Jump to content

Wind (ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ) - Ταυτοποίηση αριθμού καρτοκινητού


stekon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας ...θα σας περιγραψω την ιστορια μου με την WIND

η τραπεζα μου ζητησε βεβαιωση ταυτοποιησης για το κινητο τηλεφωνο που εχω στην Q ...

Παω στο διπλανο καταστημα της wind και μου λενε να κανω αιτηση και η βεβαιωση θα ερθει σε 7 εργασιμες ημερες..

τους λεω γιατι δεν μπορουν να την δωσουν αμεσα και μου απαντανε οτι μετα τις 25 μαιου σχετικα με προσωπικα δεδομενα ,δεν μπορουν να την εκδωσει το καταστημα ,αλλα θα ερθει ταχυδρομικως απο τα κεντρικα...

Οκ εκανα την αιτηση ,εχουν περασει δυο εβδομαδες και ακομα να ερθει η βεβαιωση ,με συνεπεια να μην μπορω να κανω την τραπεζικη συναλλαγη που μου ειναι απαραιτητη....

Το αστειο με την wind ειναι οτι εχω τρεις μερες συνεχομενα στο τηλ. 8005001380 να ρωτησω γιατι δεν εχει ερθει η βεβαιωση ακομα και τις τρεις μερες μου απαντανε οτι θα δουν την υποθεση και θα με παρουν πισω..( οσο πηρανε εσας πηρανε και μενα)

δεν μπορω να καταλαβω τοσο δυσκολο ειναι να βγει μια βεβαιωση....στο καταστημα η υπαλληλος μου ειπε οτι φαινεται οτι ειναι στο ονομα μου...

Τι σκ... ; ειναι τοσο δυσκολο;

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ...θα σας περιγραψω την ιστορια μου με την WIND

η τραπεζα μου ζητησε βεβαιωση ταυτοποιησης για το κινητο τηλεφωνο που εχω στην Q ...

Παω στο διπλανο καταστημα της wind και μου λενε να κανω αιτηση και η βεβαιωση θα ερθει σε 7 εργασιμες ημερες..

τους λεω γιατι δεν μπορουν να την δωσουν αμεσα και μου απαντανε οτι μετα τις 25 μαιου σχετικα με προσωπικα δεδομενα ,δεν μπορουν να την εκδωσει το καταστημα ,αλλα θα ερθει ταχυδρομικως απο τα κεντρικα...

Οκ εκανα την αιτηση ,εχουν περασει δυο εβδομαδες και ακομα να ερθει η βεβαιωση ,με συνεπεια να μην μπορω να κανω την τραπεζικη συναλλαγη που μου ειναι απαραιτητη....

Το αστειο με την wind ειναι οτι εχω τρεις μερες συνεχομενα στο τηλ. 8005001380 να ρωτησω γιατι δεν εχει ερθει η βεβαιωση ακομα και τις τρεις μερες μου απαντανε οτι θα δουν την υποθεση και θα με παρουν πισω..( οσο πηρανε εσας πηρανε και μενα)

δεν μπορω να καταλαβω τοσο δυσκολο ειναι να βγει μια βεβαιωση....στο καταστημα η υπαλληλος μου ειπε οτι φαινεται οτι ειναι στο ονομα μου...

Τι σκ... ; ειναι τοσο δυσκολο;

Δεν έχεις αριθμό σταθερού;
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ...θα σας περιγραψω την ιστορια μου με την WIND

η τραπεζα μου ζητησε βεβαιωση ταυτοποιησης για το κινητο τηλεφωνο που εχω στην Q ...

Παω στο διπλανο καταστημα της wind και μου λενε να κανω αιτηση και η βεβαιωση θα ερθει σε 7 εργασιμες ημερες..

τους λεω γιατι δεν μπορουν να την δωσουν αμεσα και μου απαντανε οτι μετα τις 25 μαιου σχετικα με προσωπικα δεδομενα ,δεν μπορουν να την εκδωσει το καταστημα ,αλλα θα ερθει ταχυδρομικως απο τα κεντρικα...

