Jump to content

Xiaomi Mi band 3


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβαθμίσεις θα παίρνει το ελληνικό soft?

Μήπως είναι καλύτερα να παραμείνει κανείς με το αγγλικό soft ή δεν κερδίζει τις αναβαθμίσεις?

Ακολούθησες πάλι την 2η μέθοδο?

Η νυχτερινή λειτουργία ου προστέθηκε πριν 2-3 μέρες, υπάρχει στο ελληνικό firm?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 431
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναβαθμίσεις όποτε παίρνουν και τα υπόλοιπα custom. Την δεύτερη διαδικασία ακολούθησα.

Πέρασα κ το Ελληνικό mifit και όλα καλά με το καιρό.

Νυχτερινή λειτουργία δεν πρόσεξα κάπου, σήμερα το παρέλαβα κ είναι στο ψάξιμο.

Μέσα από το mi fit ενεργοποιείται;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Αναβάθμισα και γω με την 2η διαδικασία, αλλά στον καιρό δεν αναφέρει τον τόπο.

Η νυχτερινή λειτουργία προστέθηκε στο Mi band....

Ελληνικό Mi Fit?

Εννοείς αυτό του playstore με ελληνικά ή κάποια άλλη? Ποιές είναι οι διαφορές?

Link to comment
Share on other sites

https://itechnews.gr/2018/07/mi-fit-gr/

Αυτό.

Θα έχεις κομπλέ τον καιρό .

Ρίξε μία ματιά αν θες

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το άρθρο αυτό περισσότερο σε μπερδεύει παρά ξεκαθαρίζει την διαδικασία... για το Mi Band 3 !

(αλλού γράφει για το Μι Band 2 αλλού για το 3...αλλού για το firm αλλού για το Mi fit και όλα αυτά μαζί...γενικά ένας ελληνικός αχταρμάς)!

Εγώ που έχω την ελληνοποιημένη Μι Fit 3.4.3 (firm 1.1.14) πως πάω να εγκαταστήσω το Mi fit με την ελληνική έκδοση για να φαίνεται και ο καιρός?

Ποια έκδοση Mi fit πρέπει να βάλω? Ποιά είναι η ειδική έκδοση του άρθρου?

Ποια είναι η διαδικασία υποβάθμισης (Μι fit) στην ίδια έκδοση?

Τι άλλο χάνω (Mi fit 3.4.3 Aptoide) αν δεν βάλω μια παλιά έκδοση για να βλέπω τις πληροφορίες του καιρού?

Τι διαφορά έχουν στην πράξη οι beta από τις stable?

Υ.Γ. Η λειτουργία ύπνου (στο δικό μου δεν έχει κάνει ακόμη καταγραφή...) στο Mi Band μπαίνει αυτόματα ή πρέπει να την ρυθμίζω καθημερινά όταν δεν είναι στους καρδιακούς παλμούς?? Μπορεί κανείς να εξηγήσει αυτή την λειτουργία (καρδιακούς παλμούς - ύπνου)?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα..το πήρα και γω στα χέρια μου σήμερα,βρήκα ένα ελληνικό κανάλι στο YouTube που εξηγούσε βήμα βήμα και έξω τα έκανα όλα καλά μου έχει κολλήσει η οθόνη σε κατάσταση σύζευξης..δείχνει ένα κινητό ένα βελάκι και το Mi band.Το έβαλα λίγο για φόρτιση γράφει στα ελληνικα κανονικά φόρτιση αλλά όταν το έβγαλα η οθόνη μένει εκεί στη σύζευξη.. Πως το κάνω επανεκκίνηση η οτιδήποτε για να φτιάξει?
Link to comment
Share on other sites

Σε εσάς δείχνει ποιος καλεί; Σε μένα δείχνει μόνο το εικονίδιο. Είμαι με το notify και το τελευταίο αυθεντικό firmware

 

Στάλθηκε από το Tab2A7-10F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το my band tools δείχνει τα πάντα μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πέρασα το ελληνικό firmware και το mi band tools όπως έγραψε ο φίλος και όλες οι ειδοποιήσεις έρχονται τέλεια στα ελληνικά... Και κλήσεις και μηνύματα όλα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιήσεις δειχνει κανονικά ολους τους ελληνικούς χαρακτήρες? Πχ το "ς" , κεφάλαια γράμματα, τονισμένα? Επίσης τα εμφανίζει κανονικά ή με κενα σε καθε γραμμα(δηλαδή μ η ν υ μ α)???
Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιήσεις δειχνει κανονικά ολους τους ελληνικούς χαρακτήρες? Πχ το "ς" , κεφάλαια γράμματα, τονισμένα? Επίσης τα εμφανίζει κανονικά ή με κενα σε καθε γραμμα(δηλαδή μ η ν υ μ α)???
Τα εμφανίζει όλα κανονικά και το ς και κεφαλαία τα πάντα απλά χωρίς τόνους.

