Jump to content

BlackBerry Key 2


Leon_94
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα δεν είναι τα ποκεμον.

Ειναι η μέτρια σε ποιότητα οθόνη και κάμερα για τα 700€ που ζητάει.

Και εγώ το ζαχαρωνα αλλά θα πρέπει να πάει στα 400 κ κάτω

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο μόνος λόγος που μια μικρή μερίδα μας, αγοράζει ακόμα μπλακμπερρυ, δεν ειναι οι κάμερες ούτε οι οθόνες. Είναι το κόλημα με την εταιρεία και η διαφορετικότητα που θέλουμε να έχουμε από την μάζα των τούβλων που κυκλοφορούν σαν συσκευές. Δεν υπάρχει τίποτα στο οποίο να κάνεις κάτι καλύτερα με μπλάκμπερρυ από πχ Huawei, iPhone κλπ. Αυτά τα περί μπίζνες τηλέφωνο είναι ότι πιο τραγικό ακούω τα τελευταία χρόνια για να δικαιολογήσουμε την τρέλα μας που σκάμε 650+ ευρώ για σναπ660 κλπ... Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ που να κάνεις παραπάνω με ένα keytwo και στο γράφω έχοντας ήδη το δίκαρτο στα χέρια μου και έχοντας αλλάξει καμιά 50αριά key1 , motion, passport κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος (προφανως σαν και του λογου σου), εχει το κινητο για να παιζει ποκεμον και να στελνει φατσουλες στους φιλους του, τοτε δικαιολογηται να πεταει που και που καμια αρλουμπα....
Αυτό που όμως σίγουρα δε δικαιολογείται είναι η έλλειψη βασικών γνώσεων ορθογραφίας...
Ο μόνος λόγος που μια μικρή μερίδα μας, αγοράζει ακόμα μπλακμπερρυ, δεν ειναι οι κάμερες ούτε οι οθόνες. Είναι το κόλημα με την εταιρεία και η διαφορετικότητα που θέλουμε να έχουμε από την μάζα των τούβλων που κυκλοφορούν σαν συσκευές. Δεν υπάρχει τίποτα στο οποίο να κάνεις κάτι καλύτερα με μπλάκμπερρυ από πχ Huawei, iPhone κλπ. Αυτά τα περί μπίζνες τηλέφωνο είναι ότι πιο τραγικό ακούω τα τελευταία χρόνια για να δικαιολογήσουμε την τρέλα μας που σκάμε 650+ ευρώ για σναπ660 κλπ... Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ που να κάνεις παραπάνω με ένα keytwo και στο γράφω έχοντας ήδη το δίκαρτο στα χέρια μου και έχοντας αλλάξει καμιά 50αριά key1 , motion, passport κλπ.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Και εμένα σαν τηλέφωνο μου αρέσει και πιστεύω ότι πρέπει να υποστηριχθεί η διαφορετικότητα. Δυστυχώς όμως η εταιρία αισχροκερδεί σε αρκετά μεγαλύτερο βαθμό από τον ανταγωνισμό εκμεταλλευόμενη ακριβώς αυτό το κοινό που τη στηρίζει.

Δε λέμε να έχει ζημιά αλλά με αυτά τα τεχνικά χαρακτηριστικά σίγουρα θα μπορούσε να κατεβάσει την τιμή και να γίνει το τηλέφωνο περισσότερο προσιτό. Εγώ θα ήμουν από τους πρώτους που θα το αγόραζα.

Αλλά βλέποντας στην ίδια τιμή, ή και φτηνότερα, ναυαρχίδες νιώθω ότι το διαφορετικό δεν αξίζει αυτή τη διαφορά στην τιμή.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που όμως σίγουρα δε δικαιολογείται είναι η έλλειψη βασικών γνώσεων ορθογραφίας...

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Τι μας λες ρε πονηρε; Δεν το ξεραμε αυτο, και μας τομαθες.. Δεν ξεραμε οτι για να γραψει καποιος σε ενα νημα, πρεπει ναχει τελειωσει πανεπιστημιο, και να περνα τα γραφουμενα του απο τον διορθωτη, μπας και βρεθει καποιος λακαμας σαν και του λογου σου και του την πει....

Δεν ξεραμε οτι η διακινηση ιδεων περνα μεσα απο ορθογραφικα κρητηρια...