Οκ εκανα την αιτηση ,εχουν περασει δυο εβδομαδες και ακομα να ερθει η βεβαιωση ,με συνεπεια να μην μπορω να κανω την τραπεζικη συναλλαγη που μου ειναι απαραιτητη....

Το αστειο με την wind ειναι οτι εχω τρεις μερες συνεχομενα στο τηλ. 8005001380 να ρωτησω γιατι δεν εχει ερθει η βεβαιωση ακομα και τις τρεις μερες μου απαντανε οτι θα δουν την υποθεση και θα με παρουν πισω..( οσο πηρανε εσας πηρανε και μενα)

δεν μπορω να καταλαβω τοσο δυσκολο ειναι να βγει μια βεβαιωση....στο καταστημα η υπαλληλος μου ειπε οτι φαινεται οτι ειναι στο ονομα μου...

Τι σκ... ; ειναι τοσο δυσκολο;

 

Μπαρουφες σου λέει το κατάστημα. Πήγαινε αλλού. Επιτόπου τις δίνουν. Μια δήλωση είναι που κάνεις όταν παίρνεις το καρτοκινητο σου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ...θα σας περιγραψω την ιστορια μου με την WIND

η τραπεζα μου ζητησε βεβαιωση ταυτοποιησης για το κινητο τηλεφωνο που εχω στην Q ...

Παω στο διπλανο καταστημα της wind και μου λενε να κανω αιτηση και η βεβαιωση θα ερθει σε 7 εργασιμες ημερες..

τους λεω γιατι δεν μπορουν να την δωσουν αμεσα και μου απαντανε οτι μετα τις 25 μαιου σχετικα με προσωπικα δεδομενα ,δεν μπορουν να την εκδωσει το καταστημα ,αλλα θα ερθει ταχυδρομικως απο τα κεντρικα...

Οκ εκανα την αιτηση ,εχουν περασει δυο εβδομαδες και ακομα να ερθει η βεβαιωση ,με συνεπεια να μην μπορω να κανω την τραπεζικη συναλλαγη που μου ειναι απαραιτητη....

Το αστειο με την wind ειναι οτι εχω τρεις μερες συνεχομενα στο τηλ. 8005001380 να ρωτησω γιατι δεν εχει ερθει η βεβαιωση ακομα και τις τρεις μερες μου απαντανε οτι θα δουν την υποθεση και θα με παρουν πισω..( οσο πηρανε εσας πηρανε και μενα)

δεν μπορω να καταλαβω τοσο δυσκολο ειναι να βγει μια βεβαιωση....στο καταστημα η υπαλληλος μου ειπε οτι φαινεται οτι ειναι στο ονομα μου...

Τι σκ... ; ειναι τοσο δυσκολο;

 

Πρόβλημα πρέπει να έχεις και με την τράπεζα!

Αν κάποιος δεν έχει σταθερό,ούτε κινητό,δεν μπορεί να έχει συναλλαγές με αυτή;

Πιστεύω ότι μπορεί να έχει,για δες/ψαξε και αυτή την περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις αριθμό σταθερού;

 

Εχω, αλλα για καποιο λογο μου ζητησε το κινητο μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαρουφες σου λέει το κατάστημα. Πήγαινε αλλού. Επιτόπου τις δίνουν. Μια δήλωση είναι που κάνεις όταν παίρνεις το καρτοκινητο σου.

 

Το ιδιο πιστευα και εγω ,αλλα μετα τις αλλαγες στα προσωπικα δεδομενα δεν βγαζει το οποιοδηποτε καταστημα παρα μονο απο κει που βγηκε το νουμερο .Το προβλημα ειναι το νουμερο το εχω απο αλλη εταιρει αγορασμεο πριν πολλα χρονια και εγινε φορητοτητα στην Q card....

