Jump to content

[Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εχω προβλημα με την εφεδρικη μπαταρια...

Μολις μου τελειωσει η κανονικη μπαταρια το τηλεφωνο σβηνει...

Αφου το ξανα-αναψω και εννω μου δειχνει 0% στην κανονικη και 100% στην εφεδρικη μπαταρια μετα απο 30 δευτερολεπτα μου σβηνει λες και δεν εχω εφεδρικη....Τι γινεται????

H εφεδρική μπαταρία είναι μόνο για να κρατάει τα δεδομένα της μνήμης και όχι για τη λειτουργία του ppc.

Είναι σα να συγκρίνεις την παροχή ρεύματος που χρειάζεται ο υπολογιστής σου για να δευλέψει, με την μικρή μπαταρία που υπάρχει επάνω στο motherboard για να κρατάει τις ρυθμίσεις του BIOS...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να, τι λεγόταν την άλλη φορά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=863485#post863485

 

 

ΕΔΙΤ: Είναι δυνατόν να έκανε φορμάτ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ? Τι στο δι@ολο? Μα όταν συνέβαινε με τους άλλους (σελίδες 106-107) στο πισι φαινόταν... Σε εμένα δεν φαίνονται. Σαν να είναι φορμαρισμένη και οκ.

 

Είναι και Sandisk Ultra 2. Αυτό πάει πολύ. Θα ζητήσω από την imate αποζημίωση. Γιατί άλλο να "μην τα βρίσκεις" και άλλο να σβηστούν... έτσι δεν είναι? :mad:

 

Η SanDisk Extreme III που έχω εγώ είχε μαζί της ένα CD με πρόγραμμα για ανάκτηση δεδομένων. Το είχα δοκιμάσει και δούλευε άψογα. Μήπως να δοκίμαζες κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια βρε παιδια!

Πριν απο λιγο καιρο (3 μερες!) αγορασα το εν λογω pc .........ε......... κινητο εννουσα και εχω στησει κανονικα τη συνδεση bluetooth με activesync (ολα οκ 100%)

 

Οταν ανοιγω στο outlook ομως τις επαφες μου , αντι για ελληνικους χαρακτηρες εχει ????? (ερωτηματικα)

 

Τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια βρε παιδια!

Πριν απο λιγο καιρο (3 μερες!) αγορασα το εν λογω pc .........ε......... κινητο εννουσα και εχω στησει κανονικα τη συνδεση bluetooth με activesync (ολα οκ 100%)

 

Οταν ανοιγω στο outlook ομως τις επαφες μου , αντι για ελληνικους χαρακτηρες εχει ????? (ερωτηματικα)

 

Τι παιζει?

 

Αν και εγώ κάνω συγχρονισμό με USB και δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα, θα σε συμβούλεβα να ρίξεις μαι ματιά στα settings γλώσσας.

 

Τί λειτουργικό/γλωσσα έχεις στα PPC και PC;

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια βρε παιδια!

Πριν απο λιγο καιρο (3 μερες!) αγορασα το εν λογω pc .........ε......... κινητο εννουσα και εχω στησει κανονικα τη συνδεση bluetooth με activesync (ολα οκ 100%)

 

Οταν ανοιγω στο outlook ομως τις επαφες μου , αντι για ελληνικους χαρακτηρες εχει ????? (ερωτηματικα)

 

Τι παιζει?

 

Mhpws ta windows pou exeis den einai Ellhnika?

Eixa ki egw to idio problhma. Allakse sta Regional settings thn glwsa se Greece kai tha doulepsei. Se aythn thn periptwsh omws thelei prosoxh. An xrhsimopoihseis kapoion RegCleaner mporei na sou sbhsei arxeia pou ta xreiazesai. Milaw panta gia to PC

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Στο ppc εχω ελληνικα win 2003 se mobile edtion και στο pc winxp pro sp1 αγγλικα με γλωσσα στο regional settings greek!

 

Αμα κανω μια επαφη στο outlook ( με ελληνικους χαρ) και κανω συγχρονισμο με τη συσκευη ολα οκ!

 

Η ιδια διαδικασια δουλευει και αναποδα!

 

Το προβλημα υπαρχει για οσες επαφες ειχα αποθηκευσει με το xBackup και τις εκανα restore μετα το firmware update που εκανα

 

Καμμια ιδεα/λυση?

Link to comment
Share on other sites

Η SanDisk Extreme III που έχω εγώ είχε μαζί της ένα CD με πρόγραμμα για ανάκτηση δεδομένων. Το είχα δοκιμάσει και δούλευε άψογα. Μήπως να δοκίμαζες κάτι τέτοιο;

Εμένα δεν είχε τίποτα ρε γμώτο...

 

ΕΔΙΤ:

Ούτως ή άλλως τα έβαλα όλα απτην αρχή... Έχασα μερικά docs βέβαια...

