Jump to content

Moto G5s


Mpampis38
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σέ όλους σας, σκέφτομαι νά αγοράσω το συγκεκριμένο μοντέλο ,αν κάποιος το έχει ας μου πει την γνώμη του ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε θέμα για το κινητό ,και έχουν αναφερθεί εδώ κάποιες απόψεις καθώς είναι από ίδια σειρά http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7596201#post7596201
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Έχει πάρει κανείς σας το Oreo; Θυμάμαι στο G1 έπαιρνα τα updates πιο γρήγορα από τα Nexus της εποχής, τώρα έχει βγει το 9 και το Lenovorola είναι ακόμη στο 7.1.1...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο ότι διάβασα γενικά ,στην Ευρώπη ,εκτός Πολωνίας μέσω δικτύου κινητής, δεν το έχει πάρει κανείς.Ούτε νέα security updates πέρα του Iουνίου.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μέχρι στιγμής όλα καλά,κανένα πρόβλημα. Ίσως να κρατάει λίγο πιο πολύ η μπαταρία ,μπορεί να συνέπεσε και με το ότι το δουλεύω πλέον μόνο με μια σιμ..
Link to comment
Share on other sites

Πήρε και της γυναίκας μου 8.1.0.Μέχρι στιγμής όλα τέλεια, βάλανε και ποσοστό μπαταρίας στην γραμμή ειδοποιήσεων που την βόλεψε πολύ.

 

Αντιγράφω το μήνυμά μου από άλλο θέμα μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.

 

Λοιπόν κύριοι, αναζητώ δύο εφαρμογές για το κινητό της γυναίκας μου. Έχει το Motorola moto g5s και αναβαθμίστηκε πρόσφατα σε 8.1.0. Είχε δύο εφαρμογές που λειτουργούσαν άψογα με android 7 και τώρα όχι. Η πρώτη εφαρμογή ήταν το gravity screen και κράταγε ανοικτή την οθόνη όσο κράταγε το κινητό στα χέρια της. Screen on by motion δηλαδή. Δεν λειτουργεί πλέον και έψαξα στο playstore αλλά δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο. Έχετε κάτι υπόψιν? Η δεύτερη εφαρμογή που δεν λειτουργεί είναι καταγραφής κλήσεων. Πάλι στο android 7 λειτουργούσε και τώρα όχι. Έχετε να μου προτείνεται κάποια? Δοκίμασα κάποιες αλλά δεν λειτουργούν με τίποτα.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Πήρε και της γυναίκας μου 8.1.0.Μέχρι στιγμής όλα τέλεια, βάλανε και ποσοστό μπαταρίας στην γραμμή ειδοποιήσεων που την βόλεψε πολύ.

 

Αντιγράφω το μήνυμά μου από άλλο θέμα μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει.

 

Λοιπόν κύριοι, αναζητώ δύο εφαρμογές για το κινητό της γυναίκας μου. Έχει το Motorola moto g5s και αναβαθμίστηκε πρόσφατα σε 8.1.0. Είχε δύο εφαρμογές που λειτουργούσαν άψογα με android 7 και τώρα όχι. Η πρώτη εφαρμογή ήταν το gravity screen και κράταγε ανοικτή την οθόνη όσο κράταγε το κινητό στα χέρια της. Screen on by motion δηλαδή. Δεν λειτουργεί πλέον και έψαξα στο playstore αλλά δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο. Έχετε κάτι υπόψιν? Η δεύτερη εφαρμογή που δεν λειτουργεί είναι καταγραφής κλήσεων. Πάλι στο android 7 λειτουργούσε και τώρα όχι. Έχετε να μου προτείνεται κάποια? Δοκίμασα κάποιες αλλά δεν λειτουργούν με τίποτα.

