Jump to content

Moto Z2 Play


mixalisnaf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα είναι να δουλεύει σωστά ,όχι μόνο η εξυπηρέτιση .Στα Μοtorola φαίνεται λειτουργεί καλύτερα το service της TS .
Link to comment
Share on other sites

Πήρε η κάμερα χτες μια μίνι ενημέρωση, σήμερα ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου... Not bad..
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Η TS Solutions δουλεύει εξαιρετικά για smartphones που έχουν εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας (Κωτσόβολος, Πλαίσιο, Public κτλ.) για παραεισαγωγής τύπου Skroutz μπλέκεις!

Πήρα και εγώ χθές ενημέρωση ασφαλείας Αυγούστου!

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

MixailDelta έχεις αντιμετωπίσει προβλήματα από όταν πήρες το κινητό πίσω; Επίσης πρακτικά πως μπορώ να έρθω σε επαφή με την TS; Πάω πρώτα σε Κωτσόβολο (από εκεί το πήρα κι εγώ) ή πάω απευθείας σε αυτούς;

 

Πρέπει να αναφέρω πως η συσκευή μου αντιμετωπίζει σοβαρά προβλήματα με restarts από το Μάρτιο όταν και το αγόρασα:

- Όταν η μπαταρία είναι περίπου στο 25% και κάτω, η οθόνη μαυρίζει και το κινητό κάνει random restarts

- Συνήθως τα restarts αυτά συμβαίνουν όταν μιλάω στο τηλέφωνο ή όταν χειρίζομαι μηνύματα.

- Μετά από τα restarts αυτά το επίπεδο της μπαταρίας φαίνεται να είναι χαμηλότερο σε σχέση με το πως ήταν νωρίτερα. Πχ από 25% -> 17%

- Από όσο έχω ψάξει σε forums του εξωτερικού, το πρόβλημα αυτό είναι αρκετά κοινό και δεν έχει εντοπίσει κάποιος χρήστης ένα συγκεκριμένο pattern. Σε κάποιους κάνει restart ενώ χρησιμοποιούν διαφορετικά apps και ενώ βρίσκεται σε διαφορετικό επίπεδο η μπαταρία (https://forums.lenovo.com/t5/Moto-Z-Play/Z2-play-self-restarts-and-shut-downs/td-p/3890510)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο της Motorola Ts Solutions είναι 2111984507 (μέχρι τις 17:00) θα σε ενημερώσουν πως θα γίνει η επισκευή ειδικά αν είσαι από επαρχία.

Δεν είμαι ειδικός θα ήθελα όμως να πω την γνώμη μου χωρίς παρεξηγήσεις (στο service είναι οι ειδικοί,πιστεύω θα σε ενημερώσουν πλήρως) φαίνεται ότι έχεις θέμα με την πλακέτα,τη μπαταρία και την οθόνη όποτε αυτά τα τρία θέλουν σίγουρα αλλαγή και επειδή θα πάει που θα πάει σκέψου αν έχεις και πουθενά αλλού θέματα όλο αυτό το διάστημα όπως το fingerprint scanner π.χ.

Όσον αφορά τα δικά μου θέματα όλα δουλεύουν εξαιρετικά εκτός από κάποιες ειδοποιήσεις που δεν έρχονται όταν έχω ανοικτά δεδομενα (σε σχέση με το wi-fi).

Επειδή όμως αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα με το ποσοστό της μπαταρίας και τη φόρτιση του gamepad ή θα περιμένω να τεστάρω λίγο ακόμα το gamepad γιατί δεν το έχω δουλέψει αρκετά (περίμενα πως θα συμπεριφερθεί και μετά την επισκευή του κινητού) ή θα περιμένω το νέο λογισμικό Android 9 Pie για ένα hard factory reset ή θα μου σπάσουν τα νευράκια και θα πάω ξανά στο service!

Edited by MixailDelta
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ενημέρωση ασφαλείας Οκτωβρίου (October security patch 91mb)

Νωρίς ήρθε :p

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ενημέρωση ασφαλείας Δεκεμβρίου (Security Patch)
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Στας ευρωπας γιατί καθυστερεί η Android 9 έκδοση; Το moto x4 μου την πήρε σχεδόν 2 μήνες πριν. Το z2 play όμως ακόμα να την πάρει πάρα τι γεγονός ότι είναι διαθέσιμη σε ένα σωρό άλλες περιοχές.

 

Πρόβλημα των ελληνικών παροχών;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Με το τελευταίο update τι μαγικά κάνανε; Η συσκευή πήρε περίπου +1 ώρα ακόμα sot.

Το επιβεβαίωνω και εγώ, στο 50% η οθόνη βγάζει περίπου 5 ώρες!

Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χρησιμοποιεί κάποιος σύνδεση μέσω NFC, σε δύο διαφορετικά ακουστικά που προσπάθησα να συνδεθώ δεν τα κατάφερα, με 7 Nougat στο παρελθόν δεν είχα κάνει σύνδεση αλλά με 8 Oreo βλέπω πως δεν, κάποιος που το χρησιμοποιεί για να μας διαφωτίσει;
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Η συσκευή εδώ και ένα μήνα, άρχισε να μου κάνει restart ...Το πήγα στην Vodafone, πλακέτα αλλαγή, αλλά δεν μπορούν να βρουν ανταλλακτικά.

Η συσκευή είναι αγορασμένη από Σκρουτζ, 5/18, το τιμολόγιο υπάρχει. Καμία ιδέα?

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Η συσκευή εδώ και ένα μήνα, άρχισε να μου κάνει restart ...Το πήγα στην Vodafone, πλακέτα αλλαγή, αλλά δεν μπορούν να βρουν ανταλλακτικά.

Η συσκευή είναι αγορασμένη από Σκρουτζ, 5/18, το τιμολόγιο υπάρχει. Καμία ιδέα?

Να το πας κατευθείαν στην TS SOLUTIONS στα ΚΤΕΛ κηφισού, είναι το service center της Lenovo/Motorola, αν είναι εντός εγγύησης θα στο αλλάξουν δωρεάν. Θα σε εξυπηρετήσουν κατ' ευθείαν, χωρίς μεσάζοντες.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Για οποιον σκεφτεται να το αποκτησει να ξερει οτι ειναι απροβληματιστο τηλεφωνο. Πλεον δεν υπαρχει σε σοβαρα μαγαζια στην Ελλαδα, ενω στο εξωτερικο θελει προσοχη να μην ειναι η εκδοση χωρις την Β20. Το εψαχνα κανα διμηνο, πηγα να κλεισω απο ιταλικο amazon (μου ειπε οτι τελικα ηταν το μονοκαρτο) και το ακυρωσα. Σε Γερμανικο αμαζον πηγαινε 250+ . Υπηρχε πιο φθηνο το Z3 play! αλλα προτιμω το Z2 play, λογω θυρας ακουστικων και ξεχωριστης διπλης σιμ. Τελικα το βρηκα σε γερμανικο Ebay ελαφρως μεταχειρισμενο σαν καινουργιο (μεχρι και αποδειξη μεντιαμαρκτ ειχε) στα 160 μαζι με το ηχειο μοτοντ. Ειχα ηδη αγορασει το προβολεα οποτε ειμαι κομπλε.

 

Σε σχεση με το V10 που αντικατεστησα (που θεωρητικα ειναι κινηταρα) ειναι καλυτερο στην μπαταρια και στην σελφι. Το V10 ειναι καλυτερο στην κυρια καμερα, σε μερικα επιπλεον χαρακτηριστικα (θυρα υπερυθρων, DLNA κτλ) και την οθονη. Το Ζ2 play ειναι μακραν καλυτερο σε καθημερινη χρηση. Επιτελους εχω ενα κινητο να βγαζει την μερα με φουλ ιντερνετ (5-6 GB 4g τον μηνα!) και πολυ καλο δακτυλικο αποτυπωμα. Ενω και ποιοτικα δειχνει καλο.

 

9 δεν εχει παρει ακομα με 8 ειναι αλλα ποτε δεν με ενδιεφερε η εκδοση του λογισμικου.

 

Αν το σκεφτεστε για αγορα μην το φοβηθειτε και ας ειναι παλιο. Το 4/64 δεν φοβαται τιποτα...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Και εγω να πω τα καλυτερα για το κινητο,πρωτη φορα σε motorola.Τα τελευταια χρονια με Χιαομι,ειχα βαρεθει τα ηλιθια bugs και κυριως το battery drain.Το εχω 2 μηνες και πραγματικα δεν εχω βρει κατι να με χαλαει.Η μπαταρια μου βγαζει ανετα 6-7 ωρες,οι καμερες για τα γουστα μου ειναι πολυ καλες και η οθονη φοβερη.Συν οτι δεν καταλαβαινεις σε καθημερινη χρηση οτι φοραει τον snapdragon 626,δεν κολλαει πουθενα.
Link to comment
Share on other sites

Και που να ειχατε το πρωτο Z play, 10 ωρες οθονη! καθε μερα ετσι. και απο επιδοσεις τα ιδια ειναι.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Έχει πάρει κάποιος από τους εναπομείναντες αναβάθμιση σε Android 9 Pie?
Motorola Moto G 1est Gen - MLS IQTab 3G - Lenovo A710 Adam - HTC Nexus 9 - Asus Google Nexus 7 (2013) - LG Nexus 5X - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 4G - Motorola Moto Z2 Play
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...