Jump to content

Sponsored περιεχόμενο


ceron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 στα 10 ποστ είναι για την Ηuawei.

Επίσης στα sidebar είχαμε τόσο καιρό το p20 και τώρα την huawei καλοκαιρινή προσφορά.

 

Επίσης στο banner πάνω αριστερά διπλά στο "my devices" γιατί υπάρχει η επιλογή Honor;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Τα σημάδια δείχνουν πως το Myphone πάει για φούντο, μηδαμινό staff (πέρα απο ZZW30 δεν γράφει άλλος αν και δεν βάζει ποτέ πηγή κάτω από τις ειδήσεις), βρήκα έναν Super Moderator με μόλις 31 μηνύματα (!) και έναν moderator που ήταν από παλιά (Vasileios). Ξεπούλημα κανονικότατο στην Huawei Honor, ο owner έχει να γράψει καμιά 5 χρόνια, ο mythozz αν και δείχνει σαν admin έχει χρώμα honored member, τα bots έχουν πάει στον θεό και αντιμετώπιση καμία. Δεν έχω καταλάβει γιατί έφυγαν όλοι, γιατί έμειναν 3 και 1 είναι ο "ενεργός", τέτοιο spammed "sponsored" δεν υπήρξε ποτέ στην ιστορία του myphone και τα λέει κάποιος που είναι από το '13 εδώ. Κρίμα πάντως .. :/ Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Τα σημάδια δείχνουν πως το Myphone πάει για φούντο, μηδαμινό staff (πέρα απο ZZW30 δεν γράφει άλλος αν και δεν βάζει ποτέ πηγή κάτω από τις ειδήσεις), βρήκα έναν Super Moderator με μόλις 31 μηνύματα (!) και έναν moderator που ήταν από παλιά (Vasileios). Ξεπούλημα κανονικότατο στην Huawei Honor, ο owner έχει να γράψει καμιά 5 χρόνια, ο mythozz αν και δείχνει σαν admin έχει χρώμα honored member, τα bots έχουν πάει στον θεό και αντιμετώπιση καμία. Δεν έχω καταλάβει γιατί έφυγαν όλοι, γιατί έμειναν 3 και 1 είναι ο "ενεργός", τέτοιο spammed "sponsored" δεν υπήρξε ποτέ στην ιστορία του myphone και τα λέει κάποιος που είναι από το '13 εδώ. Κρίμα πάντως .. :/

 

Κάποιοι είναι και απο πιο παλιά εδώ.

Αυτό που έχω να πω είναι ότι όλα τα πράγματα κάνουν τον κύκλο τους.Και αν δεν μας αρέσει μια παρέα τότε μπορούμε να αποχωρήσουμε καθώς δεν μας κρατάει κανείς με το ζόρι.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι είναι και απο πιο παλιά εδώ.

Αυτό που έχω να πω είναι ότι όλα τα πράγματα κάνουν τον κύκλο τους.Και αν δεν μας αρέσει μια παρέα τότε μπορούμε να αποχωρήσουμε καθώς δεν μας κρατάει κανείς με το ζόρι.

 

Αν εννοείς για staff ποιοι άλλοι είναι; 3-4 άτομα να είναι και αν. Αν εννοείς για members φυσικά και υπάρχουν παλαιότεροι από μένα δεν είπα ότι είμαι ο πιο παλιός γιαυτό τόνισα ότι είμαι από το 2013 μέλος, κάπου στα 5 χρόνια και 3 μήνες δηλαδή. Και επειδή θέλουμε να κρατηθεί η παρέα γιαυτό "γκρινιάζω", γιατί μου αρέσει η φιλοσοφία του και το επίπεδο που υπάρχει (όχι spamms, βρισίδια, σωστές κουβέντες που μπορείς να διαβάσεις άνετα κτλ.)

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλησπέρα κι από μενα

 

Κατανοητά όλα τα παραπάνω και σεβαστά. Αυτή τη στιγμή, όντως είμαι ο κύριος δημιουργός περιεχομένου του Myphone, όμως υπάρχουν και 3-4 εξωτερικοί συνεργάτες που συνεισφέρουν κείμενα ενίοτε. Φυσικά, αν κάποιος έχει τη διάθεση να βοηθήσει και του αρέσει η τεχνολογία και η σύνταξη άρθρων, μπορεί να μου στείλει ένα PM και με χαρά θα συζητήσω μια πιθανή προσθήκη του στη συντακτική ομάδα.