 

1. Εκανα install όλα τα προγράμματα σε έναν φάκελο στην κάρτα, και όχι στο default directory όπως είναι φυσικό. Έτσι μέσα στο φάκελο Programs οι φάκελοι των προγραμμάτων έχουν μια τελέια στο τέλος τους. Δουλεύεουν όμως κανονικά. Δεν μπορω όμως να τους αντιγράψω στο πισι μέσα από καρντ ρίντερ...

 

 

2. Έχει δοκιμάσει κανείς usb mass storage? Γενικά συσκευές usb sto jam?

 

Βρήκα δυο εξαρτήματα (usb male - miniusb male kai usb female - usb female) που θα μπορούσαν να κάνουν τη δουλειά. (Έχω βρει και drivers usb mass storage for ppc). Το expansys τα έχει πολύ ακριβά (3,5 και 9,5 συν 12 μεταφορικά...) οπότε δεν αξίζουν αν δε δουλέψει...

 

 

Ά και κάτι άλλο, όταν κάνεις edit ένα ποστ, ξαναστέλνεται email σε κάποιον που έχει διαβάσει το πρώτο? ή ήταν καλύτερα να κάνω καινούργιο για να το πάρουν όλοι?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το είδατε υπάρχει καινούριο ελληνικό firmware στο σιτε της Qtek.

http://www.qtek.gr/s100_firmware.html

Δεν άλλαξαν και πολλά πάντως...

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

gia sas, mallon tha exo k ego sta xeria m ena s100 meta apo 1-2bdomades opote leo na rotiso 2-3 pragmatakia. sta sms? pos grafete? me to penaki?? bolevei? h othonh panta me to penaki h me daktilakia? giati exo thn entiposh oti molis tha to valo sthn tseph tha spash sth mesh? etsi opos to exo dei exoterika m exei perasei afthn thn idea.. h oti an pesei kato mia fora ...paei.. alithevei afto h apla ego eimai ligo fovismenos?

ti alla prepei na koitaxo molis to paro? tha to antallaxo me ena filo.

Link to comment
Share on other sites

gia sas, mallon tha exo k ego sta xeria m ena s100 meta apo 1-2bdomades opote leo na rotiso 2-3 pragmatakia. sta sms? pos grafete? me to penaki?? bolevei? h othonh panta me to penaki h me daktilakia? giati exo thn entiposh oti molis tha to valo sthn tseph tha spash sth mesh? etsi opos to exo dei exoterika m exei perasei afthn thn idea.. h oti an pesei kato mia fora ...paei.. alithevei afto h apla ego eimai ligo fovismenos?

ti alla prepei na koitaxo molis to paro? tha to antallaxo me ena filo.

1.sms με πενακι παντα.βολευει .

2.η οθονη παντα με πενακι ,(λιγα πραγματα κανεις με δαχτυλα ,αυτα θα τα μαθεις εν καιρο )

 

3. κοίτα αν εννοείς την πίσω τσέπη ενός παντελονιού ,απλά ...ξεχνα το .

όχι δεν είναι και τόσο ευαίσθητο ,εμενα μου έχει πέσει κάνα 2 φορες. παθαίνει μια διάλειψη αλλα σε μισό λεπτό συνέρχεται.

η καλύτερη προστασία είναι η θηκουλα σε συνδυασμό με έναν brando screen protector . (έχω δοκιμάσει και την θήκη σιλικόνης και είναι αίσχος παιδιά! ,μην κάνετε το λάθος και την πάρετε)

 

4.όταν το πάρεις το πρώτο πράγμα που θα κοιτάξεις είναι αν έχει γρατζουνιές η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κανείς να ανεβάσει μόνο τη νέα extended rom

"1.1.5 (18/05/05)

- Διορθώθηκε ένα λάθος για τη χρήση IMAP4.

Εαν δε χρησιμοποιείτε IMAP4 δε χρειάζεται να αναβαθμίσετε σε αυτή την έκδοση"

?

μη κατεβάζουμε τσάμπα 40μπ?

ευχαριστώ

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

re paidia 8ελω μια καρτα μνημης. 256 η 512.

 

τι να παρω ? mini sd i apli sd?poia einia kalyterh ? pleonekthmata meionekthmata ?

 

8ελω την μικροτερη καταναλωση ρευματαοσ ?!!

 

help.....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

...έχω δοκιμάσει και την θήκη σιλικόνης και είναι αίσχος παιδιά! ,μην κάνετε το λάθος και την πάρετε...

