρχει και λήψη βίντεο του ζευγαριού από εκείνη την οπτική γωνία, σε εκείνο το πλάνο. Οπότε, ανεξάρτητα με την προέλευση της φωτογραφίας μέσω στο σποτάκι, σίγουρα υπήρξε ένα πλάνο (βίντεο) που τραβήχτηκε με DSLR, για εκείνη τη λήψη. Με βάση τα παραπάνω, έκρινα ότι έπρεπε να περιμένω έστω ένα 24ωρο προτού αναπαράγω μια τέτοια είδηση και απ'ότι βλέπω, καλώς. Άλλωστε, η πρώτη εντύπωση είναι αυτή που "μένει" από μια είδηση, ακόμη κι αν μετά υπάρξει διόρθωση/update. Ουδείς αλάνθαστος, στο παρελθόν την έχω "πατήσει" με βιαστική αναπαραγωγή είδησης και καλώς ή κακώς, η σύγχρονη αναμετάδοση ειδήσεων είναι τόσο γρήγορη, για να προλάβουμε τα "κλικς", που οδηγεί σε τέτοια σφάλματα. Έκτοτε είμαι πιο προσεκτικός.

 

Αυτά από μένα :)

 

Ναι έχεις δίκιο ο τυπάς δείχνει να κρατάει το κινητό στο χέρι χωρίς να κρατάει τίποτα όλες οι λήψεις είναι με μια camera DSLR και ο τηλεθεατής θα έπρεπε να το ξέρει δηλαδή.

 

Η απάντηση της εταιρίας είναι αυτή και όλοι εάν πρόσεξες στα social την κράζουν

 

Huawei issued the following statement to us about the incident.

 

The purpose of this advertisement is to demonstrate how consumers can use the features of the HUAWEI nova 3 and nova 3i. As stated in the disclaimer at the end of the video, the product shots are for reference only.

 

Υπόψιν στο τέλος του video που αναφέρει όντως υπάρχουν 3 γραμμές που φαίνονται με μεγεθυντικό φακό και διαρκούν 1 second μέχρι να λήξει το διαφημιστικό :lol:

 

Οποτε ναι έχεις δίκιο η εταιρία είναι καλυμμένη γιατί πλέον έπαθε και έμαθε :P έτσι ξέρει τα νομικά τερτίπια μιας και ήδη την έχει πάθει αφου έκανε τα ίδια και στο P8 και στο P9.

 

Tελοσπάντων φιλε μου με αγάπη θα σου πω το έξεις ... ειλικρινά γιατί μια εποχή τότε στις αρχές της ζωής του unwired.gr έκανα παρέα με τα γνωστά παλικάρια που πλέον επειδή η ζωή προχωρά έχουν άλλες προτεραιότητες και το ψιλό παράτησαν. Για να παραμείνει πρώτο το myphone.gr πρέπει να εισαι σωστός και αντικειμενικός και δυστυχώς πλέον με την απάντηση που έδωσες αλλά και κάθε μέρα πλέον ολο και περισσότεροι αντιλαμβάνονται ότι το myphone έχει γίνει η φωνή της HUAWEI και όχι όλων των κινητών, έχει χάσει το μέτρο και έχει χάσει την αντικειμενικότητα του.

 

Κλείνοντας θα σου πω μια εποχή περιμέναμε τα hands on από το myphone για να επιλέξουμε την νέα μας συσκευή ... εάν καταλάβεις μερικά σχόλια μου είναι εύκολο να καταλάβεις και τους λόγους.

 

Αυτά από εμενα :) λυπάμαι εάν στεναχώρησα κάποιους αλλά και εγώ στεναχωριέμαι με αυτά που βλέπω ...

Edited by SupraDiN
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το ssl τι θα γίνει;

Γιατί θα παραμένει το μεγαλύτερο forum στην Ελλάδα χωρίς ασφαλεια.

 

Παραδέχομαι ότι είναι μια σημαντική παράλειψη και προσπαθώ να διευθετηθεί το θέμα, κάθε μήνα που περνάει. Δυστυχώς, δεν είναι 100% στο χέρι μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι έχεις δίκιο ο τυπάς δείχνει να κρατάει το κινητό στο χέρι χωρίς να κρατάει τίποτα όλες οι λήψεις είναι με μια camera DSLR και ο τηλεθεατής θα έπρεπε να το ξέρει δηλαδή.

 

Η απάντηση της εταιρίας είναι αυτή και όλοι εάν πρόσεξες στα social την κράζουν

 

Huawei issued the following statement to us about the incident.