 

Όσο για το moderating staff, είναι σαφώς μικρότερο από παλαιότερα, όμως είναι εδώ και βοηθά σε καθημερινή βάση, κυρίως οι XP130TD και Running Rabbit. Ότι χρειαστείτε μπορείτε να το στέλνετε σε εμένα η στα παιδιά. Λαμβάνουμε και ασχολούμαστε με όλες τις αναφορές σας, όλα τα tips σας και εν γένει αναλωνουμε αρκετές ώρες καθημερινά για να διατηρήσουμε το forum στο επίπεδο που θέλετε και θέλουμε. Φυσικά και σε αυτό τον τομέα, αν κάποιος έχει τη διάθεση να βοηθήσει, είναι ευπρόσδεκτος.

 

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε για το Myphone και για εσάς τους ίδιους.

 

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία όλα αυτά, απλά ποιο είναι το ποιόν αυτών των δύο που ανέφερες, ποιος τους έβαλε και με τι κριτήρια, τι απέγιναν όλοι οι υπόλοιποι ξαφνικά (αγοράστηκε το site από σένα; Έτσι φαίνεται ;ο) Θα μπορούσατε εφόσον δεν είστε πολλά άτομα να βάλετε τουλάχιστον κάποιους που είναι από παλιά εδώ και "πονάνε" αυτόν τον ιστότοπο και όχι κάποιον που έχει 40 μηνύματα, δεν έχει κάποια "ταυτότητα" στο forum και γενικά τελείως άγνωστοι στο κοινό ;

Δημήτρη, εσύ ποια θέση αντικατέστησες; Του mythozz, του ΜsK, κάποιου (super)moderator ?

Φιλικά,

Νίκος

Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλησπέρα Νίκο,

 

το ιδιοκτησιακό καθεστώς του Myphone δεν έχει αλλάξει εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Προσωπικά ανέλαβα καθήκοντα διαχειριστή και υπεύθυνου περιεχομένου (news, reviews κ.λπ.). Ουσιαστικά, ναι, στη θέση του Νίκου (Mythozz). Οι 2 διαχειριστές που προανέφερα είναι άτομα με ακέραιο ηθικό και τους εμπιστεύομαι 100%, ενώ το αν είναι δίκαιοι ή όχι και το αν κάνουν καλά τη δουλειά τους, το αφήνω στην κρίση σας. Για μένα την κάνουν καλά και γι'αυτό συνεχίζουν. Από εκεί και πέρα, υπάρχουν και μερικοί ακόμη moderators, αλλά για επιλεγμένες κατηγορίες και υποκατηγορίες. Φυσικά ευπρόσδεκτος όποιος θέλει να βοηθήσει, αλλά σε αντίθεση με ό,τι ίσως φαντάζεστε, δεν είναι πολλοί αυτοί που θέλουν και μπορούν να αναλάβουν μια τέτοια ευθύνη. Και προτιμώ να έχουμε λίγους και καλούς moderators, παρά περισσότερους αλλά που να μη μπορούν να διαχειριστούν κατάστασεις. Υποθέτω ούτε εσείς. Η πρόσκλησή μου ισχύει, πάντως.

 

Για να κλείσω και με το ζήτημα του sponsored content, όπως και όλα τα sites τεχνολογίας, αλλά και άλλα μεγάλα ελληνικά fora, έχουμε κι εμείς sponsored περιεχόμενο, με διάφορες μορφές. Είναι μια αναγκαία συνθήκη για να μπορεί το site να λειτουργεί απρόσκοπτα. Προσπαθώ αρκετά για να μην σας "βομβαρδίζουμε" με τέτοιο περιεχόμενο και να διατηρείται μια λογική ισορροπία μεταξύ sponsored και non-sponsored περιεχομένου.

 

Ευχαριστώ για την κατανόηση και είμαι στη διάθεσή σας.

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οι προηγούμενοι moderators ηταν πολλοί και κακοί και είπατε να γίνεται λίγοι και καλοί? Εγώ βλέπω πλεον ενα φορουμ που έχει γεμίσει ακυρα θεματα και έχει γίνει χαώδες. Παλιοτερα το φόρουμ ήταν σε τάξη.......... Δεν νομίζω να το βλέπω μονο εγώ αυτό.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδη οι προηγούμενοι moderators ηταν πολλοί και κακοί και είπατε να γίνεται λίγοι και καλοί? Εγώ βλέπω πλεον ενα φορουμ που έχει γεμίσει ακυρα θεματα και έχει γίνει χαώδες. Παλιοτερα το φόρουμ ήταν σε τάξη.......... Δεν νομίζω να το βλέπω μονο εγώ αυτό.

 

Δεν αναφερόμουν στους "παλιούς" moderators.

Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα ειναι πως δεν υπάρχουν "νεοι" moderators. Παλια υπήρχε ολόκληρη ομάδα και το φορουμ ήταν σε ταξη. Τότε γινεται ένας χαμός απο ακυρα θέματα και ένα σωρό bots να γραφουν μηνύματα. Και η αληθεια ειναι πως κανένα μέλος να μην θέλει να αναλάβει πλέον να φερει στα ισα του αυτο το χάλι που εχει δημιουργηθεί........... ας μην κρυβομαστε. Οποιος εχει αντίθετη άποψη εδώ ειμαστε να το συζητήσουμε.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όποιος θέλει να βοηθήσει, εδώ είμαστε. Όποιος δε θέλει να βοηθήσει και του αρέσει απλά να παραπονιέται, δυστυχώς δε μπορώ να κάνω κάτι. Moderators υπάρχουν και τους ανέφερα ήδη. "Χάλι" δεν υπάρχει, σίγουρα θα μπορούσαν να είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά υπάρχει μια Α τάξη, στο βαθμό του δυνατού, με τα μέσα που έχουμε.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εσύ δεν θες να παραδεχτείς πως υπάρχει μεγάλο προβλημα στο φορουμ πλεον και για να μην νομίζει κανείς πως απλά "παραπονιεμαι" όπως λες, ξεκίνα και μέτρα σελίδες με άκυρα θέματα στο link που σου δίνω........... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115&order=desc

Υπήρχε παλια τέτοιο χάλι???? Και μιλάμε για βασική ενοτητα και οχι καμία ξεχασμενη απο το Θεό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ή honor παραμένει δίπλα από το my forum και my devices.

 

Επίσης στην κατηγορία συσκευές η honor είναι πρώτη ενώ οι άλλοι κατασκευαστές είναι αλφαβητικά.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σχετική ανάρτηση στην εισαγωγή του subforum,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=467372

 

Δεκτό, ας κάνουν ότι θέλουν στα πλαίσια του subforum.

Γιατί πρέπει να χαλάμε το UI για την honor (και την κάθε honor);

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Το click bait σε άλλο επίπεδο...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=469563

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Γιατί είναι κακό ότι το φόρουμ έχει διαφημίσεις και σπόνσορες? Σε όλα τα μεγάλα φόρουμ συμβαίνει αυτό. Πως θα διατηρηθούν δηλαδή? Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαίνω αυτό. Γιατί είναι κακό ότι το φόρουμ έχει διαφημίσεις και σπόνσορες? Σε όλα τα μεγάλα φόρουμ συμβαίνει αυτό. Πως θα διατηρηθούν δηλαδή?

 

Κανένα πρόβλημα.

Όμως πρέπει να είναι ξεκάθαρο ότι είναι sponsored.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Το site παιδες εχει γινει μια μεγαλη διαφήμιση. Κανεις απο την παρεα μου δεν μπαινει πλεον τακτικα. Δεν βλέπω μελλον εάν συνεχισει ετσι.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Προσωπικά δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα που υπάρχει επί το πλείστον περιεχόμενο στην κεντρική σελίδα με νέα απο την Huawei γιατί καταλαβαίνω ότι υπάρχουν έξοδα και το site χρειάζεται χρήματα. Βεβαια η αλήθεια είναι ότι με ενοχλεί που αρκετές φορες είναι κλειδωμένα τα άθρα για να μην γραφτεί κάτι άσχημο από κάτω και χαλάσει την εικόνα του κινητού της Huawei ... μάλλον άσχετος εάν είναι "διαφήμιση άθρο" πιστεύω ότι τα μέλη θα έπρεπε ελευθερα να λένε την γνώμη τους. Επίσης πιστεύω ότι θα έπρεπε οι ειδήσεις άθρα από τα sponsoring άθρα στη πρώτη σελίδα με κάποιο τρόπο να είναι ευκολοδιάκριτα προς τα εμάς.

 

Αυτό που με ενόχλησε όμως ΠΟΛΥ ότι στο δικό μου μυαλό το myphone είναι ένα forum που μπαίνω να μαθαίνω νέα και καλά και άσχημα τα πάντα γύρο από την κινητή και σταθερή τηλεφωνία. Έτσι τις τελευταίες μέρες έχει βγει μια πολύ χοντρή εξαπάτηση της Huawei έχει γραφει σε ελληνικά sites σε ξένα sites παντού και στο μεγαλύτερο forum τηλεφωνίας της χώρας τίποτα !!!! .