Α ρε δυστυχε Μποδοσακη (Του Δημοτικου) και συ Μελισαννιδη (της δευτερας Γυμνασιου).... στον Καιάδα θαπρεπε να σας ριξουν. Εσενα δε εντελως αγραμματε Νικο Ξυλουρη, επρεπε να σε ριξουν στην πυρα.

Παρτο αλλιως λοιπον τυπε... μαζεψε τα γουβαδακια σου και τραβα να παιξεις σε αλλη παραλια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα δικαιολογησω την εμμονη μου σχετικα με το ΒΒ key2 ...

Oταν μπηκα στο προγραμμα Vodafone Black, αναγκαστηκα εκ των πραγματων μετα απο 12 χρονια να εγκαταλειψω τις συσκευες ΒΒ.

Οταν λοιπον εχεις να διαχειριστεις πανω κατω 50 emails την μερα εκ των οποιων το 1/3 μακρυα απο τον υπολογιστη, τοτε ξεφευγεις απο αυτο που εχεις συνηθησει εδω και 12 χρονια και ολα γινονται μπαχαλο.

Εν μερη το διορθωσα αυτο κατεβαζοντας με μια μικρη συνδρομη το Black Berry Hub for Android, αλλα το προβλημα παρεμεινε λογω απουσιας του φυσικου πληκρολογιου, η απουσια του οποιου με κανει να γραφω αρκετα αργα και πατωντας συνεχως λαθος πληκτρα.

Το φυσικο πληκρολογιο του ΒΒ key2 ειναι ο βασικος λογος που θελω να αντικαταστησω το 1+5 που εχω τωρα για το οποιο δεν εχω αλλα παραπονα.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που μια μικρή μερίδα μας, αγοράζει ακόμα μπλακμπερρυ, δεν ειναι οι κάμερες ούτε οι οθόνες. Είναι το κόλημα με την εταιρεία και η διαφορετικότητα που θέλουμε να έχουμε από την μάζα των τούβλων που κυκλοφορούν σαν συσκευές. Δεν υπάρχει τίποτα στο οποίο να κάνεις κάτι καλύτερα με μπλάκμπερρυ από πχ Huawei, iPhone κλπ. Αυτά τα περί μπίζνες τηλέφωνο είναι ότι πιο τραγικό ακούω τα τελευταία χρόνια για να δικαιολογήσουμε την τρέλα μας που σκάμε 650+ ευρώ για σναπ660 κλπ... Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ που να κάνεις παραπάνω με ένα keytwo και στο γράφω έχοντας ήδη το δίκαρτο στα χέρια μου και έχοντας αλλάξει καμιά 50αριά key1 , motion, passport κλπ.

 

Ας γινει Sticky.....τα ειπες ολα!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τι μας λες ρε πονηρε; Δεν το ξεραμε αυτο, και μας τομαθες.. Δεν ξεραμε οτι για να γραψει καποιος σε ενα νημα, πρεπει ναχει τελειωσει πανεπιστημιο,.

 

Από όσο θυμάμαι, ορθογραφία μαθαίναμε στο δημοτικό... τουλάχιστον κάποιοι από εμάς....

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που μια μικρή μερίδα μας, αγοράζει ακόμα μπλακμπερρυ, δεν ειναι οι κάμερες ούτε οι οθόνες. Είναι το κόλημα με την εταιρεία και η διαφορετικότητα που θέλουμε να έχουμε από την μάζα των τούβλων που κυκλοφορούν σαν συσκευές. Δεν υπάρχει τίποτα στο οποίο να κάνεις κάτι καλύτερα με μπλάκμπερρυ από πχ Huawei, iPhone κλπ. Αυτά τα περί μπίζνες τηλέφωνο είναι ότι πιο τραγικό ακούω τα τελευταία χρόνια για να δικαιολογήσουμε την τρέλα μας που σκάμε 650+ ευρώ για σναπ660 κλπ... Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ που να κάνεις παραπάνω με ένα keytwo και στο γράφω έχοντας ήδη το δίκαρτο στα χέρια μου και έχοντας αλλάξει καμιά 50αριά key1 , motion, passport κλπ.

 

Δεν είναι ότι κάνεις σονι κ καλά κάτι παραπάνω, με κανενα κινητό τηλέφωνο δε συμβαίνει πια αυτό.

