Jump to content

Desperate Housewives (ABC)


nelly
 Κοινοποίηση

Αγαπημένη Desperate Housewife;  

96 members have voted

  1. 1. Αγαπημένη Desperate Housewife;

    • Bree Van De Kamp
      30
    • Gabrielle Solis
      35
    • Lynette Scavo
      14
    • Susan Mayer
      17


Recommended Posts

Μολις τελειωσα την 4η σεζον...Μεχρι τα τελευταια 2 δευτερολεπτα του 17ου (και τελευταιου) επεισοδιου ηταν αλλη μια κλασικη σεζον Dsperate Housewives... Αλλα εχω μεινει κοκαλο που

η Σουζαν 5 χρονια μετα ειναι με τον Ανταμ (νομιζω ο Ανταμ ειναι αυτος) και οχι με τον Μαικ!!! (τωρα μολις διαβαζα σε ενα ξενο σαιτ οτι δεν ειναι ο Ανταμ..ειναι καινουργιος χαρακτηρας στη σειρα)

:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 557
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χθες εκαναν πρεμιερα και οι Νοικοκυρες!:)

Και μολις ειδα το επεισοδιο!Πολυ καλο...Ολα εχουν αλλαξει στη Wisteria Lane!

Ξεκαθαρισαν οσο να 'ναι τα πραγματα σχετικα με το τι εχει γινει σε αυτα τα 5 χρονια που περασαν παντως.

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αυτή τη σειρά από το ξεκίνημά της και πιστεύω πως καμία από τις σεζόν που ακολούθησαν δε ξεπέρασε τη πρώτη (και ίσως τη μισή δεύτερη).

 

Τη πιο ενδιαφέρουσα ιστορία την έχουν μάλλον παραμερήσει εδώ και χρόνια με τη σχέση μεταξύ Πολ Γιανγκ-Ζακ Γιανγκ (πατέρα-γιου) και του Πολ με την αδελφή της γειτόνισσας Χιούμπερ η οποία τον ενοχοποίησε και τον έστειλε φυλακή.

Δε νομίζω να έχει υπάρξει συνέχεια μετά από αυτό...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Συνεχίζει να το βλέπει κανείς; Η 5η σεζόν είναι αρκετά καλή!

 

Η σειρά πάει από το καλό στο καλύτερο, σίγουρα είναι η αγαπημένη μου.

Το τελευταίο επεισόδιο με τον Ίλαι Σκραγκς ήταν απλά επεισοδιάρα, πολύ συγκινητικό. Καλές ατάκες γενικά στην σειρά, γρήγορος ρυθμός (δεν αφήνει κενά και ερωτηματικά για μετά από...3 σαιζόν), γέλιο αλλά και συγκίνηση, φοβεροί χαρακτήρες που έχουν και τα θετικά και τα αρνητικά τους...γενικά μ' αρέσει πολύ.

 

Για κάποιο λόγο θεωρείται πιο "γυναικεία" σειρά και πολλοί ακούν αυτό το "απεγνωσμένες νοικοκυρές", φαντάζονται κάτι σαν "sex and the city" και δεν καταπιάνονται με τη σειρά, κάτι που είναι πολύ κρίμα γιατί είναι μια από τις πιο ενδιαφέρουσες και καλογραμμένες σειρές.

Link to comment
Share on other sites

Η σειρά πάει από το καλό στο καλύτερο, σίγουρα είναι η αγαπημένη μου.

Το τελευταίο επεισόδιο με τον Ίλαι Σκραγκς ήταν απλά επεισοδιάρα, πολύ συγκινητικό.

Δεν έχω δει ακόμα τα τελευταία 2-3 επεισόδια... Αλλά το τελευταίο έχει συγκεντρώσει εξαιρετικά σχόλια απ'όσο διάβασα.

