Jump to content

Doogee BL9000


lefterismega
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Preorder στο banggood https://www.banggood.com/DOOGEE-BL9000-5_99-Inch-Android-8_1-NFC-9000mAh-Wireless-Charging-MTK6763-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1297459.html?rmmds=cart_middle_products&cur_warehouse=HK

Με 9000mAh μπαταρία και πολλά καλούδια ...

τις γνώμες σας παρακαλώ !

 

Ευχαριστώ !

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος εδώ παιδιά ? :)

 

 

Η εταιρια ειναι λιγακι τις αρπαχτης.

Η ντουγκι ειναι μια σταθερα αναπτυσομενη εταιρια. Παρολα αυτα, παντα, μα παντα παιζει στιεςπου με τα τηλεφωνα τις. Ενδεικτικα αναφερω καποια παραδειγματα. Παραπλανητικη ενδειξη μπαταριας και υλικων σε μερικα απο τα μοντελα της, απαραδεκτη κατασκευη σε μερικα απο τα τηλεφωνα τις, εκσκεμενο μολυσμενο λειτουργικο. Ολα αυτα ειναι τα μαργαριταρια που εντοπισα καθολη την συμβιωση μου με μερικα απο αυτα.

Αν δεν σε ενοχλει οι παραπλανητικες τιμες μπαταριας και στοιχειων ( που ισως να μην εχει ) και ουτε τα ψευδη στοιχεια που ανακοινωνει κατα καιρους τοτε σε βλεπω για Ουκιτελ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρια ειναι λιγακι τις αρπαχτης.

Η ντουγκι ειναι μια σταθερα αναπτυσομενη εταιρια. Παρολα αυτα, παντα, μα παντα παιζει στιεςπου με τα τηλεφωνα τις. Ενδεικτικα αναφερω καποια παραδειγματα. Παραπλανητικη ενδειξη μπαταριας και υλικων σε μερικα απο τα μοντελα της, απαραδεκτη κατασκευη σε μερικα απο τα τηλεφωνα τις, εκσκεμενο μολυσμενο λειτουργικο. Ολα αυτα ειναι τα μαργαριταρια που εντοπισα καθολη την συμβιωση μου με μερικα απο αυτα.

Αν δεν σε ενοχλει οι παραπλανητικες τιμες μπαταριας και στοιχειων ( που ισως να μην εχει ) και ουτε τα ψευδη στοιχεια που ανακοινωνει κατα καιρους τοτε σε βλεπω για Ουκιτελ:lol:

 

Καταρχήν δεν ζήτησα άποψη για το ποιόν της εταιρίας ούτε πρόταση για άλλη "μάρκα" αλλά για τα χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου τηλεφώνου... αν το έχει στην κατοχή του κάποιος ...

Θα διαφωνήσω μαζί σου φίλε μου και να σου πω ότι έχω φέρει πάνω από 12 τηλέφωνα DOOGEE (διάφορα μοντέλα) σε φίλους αλλά σε ανθρώπους της οικογενείας και κανένα μα κανένα δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα εδώ και 3-4 χρόνια ! (με εξαίρεση ένα F5 που το έστειλα πίσω και πήρα τα λεφτά μου)...

Δεν είναι τα σούπερ ντούπερ αλλά κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους (και με το παραπάνω) σύμφωνα πάντα με το κόστος απόκτησης τους σε σύγκριση με τις συσκευές-"μάρκες" των πολλών εκατοντάδων ευρώ (μια τέτοια έχω και εγώ) ...

Άλλωστε είναι πολλά τα παραδείγματα που διαβάζουμε εδώ των βαρύγδουπων "δήθεν" που αποδεικνύονται στο τέλος μούφες !!!

Απατεώνες υπάρχουν παντού ακόμα σε σε συσκευές των 1000€ ... όχι ?

Το πρόβλημα είναι αν θα έχει μπαταρία 8000mAh και την λέει για 9000 ? ...

 

Πάντως σε ευχαριστώ για την απάντηση

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

δεν την εμπιστεύομαι με τίποτα, σε αυτά τα λεφτά παίρνεις τούμπανο κινητό με snapdragon και όχι mediatek. Αν έχεις λεφτά για πειράματα προχώρα.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

δεν την εμπιστεύομαι με τίποτα, σε αυτά τα λεφτά παίρνεις τούμπανο κινητό με snapdragon και όχι mediatek. Αν έχεις λεφτά για πειράματα προχώρα.

 

Φυσικά και δεν έχω λεφτά για πέταμα φίλε μου ...

Ποιο εννοείς "τούμπανο κινητό" ? ... Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν ζήτησα άποψη για το ποιόν της εταιρίας ούτε πρόταση για άλλη "μάρκα" αλλά για τα χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου τηλεφώνου... αν το έχει στην κατοχή του κάποιος ...

Θα διαφωνήσω μαζί σου φίλε μου και να σου πω ότι έχω φέρει πάνω από 12 τηλέφωνα DOOGEE (διάφορα μοντέλα) σε φίλους αλλά σε ανθρώπους της οικογενείας και κανένα μα κανένα δεν έχει παρουσιάσει πρόβλημα εδώ και 3-4 χρόνια ! (με εξαίρεση ένα F5 που το έστειλα πίσω και πήρα τα λεφτά μου)...

Δεν είναι τα σούπερ ντούπερ αλλά κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους (και με το παραπάνω) σύμφωνα πάντα με το κόστος απόκτησης τους σε σύγκριση με τις συσκευές-"μάρκες" των πολλών εκατοντάδων ευρώ (μια τέτοια έχω και εγώ) ...

Άλλωστε είναι πολλά τα παραδείγματα που διαβάζουμε εδώ των βαρύγδουπων "δήθεν" που αποδεικνύονται στο τέλος μούφες !!!

Απατεώνες υπάρχουν παντού ακόμα σε σε συσκευές των 1000€ ... όχι ?

Το πρόβλημα είναι αν θα έχει μπαταρία 8000mAh και την λέει για 9000 ? ...

 

Πάντως σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Δοκιμασες να επισκευασεις ενα απο αυτα ; Επειδη τα χερια μου πιανουν και κατα καιρους πεφτουν στα χερια μου συσκευες διαφορων εταιριων οι οποιες εχουν σπασει και μου ζητουν φιλοι να τους τα φτιαξω.

Ειναι η μονη εταιρια που η οθονη αφης, δεν ειναι κουμπωτη οπως στα σοβαρα τηλεφωνα αλλα ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ. Αυτο βεβαια κανει την επισκευη σχεδον ακατορθωτη, και κατασκευαστικα απαραδεκτο. Εξου και οι στιεςπου που αναφερθηκα παραπανω. Να θελεις να επισκευασεις ενα κινητακι και διαπιστωνεις οτι την πατησες. Ειναι τιμια κινητα αλλα μεχρι ενα σημειο, που οπως ειπες κανουν απλα την δουλεια τους

Ειναι βεβαια μην σου τυχει η στραβη

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Battery Test: Doogee BL9000 Vs Ulefone Power 5 Vs Bluboo S3 Vs Blackview P10000

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Doogee BL9000

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...