Αυτό που παίρνεις με το blackberry είναι πιο γρήγορο communication, μεγαλυτερη ασφαλεια και φυσικά φυσικό πληκτρολόγιο με ότι συνεπάγεται αυτό.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι, ορθογραφία μαθαίναμε στο δημοτικό... τουλάχιστον κάποιοι από εμάς....

 

Δημοτικο... χμμμμ....Ολο κοπανα ημουνα.... Μια μερα ομως μας μιλησε ο δασκαλος για την χρηση της αποστροφου και το φαινομενο της εκθλιψης. Οταν δηλαδη µια λεξη τελειωνει σε φωνηεν και η επόµενη λέξη αρχιζει απο φωνηεν, η πρωτη λεξη χανει το τελικο της φωνηεν και στη θεση του µπαινει αποστροφος. Μαλλον οταν σας μιλουσε ο δασκαλος γιαυτο το φαινομενο, θα την ειχες κανει και εσυ κοπανα.

Επισης θυμαμαι πολυ καλα οτι ο δασκαλος μας ελεγε να μην ειμαστε εγωιστες διοτι οτι ο εγωισμος είναι το αναισθητικο που απαλυνει τον πονο της ηλιθιοτητας.....

Τρολλατζηηηη... Στοπα και χθες... Αν δεν εχεις να πεις κατι σχετικα με τη νημα, τοτε μαζεψε τα γουβαδακια σου και στριβε.....

 

 

Ωτει οιχα να πο τω υπα. Αναγνοσοι κε γραφι γνορυζο.

Link to comment
Share on other sites

Δημοτικο... χμμμμ....Ολο κοπανα ημουνα.... Μια μερα ομως μας μιλησε ο δασκαλος για την χρηση της αποστροφου και το φαινομενο της εκθλιψης. Οταν δηλαδη µια λεξη τελειωνει σε φωνηεν και η επόµενη λέξη αρχιζει απο φωνηεν, η πρωτη λεξη χανει το τελικο της φωνηεν και στη θεση του µπαινει αποστροφος. Μαλλον οταν σας μιλουσε ο δασκαλος γιαυτο το φαινομενο, θα την ειχες κανει και εσυ κοπανα.

Επισης θυμαμαι πολυ καλα οτι ο δασκαλος μας ελεγε να μην ειμαστε εγωιστες διοτι οτι ο εγωισμος είναι το αναισθητικο που απαλυνει τον πονο της ηλιθιοτητας.....

Τρολλατζηηηη... Στοπα και χθες... Αν δεν εχεις να πεις κατι σχετικα με τη νημα, τοτε μαζεψε τα γουβαδακια σου και στριβε.....

 

 

Ωτει οιχα να πο τω υπα. Αναγνοσοι κε γραφι γνορυζο.

Θα σου συνιστούσα να προσπαθήσεις να μην προσβάλλεις άλλο τον ίδιο σου τον εαυτό γιατί αυτά που γράφεις είναι πραγματικά λυπηρά.

Εάν δεν έκανες τις κοπάνες στο δημοτικό θα γνώριζες ότι η έκθλιψη είναι φαινόμενο κυρίως του προφορικού λόγου. Στο γραπτό λόγο σημειώνεται όταν πρόκειται για κείμενο σε φιλικό ύφος, αλλά στα υπόλοιπα κείμενα είναι προτιμότερο να αποφεύγεται.

 

Αλλά έχεις δίκιο στο ότι είμαστε εκτός θέματος οπότε θα σταματήσω εδώ. Θα σου συνιστούσα όμως φιλικά, να πας σε ένα από τα νυχτερινά σχολεία.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Θα σου συνιστούσα να προσπαθήσεις να μην προσβάλλεις άλλο τον ίδιο σου τον εαυτό γιατί αυτά που γράφεις είναι πραγματικά λυπηρά.

Εάν δεν έκανες τις κοπάνες στο δημοτικό θα γνώριζες ότι η έκθλιψη είναι φαινόμενο κυρίως του προφορικού λόγου. Στο γραπτό λόγο σημειώνεται όταν πρόκειται για κείμενο σε φιλικό ύφος, αλλά στα υπόλοιπα κείμενα είναι προτιμότερο να αποφεύγεται.

 

Αλλά έχεις δίκιο στο ότι είμαστε εκτός θέματος οπότε θα σταματήσω εδώ. Θα σου συνιστούσα όμως φιλικά, να πας σε ένα από τα νυχτερινά σχολεία.

