Jump to content

Nokia 3.1


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε αυτή την εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.finalwire.aida64

 

Ευχαριστω! :) δεν λεει τη μνημη cache μαλλον θα τη σβηνει αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! :) δεν λεει τη μνημη cache μαλλον θα τη σβηνει αυτοματα.

Ούτε αυτή;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.diskusage

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

 

Την δοκίμασα χαλιά καλύτερη η aida δεν έγινε και τίποτα αν δεν αναφέρει την cache.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Nokia 3.1 πήρε προ ημερών την 9. Στην αρχική οθόνη, εμφανίστηκε η μπάρα της Google. Ξέρει κανείς πως μπορώ να την αφαιρέσω???

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Nokia 3.1 πήρε προ ημερών την 9. Στην αρχική οθόνη, εμφανίστηκε η μπάρα της Google. Ξέρει κανείς πως μπορώ να την αφαιρέσω???

 

Ευχαριστώ.

 

Καλημερα στην αρχικη οθονη κρατας πατημενο το δαχτυλο σου και επιλεγεις ρυθμισεις αρχικης σελισας και μετα πας εκει που λεει προβολη εφαρμογης google.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αυτή η ρύθμιση αφορά την εφαρμογή Google για όταν σύρεις αριστερά την οθόνη. Εγώ θέλω να διώξω την μπάρα της Google από το κάτω μέρος της αρχικής οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά αυτή η ρύθμιση αφορά την εφαρμογή Google για όταν σύρεις αριστερά την οθόνη. Εγώ θέλω να διώξω την μπάρα της Google από το κάτω μέρος της αρχικής οθόνης.

 

Δοκιμασα και γω να την διωξω αλλα τιποτα μαλλον ειναι ετσι διαμορφωμενο απο το android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Το Bluetooth ενεργοποιείται αυτόματα όταν ενεργοποιώ τη συσκευή.Υπαρχει κάποια ρύθμιση για να μην το κάνει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα το κινητό από το Πλαίσιο στην προσφορά των 130€ στο τέλος του χρόνου, όμως πρόκειται να το πουλήσω.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, το χρώμα του είναι μπλε, η κατάσταση άριστη με κουτί, απόδειξη και σφραγισμένα παρελκόμενα και βρίσκομαι στην Αθήνα.

 

Θετικές εντυπώσεις: ποιότητα κλήσεων, ποιότητα κατασκευής, οθόνη, android pie και συνεχείς ενημερώσεις ασφαλείας.

Αδιάφορες εντυπώσεις: νορμάλ μπαταρία, μέτριος επεξεργαστής αλλά με καλή μνήμη, μέτριες φωτογραφίες

Αρνητικές εντυπώσεις: επιθετική πολιτική κλεισίματος εφαρμογών στο παρασκήνιο προκαλεί αποσυνδέσεις με το smartwatch που χρησιμοποιώ.

 

Η προσωπική μου εντύπωση είναι πως πρόκειται για ένα από τα πιο όμορφα κινητά αυτή τη στιγμή στην αγορά κι αυτά που προσφέρει είναι υπεραρκετά σε σχέση με την τιμή του, αλλά το battery saver του θα πρέπει να βελτιωθεί και δεν είμαι διατεθειμένος να περιμένω.

 

Ενημέρωση: Tο πρόβλημα λύθηκε. Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε παρόμοια θέματα, ακολουθείστε τις οδηγίες που δίνει το dontkillmyapp.com/nokia.

Edited by dionysis_b
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχει ενεργοποιησει κανεις wifi calling Cosmote αλλα με αγορασμενο το κινητο εκτος δικτυου Cosmote/Γερμανος;

Επισης κανενα Link με rom, tools και οδηγιες για να φλασαριστει αλλη rom υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει κανεις να βάλει δικο του ringtone; Δεν βλεπω πουθενα τέτοια δυνατότητα.

 

Εκανα copy το αρχειο στους φακελους music, ringtone και alarms αλλά δεν το βλέπει με τίποτα όταν πάω να κάνω add custom ringtone μεσα απο τα settings. Το τελειως κουφο είναι οταν παω στο storage όπου φαίνεται μεν να υπάρχουν audio αρχεια στο κινητο γιατι εμφανιζει κατειλημμενη χωρητικοτητα, αλλά όταν πατάω για να δω τα αρχεία, η λίστα ειναι άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Για το προβλημα με το custom ringtone που ανεφερα σε προηγουμενο post, έστειλα email στο support τους ζητώντας βοήθεια, και με τις οδηγίες που μου έστειλαν το έλυσα.

Το εκπληκτικο είναι ότι μου απάντησαν στο email μεσα σε δευτερόλεπτα και μάλιστα με όλες τις οδηγίες για την επίλυση του προβλήματος. Προφανώς παίζει σούπερ τρελή αυτοματοποίηση στο support.

Επισυνάπτω παρακάτω τις οδηγίες απο το email, τις οποίες και ακολούθησα και για τους υπόλοιπους που μπορεί να έχουν το ίδιο πρόβλημα.