 

The purpose of this advertisement is to demonstrate how consumers can use the features of the HUAWEI nova 3 and nova 3i. As stated in the disclaimer at the end of the video, the product shots are for reference only.

 

Υπόψιν στο τέλος του video που αναφέρει όντως υπάρχουν 3 γραμμές που φαίνονται με μεγεθυντικό φακό και διαρκούν 1 second μέχρι να λήξει το διαφημιστικό :lol:

 

Οποτε ναι έχεις δίκιο η εταιρία είναι καλυμμένη γιατί πλέον έπαθε και έμαθε :P έτσι ξέρει τα νομικά τερτίπια μιας και ήδη την έχει πάθει αφου έκανε τα ίδια και στο P8 και στο P9.

 

Tελοσπάντων φιλε μου με αγάπη θα σου πω το έξεις ... ειλικρινά γιατί μια εποχή τότε στις αρχές της ζωής του unwired.gr έκανα παρέα με τα γνωστά παλικάρια που πλέον επειδή η ζωή προχωρά έχουν άλλες προτεραιότητες και το ψιλό παράτησαν. Για να παραμείνει πρώτο το myphone.gr πρέπει να εισαι σωστός και αντικειμενικός και δυστυχώς πλέον με την απάντηση που έδωσες αλλά και κάθε μέρα πλέον ολο και περισσότεροι αντιλαμβάνονται ότι το myphone έχει γίνει η φωνή της HUAWEI και όχι όλων των κινητών, έχει χάσει το μέτρο και έχει χάσει την αντικειμενικότητα του.

 

Κλείνοντας θα σου πω μια εποχή περιμέναμε τα hands on από το myphone για να επιλέξουμε την νέα μας συσκευή ... εάν καταλάβεις μερικά σχόλια μου είναι εύκολο να καταλάβεις και τους λόγους.

 

Αυτά από εμενα :) λυπάμαι εάν στεναχώρησα κάποιους αλλά και εγώ στεναχωριέμαι με αυτά που βλέπω ...

 

Καλησπέρα,

 

θεωρώ πως η απάντησή μου ήταν αντικειμενική και ορθή. Νομικά η εταιρεία ήταν καλυμμένη, με αυτά τα ψιλά γράμματα στο τέλος, που κρατάνε για 1 δευτερόλεπτο. Είτε μας αρέσει, είτε όχι, έτσι είναι. Και πως τα περισσότερα sites βιάστηκαν να ανεβάσουν την είδηση για να πάρουν κλικς και να μαζέψουν οργισμένα σχόλια (κάτι που συνέβη φυσικά).

 

Αυτό που λες για τη Huawei, το έχουμε ακούσει στο παρελθόν για όλες σχεδόν τις μεγάλες εταιρείες. Η προβολή είναι κομμάτι της διαφήμισης και των εσόδων που χρειάζεται ένα σαιτ για να λειτουργήσει. Προσπαθούμε να έχουμε ειδήσεις που αφορούν όλες τις εταιρείες σε εβδομαδιαία βάση αλλά μοιραία, κάποιες περιόδους, μια εταιρεία θα απασχολεί την επικαιρότητα περισσότερο από άλλες. Δε γίνεται κάτι γι'αυτό.

 

Σεβασμό σε όλους τους χρήστες του myphone και ένα κλικ παραπάνω στους παλιούς, ειδικά όσους ξέρουν τι εστί unwired. Μιλάμε για μια εποχή που ελάχιστοι ασχολούνταν σοβαρά με την κινητή τηλεφωνία και για ένα forum που ήταν ΕΤΗ μπροστά από την εποχή του. That been said, το MyPhone έχει μια μεγάλη ιστορία πίσω του και δεν την ξεχνάμε, προσπαθούμε να το διατηρήσουμε σε ένα υψηλό επίπεδο. Είμαι πάντα εδώ για να δέχομαι τα παράπονα, τα αιτήματα και τις παρατηρήσεις σας και να κάνω κάτι γι'αυτά, στο βαθμό που περνάει απ'το χέρι μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

θεωρώ πως η απάντησή μου ήταν αντικειμενική και ορθή. Νομικά η εταιρεία ήταν καλυμμένη, με αυτά τα ψιλά γράμματα στο τέλος, που κρατάνε για 1 δευτερόλεπτο. Είτε μας αρέσει, είτε όχι, έτσι είναι. Και πως τα περισσότερα sites βιάστηκαν να ανεβάσουν την είδηση για να πάρουν κλικς και να μαζέψουν οργισμένα σχόλια (κάτι που συνέβη φυσικά).