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

Καλα.... θα μαθω οταν μιλαω να βαζω και αποστροφο στην ομιλια μου, μιας και εκθλιψη και αποστροφος πανε πακετο (τακιμι που λενε και στο χωριο μου) :lol: ... Φυσικα αυτο θα το κανω όταν μου παρουσιασεις οποιαδηποτε γραμματικη που να αναφερει τον ανωτερω κανονα το οποιον φυσικα επινοησε το "εγωιστικο εγω" σου, το οποιο δεν θελησε να δεχτει οτι κανει και αυτο λαθη που και που. (Σου ειπα τι ελεγε ο δασκαλος για τον εγωιστη, αλλα εσυ δεν βλεπω να το ελαβες υποψιν) Ψαξε οπου θες... Ειτε Τριανταφυλλιδης λεγεται αυτος, ειτε Κριαρας, ειτε Φυλακτος, ειτε Μπαμπινιωτης....ειτε.... ειτε....

..και πουσαι.... 17 χρονια εκατσα στα θρανια και οπου χρειαστηκε τις εξετασεις μου τις περασα με αριστα, οποτε δεν χρειαζομαι κανενα αλλο σχολειο.

Αυτος που πρεπει να λυπασαι ειναι ο εαυτος σου και μονο, που νομιζει οτι ειναι σπουδαιος επειδη σε ενα φορουμ κανει παρατηρησεις σε καποιον που δεν βαζει ....τονους.. :X ΤΕΛΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε τόσοι λίγοι και παρατημένοι που ούτε οι μοντς δεν μπήκαν στο θέμα να διαγράψουν τα παραπάνω :)

Μονιάστε βρέι!!! Δεν είμαστε τέτοιου είδους φανμποιζ εμείς. Γράψτε εντυπώσεις και κουσούρια που βρήκατε να δούμε αν γίνει καμία ανάκληση ξανά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρελαβα πριν μερικες μερες το νεο ΒΒ Key 2 (Μαυρο/6/128 δυο ΣΙΜ)... Υπ'οψιν οτι η δωρεαν μεταφορα πηρε 2 βδομαδες ναθρει απο την Ιρλανια με DHL

Να ξεκινησω με τα θετικα...

Καλοφτιαγμενο, εντυπωσιαζει με την πρωτη ματια. Στα πολυ θετικα το φυσικο πληκτρολογιο το οποιο ολοκληρο λειτουργει και τυποις touch pad. Με το ενσωματωμενο προγραμμα Blackberry hub μπαινει μια ταξη στα μυνηματα και στα emails. Η επιλογη κειμενου (για αντιγραφη) γινεται με τον κλασσικο τροπο που υπαρχει στα androids αλλα υπαρχει και ενας αλλος ευκολοτερος τροπος μεσω ενος εικονικου touch pad (αν μπορω να το πω ετσι). Φυσικα αυτοι οι τρεις προαναφερθεντες λογοι ηταν που με ωθησαν στην αγορα.

Βλεποντας τα specifications αυτου το Ινδικου μοντελου (διοτι περι τετοιου προκειται) βλεπω οτι ειναι πληρες με τις φερουσες συχνοτητες, οποτε δεν υπαρχει προβλημα με το roaming σε οποιο μερους του κοσμου και να βρεθει καποιος.

Καλη και μπαταρια η οποια μου κρατα ολοκληρη μερα με "σκληρη" χρηση.

Στα αρνητικα τωρα..

Δεν βρηκα καποιο προβλημα με το space bar οπως ενας αλλος φιλος εδω μεσα που του εδινε την αισθηση του 'ξεχαρβαλωμενου" οποτε αναγκαστηκε να το επιστρεψει.

Η καμερα θα μπορουσε ναναι και καλυτερη. Το ιδιο και η αναλυση οθονης για κινητο των 700 ευρω.