 

Η σειρά μπορεί να κινείται μέσα σε κάποιο συγκεκριμένο format κάθε χρόνο (δηλ. έχουμε τον μυστηριώδη γείτονα με το σκοτεινό μυστικό, που συνήθως έχει κάποια σχέση με κάποιον κάτοικο της Wisteria), οι χαρακτήρες της πάνω-κάτω έχουν παρόμοια προβλήματα κάθε χρόνο (Susan-σχέσεις, Lynette-οικογένεια κλπ) όμως ευτυχώς η σειρά καταφέρνει να διατηρεί τη φρεσκάδα της, κάτι που πιστεύω πως οφείλεται και στους καλογραμμένους διαλόγους της, όπως είπε και ο Baator.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κι εμενα μου αρεσει πολυ η σειρα, δεν την βαρεθηκα σε καμία σεζον γιατι παντα υπαρχουν ωραιες ατακες και φασεις για τρελά γελια! Ακομα δεν εχω δει τα 3 τελευταια επεισοδια και χαμογελαω ηδη γιατι ξερω οτι θα εχουν φαση οπως ολα! (καποιος ειπε για τη σχεση Ζακ Γιανγκ-Πολ Γιανγκ, δεν το ειχα σκεφτει, κι εγω θα ηθελα να πεσει λιγη παραπανω αναλυση στο θεματακι παντως!)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

After five seasons on Desperate Housewives, the saucy, sassy Edie Britt is leaving the show, TVGuide.com has confirmed.

 

"[Nicollette] had a great time on the show and is looking forward to her next project," a rep for Sheridan said in a statement. (Interestingly though, an ABC rep would only confirm, via email, that the character would be leaving the show. Semantics, a slip of the keyboard, mind games? We'll see.)

 

Though Edie has at times been the fifth wheel in the Housewives mix, with less screen time than the show's original four ladies, this season's central mystery involves Edie's mysterious new husband, Dave Williams (Neal McDonough), and his possibly sinister intentions for moving to Edie's idyllic neighborhood.

 

No word yet on how Edie will depart the show, but it should be noted that she has "left" the 'hood once before. At the end of Season 4, she moved to Boston, and was essentially gone from Wisteria Lane during the five-year time jump that took place between Seasons 4 and 5 before returning at the beginning of this season.

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η σειρά πάει από το καλό στο καλύτερο, σίγουρα είναι η αγαπημένη μου.

Το τελευταίο επεισόδιο με τον Ίλαι Σκραγκς ήταν απλά επεισοδιάρα, πολύ συγκινητικό. Καλές ατάκες γενικά στην σειρά, γρήγορος ρυθμός (δεν αφήνει κενά και ερωτηματικά για μετά από...3 σαιζόν), γέλιο αλλά και συγκίνηση, φοβεροί χαρακτήρες που έχουν και τα θετικά και τα αρνητικά τους...γενικά μ' αρέσει πολύ.

 

Μόλις είδα κι εγώ το επεισόδιο με τον Ιλαι Σκραγκς - πολύ συγκινητικό και γενικά απίστευτο επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Συγκλονιστικές εξελίξεις... :p

 

 

R.I.P Iddie Britt! Ωραίο το τελευταίο επεισόδιο-tribute. Θα μας λείψει, I guess.

 

 

Γενικά τα τελευταία επεισόδια έχουν πολύ χιούμορ, και το επίπεδο παραμένει το ίδιο υψηλό σε όλη την 5η σεζόν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως, θα μας λείψει :p ;)

 

Πολύ καλή η 5η σεζόν.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πολύ καλό το τελευταίο. Η αρχή με την Bree & τον Karl ήταν πολυ όμορφα γυρισμένη και γενικά όλες οι ιστορίες εκτυλίσσονται ωραία.

 

 

Γέλασα και με τα θέματα των e-mails στον Η/Υ του Mike. Αν το σταματήσετε, φαίνονται "kitchen sink", "bathroom plumbing", "toilet problem"... Πολύ hitech ο υδραυλικός & οι πελάτες του!

:lol: :p

 

Μένουν άλλα 2 επεισόδια.

Link to comment
Share on other sites

Το DH παραμένει η αγαπημένη μου σειρά.

