Jump to content

Xiaomi Mi band 3


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ποιο να πάρω που να μπορεί να δουλέψει με το κινητό μου που το έχω στα ελληνικά και να μπορεί να μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις και τα μυνήματα στα ελληνικά.

Έχω πέλαγωσει με τόσα που διαβάζω αριστερά και δεξιά. :-)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο είπα πριν.

Πάρε το πιο φθηνό, αφού η διαδικασία για τα ελληνικά είναι η ίδια :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 431
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο είπα πριν.

Πάρε το πιο φθηνό, αφού η διαδικασία για τα ελληνικά είναι η ίδια :)

Αυτό που γράφεις όμως για το mi fit που δεν θα αναβαθμίζεται τι εννοείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφεις όμως για το mi fit που δεν θα αναβαθμίζεται τι εννοείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτοί το λένε.

Διάβασε την περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί το λένε.

Διάβασε την περιγραφή.

Τι σημαίνει πρακτικά αυτό δεν καταλαβαίνω. Θα έχω πρόβλημα με την εφαρμογή;

Κάντο λίγο πιο λιανά ;-)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει πρακτικά αυτό δεν καταλαβαίνω. Θα έχω πρόβλημα με την εφαρμογή;

Κάντο λίγο πιο λιανά ;-)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε ξέρω φίλε μου.

Λένε ότι δε γίνεται αναβάθμιση η εφαρμογή και σύντομα θα δώσουν άλλη.

Αν και το "soon" είναι από τη μέρα που κυκλοφόρησε :lol:

Τι και πως, ρώτα τους.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οντως πολυ καλη εφαρμογη το miband tools ηθελα να ρωτησω γιατι το ψαχνω λιγο αν εχει την ρυθμιση οταν η οθονη ειναι ανοιχτη να μην ερχεται ειδοποιηση στο miband ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα οντως πολυ καλη εφαρμογη το miband tools ηθελα να ρωτησω γιατι το ψαχνω λιγο αν εχει την ρυθμιση οταν η οθονη ειναι ανοιχτη να μην ερχεται ειδοποιηση στο miband ?

 

Δε ξέρω για το mi band tools, αλλα στο mi fit υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την ειχα ενεργοποιηση το θυμαμαι, αν και δεν μπορω να το ξανα βρω την ρυθμιση αυτη στο mi fit ,αλλα μετα που εβαλα την εφαρμογη miband tools αλλαξε και τωρα ξανα χτυπαει με καθε ειδοποιηση..
Link to comment
Share on other sites

Ναι την ειχα ενεργοποιηση το θυμαμαι, αν και δεν μπορω να το ξανα βρω την ρυθμιση αυτη στο mi fit ,αλλα μετα που εβαλα την εφαρμογη miband tools αλλαξε και τωρα ξανα χτυπαει με καθε ειδοποιηση..

 

Πας στις ειδοποιήσεις εφαρμογής (εκεί που δηλώνεις από ποιες εφαρμογές θες να έρχονται ειδοποιήσεις) και η επιλογή είναι δεύτερη από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς strap ποιο πλατύ; σαν ρολογιού

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στράτο έχω επιλέξει γλώσσα τηλεφώνου τα αγγλικά. Με την εφαρμογή σου θα μπορώ να βλέπω το όνομα του καλουντος στα ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα και καλή εβδομάδα.

Σκέφτομαι την αγορά του εν λόγω gadget κυρίως για ένα λόγο και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Με ενδιαφέρει ΚΥΡΙΩΣ η λειτουργία του ξυπνητηριού μέσω δόνησης. Πώς ακριβώς λειτουργεί αυτό?

  1. Μπορώ να βάλω ξυπνητήρι κατευθείαν από το mi band ή πρέπει από το κινητό?
  2. Αν τυχόν μπαίνει από το κινητό, πώς παίζει? Κάνει δόνηση το mi band για κάποια λεπτά και μετά χτυπάει και το ξυπνητήρι άμα δεν το απενεργοποιήσεις?
  3. Σε ξυπνάει όντως η δόνηση?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!:D

Link to comment
Share on other sites

1.Μέσω εφαρμογής/κινητού

2. Δονείται μέχρι να το απενεργοποιησεις. Η το κάνεις παύση για κάποια λεπτά και μετά ξαναχτυπάει

3. Ναι σε ξυπνάει, όμως για safe βάλε και του κινητού να χτυπήσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Οπότε είναι ανεξάρτητο το ξυπνητήρι μέσω mi band με το κανονικό ξυπνητήρι του κινητού?
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ τη μετάβαση από 2 σε 3. Είχα αγοράσει το mi Band tools για να βλέπω ειδοποιήσεις από εφαρμογές. Τελικά χρειάζεται τώρα η έχει το mi fit ειδοποιήσεις από εφαρμογές, τύπου Viber messenger κλπ. Υπόψιν έβαλα το mi fit το ελληνικό και πέρασε και το firmware όλα είναι στα ελληνικά πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση?