 

 

Για την πρώτη εφαρμογή δε γνωρίζω κάτι, πέραν του attensive display που υπάρχει μέσα στο Moto App, όπου καθιστά την οθόνη ανοιχτή ενώσο είναι το βλέμμα σου στραμμένο πάνω της.

Όσο για το δεύτερο, μπορείς να κατεβάσεις το Smart Recorder, το οποίο καταγράφει τη συνομιλία των κλήσεων. Στο Moto Z μου με 8.0 λειτουργεί κανονικά. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andrwq.recorder&hl=en

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση, όταν κάνω μία κλήση και δεν την απαντάνε μου προτείνει να στείλει sms "Πείτε μου γιατί καλέσατε".

 

Έχετε καμία ιδέα πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Για την πρώτη εφαρμογή δε γνωρίζω κάτι, πέραν του attensive display που υπάρχει μέσα στο Moto App, όπου καθιστά την οθόνη ανοιχτή ενώσο είναι το βλέμμα σου στραμμένο πάνω της.

Όσο για το δεύτερο, μπορείς να κατεβάσεις το Smart Recorder, το οποίο καταγράφει τη συνομιλία των κλήσεων. Στο Moto Z μου με 8.0 λειτουργεί κανονικά. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andrwq.recorder&hl=en

 

Λοιπόν,κατέβασα το acr recorder που μου πρότεινε ένα μέλος σε άλλο θέμα και λειτουργεί μια χαρά.Ενδιαφέρον φαίνεται το smart recorder θα το κατεβάσω εγώ μάλλον να έχω σε μία εφαρμογή ηχογράφηση και ήχων αλλά και κλήσεων!Το attensive display της το έδειξα αλλα θέλει οπωσδήποτε να μένει ανοικτή η οθόνη με την κίνηση.Οπότε συνεχίζω το ψάξιμο για εφαρμογή screen on by motion.

 

1)Αυτό που λέτε ότι σας προτείνει να στείλει μήνυμα αν δεν το σηκώνουν,δεν το κάνει στο κινητό της γυναίκας μου.Το δοκιμάσαμε χθες μεταξύ μας,με έπαιρνε μέχρι να ανοίξει ο τηλεφωνητής μου,αλλά δεν πέταξε κάτι.

2)Πραγματικά σκαλίζοντας παραπάνω το motorola λόγω αναβάθμισης,έχω να πω ότι είναι ένα εξαιρετικό κινητό και πάμφηνο για αυτά που δίνει.Εξαιρετική επιλογή όσοι το έχετε πάρει πραγματικά.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Λίγο καλύτερη μπαταρία να είχε.......

 

Τι να πω και εγώ με τα 2620 mah του Xperia X μου....Κτήνος μου φαίνεται το motorola!:lol:

 

Λοιπόν βρήκα λύση με το screen on by motion.Δοκίμασα το Gravity screen ξανά και λειτουργεί τέλεια αλλά με τα εξής βήματα:

Κατεβάσεις το gravity screen και ενεργοποιείς την επιλογή να μένει ανοικτή η οθόνη όταν ανιχνεύει κίνηση.Μετά πας και πατάς off στο gravity screen και μετά on.Σε βγάζει στο μενού του κινητού,να δώσεις δικαιώματα διαχειριστή στην εφαρμογή.Το ενεργοποιείς και βγαίνεις.Μετά πας στην βελτιστοποίηση μπαταρίας στις ρυθμίσεις και εξαιρείς την εφαρμογή gravity screen.Επανεκκίνηση το κινητό και είσαι έτοιμος.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Στην παρακάτω σελίδα αναφέρει ότι θα δίνει κατα διαστήματα ενημερώσεις ασφαλείας

 

https://support.motorola.com/in/en/Softwareupgrade

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την συσκευή,το μόνο που μπορώ να της προσάψω είναι η μπαταρία αλλά μετά απο 18 μήνες που το έχω και με καθημερινό ξεζούμισμα το θεωρώ αναπόφευκτο να έχει πέσει.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...