Οταν το παραγγειλα επειδη δεν ηταν διαθεσημη η γνησια θηκη (Flip case) παραγγειλα απο Γερμανια δυο θηκες αντι 8 ευρω εκαστη. Οι θηκες αυτες δεν ηταν "ενεργες" δηλαδη δεν εθεταν το τηλεφωνο σε κατασταση stand by οταν εκλειναν. Τραβηξα λοιπον μια φωτο και μετα εκλεισα το καπακι βαζοντας το στην τσεπη μου. Υποψιν οτι το κινητο αυτο (και) με το space bar μπορει να τραβαει φωτος. Αποτελεσμα... Προφανως πιεστηκε το space bar και οταν ξανανοιξα (το κινητο το οποιο βεβαια ουδεποτε ειχε κλεισει) ειδα οτι ειχε τραβηξει καπου 3500 φωτος. !!!!! Αυτο ειωε 2 φορες. Τσατιστηκα πολυ με αποτελεσμα να σκασω 50+16 ευρω και να παραγγειλω την γνησια θηκη, η οποια εφτασε απο Ιρλανδια σε ...44 ωρες.

Ενα αλλο αρνητικο ειναι οτι ειχα μεινει με την αισθηση οτι παιρνει 2 ΣΙΜ καρτες + καρτα μνημης. Λαθος !!!! Ειτε 2 ΣΙΜ ειτε μια ΣΙΜ και μια καρτα μνημης. Μιας και πρεπει να χρησιμοποιω και τις 2 ΣΙΜ για να μη κουβαλαω 2 τηλεφωνα, ευτυχως που δεν εχω προβλημα με την μνημη αφου μου φτανουν τα 128.

Βαζοντας στην ζυγαρια τα υπερ και τα κατα και συγκρινοντας το με το τελευταιο τηλεφωνο που ειχα το OnePlus 5, εχω την αισθηση οτι επεσα κατηγορια.... Ο χρονος θα δειξει... ετσι η αλλιως δεν ειμαι τηλεφωνακιας ωστε να αλλαζω τηλεφωνο καθε χρονο... Οποτε αν του χρονου τετοια μερα εχω ακομα το ιδιο, αυτο θα σημαινει οτι ειμαι ευχαριστημενος... Αν καποιος εχει καμια απορια ευχαριστως να του την λυσω αν μπορω.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και παλι!

 

Δεν ξερω αν "επεσες κατηγορια" σε σχεση με το Οne plus 5, καθως το key2 ειναι ενα mix από specs.

Εγω θα ηθελα λιγο καλυτερη καμερα για τα χρηματα αυτα. Ναι ξερω, δεν αγοραζεις Blackberry για την καμερα του αλλά για άλλα πραγματα, αλλά γιατι να μην εχεις μια αξιοπρεπη καμερα να σε βγαζει ασπροπρόσωπο στην καθημερινότητα?

Ειναι τοσο διαφορετικό και τοσο ομορφα κατασκευασμενο που πραγματικα το ερωτευεσαι!

Επίσης θα ηθελα να λειπει αυτη η αστοχια με τα spacebar που εχει βρεθει σε πολλά.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο και παλι!

 

Δεν ξερω αν "επεσες κατηγορια" σε σχεση με το Οne plus 5, καθως το key2 ειναι ενα mix από specs.

Εγω θα ηθελα λιγο καλυτερη καμερα για τα χρηματα αυτα. Ναι ξερω, δεν αγοραζεις Blackberry για την καμερα του αλλά για άλλα πραγματα, αλλά γιατι να μην εχεις μια αξιοπρεπη καμερα να σε βγαζει ασπροπρόσωπο στην καθημερινότητα?

Ειναι τοσο διαφορετικό και τοσο ομορφα κατασκευασμενο που πραγματικα το ερωτευεσαι!

Επίσης θα ηθελα να λειπει αυτη η αστοχια με τα spacebar που εχει βρεθει σε πολλά.

 

Ξανά τα ίδια; :D

Για ποια πράγματα ακριβώς αγοράζουμε μπλάκμπερρυ ρε παιδιά...; Ούτε στο facebook πλέον δεν μπαίνεις από τον chrome με data ανοιχτά, άλλαξαν ρυθμίσεις στους servers και πετάει συνέχεια αδυναμία σύνδεσης στο ίντερνετ.. κινητό 700 ευρώ έτσι..το ίδιο έχω σε δίκαρτο γερμανικό..

Άσε που το πληκτρολόγιο είναι για κλάματα σε σχέση με τα προηγούμενα πραγματικά. Λίγο να κρατήσεις το δάχτυλο παραπάνω, κάνει minimize ότι εφαρμογή και ναχεις..