Βασικά τις ακουλούθησα μέχρι το soft reset γιατι ειχα ηδη μεταφερει audio αρχεια στο κινητό. Ενδεχομένως να μην xρειάζεται καν το soft reset.

 

"Thank you very much for contacting Nokia Mobile Care.

 

We absolutely understand how you feel and we are very sorry to hear about the inconvenience!

 

In order to provide you with the best assistance, could you please provide us with the following information:

1. The IMEI number of your device. You can find it on the original box of the device or in Settings -> System -> About phone -> Status -> IMEI information -> IMEI. You will receive a 15 digit number starting with 35xxxxxxxx...

 

Additionally we would also like to ask you to try the steps bellow:

Settings => Applications and notifications => Display all applications => 3 dots in the upper right corner >> Show system >> Media storage >> Storage >> Clear space for data and clear cache

 

Additionally please go to Settings>>Storage>>Files and create the new folder where you will donload an audio (this one which you want to set up as a ring tone). Next, transfer an audio to "Ringtones" folder. Please perform a soft reset (power button + Volume up)

 

After performing steps above you should be able to select an audio in the Phone Ringtone Settings with "+" sign it the top right corner.

 

Please let us know if the above solutions resolve your issue.

 

We are looking forward to your response!"

Edited by gouglis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
:worry: - οπαδος των παλαιων Νοκια (για αυτα με το windows ουτε συζητηση) και μετα απο την μανουρα με τα Huawei (και πιθανον με αναλογες μαρκες ιδιας χωρας) αρχιζω να το ψαχνω ξανα με αυτην την εταιρια.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επαψε να ανάβει το notification led για τη φόρτιση του κινητού.

Είναι μέν μέσα στην εγγύηση αλλά αξίζει να το πάω στο service για επισκευή;

Βασικά φοβάμαι για πιθανές χρεώσεις εργατικών.

Έχει κανείς εμπειρία απο εντός εγγύησης επισκευές με Νοκια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βαθμολογησω μερη τα οποια εχω επισκεφθει.Μου λεει προσθηκη ονοματος στο λογαριαμο google ενω εχω λογαριασμο.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει κανείς εμπειρία απο εντός εγγύησης επισκευές με Νοκια;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241996&page=3

 

:rolleyes: - παλιο μεν αλλα μια ιδεα για Νοκια θα την παρεις

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση που αναφέρεις είναι από το 2011.......τι σχέση έχει με τη σημερινή πραγματικότητα;Τότε υπήρχαν τα nokia care και η νοκια ήταν κάτι πολύ διαφορετικό από αυτό που είναι σήμερα..

Προσωπικά όταν χρειάστηκε παρέδωσα το κινητό στο Γερμανό απ'όπου το είχα παρει..πρέπει να έκανε κάνα μήνα να έρθει (φλασαρισμα ήθελε μόνο).τώρα που πήγε μετά το Γερμανό δε ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Η συζήτηση που αναφέρεις είναι από το 2011.......τι σχέση έχει με τη σημερινή πραγματικότητα;

 

:cool: - γραφει ευκρινεστατα: παλιο μεν

οσον αφορα τον Γερμανο ειναι αναλογα τον υπευθυνο του καταστηματος, ιδιο καταστημα απο χρονο σε χρονο εντελως διαφορετικη εξυπηρετηση λογω αλλαγης του υπευθυνου (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια και δεν γράφει κανείς αν ενδιαφέρεστε κανείς για αγορά να πω και γω τη ταπεινή μου άποψη μετά απο λίγες μέρες χρήσης.

Προερχόμενος από 4.5 χρόνια χρήσης windows phone με τελευταίο το 640 plus και άρα κάνοντας σύγκριση με αυτό μπορώ να πω πως είμαι ευχαριστημένος.

 

:worry: - να σε ρωτησω φιλε επειδη με ενδιαφερει να το παρω: διαβαζω αρνητικα σχολια για την ποιοτητα βιντεο,εσυ που το εχεις δοκιμασει ποια ειναι η αποψη σου?

βεβαια δεν παιρνεις κινητο για να γυρισεις ερασιτεχνικη ταινια αλλα διαβαζω για θολουρα κλπ, εσυ τι λες?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ξερει κανεις πως αλλαζει το grid layout των εικονιδιων του home screen;

Έχει πέντε εικονίδια ανα σειρα και θελω να το μειωσω σε τεσσερα.

Το έψαξα στο internet αλλά δεν βρισκω την αντιστοιχη ρυθμιση στο μενου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλημέρα σας. Μήμπως θα μπορουσε καποιος που εχει το συγκεκριμενο κινητο η γνωριζει να με κατατοπισει γιατι προσπαθω να κατεβασω εφαρμογες απο το google play και δεν κατεβαινουν μονο το φακο μπορεσα να κατεβασω και συγκεκριμενα ηθελα να κατεβασω το my alpha mobile και ουτε αυτο κατεβαινει

Edited by taraballoo
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γέμισε η μνήμη σου..κάνε εκκαθάριση και δες πόσο ελεύθερο αποθηκευτικό έχεις 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...