Jump to content

Xiaomi Mi band 3


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2. Οθόνη έγχρωμη, 40% μεγαλύτερη, AMOLED, φωτεινότερη, αδιάβροχο εως 5 ATM (εως 50 μέτρα)

 

Νομίζω και το Mi band 3 είναι με rating για 50μ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 431
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω και το Mi band 3 είναι με rating για 50μ

 

συμφωνω, και τα υπολοιπα νομιζω ειναι λιγο υπερβολικα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

σταματησε να φορτιζει το band 3...

Δοκιμασα αλλη πηγη φορτισης, καθαρισα την επαφη που ηταν ηδη καθαρη αλλα δεν.

Κατι εχει σκαλωσει λογισμικο λογικα

 

μη το ματιασω το δοκιμασα ξανα με κλειστη οθονη και φορτιζει :P

Edited by giannis1_
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι δονείται κανονικά και σε viber, messenger, email. Έχει επιλογή μέσα στις ρυθμίσεις του mifit και διαλέγεις εσύ όποιες εφαρμογές θέλεις να δονείται οταν έχουν ειδοποίηση.

 

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να δονείται και να βλέπω το μήνυμα που μου έρχεται από Viber, email, Whatsapp, sms, messenger κλπ; Το μόνο που βλέπω είναι ποιος με καλεί. Για τα άλλα τι πρέπει να κάνω;

 

EDIT:

Άκυρο τελικά, το βρήκα.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Το σέταρα χθες μια χαρά, μου δούλεψε άψογα και ξυπνάω σήμερα το πρωί και βλέπω πως δεν δονείται όταν έρχονται μηνύματα, emails, υπενθυμίσεις κλπ. Λες και δεν έρχονται πότε.

Επαναλαμβάνω: χθες δούλεψε άψογα γιατί το τέσταρα σε όλα.

 

Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά;

 

Είναι συνδεδεμένο κανονικά με το Mi Fit και από τα settings βλέπω πως δεν έχει απενεργοποιηθεί κάτι απ' αυτά που αποθήκευσα χθες.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Το σέταρα χθες μια χαρά, μου δούλεψε άψογα και ξυπνάω σήμερα το πρωί και βλέπω πως δεν δονείται όταν έρχονται μηνύματα, emails, υπενθυμίσεις κλπ. Λες και δεν έρχονται πότε.

Επαναλαμβάνω: χθες δούλεψε άψογα γιατί το τέσταρα σε όλα.

 

Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά;

 

Είναι συνδεδεμένο κανονικά με το Mi Fit και από τα settings βλέπω πως δεν έχει απενεργοποιηθεί κάτι απ' αυτά που αποθήκευσα χθες.

 

Τελικά με ένα restart του τηλεφώνου λειτούργησε ξανά χωρίς προβλήματα.

 

Αλήθεια, για να περάσω την ελληνική εφαρμογή Mi Fit σε iPhone, θα ακολουθήσω την ίδια διαδικασία με Android;

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, για να περάσω την ελληνική εφαρμογή Mi Fit σε iPhone, θα ακολουθήσω την ίδια διαδικασία με Android;

 

Γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Πρώτη μέρα σήμερα με το mi band 3. Μια ερωτηση: ενώ μετρούσε κανονικά σήμερα όλη τη δραστηριότητα ξαφνικά όλα μηδενιστηκαν. Είναι κάποια ρύθμιση; το είχα στα 6000 βήματα τον στόχο κ μόλις έγραψε 6333 όλα μηδενιστηκαν (βήματα, απόσταση, θερμίδες)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Πρώτη μέρα σήμερα με το mi band 3. Μια ερωτηση: ενώ μετρούσε κανονικά σήμερα όλη τη δραστηριότητα ξαφνικά όλα μηδενιστηκαν. Είναι κάποια ρύθμιση; το είχα στα 6000 βήματα τον στόχο κ μόλις έγραψε 6333 όλα μηδενιστηκαν (βήματα, απόσταση, θερμίδες)

 

κοιτα αρχικα αν εχεις ρυθμισει σωστα ημερομηνια και ωρα....συνηθως ολα μηδενιζουν στις 12 το βραδυ...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έχω ρυθμισμένη την ώρα... Μήπως ήταν κάποιο bug.