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

Εχω, αλλα για καποιο λογο μου ζητησε το κινητο μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ιδιο πιστευα και εγω ,αλλα μετα τις αλλαγες στα προσωπικα δεδομενα δεν βγαζει το οποιοδηποτε καταστημα παρα μονο απο κει που βγηκε το νουμερο .Το προβλημα ειναι το νουμερο το εχω απο αλλη εταιρει αγορασμεο πριν πολλα χρονια και εγινε φορητοτητα στην Q card....

αν δεν εχεις κινητο?δεν μπορεις να διεκπεραιωσεις την εργασια σου με την τραπεζα?

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις κινητο?δεν μπορεις να διεκπεραιωσεις την εργασια σου με την τραπεζα?

 

Το ζητημα δεν ειναι η τραπεζα σαφως...το θεμα ειναι οτι η wind κανει παραπανω απο 10 εργασημες μερες να μου στειλει μια βεβαιωση που μεχρις στιγμης δεν εχω λαβει τιποτα.....γι αυτο φωναζω οτι ειναι απαραδεκτοι

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

Συνεχεια ιστοριας....

Σημερα πηγα στο καταστημα τηςwind Νεα Φιλαδελφεια και εκανα παραπονα γιατι δεν εχει ερθει η βεβαιωση ....

μου ειπανε κατι φθηνες δικαιολογιες ,αλλα υποψιαζομαι οτι η κυρια που μου εκανε την αιτηση πριν τρεις βδομαδες δεν πρεπει να την ειχε στειλει.....Με εβαλαν και εκανα ξανα την ιδια αιτηση λεγοντας μου οτι αλλαξε η διαδικασια πριν μια εβδομαδα.....Μπουρδες δηλαδη

ΕΓΩ ΕΠΙΜΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟI......Γι αυτο οταν επαιρνα στα κεντρικα 8005001380 τρεις φορες δεν μου απαντουσαν τιποτα και περιμενω τηλεφωνημα τους ακομα.....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟI για να μην πω κατι χειροτερο

Edited by stekon
προσωπικοί χαρακτηρισμοί διαγράφηκαν.

Phone: Iphone 13 pro - Samsung s21 fe 5G

Link to comment
Share on other sites

για συγκεκριμενες εργασιες η βεβαιωση του αριθμου ειναι απαραιτητη για την τραπεζα. Απο τη στιγμη που εχεις πιστωτικη/χρεωστικη καρτα και χρησιμοποιειται για online συναλλαγες ή web banking,ο αριθμος κινητου ειναι απαραιτητος για τη ληψη μηνυματων σχετικων με τις συναλλαγες. Παντως εγω πριν καιρο την ειχα παρει επιτοπου τη βεβαιωση. Ειναι προφανως θεμα του καταστηματος. Η βεβαιωση εκδιδεται απο το συστημα,ειναι το ιδιο χαρτι που σου δινουν οταν κανεις ταυτοποιηση του αριθμου. Το να το παρεις μετα απο μια εβδομαδα ταχυδρομικα θεωρητικα ειναι προβλημα.Μεσα σε μια εβδομαδα,ο αριθμος μπορει να εχει αλλαξει κατοχο ή και εταιρία.Αν δεν βρεις ακρη κανε καταγγελια στην ΕΕΤΤ.
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα πρέπει να έχεις και με την τράπεζα!

Αν κάποιος δεν έχει σταθερό,ούτε κινητό,δεν μπορεί να έχει συναλλαγές με αυτή;

Πιστεύω ότι μπορεί να έχει,για δες/ψαξε και αυτή την περίπτωση!