 

Τόνισα με κόκκινο τον μόνο λόγο που παίρνουμε ακόμα μπλάκμπερρυ.. :X

Και ναι είναι αιώνες πίσω από κάθε flagship μισού κόστους.. Πήρα παράλληλα από Κίνα LG G7+ δίκαρτο με 150 ευρώ λιγότερα και παρότι ποτέ δεν είχα χρησιμοποιήσει ξανά LG, σε σχέση με τα 100 μπέρρυ που έχω αλλάξει είναι έτη μπροστά..που να δοκιμάσει κανείς και τίποτα εμπορικότερο..

Link to comment
Share on other sites

Ξανά τα ίδια; :D

Για ποια πράγματα ακριβώς αγοράζουμε μπλάκμπερρυ ρε παιδιά...; Ούτε στο facebook πλέον δεν μπαίνεις από τον chrome με data ανοιχτά, άλλαξαν ρυθμίσεις στους servers και πετάει συνέχεια αδυναμία σύνδεσης στο ίντερνετ.. κινητό 700 ευρώ έτσι..το ίδιο έχω σε δίκαρτο γερμανικό..

Άσε που το πληκτρολόγιο είναι για κλάματα σε σχέση με τα προηγούμενα πραγματικά. Λίγο να κρατήσεις το δάχτυλο παραπάνω, κάνει minimize ότι εφαρμογή και ναχεις..

 

Τόνισα με κόκκινο τον μόνο λόγο που παίρνουμε ακόμα μπλάκμπερρυ.. :X

Και ναι είναι αιώνες πίσω από κάθε flagship μισού κόστους.. Πήρα παράλληλα από Κίνα LG G7+ δίκαρτο με 150 ευρώ λιγότερα και παρότι ποτέ δεν είχα χρησιμοποιήσει ξανά LG, σε σχέση με τα 100 μπέρρυ που έχω αλλάξει είναι έτη μπροστά..που να δοκιμάσει κανείς και τίποτα εμπορικότερο..

 

Καταρχην αυτό που λες με το facebook, εμενα δε μου το εκανε και το πληκτρολογιο μου αρεσε πολύ, δεν ειχα τετοιο θεμα που λες.

Τα "άλλα πραγματα" λοιπον, ειναι 1) η διαφορετικοτητα 2) το φυσικό πληκτρολογιο 3) οι παραμετροποιησεις που μπορεις να κανεις με το πληκτρολογιο 4) συντομευσεις (convenience key κτλ) 5) η ασφάλεια που σου παρεχει 6) οι εφαρμογες της ΒΒ που σε πολλους ειναι αρκετα χρησιμες.

Δεν ειναι μονο το "Βlackberry". Aν μιλαμε για full touch blackberry τοτε τα περισσοτερα απο αυτα πανε περιπατο.

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ξανά τα ίδια; :D

Για ποια πράγματα ακριβώς αγοράζουμε μπλάκμπερρυ ρε παιδιά...; Ούτε στο facebook πλέον δεν μπαίνεις από τον chrome με data ανοιχτά, άλλαξαν ρυθμίσεις στους servers και πετάει συνέχεια αδυναμία σύνδεσης στο ίντερνετ.. κινητό 700 ευρώ έτσι..το ίδιο έχω σε δίκαρτο γερμανικό..

Άσε που το πληκτρολόγιο είναι για κλάματα σε σχέση με τα προηγούμενα πραγματικά. Λίγο να κρατήσεις το δάχτυλο παραπάνω, κάνει minimize ότι εφαρμογή και ναχεις..

 

Τόνισα με κόκκινο τον μόνο λόγο που παίρνουμε ακόμα μπλάκμπερρυ.. :X

Και ναι είναι αιώνες πίσω από κάθε flagship μισού κόστους.. Πήρα παράλληλα από Κίνα LG G7+ δίκαρτο με 150 ευρώ λιγότερα και παρότι ποτέ δεν είχα χρησιμοποιήσει ξανά LG, σε σχέση με τα 100 μπέρρυ που έχω αλλάξει είναι έτη μπροστά..που να δοκιμάσει κανείς και τίποτα εμπορικότερο..