Απ' το 2 λέω να πάω στο bip

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω στο BG δύο εκδόσεις. Την κινεζική και την Ιντερνασιονάλ (προφανώς ανοίγουν το κουτί και βάζουν ένα firmware για τα αγγλικά) στην ίδια τιμή.

Η διαφορά είναι στα έξοδα αποστολής.

Πέραν των εξόδων αυτών έχουν καμία άλλη διαφορά; Γιατί οποίο και να πάρω θα στρωθω για να περάσω το firmware στα ελληνικά. Οπότε να μην πληρώσω έξτρα καπέλο και να πάρω και σφραγισμένη συσκευή.

Κάποιος που να γνωρίζει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Στράτο έχω επιλέξει γλώσσα τηλεφώνου τα αγγλικά. Με την εφαρμογή σου θα μπορώ να βλέπω το όνομα του καλουντος στα ελληνικά;

 

Ναι.

 

Στο είπα πριν.

Πάρε το πιο φθηνό, αφού η διαδικασία για τα ελληνικά είναι η ίδια :)

 

Βρίσκω στο BG δύο εκδόσεις. Την κινεζική και την Ιντερνασιονάλ (προφανώς ανοίγουν το κουτί και βάζουν ένα firmware για τα αγγλικά) στην ίδια τιμή.

Η διαφορά είναι στα έξοδα αποστολής.

Πέραν των εξόδων αυτών έχουν καμία άλλη διαφορά; Γιατί οποίο και να πάρω θα στρωθω για να περάσω το firmware στα ελληνικά. Οπότε να μην πληρώσω έξτρα καπέλο και να πάρω και σφραγισμένη συσκευή.

Κάποιος που να γνωρίζει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2 σελίδες πριν το συζητήσαμε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα σήμερα το δικό μου mi band από banggood και έκανα και ενημέρωση στο τελευταίο firmware κατέβασα και το mi fit από το PlayStore!

Είναι το πρώτο μου mi band και έχω την εξής ερώτηση και με συγχωρείτε αν έχει απαντηθεί, αλλά διάβασα πολλές σελίδες και σαφή άκρη δεν έβγαλα!

Δεν με νοιάζει να τα έχω όλα ελληνικά αφού και το κινητό μου στα αγγλικά είναι...θέλω όμως τις ειδοποιήσεις από εφαρμογές και κλήσεις να βγαίνουν σε σωστά ελληνικά χωρίς κενά και με σωστά τα "ς" κτλ!

Πρέπει αναγκαστικά να περάσω πάλι το ελληνικό firmware ή υπάρχει κάτι που να διορθώσει απλά τις ειδοποιήσεις;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα σήμερα το δικό μου mi band από banggood και έκανα και ενημέρωση στο τελευταίο firmware κατέβασα και το mi fit από το PlayStore!

Είναι το πρώτο μου mi band και έχω την εξής ερώτηση και με συγχωρείτε αν έχει απαντηθεί, αλλά διάβασα πολλές σελίδες και σαφή άκρη δεν έβγαλα!

Δεν με νοιάζει να τα έχω όλα ελληνικά αφού και το κινητό μου στα αγγλικά είναι...θέλω όμως τις ειδοποιήσεις από εφαρμογές και κλήσεις να βγαίνουν σε σωστά ελληνικά χωρίς κενά και με σωστά τα "ς" κτλ!

Πρέπει αναγκαστικά να περάσω πάλι το ελληνικό firmware ή υπάρχει κάτι που να διορθώσει απλά τις ειδοποιήσεις;;

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Ποια έκδοση πήρες (chinese or international) και με ποια μέθοδο αποστολής;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση πήρες (chinese or international) και με ποια μέθοδο αποστολής;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω πως η έκδοση που πήρα είναι η Chinese και ήρθε με Air Parcel Register από banggood!

Παίζει ρόλο ο τρόπος αποστολής στην γλώσσα;;

Εγώ θέλω απλά να εμφανίζονται "αρμονικά" αν είναι να το πω έτσι οι ειδοποιήσεις οι οποίες είναι στα ελληνικά!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...