Όχι, δε μπορεί

 

για συγκεκριμενες εργασιες η βεβαιωση του αριθμου ειναι απαραιτητη για την τραπεζα. Απο τη στιγμη που εχεις πιστωτικη/χρεωστικη καρτα και χρησιμοποιειται για online συναλλαγες ή web banking,ο αριθμος κινητου ειναι απαραιτητος για τη ληψη μηνυματων σχετικων με τις συναλλαγες. Παντως εγω πριν καιρο την ειχα παρει επιτοπου τη βεβαιωση. Ειναι προφανως θεμα του καταστηματος. Η βεβαιωση εκδιδεται απο το συστημα,ειναι το ιδιο χαρτι που σου δινουν οταν κανεις ταυτοποιηση του αριθμου. Το να το παρεις μετα απο μια εβδομαδα ταχυδρομικα θεωρητικα ειναι προβλημα.Μεσα σε μια εβδομαδα,ο αριθμος μπορει να εχει αλλαξει κατοχο ή και εταιρία.Αν δεν βρεις ακρη κανε καταγγελια στην ΕΕΤΤ.

 

Επειδή δουλεύω σε Τράπεζα, επιβεβαιώνω ότι όλο τον Ιούνιο οι συνδρομητές wind έφερναν βεβαίωση που ταχυδρομηθηκε από τα κεντρικά στην Αθήνα μετά από αίτηση τους σε φυσικά καταστήματα.

 

Τη μια και μοναδική φορά που ζήτησα για τον εαυτό μου για να τη δώσω στον ΕΦΚΑ την πήρα αμέσως απο κατάστημα, αλλά αυτό έγινε πριν 1,5 χρόνο.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ο αδερφός μου χρειάστηκε βεβαίωση αριθμού από την Τράπεζα για κωδικούς banking και πήγαμε στο πλησιέστερο κατάστημα(Τρίκαλα).

Το χαρτί το πήραμε σε δύο λεπτά

Οπότε είναι θέμα ανικανότητας υπαλλήλων των εκάστοτε καταστημάτων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Επειδή μου ζήτησαν και εμένα βεβαίωση για το καρτοκινητο μου τηλέφωνο, γνωρίζει κάποιος αν έχει αλλάξει η διαδικασία;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή μου ζήτησαν και εμένα βεβαίωση για το καρτοκινητο μου τηλέφωνο, γνωρίζει κάποιος αν έχει αλλάξει η διαδικασία;

 

Πας σε καταστημα και τη ζητάς...το ιδιο ισχυει για όλες τις εταιρίες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πας σε καταστημα και τη ζητάς...το ιδιο ισχυει για όλες τις εταιρίες.

 

Στην Cosmote τη ζήτησα τηλεφωνικά και επί τόπου μου έστειλαν ένα link και εναν κωδικό με sms από όπου και κατέβασα την βεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Και στη Vodafone γίνεται τηλεφωνικά

 

Στη wind γίνεται ηλεκτρονικά.

Πάτε wind.gr

Κάτω κάτω πατάτε επικοινωνία

--> Φόρμα επικοινωνίας

--> επιθυμώ επικοινωνία με τη wind

-->Εξυπηρέτηση πελατών

-->συμπλήρωση στοιχείων

-->επισύναψη αρχείου με σκαναρισμένη τη ταυτότητα

-->επισύναψη ηλεκτρονικής υπεύθυνης δήλωσης

-->Αποστολή.

Θα σταλεί στο μειλ που θα έχετε δηλώσει.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με Q telecom! Πρέπει να πάω τελικά σε κατάστημα ή μπορώ να βγάλω άκρη και από την ιστοσελίδα της wind ως μητρικής;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με Q telecom! Πρέπει να πάω τελικά σε κατάστημα ή μπορώ να βγάλω άκρη και από την ιστοσελίδα της wind ως μητρικής;
Στο site της Q, Γράφει το παρακάτω 8ab4e9a54d75dcc945e2e5526004db4a.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Q, Γράφει το παρακάτω 8ab4e9a54d75dcc945e2e5526004db4a.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ. Τώρα το πρόσεξα αυτό, είχα κοιτάξει την σελίδα της Q.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...