 

εχεις κανει τα updates ολα? με τι το δουλευεις?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου έβγαλε με το που το άνοιξα κάποιο update. Στο Huawei p30 το εχω συνδεδεμένο αν εννοείς αυτό. Στις 12 μηδενιστηκαν πάλι όπως είχες πει κ πριν.
Link to comment
Share on other sites

Το σέταρα χθες μια χαρά, μου δούλεψε άψογα και ξυπνάω σήμερα το πρωί και βλέπω πως δεν δονείται όταν έρχονται μηνύματα, emails, υπενθυμίσεις κλπ. Λες και δεν έρχονται πότε.

Επαναλαμβάνω: χθες δούλεψε άψογα γιατί το τέσταρα σε όλα.

 

Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά;

 

Είναι συνδεδεμένο κανονικά με το Mi Fit και από τα settings βλέπω πως δεν έχει απενεργοποιηθεί κάτι απ' αυτά που αποθήκευσα χθες.

 

Κάθε πρωί τα ίδια μου κάνει. Δεν έρχεται τίποτα, λες και δεν είναι συνδεδεμένο καθόλου, ενώ φυσικά είναι (το bluetooth δεν το κλείνω ποτέ). Για να λειτουργήσουν όλα κανονικά πρέπει να κάνω restart το τηλέφωνο.

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πρωί τα ίδια μου κάνει. Δεν έρχεται τίποτα, λες και δεν είναι συνδεδεμένο καθόλου, ενώ φυσικά είναι (το bluetooth δεν το κλείνω ποτέ). Για να λειτουργήσουν όλα κανονικά πρέπει να κάνω restart το τηλέφωνο.

Τι μπορεί να φταίει;

 

μηπως το κινητο "μπλοκαρει" το mi fit μετα απο λιγη ωρα και δεν το αφηνει να δουλευει στο παρασκηνιο?

κοιτα στις ρυθμισεις ενεργειας να βαλεις το mi fit στις εξαιρεσεις

Link to comment
Share on other sites

μηπως το κινητο "μπλοκαρει" το mi fit μετα απο λιγη ωρα και δεν το αφηνει να δουλευει στο παρασκηνιο?

κοιτα στις ρυθμισεις ενεργειας να βαλεις το mi fit στις εξαιρεσεις

 

Όχι, δεν είναι αυτό. 3 εφαρμογές έχω που τρέχουν ασταμάτητα στο παρασκήνιο - μία απ' αυτές είναι και το Mi Fit.

Είναι λίγο κουλό αυτό που κάνει και δεν μπορώ να βρω τι φταίει. Πιστεύω ότι όντως έχει να κάνει με την "αδράνεια" του ρολογιού, μιας και συμβαίνει κάθε πρωί αφού ξυπνήσω, αλλά δεν ξέρω πού μπλοκάρει ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τα ίδια κάνει και έχω δώσει όλες τις άδειες. Κάτι άλλο παίζει

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πρωί τα ίδια μου κάνει. Δεν έρχεται τίποτα, λες και δεν είναι συνδεδεμένο καθόλου, ενώ φυσικά είναι (το bluetooth δεν το κλείνω ποτέ). Για να λειτουργήσουν όλα κανονικά πρέπει να κάνω restart το τηλέφωνο.

 

Τι μπορεί να φταίει;

Δοκίμασε απλά να κλείσεις και να ανοίξεις το Bluetooth.

 

Στάλθηκε από το AGS-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έκανα την αναβάθμιση του itech,που έβγαλε τελευταία, αλλά μερικοί χαρακτήρες είναι στα ρώσικα. Έκανε κάποιος άλλος την αναβάθμιση; Έχει το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει λύση;
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παρήγγειλα το mi4 και θα δώσω το mi3 στον αδερφό μου.

Κρατάω την ίδια εφαρμογή mifit στο κινητό και κάνω σύνδεση το mi4 ;

Κατεβάζει ο αδερφός μου το mifit και συνδέει το mi3 ; Χρειάζεται να διαγράψω κάτι από το mi3 ή την miFit μου;;;?

Link to comment
Share on other sites

Κρατάς την ίδια εφαρμογή.

Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι κατάργηση σύζευξης του 3, αλλιώς δε θα το βλέπει ο αδερφός σου

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...