 

mporei na einai ligo apesia... mporei na to kanei na miazei san ipod...

alla emena mou exei pesei katalathos 4 fores... 2 spiti, mia stin asfalto kai mia stin kouzina se adeio niptira...

kai oxi gratzounia den ekane... oute reset den ekane...

kai to kalo einai oti den afinei simadia i silicon case... tin vgazeis, tin pleneis, tin stegnoneis... kai einai ksana kainouria...

apla de se afinei na to valeis se tsepi panteloniou giati de glistraei ekso meta! :p

Link to comment
Share on other sites

mporei na einai ligo apesia... mporei na to kanei na miazei san ipod...

alla emena mou exei pesei katalathos 4 fores... 2 spiti, mia stin asfalto kai mia stin kouzina se adeio niptira...

kai oxi gratzounia den ekane... oute reset den ekane...

kai to kalo einai oti den afinei simadia i silicon case... tin vgazeis, tin pleneis, tin stegnoneis... kai einai ksana kainouria...

apla de se afinei na to valeis se tsepi panteloniou giati de glistraei ekso meta! :p

 

 

Krusell for ever! Προχθες την παρέλαβα και είναι άριστη, όπως και αυτή του προηγούμενου pda μου. Χωράει τέλεια... όλα τα κουμπιά ελεύθερα, προστατεύει και γωνίες και είναι και μια χαρά εμφανισιακά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι το μπροστινό παράθυρο για την οθόνη δυσκολεύει λίγο τον χειρισμό...Αλλά με ένα ψαλιδάκι θα φανεί το αυτοσχέδιο screen protector από πίσω...

Link to comment
Share on other sites

 

2. Έχει δοκιμάσει κανείς usb mass storage? Γενικά συσκευές usb sto jam?

 

Βρήκα δυο εξαρτήματα (usb male - miniusb male kai usb female - usb female) που θα μπορούσαν να κάνουν τη δουλειά. (Έχω βρει και drivers usb mass storage for ppc). Το expansys τα έχει πολύ ακριβά (3,5 και 9,5 συν 12 μεταφορικά...) οπότε δεν αξίζουν αν δε δουλέψει...

Αμα τελικα τα παραγγειλεις, παραγγειλε και για μενα ενα ζευγαρι και σου δινω τα λεφτα και πληρωνουμε και τα μεταφορικα μισα-μισα! :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Poio einai ekeino to arxeio .cab pou diorthwnei to Bluetooth otan bgazei

"no Bluetooth Hardware..."

Mou exei symbei k emena merikes fores na paw na anoiksw to BT kai na mou bgazei ayto to mhnyma.

Kai kati akomh. Kapou eixa diabasei oti kaneis kapoia allagh sthn registry kai kai otan anoigeis ena programma (px. to destinator) pou xreiazete BT, sou bgazei ena parathyraki kai sou zhtaei na energopoihseis to BT. Mexri twra mou to ekane, alla ksafnika kata perirgo tropo den to kanei plewn.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

mporei na einai ligo apesia... mporei na to kanei na miazei san ipod...

alla emena mou exei pesei katalathos 4 fores... 2 spiti, mia stin asfalto kai mia stin kouzina se adeio niptira...

kai oxi gratzounia den ekane... oute reset den ekane...

kai to kalo einai oti den afinei simadia i silicon case... tin vgazeis, tin pleneis, tin stegnoneis... kai einai ksana kainouria...

apla de se afinei na to valeis se tsepi panteloniou giati de glistraei ekso meta! :p

το κάνει ποιο όμορφο ,ποιο σταθερό στο χέρι και ποιο ασφαλές στο πέσιμο αλλα τα πλεονεκτήματα σταματούν εκεί.

-αίσθηση γλίτσας

-κολλάει και μαζεύει σκόνες,χνούδια,καπνό κλπ

-χειρότερη αίσθηση joypad ,λίγο καλύτερη πλαϊνών πλήκτρων

-το κινητό μένει στην ουσία γυμνό στην οθόνη ,δεν μπορεί να μπει σε άλλη θήκη και αν το βάλουμε στην τσάντα μπορεί να γραντζουνιστεί η tft .

 

 

δεν αξίζει τα 15 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως μια ωραια που θυμαμαι και μαλιστα ειχατε δωσει και φωτογραφια ηταν μια μαυρη με ασπρη αφη. Ελπιζω να θυμηθηκατε ποια λεω. Μπορειται να μου πειτε αν τελικα βγηκε καλη; :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

απαραδεκτη αυτη η qtek εδω και τοσες μερες της εστειλα email με τις εξης ερωτησεις και δεν πηρα καμια απολυτως απαντηση (ωραια εταιρια)

1.- το s100 μπορει να παρει win 05 , υπαρχει πιθανοτητα αναβαθμισης ??? αν οχι ειμαστε μ@@κες που το αγορασαμε και θα βγει ενα s100i ?????

2.- υπαρχει περιπτωση να βγει ενα hands free me radio ???? like nokia ????

3.- η καμερα θα βελτιωθει με καποια αναβαθμηση ????? η με καποιο patch ???

 

 

ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΟΒΑΡΗ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΥΝΕΙ

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :wacko: :wacko: :wacko:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Στο mirc:

Server

EFnet: EU, NL, Amsterdam

 

κανάλι

#pocketwarez .an boreis pes mou otan briskeis to arxeio ta bimata gia na to katebaseis.sto get bazeis keno kai meta to arxeio;pos katalabeneis an tha kanei download;

JEISON!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Qtek S100 / imate Jam / MDA compact 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...