 

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/huawei/huawei-was-caught-using-a-pro-camera-instead-of-the-phones-selfie-cam/

 

https://www.adslgr.com/forum/threads/1066493-%CE%97-Huawei-%CF%80%CE%B9%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BA%CE%B5-%CE%BD%CE%B1-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%B7%CE%BC%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CE%B9-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CF%85%CE%BD%CE%B1%CF%84%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%87%CF%81%CE%AE%CF%83%CE%B7-%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CF%8E%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CF%8C-DSLR-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AE

 

Εδώ παιδιά έχετε κάνει τεράστιο φάουλ για εμενα, ότι συμφωνία έχετε κάνει για sponsoring δε σημαίνει ότι δε πρέπει μια άσχημη είδηση να θάβεται από τα νεα της πρώτης σελίδας του myphone. Ελπίζω ειλικρινά έστω και τώρα να πράξετε το ορθό γιατί το myphone έχει μια μεγάλη ιστορία.

 

Τέλος άσχετο αλλα ρε παιδιά εν έτη 2018 να μην έχει ακόμα security TLS το site είναι ντροπή !!! Πλέον με μηδέν κόστος βάζεις ....

Edited by SupraDiN
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα, "Αν μας έχει διαφύγει μία είδηση ή αν θέλετε να μας ενημερώσετε για κάποιο προϊόν, μπορείτε να υποβάλλετε σε αυτήν τη φόρμα, δελτία Τύπου, ειδήσεις, καθώς και άλλες πληροφορίες."

http://www.myphone.gr/forum/dropbox.php

 

Η αρχική είδηση είναι ακόμα πρόσφατη και υπάρχει αντίδραση από την θιγόμενη εταιρία.

Πηγή: https://www.androidpolice.com/2018/08/19/huawei-tries-passing-dslr-shot-off-nova-3-camera-sample-gets-caught-amusing-way-imaginable/

 

Σαν θέμα πάντως δεν είναι πρωτοφανές, θα μου άρεσε να το είχα δει πρώτα εδώ αλλά...

Και στην τελική εδώ το είδα πρώτα και γι' αυτό επιμένουμε εδώ, συμφωνούμε.

Link to comment
Share on other sites

σε ελληνικά sites σε ξένα sites παντού και στο μεγαλύτερο forum τηλεφωνίας της χώρας τίποτα !!!! .

 

 

τι;;;; εδώ γελάμε.

 

https://www.similarweb.com/website/myphone.gr#overview

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλησπέρα,

 

τέτοιες ειδήσεις έχουμε συνηθίσει να μην τις αναπαράγουμε βιαστικά και όπως αποδεικνύεται ήδη με update των αρχικών άρθρων στα μεγάλα sites του εξωτερικού, καλώς πράξαμε.

 

Πιο συγκεκριμένα, όσον αφορά τη συγκεκριμένη είδηση, πρώτον θεωρώ προφανές πως σε τηλεοπτικό σποτ, δύσκολα μια εταιρεία θα βάλει φωτογραφία τραβηγμένη από κινητό. Αν το κάνει, όμως, σίγουρα δε θα χάσει την ευκαιρία να το τονίζει (π.χ. actual photo shot με το τάδε μοντέλο). Φυσικά, στο παρελθόν έχουμε δεί και εταιρείες που ενώ υποστήριζαν κάτι τέτοιο, αποδείχθηκε ότι έλεγαν ψέματα.

 

Η διαφορά με τη συγκεκριμένη περίπτωση είναι πως αφ'ενός δεν υποστήριζε κάτι τέτοιο στο βίντεο η εταιρεία, αφ'ετέρου, η επίμαχη φωτογραφία που έδειχνε τη λήψη με DSLR, δεν αποδείκνυε κάτι. Στο σποτάκι, για όποιον το είδε, υπάρχει και λήψη βίντεο του ζευγαριού από εκείνη την οπτική γωνία, σε εκείνο το πλάνο. Οπότε, ανεξάρτητα με την προέλευση της φωτογραφίας μέσω στο σποτάκι, σίγουρα υπήρξε ένα πλάνο (βίντεο) που τραβήχτηκε με DSLR, για εκείνη τη λήψη. Με βάση τα παραπάνω, έκρινα ότι έπρεπε να περιμένω έστω ένα 24ωρο προτού αναπαράγω μια τέτοια είδηση και απ'ότι βλέπω, καλώς. Άλλωστε, η πρώτη εντύπωση είναι αυτή που "μένει" από μια είδηση, ακόμη κι αν μετά υπάρξει διόρθωση/update. Ουδείς αλάνθαστος, στο παρελθόν την έχω "πατήσει" με βιαστική αναπαραγωγή είδησης και καλώς ή κακώς, η σύγχρονη αναμετάδοση ειδήσεων είναι τόσο γρήγορη, για να προλάβουμε τα "κλικς", που οδηγεί σε τέτοια σφάλματα. Έκτοτε είμαι πιο προσεκτικός.

 

Αυτά από μένα :)

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποια αμφιβολία για το αν το myphone είναι όντως το μεγαλύτερο forum, dedicated στην κινητή τηλεφωνία, στην Ελλάδα. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...