Μπορεί να επαναλαμβάνεται ορισμένες φορές,

μπορεί που και που να έχει χαρακτήρες που να θες να τους σκοτώσεις :p ,

αλλά παραμένει θεική σειρά.

Χιούμορ, δράμα, φοβεροί χαρακτήρες, ενδιαφέρουσες ιστορίες και τρομερές

ατάκες σε κάθε επεισόδιο.

Ούτε και αυτό το επεισόδιο με απογοήτευσε.

Η χημεία μεταξύ Carl-Bree σ'αυτό το επεισόδιο ήταν φανερή σε όλους και πολλοί

ήδη υποψιάζονται affair μεταξύ τους.

Τα sub-stories είναι όλα αρκετά ενδιαφέροντα, με μεγαλύτερο βάρος να πέφτει στην ιστορία του Dave και την εκδίκηση που θέλει να πάρει.

Γέλιο θα έχει και η υπόθεση με τον Orson, τώρα που πλέον έμαθε τι προσπαθεί να κάνει η γυναίκα του πίσω από την πλάτη του.

Link to comment
Share on other sites

Η χημεία μεταξύ Carl-Bree σ'αυτό το επεισόδιο ήταν φανερή σε όλους και πολλοί ήδη υποψιάζονται affair μεταξύ τους.

Μου πέρασε από το μυαλό, και όντως έχουν χημεία, αλλά για να πω την αλήθεια δεν είναι κάτι που θα ήθελα να δω... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το 2πλό φινάλε που προβλήθηκε χτες. Φοβερές ατάκες, ενδιαφέρουσες νέες ιστορίες για την επόμενη χρονιά, και αγωνία (στο πλαίσιο του Desperate Housewives φυσικά :p) για το θέμα του Dave. Αν και εδώ που τα λέμε οι εξελίξεις ήταν προβλέψιμες, μπορώ να πω ότι τις παρουσίασαν με πολύ ενδιαφέροντα τρόπο. Kαλοδεχούμενη η επιστροφή

της Lily Tomlin, αλλά και της Εddie έστω και για δευτερόλεπτα

.

 

Όσο για την τελευταία σκηνή

το λογικό είναι ότι ο Mike παντρεύτηκε τη Susan

, αλλά θα μάθουμε σίγουρα από το φθινόπωρο.

Link to comment
Share on other sites

Όντως, αρκετά καλό το επεισόδιο.

Αν και για να πω την αλήθεια το περσινό φινάλε ήταν καλύτερο - με το flash forward. Βέβαια φέτος δεν μπορούσε να ξαναγίνει το ίδιο. Αμα πήγαινε έτσι στην 7η σεζόν θα της βλέπαμε Desperate Housegrandmams.

 

Όσο γα την τελευταία σκηνή, νομίζω πως φάνηκε ποιά ήταν

η νύφη. Η Susan έχει μαύρα μαλλιά, η Kathrine έχει σκούρα καφέ - ούτε που θυμάμαι πως το λένε :p και η νύφη κάτω από το τούλι είναι μελαχροινή, οπότε και εγώ Susan ψηφίζω.

.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξεθαβω το θεμα για να πω με περηφανια -και λυπη γιατι πλεον αναζητω ξανα σειρα για να καταβροχθισω- πως μολις τελειωσα 5 σεζον Desperate Hpusewives και αναμενω με ανυπομονησια τα νεα επεισοδια!!!:D

 

Και εγω πιστευω οτι η Σουζαν ηταν το περιεχομενο του νυφικουτ απλα για να μη μας το δωσουν στο πιατο ειπαν να το δειξουν ετσι....:rolleyes:

Λυπηθηκα και εγω για την Ιντι και για την "αλλη" νοτα που εδινε στη σειρα!!!;-)

 

Τελος θα προσθεσω: Eva Longoria και τελος!!! Παραλιγο να παρω τηλεφωνο αμερικη α διαμαρτυρηθω για τα χαλια της στην αρχη της 5ης σεζον αλλα ευτυχως η κατασταση διορθωθηκε....:lol:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Τελος θα προσθεσω: Eva Longoria και τελος!!! Παραλιγο να παρω τηλεφωνο αμερικη α διαμαρτυρηθω για τα χαλια της στην αρχη της 5ης σεζον αλλα ευτυχως η κατασταση διορθωθηκε....:lol:

 

Είσαι μικρός ακόμα...θα μεγαλώσεις και θα μάθεις να μην ψαρώνεις με τα μαυροτσούκαλα του 1.48 ύψος που τις έχουν πεθάνει στο make-up, αλλά

να ξεχωρίζεις τις πραγματικές γυναίκες. :D

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το προσωπο της δεν υπαρχει απλα... Ειναι πολυ ομορφη και δε νομιζω οτι το αμφισβητεις... Ειναι 1,48 μονο? :X

Παντως και η Hatcher και η Cross ειναι πολυ καλες... Η Cross ειδικα οσο παει καλυτερη...;)΄Παιζει ρολο και η φινετσα του χαρακτηρα της...;)

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το προσωπο της δεν υπαρχει απλα... Ειναι πολυ ομορφη και δε νομιζω οτι το αμφισβητεις... Ειναι 1,48 μονο? :X

Παντως και η Hatcher και η Cross ειναι πολυ καλες... Η Cross ειδικα οσο παει καλυτερη...;)΄Παιζει ρολο και η φινετσα του χαρακτηρα της...;)

Η Hatcher είναι δικιά μου, ούτε που να την κοιτάς. :p :p

Η Longoria στο πρόσωπο (χωρίς το βουνό του μακιγιάζ) είναι έτσι:

 

http://img11.imageshack.us/img11/3617/makeupeva.jpg

 

Συνεχίζεις ακόμα να λες ότι το πρόσωπό της "δεν υπάρχει";;

 

Αν κάτι "δεν υπάρχει επάνω της είναι το σώμα της. Το πρόσωπό της είναι σαν προβληματικό.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Με φαγατε... Επαναδιατυπωνω!

" Η Eva Longoria οπως εμφανιζεται στη σειρα με τη χρηση τονων makeup και πιθανον και photoshop ειναι πολυ ομορφη!!!"

Σας αρεσε τωρα?:p Αμαν!:p

 

Μη με προκαλεις ομως γιατι ειπα καλη η Hatcher αλλα και με makeup καποιες φορες....

 

http://img214.imageshack.us/img214/763/nomakeupsg8.jpg

 

Σαν το Δρακουμελ....

 

Κι αυτη η καραφτιαγμενη-αλλα-δε-με-νοιαζει-φωτο:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/35/Bree_Hodge.jpg

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Η Hatcher έχει χαλάσει. Το 1997 στο Tomorrow Never Dies ήταν 1000 φορές καλύτερη. Θα μου πείτε πέρασαν 12 χρόνια. Ναι, αλλά είναι μόνο 44 και σε σχέση με τις άλλες συνομήλικες της υστερεί...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παίζει και ρόλο η έκφραση που έχει πάρει ή το μακιγιάζ που της έχουν κάνει.

Άλλωστε εμένα δε μου αρέσει καθόλου η Hatcher με μακιγιάζ.

 

Εδώ π.χ. μου αρέσει πολύ αν και έχει μακιγιάζ...

 

http://www.rankopedia.com/CandidatePix/1410.gif

 

και έχει και πολύ καλό σώμα για την ηλικία της.

 

Ωστόσο εμένα μου άρεσε η Hatcher ως Lois στο Lois & Clark, και τότε δεν έπαιζε καμια femme fatale. Θεωρώ πολύ εκφραστικά τα μάτια της.

 

Η Cross έχει κάτι το αριστοκρατικό πάνω της αλλά δε θα έλεγα πως είναι ο τύπος γυναίκας που με ενθουσιάζει.

 

Παρόλα αυτά και πάλι τη θεωρώ καλύτερη από τη Longoria που είναι ένα ψεύτικο πράγμα και το ξέρουμε. Το ίδιο και η Edie. Εντυπωσιακή αλλά πέρα για πέρα ψεύτικη.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...