Ξέχασα να γράψω ότι δε βγάζει κενά σε κάθε γράμμα,ως τώρα όλα άψογα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by sgatzo
Link to comment
Share on other sites

Με το my band tools δείχνει τα πάντα μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να βλέπω ποιός με καλεί πρέπει να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή;

Αν κατάλαβα καλα μιλάτε για την εφαρμογή "tools & mi band" που κοστίζει 3,49€.Σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Για να βλέπω ποιός με καλεί πρέπει να εγκαταστήσω κάποια εφαρμογή;

Αν κατάλαβα καλα μιλάτε για την εφαρμογή "tools & mi band" που κοστίζει 3,49€.Σωστα;

Πολύ σωστά, με αυτή θα στα δείχνει όλα κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο κουλό να πρέπει να πληρώσεις μια εφαρμογή για να κάνει κάτι που κάνει ενα απλό και φτηνό band του 10ρικου(i5 plus)που εχω εδω και 2.5 χρόνια;
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο κουλό να πρέπει να πληρώσεις μια εφαρμογή για να κάνει κάτι που κάνει ενα απλό και φτηνό band του 10ρικου(i5 plus)που εχω εδω και 2.5 χρόνια;
Ανάλογα τις ανάγκες και τα θέλω του καθενός... Δεν έπεσα κι έξω πάντως με 3€ που έδωσα για να απολαμβάνω το mi band 3. Από τη στιγμή που εν γνώσει μου παίρνω κάτι με κινέζικο firmware και δεν περίμενα EU version τότε μάλλον δεν είναι κουλό από μέρους της Xiaomi γνώμη μου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λίγο κουλό να πρέπει να πληρώσεις μια εφαρμογή για να κάνει κάτι που κάνει ενα απλό και φτηνό band του 10ρικου(i5 plus)που εχω εδω και 2.5 χρόνια;

 

Δεν χρειάζεται να αγοράσεις τίποτα

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32355-Mi-Band-3-Πλήρως-στα-Ελληνικά-Ελληνικό-Firmware-v1-3-0-4-UPDATED/?pageNo=1

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα δύο mi band 3 για μένα και την σύζυγό μου . Όμως αναμένω να κυκλοφορήσει και η special έκδοση με το nfc. Σε κάποιο ξένο forum διάβασα ότι είναι μόνο για αγορές στην Κίνα και μόνο για xiaomi pay κάτι σαν το google pay . Ισχύει ; Έχει κανένας να μας δώσει λεπτομέρειες σχετικά με την έκδοση nfc;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα για την κόρη μου και με ανησυχεί που δεν έχει flight mode :(

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πήρε το Mi Band 3 πριν μερικές μέρες και όπως το είδαμε μετράει πολλά περισσότερα βήματα από όσα κάνει. Του μετράει βήματα ακόμα και όταν είναι μέσα στο αυτοκίνητο και κάνει αποστάσεις.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί η κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ τα mi bands δεν ήταν ακριβή στην μέτρηση βημάτων.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με αναβάθμισε σε 3.4.5 και μου πήγε το*firmware*στο 1.4.0.6 χωρίς να αλλάξει resources. Φυσικά γύρισε στα κινέζικα και χάρη στο mi band tools γύρισε τουλάχιστον στα αγγλικά.

Το ποστάρω για να προφυλάξω όσους είστε με το ελληνικό firmware

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το mi band tools αξίζει την αγορά εκτός από την αλλαγή γλώσσας κάνει και άλλα;

Για ελληνική γλώσσα έχω περασμένο το 3λληβικο mi fit

Επίσης υπάρχει κανένας τρόπος όταν είναι αναμμένη η οθόνη του κινητού να μην δονείται και το band;;

Link to comment
Share on other sites

Για το mi band tools δεν γνωριζω.

Απο το mi fit μπορεις να ρυθμισεις να δεχεσαι ειδοποιησεις μονο οταν ειναι κλειστη η οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Το mi band tools αξίζει την αγορά εκτός από την αλλαγή γλώσσας κάνει και άλλα;

Για ελληνική γλώσσα έχω περασμένο το 3λληβικο mi fit

Επίσης υπάρχει κανένας τρόπος όταν είναι αναμμένη η οθόνη του κινητού να μην δονείται και το band;;

 

καλημέρα, δεν ξερω αν εχει τα ιδια πραγματα για το 3 η εφαρμογή γιατι εχω το 2, αλλα φυσικα κανει πολλα πραγματα το πρόγραμμα, δεν εχεις δει το link του στο google play? αναλυτικα τα λεει.

Στο δικο μου (2) με αυτό εχω αναγνωριση κλησεων, μυνηματων, εφαρμογών που βαζω εγω καθως και τα περιεχομενα αυτων, αλλα με greekenglish δεν το εχω φτιαξει για Ελληνικα. Ξαναλεω μιλαω για την εφαρμογή αλλα εχω το 2, δεν ξερω στο 3 αν εχει την ιδια συμπεριφορά το πρόγραμμα αλλα κανει πολύ φτηνα αξιζει με τα 1000!

 

καποιος ποιο πανω ειπε ότι μετρουσε βηματα ΜΕΣΑ στο αυτοκινητο, δεν είναι φυσιολογικο αυτό, μηπως το χερι το είχαμε εξω από το παραθυρο και το κουνούσαμε???? ή εστω και μεσα, αλλιως εχει θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...