 

Αυτό που λες για τη Huawei, το έχουμε ακούσει στο παρελθόν για όλες σχεδόν τις μεγάλες εταιρείες. Η προβολή είναι κομμάτι της διαφήμισης και των εσόδων που χρειάζεται ένα σαιτ για να λειτουργήσει. Προσπαθούμε να έχουμε ειδήσεις που αφορούν όλες τις εταιρείες σε εβδομαδιαία βάση αλλά μοιραία, κάποιες περιόδους, μια εταιρεία θα απασχολεί την επικαιρότητα περισσότερο από άλλες. Δε γίνεται κάτι γι'αυτό.

 

Σεβασμό σε όλους τους χρήστες του myphone και ένα κλικ παραπάνω στους παλιούς, ειδικά όσους ξέρουν τι εστί unwired. Μιλάμε για μια εποχή που ελάχιστοι ασχολούνταν σοβαρά με την κινητή τηλεφωνία και για ένα forum που ήταν ΕΤΗ μπροστά από την εποχή του. That been said, το MyPhone έχει μια μεγάλη ιστορία πίσω του και δεν την ξεχνάμε, προσπαθούμε να το διατηρήσουμε σε ένα υψηλό επίπεδο. Είμαι πάντα εδώ για να δέχομαι τα παράπονα, τα αιτήματα και τις παρατηρήσεις σας και να κάνω κάτι γι'αυτά, στο βαθμό που περνάει απ'το χέρι μου.

 

Αλλαγές στο interface για διαφημιστικούς λόγους τρίτης εταιρίας είναι απαράδεκτες.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα προτιμούσατε π.χ. pop-up παράθυρα με το που μπαίνατε στη σελίδα? Γιατί δεχόμαστε πολλές κρούσες για τέτοιου είδους διαφημίσεις και τις απορρίπτουμε ακριβώς γι'αυτό το λόγο, για να μην ενοχλούν τους χρήστες και να μη χαλάνε την εικόνα του site. Και γενικότερα απορρίπτουμε αρκετές μεθόδους διαφήμισης που θεωρούμε πως ίσως έβλαπταν το site. Φυσικά αυτά δεν υπάρχει λόγος να τα γνωρίζετε (και σε άλλο site, κανείς δε θα τα συζητούσε μαζί σας), αλλά είμαι εδώ για να έχουμε μια ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας και συζητάμε.
Link to comment
Share on other sites

Σε ..άλλες εποχές τέτοιου είδους διαμαρτυρίες θα έτρωγαν ban και θα έληγε εκεί το θέμα :p :lol:

 

Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω από χθες αλλά κρατιόμουν. Προσυπογράφω.

 

Θα υπήρχε μία ειρωνική και άκρως απαξιωτική απάντηση συνοδευόμενη με έναν ωραίο αποκλεισμό.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω από χθες αλλά κρατιόμουν. Προσυπογράφω.

 

Θα υπήρχε μία ειρωνική και άκρως απαξιωτική απάντηση συνοδευόμενη με έναν ωραίο αποκλεισμό.

 

Δες εδώ ένα ωραίο παράδειγμα "Η συμμετοχή στα φόρα του myphone είναι προνόμιο και όχι δικαίωμα από τη στιγμή που προσφέρονται δωρεάν. Εφόσον δεν έχετε πελατειακή σχέση με το myphone δεν μπορείτε να απαιτείτε κάτι. Η Ομάδα Διαχείρισης θα κατευθύνει τα φόρα όπως νομίζει αυτή καλύτερο. End of story."

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4982212#post4982212

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Τα ξερω αυτά. Σε πληροφορώ πως είναι "βελούδινη" απάντηση συγκριτικά με άλλες που θυμάμαι.

We live for the beats

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ..άλλες εποχές τέτοιου είδους διαμαρτυρίες θα έτρωγαν ban και θα έληγε εκεί το θέμα :p :lol:

 

:lol::lol:

 

Γεγονός... κάθε διαχειριστής εφαρμόζει το δικό του στυλ διαχείρισης, το αν είναι σωστό ή λάθος κρίνεται εκ του αποτελέσματος και σε βάθος χρόνου. Ειρήνη υμίν myphoners :love:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Όπως και τα cheats και αυτά δεν θα ανέβουν όλως τυχαίως ;;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως και τα cheats και αυτά δεν θα ανέβουν όλως τυχαίως ;;

 

Αν εννοείτε αυτό, είναι δημοσιευμένο από την Πεμπτη

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=470638

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...