Παραξενα και ανηκουστα πραγματα μας λεει καποιος που την καθε συσκευη ΒΒ που εχει κυκλοφορησει την εχει αγορασει απο 2 φορες :lol::lol::lol: , μερικες μαλιστα ισαμε 50 φορες...(Την ιδια συσκευη !!!!:lol:)

Που τα ειδες αυτα γραμμενα αγαπητε Konkart ; Εεε; Λεω που τα ειδες γραμμενα, διοτι δεν μπορει να συνεβησαν σε εσενα με τιποτα, και απλα αυτα που αναφερειςς ειναι αποκυηματα της φαντασιας σου. Τιποτα απολυτως απο αυτα που αναφερεις δεν συμβαινει, και αν συνεβησαν, τοτε απλα ειναι ελλατωματικη η συσκευη και την επιστρεφεις οπως εχω κανει εγω και πολλοι αλλοι στο παρελθον που εχουμε παραλαβει ελλατωματικες συσκευες, ειτε Σαμσουνγκ λεγονται αυτες, ειτε άι φον, ειτε Μπλάκ μπερυ κλπ κλπ κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Χαρίζω το δικό μου, σε όποιον μπει στο m.facebook.com. το κανονικό, όχι το κουτσουρεμένο το lite λες και είσαι από το μηδέν της κοσμοτέ.

Και για να μην προσπαθείτε, το κανονικό, έχει μεταφερθεί σε touch.facebook γιατί πολύ απλά η συσκευή δεν υποστηρίζει πια την δομή της κανονικής σελίδας. Επιμένω λοιπόν, ακόμα και στο touch, δίνω το δικό μου αν καταφέρετε να ανοίξετε έστω και ένα link με δεδομένα. :lol::lol:

 

Επίσης σε τι πρέπει ακριβώς να αισθάνομαι "ασφαλής" (άλλη καραμέλα αυτή να δικαιολογήσουμε τα λεφτά που δίνουμε), σε σχέση με το G7 πχ που χρησιμοποιώ παράλληλα;;

Συντομεύσεις: Κανείς μα κανείς στο crackberry δεν βολεύτηκε, μαζί και γω, να χρησιμοποιεί το κουμπί για συντόμευση. Το μισό χρόνο μου έπαιρνε να πατήσω απλά την οθόνη σε ότι θέλω.

Στο μόνο που συμφωνώ είναι η ομορφιά. Και όχι η ανθεκτικότητά του σε σχέση με το προηγούμενο. Στο crackberry αναφέρουν σπασίματα στο πλαίσιο του πληκτρολογίου που γίνονται από μικρή πίεση στο κάτω μέρος της οθόνης, το είδα και γω με τα μάτια μου σε φίλου.

Edited by KonKart
Link to comment
Share on other sites

Ισως εκτος θεματος....αλλα θα μπορουσε καποιος να μου πει καποιος πως ποσταρουμε φωτος εδω μεσα;

Εχω μια φωτο 184 ΚΒ *.JPG και οταν παω να κανω upload μου βγαζει το μυνημα "Exceeds forum quota by 179,7 KB"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά σε όλους!

 

Ενδιαφέρομαι για το key 2, το silver και αναρωτιέμαι από που αξίζει περισσότερο να το αγοράσω. Δεν θέλω να μπλέξω με αγορά εκτός Ευρώπης και με τον κίνδυνο τελωνείου.

 

Τι επιλογές έχω; Το 600άρι δεν γίνεται να το γλυτώσω με τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Να συμφωνήσω κι εγώ ότι το ΒΒ το αγοράζεις για συγκεκριμένους λόγους αν και με βάση το κόστος, κάποια minimum standards.

Παλαιότερα είχα το Q10 και μου άρεσε πολύ, όμως το Android έχει πλεονεκτήματα.

Ήθελα τη γνώμη από αυτούς που έχουν το KEY2, αν είναι ευχαριστημένοι από το texting/text editing και από την ποιότητα σήματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα βρίσκεται φίλος μου στο Λονδίνο στις 28 Φεβρουαρίου και αναρωτιέμαι αν μπορώ να πετύχω καλύτερη τιμή, από τις 510 λίρες αγγλίας (τιμή clove), για BlackBerry Key 2, silver, qwerty, sim free και unlocked.

 

Έχετε ιδέα αν υπάρχουν sites σαν το skroutz, τα οποία να έχουν τις κατώτερες τιμές προϊόντων;

 

Επίσης σε ποια καταστήματα θα μπορούσα να κοιτάξω στο Λονδίνο με ανταγωνιστικές τιμές σε BB συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που βρίσκεσαι; Αυτά δε σου κάνουν;

 

 

Εγώ στην Ελλάδα βρίσκομαι, αλλά αυτά που μου έστειλες είναι τα LE.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...